Gezi Rehberi

Tanzanya Gezi Rehberi

El değmemiş toprakları, muazzam doğal güzellikleri, farklı yaşam biçimleri ve ekolojik parkları ile bilinen Tanzanya, her gezginin mutlaka gitmesi gereken ülkelerden biridir. 56 milyonluk nüfusu ile Afrika kıtasında bulunan Tanzanya, diğer Afrika ülkeleri gibi fakir bir ekonomiye sahiptir. Eğer bir gün Tanzanya’ya seyahat ederseniz diye sizler için gezip görülecek yerlerin listesini hazırladık.

 

Tanzanya Gezi Rehberi

Viktorya Gölü, dünyanın en büyük 2. gölüdür. Haliyle Afrika’nın da en büyük gölü olan Viktorya, yaklaşık 70 bin km2’lik büyüklüğündedir. Bu devasa büyüklükteki göl, milyonlarca Afrikalının tatlı su ihtiyacını karşılıyor.

 

Tanzanya Gezi Rehberi

Pembe Adası olarak da bilinen Zanzibar, çok sayıda minik adacıklardan oluşmaktadır. Tanzanya’nın en çok turist çeken yerlerinden biri olan Zanzibar, turizmin yanı sıra ülke ekonomisine baharat üretimi ile de fayda sağlamaktadır. Ailenizle ya da sevdiklerinizle buraya yapacağınız seyahatte, unutulmaz anlara şahit olabilirsiniz.

 

Tanzanya Gezi Rehberi

Afrika’nın en yüksek dağı olarak bilinen Kilimanjaro Dağı, yaklaşık 6 bin metre yüksekliğe sahiptir. Buraya yapacağınız ziyarette, kamp kurabilir ya da vahşi yaşamı çıplak gözlerle izleyebilirsiniz. Kilimanjaro Dağı’na çıkmayı veya tırmanmayı düşünüyorsanız, buna en uygun aylar Haziran ila Ekim arasıdır.

 

Tanzanya Gezi Rehberi

1951 senesinde faaliyete geçen Serengeti Milli Parkı, 14 bin 750 km2’lik bir alan üzerine kurulmuştur. Burada çakal, çita, leopar, aslan, antilop gibi hayvanlar olmak üzere çok sayıda farklı türe rastlamak mümkündür. Ayrıca en son yapılan araştırmada ise 500 farklı kuş türü olduğu ortaya çıkmıştır.

 

Bir önceki yazımız olan Suudi Arabistan Gezi Rehberi başlıklı makalemizde Arafat Dağı, Kuba Mescidi ve Mescid-i Nebevi hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın