Tayvan Gezi Rehberi

Doğu Asya ülkelerinden biri olan Tayvan, 24 milyona yakın nüfusu ile en kalabalık Asya ülkelerinden biridir. Tayvan bağımsız bir ülke olarak görülse de Çin Halk Cumhuriyeti halen Tayvan’ı kendi eyaleti olarak görüyor. Siyasi karışıklıklara rağmen birçok gezginin halen en popüler noktalarından biri… Bugünkü yazımızda sizlere Tayvan seyahatinizde gezip görebileceğiniz yerlerin listesini paylaşacağız.

 

Tayvan Gezi Rehberi

Tayvan’ın başkentinde bulunan ve tarihi bir bölge olarak lanse edilen Wanhua’da yer alan ‘Longshan Tapınağı’ şüphesiz ki ülkenin en çok turist çeken noktalarından biridir. 1738 senesinde yapımına başlanan tapınağın bir diğer özelliği ise ülkenin en büyük Budist tapınaklarından biri olması.

 

Tayvan Gezi Rehberi

Taipei 101, başkentin Xinyi bölgesinde bulunuyor. Taipe 101, dünya finans merkezi olarak görülüyor ve dünyanın en büyük yapılarından biridir. Binanın içinde çok sayıda restoran, kafe, alışveriş merkezi ve kültür-sanat galerileri bulunuyor. Tayvan seyahatinizde kesinlikle Taipe 101’e uğramalısınız ve mümkünse en üst katındaki terasa çıkarak, muhteşem manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

 

Kaplıcaları ve Müzesi

Tayvan Gezi Rehberi

Beitou Kaplıcaları, aslında Japon hamamı olarak bilinir. Hemen hemen senenin 365 günü turistler tarafından ziyaret edilir. Beitou Müzesi’nde ise çok sayıda tarihi eser bulunur. Kaplıcalardan sonra müzeyi gezerek, Tayvan kültürü hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Tayvan halkı burayı tatil cenneti olarak görmekle birlikte kaplıca sularının her derde deva olarak tanımlarlar.

 

Bir önceki yazımız olan Bhutan Gezi Rehberi başlıklı makalemizde Bhutan, gezi rehberi ve Paro hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın