Yemen Gezi Rehberi

Kızıldeniz, Aden Körfezi ve Umman Denizi’ne kıyısı bulunan Yemen, Asya kıtasında yer alır. Yaklaşık 28 milyon nüfusa sahip bu Orta Doğu ülkesinde, doğal ve tarihi güzellikler ile ziyaretçilerini büyülüyor. Gezip görülecek yerler açısından Yemen oldukça zengin bir ülkedir. Fakat son zamanlarda ülkeden yaşanan iç savaş sebebiyle, ülke turizmi de olumsuz bir şekilde etkileniyor. Sizler için hazırladığımız gezip görülecekler listesi, olası Yemen ziyaretinizde oldukça yararlı olacaktır.

Yemen Gezi Rehberi

Başkent Sana’da bulunan El Saleh Camii, 2008 senesinde bölge halkı için ziyaret ve ibadete açılmış. El Saleh Camii, Yemen’in devrik lideri Ali Abdullah Salih’in adını taşımakla birlikte ona hitaben yapılmıştır. Arap ve modern mimarinin başarılı bir harmanlanması olan camii, ayrıca ülkenin en çok turistik yerlerinden biri olarak hizmet vermektedir.

Yemen Gezi Rehberi

Yemen’in başkenti Sana ile ilgili araştırma yaptığınızda karşınıza ilk Eski Şehir Bölgesi çıkacaktır. Geçmiş yıllarda UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren bölge de çok sayıda tarihi yapı bulunuyor. Bu tarihi yapılar arasında en bilindik ve ilgi çekeni şüphesiz ki Yemen Kapısı’dır. Yemen ziyaretinizde bu tarihi kapıyı görmenizi kesinlikle tavsiye ederiz.

 Yemen Gezi Rehberi

Sokotra Adası’nda bulunan Sokotra Ejder Ağacı, Yemen merkezine yaklaşık 350 km uzaklıktadır. Sokotra Adası çok bilinen ve duyulan bir yer olmamakla birlikte insanlara huzur ve keyif verdiğine inanılır. Ada nüfusu yaklaşık 50 bin civarındadır. Bununla birlikte çok farklı hayvan ve bitki türü de bulunur. Bunlardan en önemlisi ise Sokotra Ejder Ağacı’dır. Çok önemli bir türe sahip olan bu ağaç kozmetik, ilaç ve boya endüstrisinde kullanılıyor.

Bir önceki yazımız olan Tayvan Gezi Rehberi başlıklı makalemizde Beitou, gezi rehberi ve Longshan Tapınağı hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın