Vietnam, güneydoğu Asya’nın en güzel ve en bakir ülkelerinden biridir. Vietnam’ın en önemli şehirleri Ho Chi Minh, Hanoi ve Hue’dir. Vietnam’ı ziyaret etmeyi düşünüyorsanız, sizler için sonsuz alternatif arasından zor da olsa gezip görmeniz gereken birkaç yer hazırlayabildik.

 

Cu Chi Tunnels

 Vietnam Gezi Rehberi

Vietnam savaşından kalma Cu Chi Tünelleri, Vietnamlıların savaşta kullandıkları taktikleri izleyebilirsiniz. Tünellerin gerçekçi gözükmesi için hareketli ve sabit mankenler kullanılmıştır. Tünellere girip fotoğraf çektirmeyi asla unutmayın.

 

Hoi An Ancient Town

 Vietnam Gezi Rehberi

Sevimli, minik ve rengarenk bir kasaba olan Hoi An Ancient Town’u kesinlikle görmenizi öneririz. Özellikle kentin gece büründüğü atmosfer, sizleri bambaşka diyarlara götürecek. Gece lambaları, mumlar, gece ışıklandırmaları ve meşaleler mükemmel görüntüler oluşturuyor.

 

Halong Bay

Vietnam Gezi Rehberi

Denizin içindeki kayalardan oluşan Halong Bay körfezini ziyaret ettiğinizde, özellikle denizin üstüne oluşturulan evleri görünce şok olacaksınız. Halong Bay körfezine gitmek için önce gemi ardından ise kayıklara binerek ulaşabilirsiniz.

 

Thuan Tinh Adası

 Vietnam Gezi Rehberi

Gölü ve özellikle pazarına bayılacağınız bir yer olan Thuan Tinh Adası, Vietnam seyahatinizde programa almanız gereken ilginç ve eğlenceli bir yer olarak karşımıza çıkıyor. Burada tekne turu yapabilir, tropik meyvelerin tadına bakabilir ya da yemek pişirebilirsiniz.

 

Muong Hoa Vadisi

 Vietnam Gezi Rehberi

Vietnam’ın yerel yaşantısına şahit olabileceğiniz Muong Hoa Vadisi’nde, kültürel ve görsel açıdan çok güzel anlara şahit olacaksınız. Burada kabile halinde yaşayan yerel halkları, şelaleleri, kayalıkları, nehirleri ve pirinç tarlaları gibi pek çok şey görebileceksiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Buzlar Ülkesi Grönland başlıklı makalemizde Grönland ne kadar soğuk?, Grönland nerede? ve Grönland'a nasıl gidilir? hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın