Vizesiz Gidebileceğiniz 8 Yer

  Yurt dışını görmek istiyorsunuz fakat vize engeline mi takılıyorsunuz? O zaman siz değerli okuyucularımız için vizesiz gidebileceğiniz yerleri araştırdık. İşte vizesiz gidebileceğiniz 8 ülke…  

1-

Vizesiz Gidebileceğiniz 8 Yer  Ukrayna’da gezip görebileceğiniz birçok yer bulunuyor. Başkent Kiev başta olmak üzere çok sayıda tarihi yerleri, ülkeyi gezmek için gelen turistleri ağırlıyor. Özellikle ortaçağ sokakları ve mimari eserleri oldukça dikkat çekiyor.  

2- Malezya

Vizesiz Gidebileceğiniz 8 Yer  Malezya’ya gitmek isterseniz 90 gün boyunca vizesiz kalabiliyorsunuz. Penang bölgesinde yer alan dünyadaki ilk tropikal kelebek parkı ve dev botanik bahçeleri gezip görülecek yerler arasındadır.  

3- Tanzanya

Vizesiz Gidebileceğiniz 8 Yer  Hint Okyanusu’nda yer alan Tanzanya’nın bir diğer ismi ise Baharat Adasıdır. Tanzanya’ya vizesiz girilemiyor ancak sınır kapısında 50 dolar karşılığında resmi olarak içeri girebiliyoruz.  

4-

Vizesiz Gidebileceğiniz 8 Yer  Doğal güzellikleri, muhteşem yemekleri ve çılgın gece hayatı ile tüm turistlerin en çok gittiği ülkelerden biridir.  

5- Arnavutluk

Vizesiz Gidebileceğiniz 8 Yer  Uzun kumsalları ve tatil için biçilmiş kaftan adaları ile muhteşem zamanlar geçirebilirsiniz. Tiran’da bol yiyecek-içecek, ucuz konaklama, labirent gibi ara sokakları ve rengarenk evleri ile oldukça sevebileceğiniz bir ülke.  

6-

Vizesiz Gidebileceğiniz 8 Yer  Yeni evlenen çiftlerin, balayı için en çok rağbet ettiği ülkelerin başında yer alan Maldivler, muazzam güzelliği ile sizlere eşsiz bir tatil fırsatı sunuyor.  

7- Filipinler

Vizesiz Gidebileceğiniz 8 Yer  Türk pasaportları için 30 gün vizesiz giriş yapabilirsiniz. Tropikal güzelliklere sahip Filipinler’de, seyahat etmeyi sevenler için farklı bir alternatif olabilir.  

8- İran

Vizesiz Gidebileceğiniz 8 Yer  Hem kutsal yerleri gezmek hem de tatil yapmak istiyorsanız İran bunun için oldukça iyi bir seçenek…      

Bir önceki yazımız olan Panama Gezi Rehberi başlıklı makalemizde festivali, gece hayatı ve jazz hakkında bilgiler verilmektedir.

 
 
Vizesiz Gidebileceğiniz 8 Yer
Ukrayna’da gezip görebileceğiniz birçok yer bulunuyor. Başkent Kiev başta olmak üzere çok sayıda tarihi yerleri, ülkeyi gezmek için gelen turistleri ağırlıyor. Özellikle ortaçağ sokakları ve mimari eserleri oldukça dikkat çekiyor.  

2- Malezya

Vizesiz Gidebileceğiniz 8 Yer
Malezya’ya gitmek isterseniz 90 gün boyunca vizesiz kalabiliyorsunuz. Penang bölgesinde yer alan dünyadaki ilk tropikal kelebek parkı ve dev botanik bahçeleri gezip görülecek yerler arasındadır.  

3- Tanzanya

Vizesiz Gidebileceğiniz 8 Yer
Hint Okyanusu’nda yer alan Tanzanya’nın bir diğer ismi ise Baharat Adasıdır. Tanzanya’ya vizesiz girilemiyor ancak sınır kapısında 50 dolar karşılığında resmi olarak içeri girebiliyoruz.  

4- Makedonya

R
[ara1reklammm]
Vizesiz Gidebileceğiniz 8 Yer
Doğal güzellikleri, muhteşem yemekleri ve çılgın gece hayatı ile tüm turistlerin en çok gittiği ülkelerden biridir.  

5- Arnavutluk

Vizesiz Gidebileceğiniz 8 Yer
Uzun kumsalları ve tatil için biçilmiş kaftan adaları ile muhteşem zamanlar geçirebilirsiniz. Tiran’da bol yiyecek-içecek, ucuz konaklama, labirent gibi ara sokakları ve rengarenk evleri ile oldukça sevebileceğiniz bir ülke.  

6- Maldivler

Vizesiz Gidebileceğiniz 8 Yer
Yeni evlenen çiftlerin, balayı için en çok rağbet ettiği ülkelerin başında yer alan Maldivler, muazzam güzelliği ile sizlere eşsiz bir tatil fırsatı sunuyor.  

7- Filipinler

Vizesiz Gidebileceğiniz 8 Yer
Türk pasaportları için 30 gün vizesiz giriş yapabilirsiniz. Tropikal güzelliklere sahip Filipinler’de, seyahat etmeyi sevenler için farklı bir alternatif olabilir.  

8- İran

Vizesiz Gidebileceğiniz 8 Yer
 
 

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın