normal şartlarda vizesiz asla ziyaretçi kabul etmeyen bir ülkedir. Giriş için vize almak istemeyenlerin tercihi genelde vizesiz seyahat fırsatlarından yararlanmaktan yana olur. Schengen vizesi kapsamına dahil olduğu için istenilen vize Schengen vizesidir. Bu vize de normal vizelerden daha kapsamlı evrak temini ister ve çıkartılması oldukça güçtür. Vizesiz olarak gerçekleştirilecek Yunan Adaları seyahati ile ’a hiç girmeden direk adalara giriş yapılabilir. Belirli bir program üzerinden gerçekleştirilecek olan seyahatler ile hem güvenli hem de sınırız hizmet şartlarından faydalanmak mümkündür.

Vizesiz Yunan Adaları Seyahati
Yunan Adalari

Vizesiz Yunan Adalarını Görme İmkânı

Ege bölgesinde yer alan en güzel adalar Yunanistan koylarında bulunur. Her şey dahil fırsatlar ile yapılacak yolculuk sayesinde eşsiz güzellikteki adalar gezilebilir. Her türlü fırsatı içerisinde barındıran turlar ile hem adalar ziyaret edilir hem de eğlenme ve dinlenme fırsatı yakalanır. Normal gezi tercihinin yanı sıra balayı için de harika bir tercih olabilir.  Yeni evlenen çiftlerden de bu konuda oldukça yoğun talep olduğu görülür. Erken rezervasyon ile de birçok fırsatı değerlendirmek mümkün olur.  Oldukça ekonomik fiyatlar karşılığında Yunan Adalarına gidilerek tatil yapma fırsatı elde edilebilir. Seyahat boyunca her türlü ihtiyacın karşılanacağı ortak alanların olması yanında, sunulan birçok sınırsız hizmet ile de yolcuların konforlu bir seyahat geçirmesi sağlanır.

Vizesiz Yunan Adaları Seyahati
Yunan Adalari2

Her Şey Dâhil Seyahat Fırsatı

Seyahat boyunca sunulacak birçok hizmet sınırsızdır.  Alkollü ve alkolsüz içecek ikramları, farklı ülkelere ait bira ve şarap markaları, alkolsüz kokteyller, birçok konyak çeşidi, kahve çeşitleri, kahvaltı ve akşam yemekleri, bar hizmetleri, konaklama hizmetleri, sınırsız internet, sosyal aktiviteler, ortak kullanım alanları, sauna, spa gibi daha birçok hizmet paket kapsamında sunulur ve tamamen ücretsizdir. Tatil fırsatını farklı seçenekler ile değerlendirmek ve beş yıldız konforunda bir seyahat gerçekleştirmek için Yunan Adaları iyi bir seçenek olacaktır. Sadece bir pasaport ile yapılacak müracaat neticesinde, belirlenen tarihler arasında gemide hazır bulunarak Yunan Adalarına seyahat fırsatlarından yararlanmak mümkündür.

 

Seyahat Boyunca Sınırsız Hizmet

Seyahat boyunca gemide 24 saat personel bulunur. Bu sayede hangi ihtiyaç için olursa olsun günün her saati personelden yardım talep edilebilir. Her türlü servis hizmeti için aktif olarak çalışan garsonlar, profesyonel şekilde hizmet sunar. Seyahat boyunca gemi içerisinde yapılacak her anons, özel dil seçenekleri ile yolculara ulaşır. Gezinti esnasında ulaşılacak her liman öncesi detaylı bilgi ile bölge hakkında bilgi paylaşılarak yolcuların gezdikleri yer hakkında bilgi sahibi olmaları sağlanır. Sabah erken saatlerde kapalı olan anons sistemi öğlen sonu gezilerinde sürekli aktif bir şekilde hizmet verir. Yolculara özel olarak tanımlanan yolcu kartları ile gemiye inişlerin olduğu durumlarda gemiye binerken yolcu kartı gösterilmesi talep edilir. Sağlanan güvenlik ile gemiye kaçak yolcu alınmasının önüne geçilir. Düzenlenen bu yolcu kimliklerinin sürekli olarak yolcuların üzerinde bulunması gerekir. Çünkü gemi yolculuğu başlarken binişlerde yolculardan pasaportları talep edilir ve yolculuk boyunca pasaportlar firma yetkililerinde kalır. Bu nedenle bu belgeler yolculuk boyunca pasaport görevi ile de hizmet vermektedir.  Kişisel olarak düzenlenen bu kartlar gemi içerisinde yapılacak ekstra masrafları da hafızasına not alarak, oluşacak ekstra maliyeti tatil yolculuk sonunda tahsil etmeyi mümkün hale getirir.

 

Her Türlü İhtiyacı Karşılayan Ticari Hizmetler

Vizesiz Yunan Adaları seyahatinde, yolculuk boyunca her odada bir günlük plan bulunur. Seyahat hakkında bilgi edinmeyi sağlayan bu plan hakkında yolcular gemi içerisinde gerçekleşecek her türlü aktivite ve uygulamadan haberdar olur. Bu nedenle bu plana dikkat etmek ve plana sadık kalmak gerekir.  Planda bulunan bilgiler arasında ulaşılacak her liman hakkında limana iniş ve tekrar limana giriş gibi oldukça önemli bilgiler yer alır.  Planda yer alan diğer bilgiler; Gemi içerisinde düzenlenecek olan aktivitelerin içerikleri ve saatleri, yemek için planlanan saatler ve menü içerikleri gibi bilgiler yer alır. Bu sayede misafirler gemi içerisindeki her program hakkında önceden haberdar olma fırsatı yakalar.

 

Seyahati Oldukça Güvenli Hale Getiren Sağlık Hizmetleri

Gemi içerisinde yer alan odalar kamera ile çevrilidir ve ücretsiz bir şekilde bütün odaların kamera ile izlenmesi sağlanır. Gemi genelinde bulunan kamera sistemleri 24 saat aktif olarak çalışır ve güvenli bir yolculuk fırsatı sunar. Seyahat boyunca 24 saat çalışan sağlık hizmeti ile günün her saati sağlık hizmeti sunulmaktadır. Tam teşekküllü uzman doktorlar eşliğinde gerçekleşen sağlık hizmeti ile her türlü sağlık problemi yaşayan yolcuya kısa sürede müdahale edilir. Sigorta kapsamında gerçekleşen bu hizmette yolcular yolculuk esnasında ödeme yaparken, seyahat sonrasında ilgili sağlık kuruluşuna başvuru yaparak ödemelerini geri alabilirler.

Vizesiz Yunan Adaları Seyahati

Vizesiz Yunan Adalarında En Seçkin Adres: Mykonos

Seyahat ile ulaşılacak Yunan Adalarının en büyüğü Mykonos’tur. Birçok meraklısı bulunan bu ada gemi yolcularının da 570inde oldukça merak uyandıran bir adadır. Dünyanın her bölgesinden birçok sosyetik misafiri ağırlayan Mykonos, dünya genelinde oldukça gözde bir tatil bölgesi olarak bilinir.  Mykonos adası, denizin sahip olduğu özel turkuaz renk ve sunduğu sınırsız müzik ziyafetleri ile bilinen bir adadır.

Mykonos adası tarihte ‘günah adası’ olarak geçer. Bunun en önemli sebebi burada 24 saat eğlencenin durmaması ve sınırsız alkol tüketimidir.  Gece hayatının hiç bitmediği bu ada, cinsel tercihler karşısında takındığı ılımlı tutum ile de dikkat çeker. Bu ada da özellikle eşcinsel partiler oldukça yaygın olarak yapıldığı için birçok turistin ilk tatil durağıdır. Ada içerisinde en çok ilgi gören barlar; Skandinavian Bar, Asta Bar, Pierros Bar Ve Ramrod Bar’dır.

Mykonos adasında toplamda 15 farklı plaj bulunur.  Plajlarda birbirinden ünlü DJ’ler gün boyu verdikleri partiler ile tatilcileri coşturur.  Öğleden sonra başlayan partiler gece de devam edip sabahın ilk ışıklarına kadar sürer.  Eğlencenin sınırsız olduğu b u adada tarihi anlamda da birçok böle yer alır.  Bir nevi Venedik’i andıran yapısı nedeni ile Küçük Venedik olarak da bilinmektedir. Ada içerisinde yer alan yel değirmenlerinin olduğu köy de oldukça ziyaretçi alan bir bölgedir.

Vizesiz Yunan Adaları Seyahati
Mykonos

 

Eşsiz Renklere Sahip:

Santorini adası sahip olduğu coğrafyası ve görselleri ile dünya çapında tektir. Ancak bir ressamın çizimi ile bu kadar mükemmel görünebilecek olan bu ada, dokusu ve birbirinden farklı yapıları ile ilgi çeker. Renk kavramını baştan yaratan bu ada birbirinden farklı renk uyumunu başarı ile bir arada sergiler.  Öyle ki, ada içerisinde meşhur olan ve gezilmesi gereken her yer şuan da renk tonları ile söylenir hale gelmiştir. Burada yaşayan Yunan halkı da gelen misafirlere oldukça hoş görülü davranır ve kusursuz bir ağırlama hizmeti sunar.

Vizesiz Yunan Adaları Seyahati
Santorini2

Sıcak havaların vazgeçilmezi olan doğal renk tonuna sahip plajları, misafirlerin ilk tercih ettikleri mekanlar arasında yer alır. Siyah, beyaz ve kırmızı renk tonlarına sahip bu plajlar sahip oldukları renkleri tamamen doğal yollar ile kazanmıştır.  Plajların bu renkleri almasında sahip olduğu kaynaklar etkili rol oynar.  Santorini adasında plajlar gezildikten sonra gidilecek diğer adres eğlence merkezleridir. Fira tepesinde yer alan birçok eğlence merkezi, faaliyetleri ile misafirlere 24 saat hizmet veren bir bölgedir.

Santorini adası, Oia köyü ile de adını duyuran bir adadır. Oia bir yerleşim merkezi olmakla birlikte sahip olduğu mağaraları ile oldukça ilgi görür. Tarihin farklı dönemlerini yansıtan bu mağaralar, dünyanın her yerinden turist çeker. Oia Köyü, sahip olduğu yüksek tepeleri ile eşsiz bir gün batımı manzarasına sahiptir. Yöresel içki ikramları eşliğinde seyredilen gün batımı ile unutulmaz anlar yaşanır.

Vizesiz Yunan Adaları Seyahati
Santorini

Üçüncü Büyük Ada Konumundaki

Midilli adası ziyaret edilecek üçüncü noktadır ve Yunanistan genelinde de 3.ncü büyük ada konumundadır.  İçerisinde bulunan modern tesisleri, doğal güzellikleri, misafir sever halkı, şifalı suları gibi birçok farklı gezinti alanı ile dikkat çeker. Sakin bir tatil yapmak isteyenler bu bölgeyi tercih ederek sessizliğin ve sakinliğin tadına varır.  Midilli adası tipik modelde bir Yunan adası olarak bilinir.  Sahip olduğu birçok tarihi kalıntıları ile tarih tutkunlarının sıklıkla ziyaret ettiği bir adadır. Tarih döneminde sahne almış birçok Yunan Tanrısının bu adada yetiştiği söylenir.

Midilli adası üretim bakımından oldukça geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Oldukça farklı lezzetler bir arada bulunur.  Sahip olduğu zengin bahçelerde bütün aromatik meyveler yetiştirilebilir. Damak tadı anlamında da oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip bu ada da birbirinden farklı birçok lezzet misafirlere sunulur.

Vizesiz Yunan Adaları Seyahati
Midilli

Kültürel Bir Miras Olan

Rodos adası, ziyaret esnasında en son ziyaret edilecek olan bölgedir. Bölge 12 Yunan Adası arasındaki en büyük adadır.  UNESCO, bu adayı kültürel miras olarak ilan etmiştir. Hem Akdeniz’e hem de Ege Denizi’ne kıyısı olan bir adadır. Mevcut bulunan sahiller yılın her ayında kesintisiz güneş alır. Mitolojide bu adanın, Güneş tanrısı Helen için denizden yaratıldığına inanılır. Hem yaz hem kış mevsiminde tatil yapmayı seven turistler bu adayı tercih ederler. Planlanacak bir vizesiz Yunan Adası seyahati ile bütün adaları detaylı şekilde gezmek ve birçok eşsiz güzelliği yakından görme fırsatına sahip olunabilir.

Vizesiz Yunan Adaları Seyahati
Rodos Adası

Bir önceki yazımız olan Bodrum Tekne Turu başlıklı makalemizde Akvaryum koyu, bodrum ve gümbet hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

1 YORUM

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın