Stuttgart Gezi Rehberi

Almanya’nın güneyinde bulunan şehirlerden biri olan Stuttgart, ayrıca en büyük 6. şehirdir. Kentin çevresi ormanlarla çevrilidir ve en dağlık kentlerden biridir. Bugünkü yazımızda sizlere doğayla iç içe bir şehir olan Stuttgart’ta, gezip görülecek yerleri tanıtacağız.

 

Konigstrasse – Kral Caddesi

 Stuttgart Gezi Rehberi

Listemizin ilk sırasını Stuttgart’ın en hareketli ve kalabalık alışveriş caddesi olan Konigstrasse ile başlıyoruz. Otomobil trafiğine kapalı olan bu caddenin tam merkezinde ise Königbau bulunuyor. İçerisinde onlarca alışveriş yapabileceğiniz dükkanlarla birlikte, en üst katta restoranlarda bulunuyor.

 

– Saray Meydanı

 Stuttgart Gezi Rehberi

Konigstrasse caddesinin başlangıç noktasında yer alan Saray Meydanı, kentin en işlek buluşma noktasıdır. Meydanda bulunan melek çeşmesi ve Concordia Heykelini mutlaka görmelisiniz.

 

Müzesi

 Stuttgart Gezi Rehberi

Stuttgart’a kadar gelmişken, Mercedes-Benz Müzesi’ni gezmeden olmaz. Stuttgart, Almanya’nın otomotiv sektörünün kalbi olarak bilinir. Mercedes’in doğduğu topraklar olan Stuttgart’ta, mutlaka Mercedes-Benz müzesini ziyaret etmeyi unutmayın.

 

 Stuttgart Gezi Rehberi

Stuttgart’ta bulunan bir diğer araba müzesi olan ‘Porsche Müzesi’ içerisinde, şu ana kadar Porsche markası altında üretilen tüm araçları bulabilirsiniz.

 

St. John Kilisesi

 Stuttgart Gezi Rehberi

1864 senesinde yapılan St. John Kilisesi, 2. Dünya Savaşı’ndan sonra çok ciddi hasar almış olsa da yapılan restorelerle birlikte bugünkü görünümünü almıştır. Fakat kilisenin kule bölümü, savaşın yıkıcı boyutunu sergilemek adına restore edilmemiştir. Özellikle gece ışıklandırmasıyla birlikte muazzam bir görünüme sahip olan St. John Kilisesi’ni kesinlikle görmelisiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Prag Gezi Rehberi başlıklı makalemizde Aziz Vitus Katedrali, gezip görülecek ve Prag gezi rehberi hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

2 YORUM

  1. stuttgart ta beni tarihi eserleriyle etkileyen şehirlerin başından geliyor, çok eskiden gitmiştim ancak halen etkisindeyim.

  2. Benim arabalara oldukça fazla ilgim var gidince direk Mercedes ve Porsche müzelerine gittim gerçekten tek kelimeyle muhteşem.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın