İyi bir tatil geçirmek doğrudan iyi bir bütçeye sahip olmakla alakalı bir durum. Bütçeniz ne kadar iyiyse gideceğiniz yer ve yapacağınız tatilin kalitesi de ona göre değişim göstermekte. Yurtdışında tatil için hesaplı yerler bulmak mümkün. İşte bu yerlerden bazıları:

Güney Amerika ülkeleri nispeten Avrupa ülkelerine göre tatil yapmak için daha makul fiyatlar sunuyorlar. Burada tatil yapmak için önemli bir kriter de çoğu Güney Amerika ülkesinin vize istememesi. Bu yerlerden bir tanesi de Peru. Peru hem tarihi ve turistik yerleri hem de yeşil doğası ile yurtdışında tatil için hesaplı yerler arasında gösterilebilir. Buraya gelenlerin mutlaka katılmaları gereken en önemli organizasyon Amazon ormanlarına düzenlenen turlardır. Ayrıca dünyanın yedi harikasından bir tanesi olan Inka medeniyetine ait pek çok tapınak da görülmesi gereken yerler arasında. Buraya gelen turistler gördükleri ve yaşadıkları yüzünden ilerleyen zamanlarda bu bölgeyi tekrar tekrar ziyaret etmek istemekteler.

Yurtdışında Tatil İçin Hesaplı Yerler

Asya Kıtasında da Uygun Yerler Mevcut

Dünyanın diğer ucunda bu sefer Asya kıtasında yurtdışında tatil için hesaplı yerler arasında gösterilebilecek bir diğer ülke ise Filipinler. Burası insanlar üzerinde pahalı bir ülke izlenimi yaratmakta. Ancak burada çok ucuza tatil yapma imkanları da mevcut. Özelikle Cebu ve Bohol şehirleri tatil için son derece makul fiyatlar sunuyorlar. Bu bölgeye gelenler genellikle dalış yapmak isteyenler. Çünkü masmavi berrak denizi sayesinde su altında da nasıl bir dünya olduğunu burada kolaylıkla gözlemek mümkün.

Yurtdışında Tatil İçin Hesaplı Yerler

Kilometrelerce yol gitmek istemeyenler için yurtdışında tatil için hesaplı yerler arasında daha yakınlarda da güzel yerler var. Bunlarda bir tanesi de Ukrayna. Ukrayna’nın Lviv kenti Unesco Dünya Miras Listesi içerisinde yer alan bir şehir. Sokaklar hala yüz yıl öncesi gibi aynı şekliyle duruyor. Tarihi evler, taşlı yollar sayesinde buraya gelenler kendilerini zamanda yolculuk yapmış gibi hissedebilirler. Ukrayna vize istemediğinden dolayı buraya seyahatler çok kolay şekilde yapılabiliyor.

Bir önceki yazımız olan Tel-Aviv ‘de Tatil Yapmak başlıklı makalemizde Tel-Aviv gezi rotası, Tel-Aviv'de tatil yapmak ve Tel-Aviv'e nasıl gidilir? hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

3 YORUM

  1. Bizde yurt dışında çıkmak istiyoruz ancak, ekonomi olarak çok iyi bir durumda değiliz, hesaplı bir tatil yapmamız gerekiyor.

  2. Ukraynaya gitmeyi düşünüyoruz bizde, hem çok uzak değil hemde çok pahalı bir ülke değil tatil için ideal.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın