Farklı yerlerde tatil yapmayı tercih edenler Tuvalu Adası’nı mutlaka ziyaret etmeliler. Okyanusya kıtasında bulunan Tuvalu Adası tropikal iklimin yaşandığı bir ada ülkesidir. Kendine özgü denizi ile ün yapmış bu ada ülkesinde hava sıcaklığı sürekli olarak 25 derece dolaylarında seyretmektedir. Ancak sık sık kasırgalar görülür.

Tuvalu’yu ziyaret etmek isteyenler için en uygun zaman Mart ile Kasım ayları arasıdır. Bu zaman aralığında daha çok ılıman bir iklim görülmektedir. Önemli şehirleri arasında Funafuti, Nanumanga ve Nanumea gelir. Pasifikte bulunan diğer adalar içerisinde ekonomik anlamda en çok gelişme gösteren ada Tuvalu adasıdır. Adada tarım en önemli geçim kaynağıdır.

Çoğu Okyanusya adasında olduğu gibi Tuvalu Adası da uzun yıllar boyunca İngiltere sömürgesi altında yaşamıştır. Bu yüzden ülkenin resmi dili İngilizcedir. Ancak yerli halkın kendine has bir İngilizce konuşma stili ve aksanı vardır. Bu bakımdan burada konuşulan İngilizce biraz da Jamaika’daki konuşulan İngilizceye benzemektedir.

Tuvalu’da Ne Yenir?

Bir okyanus ülkesi olması bakımından burada hemen hemen her türü deniz canlısını bulabilmek mümkündür. Bununla birlikte yerel halk tropikal meyveler ve deniz ürünlerini bir arada kullanarak güzel yemekler yapmaktalar. Ülke ile özdeşlemiş balık türü ise uçan balıktır. Domuz eti de yenen ülkede bu et daha çok kutlama ve özel günlerde tüketilmektedir.

Tuvalu Adası, Avustralya ile Havai adasının tam ortasında yer almaktadır. Burası Vatikan’dan sonra dünyanın en az nüfusa sahip ülkesidir.

Gelen Aramalar: https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1832 JwUEsg7r3APs10oloBnezOhKMUTziA9bQX9nMTtud7inFf3_nTnEqvi_9esBsxK4 88059efbe21c69e5c1eb7fd0533c8c928e055fde&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın