Uruguay’a Gitmek İçin 3 Neden

 

Uruguay, Güney Amerika’nın şirin, sakin ve küçük bir ülkesi… Uruguay’ın batısında Arjantin ve kuzeyinde Brezilya yer alıyor. Uruguay, sessiz, sakin bir ülke olduğundan ötürü hiçbir komşusu ile problem yaşamamıştır. Daha çok turistler, Arjantin’in sıra dışı kenti olan Buenos Aires’te müzik ve tangoyu yaşadıktan sonra, deniz yolu ile Uruguay’ın başkenti olan Montevideo’ya geçiyorlar. Güney Amerika’nın en rahat en güvenli ülkesi olan Uruguay’a gitmek için 3 neden şöyle:

 

Colonia del Sacramento

Uruguay’ın başkenti Montevideo’nun ardından gelen en önemli ikinci şehri olan Colonia del Sacramento’nun da pek çok güzelliği var. Adından da anlaşılacağı üzere geçmiş zamanlarda Portekiz’in sömürgesinde olan bu yer, halen 17.yy’dan kalma havasını korumaktadır.

 

Montevideo

Ülke nüfusunun ciddi bir çoğunluğunun yaşadığı ve Uruguay’ın başkenti olan Montevideo, Arjantin’in Bueno Aires’ten deniz yolu ulaşımı sayesinde kolay ve hızlı bir şekilde ulaşılabilen bir şehirdir. Uruguay’ın en kalabalık şehri ve bir liman kenti olması nedeniyle de ülke ekonomisinde ciddi bir yere sahiptir. Başkent insanlarının birçoğu öğrenci ve genç işçilerden oluştuğundan dolayı kentin enerjisi de bir hayli yüksek.

 

Punta del Este

Uruguay’ın en güzel plajı olan Punta del Este, bronzlaşmak ve güneşlenmek isteyenler için ve plaj partilerindeki o enerjiyi hissetmeniz için gidebileceğiniz en iyi yerlerden biri. Birçok Arjantin ve Brezilyalının âşık olduğu bu plaj, dünyaca ünlü isimlerinde sık sık tercih ettiği noktalardan biri. Punta del Este’ye senenin her ayından gidebileceğinizi aklınızdan çıkarmayın.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

1 YORUM

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın