Avrupa’nın en küçük ülkelerinden bir tanesi olan Monaco, her yıl binlerce zengin turisti ağırlıyor. Buraya zenginlerin gelmesinin en önemli sebeplerinden bir tanesi de tam bir kumarhane cenneti olması. Aynı zamanda dünyaca ünlü pek çok ünlü sanatçı, siyasetçi ve iş adamı Monaco’da yaşıyorlar.

Monaco, Fransa’ya bağlı özerk bir ülke. Burada yaşayanlar maddi durumu oldukça iyi olan ünlüler. Ancak tatil için de buraya gelen oldukça fazla kişi var. Burası prenslikle yönetilen bir ülke ve kendine ait bir milli marşı ve bayrağı bulunmakta. Monaco’da doğanların en çok dikkat ettikleri konu ise kendilerini Fransız değil de Monacolu olarak görmeleri.

Monaco ‘ya Ulaşım

Monaco’ya hava yoluyla sadece helikopterle gelmek mümkün. Lüks otellerin çatılarında helikopterlerin iniş kalkış yapabilmeleri için pistle bulunmakta. Bununla birlikte turist gemileri ve zengin turistlerin yatları buraya sık sık geliyor. Monaco ’da yatlar için ayrılmış bir marina bulunuyor. Buraya kendi yatlarıyla gelenler istedikleri taktirde yatlarında da konaklama yapabiliyorlar. Burası oldukça küçük bir ülke ve turizmin dışında balıkçılık burada yaşayanlar için geçim kaynağı olmuş durumda. Ülkenin bir ucundan diğer ucuna arabayla 15 dakikada gidilebiliyor. Dağın eteğine kurulmuş bir ülke olduğundan dolayı sahip olduğu düz arazi oldukça az.

Zenginlerin Gözde Turizm Merkezi Monaco

Monaco’ya gelince mimari yapı hemen insanların ilgisini çekmekte. Çünkü burası ya tarihi binalardan ya da yer sıkıntısı sebebiyle garip şekillerde inşa edilen binalardan oluşmakta. Örneğin altından yol geçen otelleri sıkça görmek mümkün.

Monaco’ya gelmek için en kolay yol buraya en yakın havaalanı olan Nice havaalanına gelmek. Nice havaalanından Monaco’ya ulaşım ise karayolu ile yapılmakta. Fransa’nın Akdeniz kıyısında bir dağın yamacına kurulmuş olan ülkeye havaalanından ulaşım araba ile yarım saat sürmekte.

Zenginlerin Gözde Turizm Merkezi Monaco

Bir önceki yazımız olan Yılbaşı 'nda Nereye Gidilir? başlıklı makalemizde yılbaşında gidilecek ülkeler, yılbaşında gidilecek yerler ve Yılbaşında nerelere gidilir hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın