Dünya üzerindeki en etkileyici manzaralara sahip olan yerlerden bir tanesi de Yeni Zelanda. Dünya’nın dibi olarak adlandırılan bu yerde mevsimler alışılagelmişin dışında çok farklı bir şekilde yaşanıyor. Özellikle kış aylarında görülmeye değer bir yer. İşte, Yeni Zelanda’ya gitmek için 5 sebep.

Deniz

Yeni Zelanda deyince kesinlikle deniz ilk planda olan şey. Bu bölgedeki eşsiz sahiller, buraya gelenlere kolay kolay görülemeyecek güzellikler sunmakta. Avrupa’da yaşayanlar için penguenlerin bu sahillere çıkışlarını izlemek oldukça ilginç bir durum.

Yeni Zelanda’ya Gitmek İçin 5 Sebep

Kutup Merkezi

Burası, 1950 yılından beri Amerika’nın Antarktika üzerinde yaptığı çalışmalar sırasında kullandıkları eşyaların sergilendiği bir müze. 1950 yılından beri Antarktika’da çalışan insanların buranın çetin hava koşullarına dayanmak için neler yaptıkları ne yiyip ne içtiklerini bu müzeyi gezerek görebiliyorsunuz. İsterseniz kullanılmış olan Eskimo kıyafetine benzer kıyafetleri giyerek bu deneyimi birazda olsa yaşayabilirsiniz.

Safari

Yeni Zelanda’ya gitmek için 5 sebep arasında Safari de bulunuyor. Ancak bu safari bir çöl safarisi. Jiplerle yapılan bu safarilerde bolca çöl kumu yutmanız olası. Bu yüzden ciddi bir şekilde giyinmek gerekiyor. Zira insan vücudunun en ücra köşelerine kadar girebilen çöl kumlarının temizlenmesi bazen haftalar alabiliyor.

Yeni Zelanda’ya Gitmek İçin 5 Sebep

Fiorlanda Uluslararası Parkı

Tıpkı Norveç gibi, Yeni Zelanda da Fiyortlarıyla ünlü. Bu fiyortların görülebileceği en uygun yer ise Fiorlanda Uluslararası Parkı. Yeni Zelanda’ya gitmek için 5 sebep arasında olan bu yer büyük buzulların erimesiyle ortaya çıkmıştır. Burası her yıl turistlerin en çok akın ettikleri yerlerin başında gelmektedir.

Karavan Turu Yapmak

Yeni Zelanda’ya geldiğinizde yapabileceğiniz en önemli aktivitelerden bir tanesi de karavan kiralamak. Bu bile Yeni Zelanda’ya gitmek için 5 sebep arasında yer almakta. Buraya geldiğinizde kendinize bir karavan kiralayarak tüm Yeni Zelanda’yı karavanla gezebilirsiniz. Yorulduğunuzda karavanı güvenli bir kamp bölgesine çekip konaklama yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Zenginlerin Gözde Turizm Merkezi Monaco başlıklı makalemizde Monaco Nerede?, Monaco'da turizm ve Monaco'ya nasıl gidilir? hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın