Karayip Denizi’nde bulunan Virgin Adaları uzun yıllar boyunca İngilizlerin sömürge adalarından bir tanesi olarak kalmıştır. Resmi dil İngilizcedir. Ancak burada koyu ve sert bir aksan hakimdir. Bu aksan yer yer Hint aksanını da andırır.

Virgin Adaları’nda tropikal iklim görülür. Bu da sıcaklığın tüm yıl boyunca en az 25 en yüksek 35 derece aralığında olması demektir. Virgin Adaları’nda halk oldukça naziktir. Hatta bu bölgede bulunan adalar arasında en saygılı halk buradadır. Buraya geldiğinizde insanlar sizi tanımasalar da size selam verirler. Günün hangi saati olduğunun bir önemi olmadan sizi o gün ilk defa görüyorlarsa günaydın derler ve sizden de karşılık beklerler. Bu karşılığı vermezseniz kaba bir insan olduğunuzu düşüneceklerdir.

Virgin Adaları Gezi Rehberi

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var. Aynı bölgede Amerika’ya ait olan bir Virgin Adaları daha bulunmakta. Bizim bahsettiğimiz ise İngilizlere ait olan ada. Bu bakımdan bir sorun yaşamamak için bunu bilmek gerekiyor. Ülkemizden buraya direkt uçuş bulunmuyor. Sadece Amerika üzerinden İngiliz Virgin Adaları’na uçuş mevcut. Bununla birlikte dilerseniz feribot yolculuğu yaparak aynı zamanda okyanusun da tadını çıkartarak buraya ulaşabilirsiniz.

Virgin Adaları Gezi Rehberi

Adada en çok tüketilen yiyecek doğal olarak deniz ürünleridir. Burada balığın her çeşidini bulmak mümkün. Bununla birlikte daha önce hiç görmediğiniz ve tatmadığınız deniz ürünlerini burada tatma fırsatı yakalayacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Danimarka Gezi Rehberi başlıklı makalemizde Aalborg, Danimarka ve gezi rehberi hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

1 YORUM

  1. Tropikal iklim olan bir yere gezi yapmayı düşünüyorum ancak daha gezeceğim yere tam karar veremedim.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın