Gezelim, görelim, tadalım ve eğlenelim diyorsanız Türkiye’ nin Toskanası’ na dönüşen İzmir’ i listenize eklemelisiniz. Sadece Alaçatı’ dan bir kaç saate uzaklaştığınızda çeşitli deneyimlerle buluşabileceğimiz alanlara İzmir’ le kavuşmaktasınız. Bir nevi sizler için Toskana tadına en güzel ve en kaliteli şaraplar, tarihi alanlar, surf, lavanta tarlaları çepeçevre sarmakta. Eski taş evleri ve turkuaz denizi ile İzmir bizleri adeta büyülemekte.

Urla Bağ Yolunda Enfes Şaraplar

Bağ ziyaretinde bulunarak tadımlık şarapları deneyebilir damak zevkinize uygun yeni tatlarla Urla Bağ Yolu’ nda buluşabilirsiniz. İster arabanızla ister bisiklet yolculuğu ile dolaşarak turlayabilirsiniz. Burada üretilen şaraplar uluslararası yarışmalarca ödüllendirilmiştir.

 

 

Mis Kokulu Lavanta Tarlaları

Seferhisar’ da bulunan Lavanta tarlaları kokusu ile İzmir seyahatine çıkanları karşılamakta. Bizler lavantayı elbiselerimizde ve dolaplarımızda daha çok koku amaçlı kullanırdık lakin bu belde de tam aksi özellikle de tatlılarda kullanılmaktadır.

 

Meraklısı için; Urla’ da konumlandırılan İrmik Hanım Patisserie’ de lavantalı dondurmayı yemelisiniz.

Sığacığa Mutlaka Uğrayın

Seferhisar’ a 5 km uzaklıkta bulunan Sığacık adeta huzur saçan bir sahil kasabasıdır. Restorasyonu ile Ege mimarisine doyacağınız bir belde diyebiliriz. Konum olarak kale surları içerisinde yer alan Sığacık cumbalı, Arnavut kaldırımlı ve tahta panjurlu konakları ile dikkatleri üzerine çekmektedir.

 

Sığacığa gelmiş iken Teos Antik Kenti’ ni ziyaret edebilir, pazar günü açılan yerli üretimin satış yaptığı pazarı dolaşabilir veya serinlemek için kendinizi berrak sulu Akkum Plajı’ na atabilirsiniz.

İzmir’ in Eşsiz Güzellikteki Koylarında Serinleyin

En iyi sörf sporlarının yapıldığı ilimiz İzmir’ e gelip de koyları dolaşmamak olur mu? İzmir’ de 47 mavi bayraklı plaj bulunmaktadır.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın