Teksas –

Teksas – Houston Gezi Rehberi

Teksas, ABD’nin Kaliforniya’dan sonra en büyük ve en kalabalık eyaletidir. Karasal iklim yapısına sahip bu eyalette, en yüksek sıcaklık ile en düşük sıcaklık arasında çok büyük farklar görülür. Bugünkü yazımızda sizlere Amerika’nın Teksas eyaletinde yer alan Houston kentinde gezip görebileceğiniz en önemli yerlerin listesini paylaşacağız. Seyahat etmeyi düşünüyorsanız bu yerleri kesinlikle görmelisiniz.

 

Teksas – Houston Gezi Rehberi

1992 senesinde hizmete giren Houston Uzay Merkezi, kentin en turistik bölgelerinden biridir. Özellikle uzay meraklılarının ziyaret ettiği bu merkezde, uzay kapsülleri, ay modülleri, roketleri, uzay araçlarını görebilir ve uzay bilimi ile alakalı bilgileri birinci ağızdan alabilirsiniz.

 

Houston Şehir Akvaryumu

Teksas – Houston Gezi Rehberi

Kent merkezinde bulunan Downtown Aquarium, 2003 senesinde ziyaretçi alımına başlamıştır. Burada yaklaşık 200 tür deniz canlılarını, beyaz kaplanları, mercan kayalıklarını ve egzotik su canlılarını görebilirsiniz.

 

Houston Doğa Bilimleri Müzesi

Teksas – Houston Gezi Rehberi

1909 yılında kurulan Doğa Bilimleri Müzesi, Hermann Park’ta yer alıyor. Her sene üç milyona yakın ziyaretçiye ev sahipliği yapan müze, ABD ve Houston şehrinin en ilgi çeken müzelerinden biridir.

 

Houston

Teksas – Houston Gezi Rehberi

1922 yılında açılan hayvanat bahçesi, yaklaşık 55 dönümlük bir alan üzerine kuruludur. İçerisinde 900 tür ve 6 binden fazla canlı yaşamaktadır. Her yıl, iki milyona yakın ziyaretçi çeken bu yerde dev Galapagos kara kaplumbağasından kırmızı pandaya, jaguardan file, zürafadan Afrika aslanına kadar birçok canlı bulunur.

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Erzurum Palandöken Kayak Merkezi başlıklı makalemizde doğu anadolu bölgesi, dünya üniversiteler kış oyunları ve erzurum hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

2 YORUM

  1. Gelişmişliğin tam merkezi diyebilirim her yerde yüksek binalar, ilgi çekici gökdelenlerin sayısı oldukça fazla.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın