Venezuela Gezi Rehberi

Venezuela, yerler açısından oldukça zengin bir ülke. Özellikle de başkent Caracas, turistlerin en uğrak noktalarından biridir. 2 bin metre yüksekliğe sahip iki dağ arasında kalan bu kentin nüfusu yaklaşık 5 milyon kadardır. Caracas ile ilgili söyleyebileceğimiz tek olumsuz yönü ise suç oranının bir hayli yüksek olmasıdır. Konuyu fazla uzatmadan Venezuela’da gezip görebileceğiniz yerleri paylaşalım.

 

Avila Milli Parkı

Venezuela Gezi Rehberi

Caracas kentini, yukardan izleyebileceğiniz harikaya bir manzarası bulunan Avila Milli Parkı, Cordillera de la Costa Dağları’nın yer alıyor. Venezuela’nın yerli çiçeği olan Cattleya Mossiae isimli orkide türünü burada sık sık görebilirsiniz. Teleferikle de çıkabileceğiniz Avila Milli Parkı’nda, doğa yürüyüşü de yapabilirsiniz.

 

Doğu Parkı

Venezuela Gezi Rehberi

Yerel ismi General Francisco de Miranda Parkı olarak bilinen bu yer, oldukça büyük ve içerisinde hayvanat bahçesi de barındırıyor. Venezuela gezinizde görmeniz gereken önemli yerlerden biri olarak listenize ekleyebilirsiniz.

 

Venezuela Gezi Rehberi

Dünyaca ünlü şelalelerden biri olan Angel, Venezuela’nın en meşhur ve en çok turist çeken yeridir. 979 metre yüksekliğe sahip ve dünyanın en büyük şelalesi olarak gösterilir. Bulunduğu bölge sık bir bitki örtüsü ile kaplı olduğundan dolayı ulaşımda zorluklar yaşanabiliyor.

 

Evi

Venezuela Gezi Rehberi

Venezuela’nın kahraman isimlerinden biri olan Simon Bolivar’ın doğduğu bu ev, Venezuela’nın en popüler turistik yerlerinden biridir. Bolivar’ın, 24 Temmuz 1783 senesinde dünyaya geldiği bu yer şu an müze olarak faaliyet göstermektedir.

 

 

Bir önceki yazımız olan Cezayir Gezi Rehberi başlıklı makalemizde Afrika, Cezayir Gezi Rehberi ve gezip görülecek hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

2 YORUM

  1. Avila Milli Parkı na gitmezseniz emin olun venezuela’nın tadını çıkarmamış olursunuz, ben gittim tam anlamıyla harika zaman geçirdim.

  2. venezuela da yaz aylarında gidilmesi gereken ülkelerden, biz arkadaşlarla toplu gitmiştik hepimiz eğlenceyi doruklarına kadar yaşadık.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın