yaz aktivitesi

YAZ TATİLİNİ DEĞERLENDİREBİLECEĞİNİZ 10 !

Yazın gelmesi ile birlikte kişiler eğlenceli vakit geçirmek istemekte ve farklı aktiviteler aramaktadır. Yazı en güzel ve eğlenceli şekilde değerlendirmenizi sağlayacak birbirinden farklı yaz aktiviteleri şu örnekleri verebiliriz:

YAZ TATİLİNİ DEĞERLENDİREBİLECEĞİNİZ 10 YAZ AKTİVİTESİ!

 1. Uçurtma

Uçurtma keyfi düşündüğümüzde artık günümüzde zannediyoruz ki bu keyif geçmiş zamanlarda kaldı. Fakat hiçte öyle değil. Renkli kuyruklara sahip birbirinden çeşitli desenler de Uçurtmalar yaparak uçura bilir bu keyfi tekrar yaşayabilirsiniz. Tabii ki uçurtma için yüksek binalar arasından kurtulmak gerekiyor. Yüksek binalardan kurtulduktan sonra hayalinizdeki desenleri ve renkleri yansıtan bir oturtma yaparak onu gökyüzüne salabilirsiniz. Gökyüzünün içinde özgürce hareket eden uçurtmayı kontrol ederken sanki bulutların arasında gezen sizmişsiniz gibi eğlenebiliriz yazı bu tatlı aktivite ile renklendirebilirsiniz.

 1. Skydiving

Heyecanlı bir spor yapmak istiyorsanız skydiving tercih edebileceğiniz aktivitelerden bir tanesidir. Eğer bir yükseklik korkunuz yok ise bu spor yapabilir ve unutulmaz bir heyecan yaşayabilirsiniz. Skydiving belirli bir yüksekliğe eriştikten sonra bu yükseklikten atlama ve de önce havada paraşütün süzüldükten sonra daha sonra paraşüt açıp yere inme sporudur. Oldukça adrenalini yükselten bir spor olmak ve bu sporu yapmak için bir eğitim ve gerekli malzemeler gereklidir. Bu spor için yüksekten atlama olayı söz konusu olduğunda yaz mevsimi yani havanın açık olması daha uygun olacaktır. Sizde de farklı adrenalin dolu bir aktivite yapmak istiyorsanız bu sporu tercih edebilirsiniz.

 1. Tema parkları

Belirli bir tema üzerine eğlenmek amacıyla oluşturulan yerlerdir. Dünyanın pek çok noktasında bu tema parkları yapılmaktadır. Bu eğlence parklarının birbirinden farklı kendi dekorlarını ve kendi işleyiş biçimleri vardır. Cevap parkları açık havada ya da kapalı alanda yapılabilir. Tamamen konusuna ve konseptine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Eğlenmek amacı ile çıktığınız yaz tatilinde tema parklarını ziyaret edebilir eğlencenizi arttırabilirsiniz.

YAZ TATİLİNİ DEĞERLENDİREBİLECEĞİNİZ 10 YAZ AKTİVİTESİ!

 1. Açık hava/ Eğlence sineması

Eskiden sıklıkla tercih edilen yaz günlerinin en büyük eğlencesi olan açık hava sinemaları artık günümüzde daha tekrardan tercih edilmeye başlamıştır. Yaz akşamları günün yorgunluğunu atmak isteyen kişiler açık hava da yapılan bu sinema etkinliğine katılarak keyifli bir akşam yaşamaktadırlar. Aynı şekilde araçlı sinemalarda aracınız ile birlikte ziyaret edebileceğiniz yerlerdir ve açık havada keyifli bir sinema keyfini sizlere sunmaktadır.

 

 1. Yaz kursları

Çok sayıda kişinin hobisi vardır ve bu hobileri sanata dönüştürmek için oldukça keyifli bir hal alacaktır. Yaz kurslarında bu hobileriniz de alakalı olarak eğitimler alabilirler, yani hem eğlenirken hem de yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Yaz kurslarında birbirinden farklı eğitimler verilmektedir. Bu eğitimlerle beraber yeni bir meslek öğrenimi yaşayabilirsiniz. Bunların yanı sıra yaz kurslarında yeni arkadaşlıklar edine bildin farklı bir çevreye sahip olabilirsiniz.

YAZ TATİLİNİ DEĞERLENDİREBİLECEĞİNİZ 10 YAZ AKTİVİTESİ!

 1. Bisiklet turları

Bisiklet sürmek aslında mevsim fark ettirmeksizin yapılan sporlardan bir tanesidir. Fakat yaz geldiğinde güzel havayla birlikte yapılan bisiklet turlarına keyfi bir başka olmaktadır. Yaz aktivitesi olarak bisiklet turları düzenlenmektedir. Bu bisiklet turlarında bir macera yaşama şansı yakalarken aynı zamanda oldukça eğlenceli vakit de geçirmektesiniz. Bisiklet turlarının birbirinden farklı sürelere sahip aktivitelere vardır. Bazıları birkaç saat sürebilirken bazı bisiklet turları ise günlerce sürebilir. Sizler de bu turlara uygun olan bisikletiniz ile bisiklet turlarına katılabilir ve bu yaza eğlencesiyle oldukça keyifli vakit geçirebilirsiniz.

 1. Piknik

Temiz hava, eğlence ve sevdikleriniz ile güzel bir tatil yaşamak istiyorsanız piknik oldukça uygun bir tatil olacaktır. Özellikle şehir dışına çıkma imkanınız yok ise piknik aktivitesi ile eğlenceli bir hafta sonu geçirebilirsiniz.

 1. Kamp

Şehir yaşamınızın uzakta doğa ile iç içe zaman geçirmek isteyenler için kampa aktivitesi sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle yaz ayları geldiğinde istediğiniz bir kamp bölgesinde çadır kurarak doğanın tadını çıkartabilirsiniz. Yapmanız gereken kamp için uygun malzemeleri almak ve çadır kuracağınız yeri seçmek olacaktır.

 1. Su savaşı

Takımlara ayrılan kişilerin su tabancaları ile birbirlerini Islatarak gerçekleştirdikleri aktivitedir. Sıcak yaz günlerinde oldukça eğlenceli olan bu aktivite son dönemlerde sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle açık havada su savaşı yapabilir eğlenirken bir yandan da serinleyebilirsiniz.

YAZ TATİLİNİ DEĞERLENDİREBİLECEĞİNİZ 10 YAZ AKTİVİTESİ!

 1. Yaz temizliği

Yazın gelmesiyle beraber bir yaz temizliği de başlamaktadır. Pek çok kişinin gözünde yaz temizliği büyüse de bu işi eğlenceli hale getirerek yaz temizliğinden keyif almak da mümkündür. Hoşlanmadığınız ve artık Kullanmadığınız eski eşyaları atarak yerine yenilerini alabilir odanızı sevdiğiniz yaz renklerini boyayarak keyif alabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan TÜRKİYE’DE DENİZ TATİLİ YAPILACAK EN GÜZEL YERLER başlıklı makalemizde deniz tatili hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

2 YORUM

 1. Heу there! Would yoս mind if I share your blօg with my yspacе groᥙp?
  There’s a lot of foⅼҝs that I thunk would really enjoу your
  content. Please let me know. Cheers

 2. Your means of teⅼling еverything in this pkst is truly nice, all be
  ablе too without difficulty ᥙnderstand it, Thanks a lot.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın