Zimbabve Gezi Rehberi

Zimbabve, Afrika kıtasında bulunan ve denize kıyısı olmayan bir ülkedir. Farklı kültürel yapısı, samimi ve sıcakkanlı halkının yanı sıra gezip görülecek çok sayıda alternatif bulunuyor. Olası bir Zimbabve seyahatinizde, sizler için hazırladığımız bu liste oldukça işinize yarayacaktır.

 

Victoria Şelalesi

Zimbabve Gezi Rehberi

Zimbabve’nin şüphesiz ki en çok turist çeken noktası ’dir. Şelalenin en büyük özelliği dünyanın en büyük şelalesi unvanına sahip olmasıdır. Dünyanın 7 harikasından biri olan , Zimbabve ve Zambiya sınırında yer alıyor. Bu muhteşem doğa harikasını mutlaka görmenizi tavsiye ederiz.

 

Zimbabve Gezi Rehberi

Başkent Harare’de bulunan Greenwood Parkı, ülkede yer alan en büyük lunaparkı da bünyesinde barındırır. 7’den 70’e herkesin büyük bir keyif aldığı Greenwood Parkı’na uğramanızı kesinlikle öneririz.

 

Kariba Gölü

Zimbabve Gezi Rehberi

Victoria Şelalesi gibi Zimbabve – Zambiya sınırında bulunan , 40 kilometre genişliğinde ve 220 kilometre uzunluğa sahiptir. ’nü ziyaret edip, burada yer alan etkinliklere katılabilir ve muazzam manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

 

Zimbabve Gezi Rehberi

Ülkenin güneyinde bulunan Matopo Ulusal Parkı, 1926 senesinde ziyaretçilerine kapılarını açmıştır. Yaklaşık 420 km2’lik bir alana kurulan parkta çok sayıda bitki ve hayvan türü yaşamaktadır. 2003 senesinde UNESCO Dünya Miras Listesi’ne alınan Matopo Ulusal Parkı, ülkenin en çok turist çeken noktalarından biridir. Zimbabve seyahatinizde burayı ve özellikle de parkın içerisinde yer alan Matopo Tepelerini görmenizi mutlaka tavsiye ederiz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Moritanya Gezi Rehberi başlıklı makalemizde Atar, Chinguetti ve Moritanya hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın