Yurtdışı seyahati konu olduğunda en sevilen iki kelimenin bir araya geldiği yazımızda; vizesiz ve ucuz 5 şehir tavsiyesi vereceğiz. Gezginliğe yeni yeni adım atanların akıllarına geldikçe keyif kaçıran şeylerin başında vize ve paranın bazı işlemleri gerçekleştirmek için ciddi anlamda önem taşıması.

Elbette Amerikan Doları ve Euro’nun TL karşısında kırdığı rekorlardan söz etmek bile istemiyoruz.

Bu yazımızda; vizesiz ve ucuza seyahat edilmesi mümkün olan 5 şehiri sizler için listeledik. Yukarıda belirttiğimiz negatif şeylerin geçerli olmadığı destinasyonlar olduğunu da hatırlayalım diye böyle bir yazı paylaşmak istedik. 

Vizesiz ve Ucuz 5 Şehir Tavsiyesi

Lviv / Ukranya

Bu ülkeye sadece nüfus cüzdanımızla giriş yapabiliyoruz. Mükemmel değil mi? Kimliğinizi görevliye gösterin ve geçiş yapın. Ne vize derdi, ne haraç derdi! Elbette bu durum Gürcistan için de aynen geçerli. Lviv; kültürü, yemekleri ve gece hayatı ile beğeneceğiniz şehirlerden biri. Soğuk bir konum olduğunu düşününce yav ve bahar aylarında tercih edebilirsiniz. Elbette seçim sizin zevkinize kalmış. Gece hayatı zaten kapalı mekanlarda geçiyor diyorsanız kışın da tercih edebilirsiniz.

Vizesiz ve Ucuz 5 Şehir Tavsiyesi

Beyrut / Lübnan

Lübnan’ın başkenti olan Beyrut, tam bir ziyafet noktasıdır diyebiliriz. Ülkemizde şehrin adını iç karışıklıklarla duyuyor olsak da görülmesi gereken bir yer. Gece hayatı, kültürü ve yaşam tarzıyla Beyrut seveceğiniz şehirlerden olacaktır.

Vizesiz ve Ucuz 5 Şehir Tavsiyesi

Belgrad / Sırbistan

Sıcak insanları ve gece hayatıyla akıllarda kalan şehirlerden biri de Belgrad. Elbette Sırbistan vize problemi olmadan rahatça girebildiğimiz bir ülke. Biraz zamanınız varsa sadece haftasonunu geçirmek için değil de biraz daha uzun bir süreci geçirmek için Sırbistan’a gittiyseniz; şehre sadece 2 saat mesafedeki Novi Sad’a da geçmenizi öneririz.

Vizesiz ve Ucuz 5 Şehir Tavsiyesi

Tiflis / Gürcistan

Batum artık bizim ülkemizin şehri gibi bir konuma ulaştığı için Batum’dan söz etmeden Tiflis’e geçiyoruz çünkü Batum’u gördüğünüzde ülke ve eğlence hayatına karşı ön yargılara sahip olabilirsiniz, Tiflis’e ise mutlaka şans verin. Batum’dan farklı ve gezilip görülmesi gereken bir şehir Tiflis.

Vizesiz ve Ucuz 5 Şehir Tavsiyesi

İsfahan / İran

İran’da görüp görebileceğiniz en değerli şehirlerden biri İsfahan’dır. Şehirde Zerdüştlük inancına yatkın yapılar ve izler de mevcut. Hem yeme içme konusunda, hem tarihi, hem de içten insanlarıyla kalbinizde yer etmesi muhtemelen olan bu şehir için zamanında “dünyanın yarısı” denirmiş.

Gezip görebileceğimiz onca güzel ülkeler bulunuyor ki; dibimizde olan ancak bürokratik engellerden dolayı gezilerimizi ertelememiz gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Couchsurfing Nedir? Neden Tercih Edilmeli? başlıklı makalemizde Couchsurfing, Couchsurfing güvenlik ve Couchsurfing nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın