Muğla ilinin İlçesinde bir balıkçı tarafından tasarlanan ve %100 yerli olan katılımcılarına hem mavi tur hemde su altı safarisi yaptırabilen Türkiye’nin faydalı model patentine aday deniz aracı yerli ve yabancı turistlerden yoğun ilgi görmekte. ’te doğup büyüyen  ve 30 yıldır dalgıçlık yapan Yusuf Dirmil, 2015 yılında yıllarca denizin altını göremeyen ve hep bunu merak eden  insanlar için hayal ettiği tekneyi yapmaya karar verdi.Yalova’da Türkoğlu tersanesinin mühendisleri ile görüşen Dirmil, hayalindeki tekneyi mühendislere anlattı. Türk mühendisler 30 yıllık dalgıcın rüyası olan denizin hem üstünü, hem de altını gösteren tekneyi yapmak için işe koyuldu. 26 metre uzunluğunda, 8 metre genişliğindeki teknenin alt bölümüne 3 metre derinliğinde özel bir tüp konularak denizaltı görünümü verildi. Yapımı 1 yıl süren ahşap tekneye 1 milyon dolar harcandı. Tekne, tasarımı ile Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyor.

Yarı Denizaltıyla Ege'nin Maviliklerine İnmeye Nedersiniz ?
Yarı denizaltının kaptanı ve icadı olan Yusuf Dirmil tarafından yapılan açıklamada, geçen yıl başladıkları turlara nazaran talebin %100 lük bir artış olduğunu söyledi.
Yarı Denizaltıyla Ege'nin Maviliklerine İnmeye Nedersiniz ?
Tüm insanlığın hayalinde deniz altı olduğunu hepimiz biliriz. Bu tekne sayesinde yüzme bilseniz de bilmeseniz de egenin muhteşem su altını inceleme fırsatı bulabiliyorsunuz.

Bir önceki yazımız olan Türkiye'nin İlk ve Tek Göl Manzaralı SALDA KAYAK MERKEZİ başlıklı makalemizde burdur, kayakmerkezi ve salda hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

2 YORUM

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın