Kastamonu denilince insanın aklına çok fazla bir şey gelmiyor. En azından eski ahşap evleri bilenler olabiliyor. Ancak Kastamonu sınırları içerisinde keşfedilmeyi bekleyen doğa harikası pek çok yer bulunmakta. Bunlardan bir tanesi Abana.

Abana ilçesi Kastamonu’ya bağlı 4 Bin nüfuslu bir ilçe. İlçeyi önemli yapan özelliklerin başında ise 6 kilometre uzunluğunda bir sahile sahip olması. Bununla birlikte yemyeşil bir doğa Abana ‘ya gelenleri bekliyor. Üstelik buraya gelmek için yaz ya da kış mevsimini beklemeye gerek yok. Burası her mevsim doğanın tadını çıkarabilecek yerlerden bir tanesi.

Abana ‘nın en önemli geçim kaynağı elbette turizm ancak burayı Ege ya da Akdeniz gibi turizm merkezleriyle karşılaştırmak pek doğru olmaz. Burada daha çok Anadolu’ya ait olduğunuzu hissediyorsunuz. Hacıveli bölgesinde bulunan tarihi evler fotoğrafçılıkla ilgilenen insanların her daim dikkatini çekmiştir. Burası Kastamonu merkeze 90 kilometre uzaklıkta.

Zamanı Değerlendirin

Kastamonu’ya daha önce gitmemişseniz ve burada geçireceğini zaman sınırlıysa, bir tur ile gitmenizi tavsiye edebiliriz. Çünkü yüz ölçüm olarak geniş bir araziye yayılmış olan tarihi ve turistik yerleri zaman kaybetmeden gezebilmek ancak bu bölgeyi bile insanlarla mümkün oluyor. Abana ‘ya geldiğinizde mutlaka bu ilçe konaklama yapmanız gerekmiyor. Kastamonu merkezde de konaklama için pek çok yer mevcut. Kebeli Konakları, Gun Hotel, Hafızbey Konağı bu yerlerden sadece birkaç tanesi.

Unutulmuş Kastamonu İlçesi Abana

Balık tutmak isteyenler için Abana son derece doğru bir seçim olacaktır. Burası balıkçılık potansiyeli çok yüksek olan bir ilçe. Bereketli denizi pek çok balık çeşidine de ev sahipliği yapmakta. Kıyıdan atacağınız bir olta ile bile çok büyük balıklar tutmanız burada mümkün. Üstelik denizin gerçekten temiz olması burada yaşayan deniz canlılarının da lezzetli olmasının en büyük sebebi.

Bir önceki yazımız olan Marmara Bölgesi Tatil Yapılacak Yerler başlıklı makalemizde Marmara Bölgesi tatil alanları, Marmara Bölgesi Tatil Yapılacak Yerler ve Marmara Bölgesinde nerede tatil yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

2 YORUM

  1. Hi,
    Based on your google rank Id say you are doing at least ok on your link building, but if your rank increased could you handle more visitors?

    We provide the Best Quality Contextual Link Building to Boost Your Site’s Ranking in Search Engines.

    We also offer a 7 day free trial with free links so you have nothing to lose:

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın