Uganda Gezi Rehberi

Hemen hemen herkesin ismini bildiği fakat yaşam tarzı ya da gezilecek yerleri ile ilgili hiçbir şeyin bilinmediği nadir ülkelerden biri olan Uganda, Afrika’nın doğusunda yer alıyor. Özellikle ilkel kabileleri, yağmur ormanları ve gölleri ile meşhur olan ülkede, çok sayıda gezip görülecek yer bulunuyor. 40 milyonu aşkın nüfusu ile Afrika’nın en kalabalık ülkelerinden biri olan Uganda, her gezginin ve maceraperestin gitmek istediği ülkelerin başında yer alır. Bugün siz değerli ziyaretçilerimiz için Uganda’da gezilecek yerlerin listesini paylaşacağız.

 

Uganda Gezi Rehberi

Burundi’de yer alan Victoria Gölü’nün batı kısmında bulunan Masaka kentinde pek çok doğal güzelliklerin yanı sıra tarihi yapılarda yer alıyor. 1979 senesinde yaşanan Uganda ile Tanzanya Savaşı esnasında çok büyük katliamlara ve yıkımlara uğramış olan Masaka, yeni yeni kendine gelmektedir.

 

Uganda Gezi Rehberi

Uganda’nın en büyük, en kalabalık ve başkenti olan Kampala’ya 300 km mesafede bulunan Mbarara, ülkenin en önemli turistik noktalarından biridir. Kentte bulunan orman, bahçe, park gibi doğal güzelliklerin yanı sıra buraya yapacağınız seyahatte, tarihi yapıları da ziyaret etmenizi öneririz.

 

Uganda Gezi Rehberi

1991 senesinde, ziyaretçilere kapısını açan Bwindi Geçilmez Milli Parkı, yaklaşık 331 km2’lik bir alan üzerine kurulmuştur. Uganda’nın güneybatısında bulunan bu parkta, farklı türlerde çok değişik hayvanlar yaşamaktadır. Parka ilk kez gidenler büyük bir korkuya kapılabiliyor. Bunun sebebi ise devasa büyüklükteki gorillerin, parkta başıboş dolaşıyor olmasındandır. Elbette ki zararsız olan bu hayvanların yanı sıra parkta yer alan balta girmemiş ormanları da görmenizi tavsiye ederiz.

 

Bir önceki yazımız olan Burundi Gezi Rehberi başlıklı makalemizde Bujumbura, Burundi ve Gitega hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın