Gezelim, görelim, tadalım ve eğlenelim diyorsanız Türkiye’ nin Toskanası’ na dönüşen İzmir’ i listenize eklemelisiniz. Sadece Alaçatı’ dan bir kaç saate uzaklaştığınızda çeşitli deneyimlerle buluşabileceğimiz alanlara İzmir’ le kavuşmaktasınız. Bir nevi sizler için tadına en güzel ve en kaliteli şaraplar, tarihi alanlar, surf, tarlaları çepeçevre sarmakta. Eski taş evleri ve turkuaz denizi ile İzmir bizleri adeta büyülemekte.

Toskana' yı Yaşamak İçin İzmir'e Gidin

Bağ Yolunda Enfes Şaraplar

Bağ ziyaretinde bulunarak tadımlık şarapları deneyebilir damak zevkinize uygun yeni tatlarla Urla Bağ Yolu’ nda buluşabilirsiniz. İster arabanızla ister bisiklet yolculuğu ile dolaşarak turlayabilirsiniz. Burada üretilen şaraplar uluslararası yarışmalarca ödüllendirilmiştir.

 

Toskana' yı Yaşamak İçin İzmir'e Gidin

 

Mis Kokulu Lavanta Tarlaları

Seferhisar’ da bulunan Lavanta tarlaları kokusu ile İzmir seyahatine çıkanları karşılamakta. Bizler lavantayı elbiselerimizde ve dolaplarımızda daha çok koku amaçlı kullanırdık lakin bu belde de tam aksi özellikle de tatlılarda kullanılmaktadır.

 

Toskana' yı Yaşamak İçin İzmir'e Gidin

Meraklısı için; Urla’ da konumlandırılan İrmik Hanım Patisserie’ de lavantalı dondurmayı yemelisiniz.

Toskana' yı Yaşamak İçin İzmir'e Gidin

Sığacığa Mutlaka Uğrayın

Seferhisar’ a 5 km uzaklıkta bulunan Sığacık adeta huzur saçan bir sahil kasabasıdır. Restorasyonu ile Ege mimarisine doyacağınız bir belde diyebiliriz. Konum olarak kale surları içerisinde yer alan Sığacık cumbalı, Arnavut kaldırımlı ve tahta panjurlu konakları ile dikkatleri üzerine çekmektedir.

 

Toskana' yı Yaşamak İçin İzmir'e Gidin

Sığacığa gelmiş iken Antik Kenti’ ni ziyaret edebilir, pazar günü açılan yerli üretimin satış yaptığı pazarı dolaşabilir veya serinlemek için kendinizi berrak sulu Akkum Plajı’ na atabilirsiniz.

Toskana' yı Yaşamak İçin İzmir'e Gidin

İzmir’ in Eşsiz Güzellikteki Koylarında Serinleyin

En iyi sörf sporlarının yapıldığı ilimiz İzmir’ e gelip de koyları dolaşmamak olur mu? İzmir’ de 47 mavi bayraklı plaj bulunmaktadır.

Toskana' yı Yaşamak İçin İzmir'e Gidin

Bir önceki yazımız olan Amasra Çeşmi Cihan başlıklı makalemizde Amasra Çeşmi Cihan, Göldere Şelalesi ve İnpiri Köyü hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın