Şehri çevreleyen surları ve kaleleri görmek için Çin’e kadar gitmenize gerek yok. Sadece 1.5 saatlik bir uçak yolculuğundan sonra ulaşacağınız İsveç’in Visby şehrinde, kenti kuşatan birbirinden güzel surları ve kule tarzı kaleleri görebilir, şehrin en önemli müze ve kalıntılarını gezebilirsiniz. Ayrıca, Avrupa’nın en lüks ve güzel lokantalarında en mükemmel tatları deneyebilirsiniz.

VİSBY CİTY WALL

 

Visby kentinin Gotland kasabasında yerden yüksekliği 5 metreye kadar uzanan binlerce kolondan oluşan ortaçağ savunma duvarları, sizi İskandinavya’nın ortaçağ savunma sistemlerinin ne denli güçlü olduğunu göstermek adına küçük bir tarihi yolculuğa çıkaracak. Dünya Mirası listesinde olan bu eşsiz şehir duvarlarından, şehrin tüm silüetini çıkarabilecek, her 50 metrede bir bulunan kafelerde çay keyfi ile manzaraları izleyebileceksiniz. Ailenizle ve sevdiklerinizle bu rüya şehri gezmek sizin için mükemmel bir deneyim olacaktır.

 

VİSBY CİTY WALL

 

Visby’e sadece surları ve kaleleri görmek için gitmeyeceksiniz tabii ki. Gotlands Müzesi, şehrin en bilinen müzelerinden biri. İskandinav kültürü ile Antik Yunan kültürünün birçok zengin kalıntılarının sergilendiği ve Osmanlı kültüründen de bazı parçaların bulunduğu bu müzeden, etkilenmemeniz mümkün değil. 3 katlı müzede

VİSBY CİTY WALL

, Avrupa’nın en güzel tarihi ve antik parçalarını detaylı olarak inceleyebilir, tarihe kısa bir yolculuk yapabileceksiniz.

VİSBY CİTY WALL

Botaniska Tradgarden, farklı çiçek çeşitleri, Dünya’nın tüm bölgelerinden getirilen farklı toprak ve bitki çeşitleri ve en önemlisi doğal göleti ile harika bir Botanik Bahçe. Keyifli bir tur attıktan sonra şehrin en önemli içeceklerinden Visby schömeli de bu mekandan içmeden ayrılmayın. Çünkü kımızı andıran bu içecek en iyi burada yapılmaktadır.

Visby turunuzu, şehrin en ünlü katedrallerinden olan St. Mary’s Cathedral’i ile devam ettirebilir ve son olarak, şehrin çıkış kapısı olan St. Nicolai Ruin tapınağı ile sonlandırabilirsiniz

 

VİSBY CİTY WALL

Bir önceki yazımız olan TRABZON’DA BİZANS İZLERİNİ TAŞIYAN BİR MÜZE, SÜMELA MANASTIRI başlıklı makalemizde sümela, sümela manastırı ve trabzon hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın