Kaşa otobüsle ulaşım

Antalya’nın en güzel tatil bölgesi Kaş’a nasıl gidilir, Kaş nerede yazımıza başlamadan önce Kaş’ta gezilecek yerler makalemizi okuyarak önce Kaş tatilinizi şekillendirmenizi öneriyoruz.

Kaş nereye bağlı, Kaş haritası ve Kaş’a nasıl gidilir tüm detayları en ince ayrıntısına kadar kalem kalem ele alıp anlatmaya çalıştık.

Yazının sonunda aklınızda soru işareti kalmayacak şekilde şimdiden Kaş planları yapmaya başlabilirsiniz ????

Antalya Kaş, bizim son yıllarda en uğrak noktalarımızdan biri haline geldi. Zaten İstanbul’da yaşadığımız için yıl boyu biriken stresi atmak için tatil seçeneklerimiz arasında öncelik izole ve kalabalık olmayan bölgeler oluşturuyor. Haliyle Kaş en beğendiğimiz tatil kasabalarından bir tanesi.

Niye Kaş sorusunun cevabını da kısaca vererek hemen Kaş nerede yazımıza başlayabiliriz.

Kaş, tarihi kalıntılara sahip antik şehirleri, kral mezarları ile kültür turuna, Akdeniz’in sualtı derinliklerinin güzelliği ile dalış turizmine, saklı kanyonu ve yamaç paraşütü ile macera turizmine ve Akdeniz’in masamavi sularına yelken açmak için doğa turizmine cevap veren ender yerlerden bir tanesidir. Aslına baktığınız zaman hangi kafada olursanız olun Kaş en doğru adres.

kaşa otobüsle ulaşım

Kaş Nerededir?

Kaş, Antalya iline bağlı bir ilçedir. Özellikle Antalya ve Fethiye’den gelecekler için çok yakın konumda olduğunu hatırlatmak isteriz. Kaş’a en yakın bölgelerden Fethiye 105 km, Antalya 212 km, Marmaris 228 km uzaklıktadır. Aşağıda eklediğimiz harita üzerinden tam konumu daha net görebilirsiniz.

kaşa otobüsle ulaşım

Kaş’a Nasıl Gidilir?

Kaş’a Arabayla Ulaşım

Biz Kaş tatilimizin çoğunu aracımızla gerçekleştirdik. Bu yüzden önce araçla Kaş’a nasıl gidilir bundan bahsetmek istiyoruz. Bir kere Kaş’a araçla gelmenizin en büyük avantağı Antalya – Kaş ve Kaş -Fethiye arasındaki yolun müthiş manzaralar sunuyor olması. Türkiye’nin en iyi sürüş rotalarından biri olduğunu tekrarlamak istiyoruz.

Bizim Kaş’a arabayla gelmemizin sebebi genelde tatillerimizde tek yer görmekten ziyade bir kaç noktaya gitmeyi tercih ediyoruz.

Her gideceğimiz yere ikişer üçer gün koyarak hem daha farklı deneyimler yaşıyor hem de keyif aldığımız sürüş rotasını gerçekleştirmiş oluyoruz.

Eğer siz de aracınızla Kaş’a gelecekseniz yanına mutlaka bir kaç gün Olympos-Çıralı veya Fethiye-Marmaris ekleyebilirsiniz. Hatta geçen yıl çok eğlenerek, bol gezerek gerçekleştirdiğimiz Ege-Akdeniz Rotamızı okuyabilirsiniz. 

 • İstanbul’dan Gebze, Yalova, Afyonkarahisar, Isparta, Burdur yolunuzu izlerseniz 839 km
 • İstanbul’dan Balıkesir, Akhisar, Denizli yolunu izlerseniz 855 km
 • Ankara’dan 680 km
 • İzmir’den Aydın, Muğla, Fethiye yolunu izlerseniz 437 km
 • Antalya’dan 200 km

kaşa otobüsle ulaşım

Kaş’a Uçakla Ulaşım

Kaş’a en yakın havalimanı Kaş merkeze 150 km uzaklıktaki Dalaman havalimanıdır. İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen’den düzenli uçak seferleri bulunmaktadır. Dalaman havalimanından Kaş ulaşımınız için acentalardan shuttle hizmeti alabilir ya da merkeze gidip buradan minibüslere binebilirsiniz.

 1. “Shuttle hizmeti ile Kaş’a ulaşım süresi 2 saat”
 2. Merkeze gitmenizdeki kastımız Havaş ile Fethiye’ye gidip, Fethiye merkezden yerel minibüsler ile Kaş’a gitmenizdir.
 3. “Havaş ile merkeze yolculuk ve Fethiye’den Kaş’a ulaşım süresi yaklaşık 3 saat”
 4. Antalya havalimanına varacaksanız eğer (Kaş’a mesafesi 220 km) havalimanından kalkan halk otobüsü ile önce Antalya Otogarına gitmeli sonrasında otogardan Kaş’a giden minibüs veya otobüslere binmelisiniz.
 5. Otobüs ile ulaşım süresi : 3-4 saat Hızlı ve daha fazla konforlu olsun isterseniz havalimanından araç kiralayabilirsiniz.
 6. Ancak biz araba kiralamada her zaman seyahat tarihinden önce ve online kiralama sistemini tavsiye ediyoruz. 

Dalaman ve Antalya havalimanlarından Kaş’a ulaşımı kıyaslayınca en hızlı yol Dalaman havalimanını kullanmaktır. Daha kısa mesafe ve direk havalimanından shuttle hizmeti olduğu için daha az yorucudur.

Youtube kanalımıza buradan abone olabilirsiniz!

Kaş’a Otobüsle Ulaşım

Ankara, İstanbul ve İzmir’den Kaş’a direk otobüs bulunuyor. Ankara, İstanbul ve İzmir haricinde başka şehirlerden gelecekseniz otobüs biletinizi Fethiye veya Antalya’ya alıp bu şehirlerden kalkan küçük otobüsler (minibüsler) ile rahatlıkla Kaş’a ulaşabilirsiniz.

 • İstanbul – Kaş Otogar otobüs yolculuğu süresi 14 saat
 • Ankara – Antalya Otogar, Antalya – Kaş arası iki otobüs yolculuğu süresi 11 saat
 • İzmir – Kaş otobüs yolculuğu yaklaşık 7 – 7,5 saat
You might be interested:  Dünyanın en dikkat Çeken futbol stadyumları

kaşa otobüsle ulaşım

Kaş İçinde Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Eğer Kaş merkez’de konaklıyorsanız aman aracınızı park ettiğiniz yerden oynatmayın. Çünkü yaz aylarında Kaş inanılmaz derecede kalabalık oluyor. Sebebi ara sokakların dar ve park edilecek müsait yerler olmayışı. Zaten Kaş merkez ufacık bir yer olduğundan her yere yürüyerek ulaşabilirsiniz. Merkez dışında gitmek istediğiniz yerler olursa örneğin ;

 1. Büyükçakıl,
 2. Çukurbağ Yarımadası, 
 3. Kaputaş,
 4. Patara,
 5. Kalkan
 6. yukarıda listelediğimiz yerlere düzenli seferleri olan minibüsleri kullanabilirsiniz.
 7. Kaş’tan taksi kiralamak isterseniz elinizin altında bulunsun diye bir kaç durağın telefon numarasını da ekliyoruz.
 8. Kaş Liman Taksi : 0242 836 14 89 
 9. Kaş Merkez Taksi : 0242 836 19 33
 10. 2019 güncel fiyatlara göre taksi ücretleri aşağıdaki gibidir;
 11. Hidayet Koyu : 30 TL
 12. Büyükçakıl plaj : 20 TL
 13. Büyükçakıl Mahalle : 25 TL
 14. Çukurbağ Yarımadası : 25 TL
 15. Kalkan : 150 TL

Kaş’a Nasıl Gidilir

Antalya’nın batısında yer alan Kaş, sayısız güzelliklerle dolu şehrin en şanslı ilçelerinden biri. 365 gün parlayan güneşi, ayrılmak istemeyeceğiniz plajları, mavinin her tonunu göreceğiniz sahilleri, tarihi zenginlikleri ile vazgeçilmez bir tatil cenneti.

Kaş o kadar çekici ki bir defa görmeniz asla yetmez! Gezilecek, görülecek yerleri saymakla bitmez. Adeta bağımlılık yapan bir yer desek hiç de abartılı olmaz. Peki, Kaş’a gelmek için nasıl bir yol izlemeli? Otobüs mü yoksa uçak mı? Sizin için Kaş’a gelmenizi kolaylaştıracak mini bir rehber hazırladık.

kaşa otobüsle ulaşım

Otobüsle Kaş’a ulaşım

Kaş’a otobüsle ulaşmak isterseniz Türkiye’nin hemen hemen her şehrinden Antalya veya Fethiye’ye gelen otobüsleri kullanabilirsiniz. Hatta İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerden Kaş’a direkt otobüs var. Sezonda talep olunca doğrudan Kaş’a gelen otobüslerin seferleri de artıyor.

İstanbul’dan Kaş’a direkt giden otobüs firmaları bulunuyor. Fethiye, Kalkan, kaş rotasını izleyen Kamil Koç İstanbul-Kaş otobüs bileti 130 TL. Kaş otobüs yolculuğu 14-15 saat sürüyor

Eğer Kaş’a gelen direkt otobüs bulamazsanız iki seçenek aklınızda olsun. İlki Antalya otogara gelip buradan Kaş otobüslerine binmek. Antalya Kaş arası 170 km ve yolculuk yaklaşık 3 saat sürüyor. Otogarın hemen bitişiğindeki İlçeler Terminali’nden sabah 07.00 de başlayan seferler her saat başı olmak üzere akşam 23.00’e kadar devam ediyor.

Gidiş-dönüş saatlerinde değişiklikler olabiliyor bunun için terminale gelemeden önce telefonlara arayıp saati teyit etmek faydanıza olur. Özellikle yaz aylarında talep çok olduğu için rezervasyon yaptırmak zaman kaybını önler.

Kaş’a gelen bir kaç tane firma var. Batı Antalya Tur’u rezervasyon ve otobüs saatleri için arayabilirsiniz. Antalya Kaş otobüs bileti ise Batı Antalya firmasında 28 TL. Batı Antalya Tur telefon numaraları 02428363677-02428363400.

Antalya dışında diğer bir alternatif Muğla ya da Fethiye otogarından Kaş’a gelmek. Fethiye Kaş arası 105 km, Muğla ile Kaş arası 228 km. Muğla-Kaş otobüs bileti ücreti 50 TL. Fethiye-Kaş arası 35 TL. Kamil Koç, Batı Antalya ve Fethiye Seyahat Fethiye’den Kaş’a her gün sefer düzenliyor.

Kaş’a Havayolu ile ulaşım

Kaş’a havayolu il ulaşmak isterseniz en yakın havalimanı Dalaman. İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanlarından yaklaşık 1.30 saat süren direkt uçuşlarla Dalaman Havalimanına uçabilirsiniz. Pegasus ve THY’nin Dalaman’a her gün direkt seferleri var.

Havalimanından Havaş servisleri ile, Fethiye’ye gelip oradan Kaş’a hareket eden minibüslere binebilirsiniz. Fethiye’den sonra yaklaşık 110 km’lik bir yolculuktan sonra Kaş’a ulaşılıyor.

Kaş’a gelmek için diğer bir yol da Antalya Havalimanı’na uçmak. THY, Pegasus ve Sunexpres ile yurdun bir çok yerinden Antalya Havalimanına uçabilirsiniz.

Antalya Havalimanı’na geldikten sonra toplu taşımayı kullanarak Kaş’a ulaşmak isterseniz. Havalimanının hemen yanındaki tramvaya binerek Antalya Şehirlerarası Otogarı’na gelin. Metro sabah 06.00’da başlıyor ve akşam 23.00’e kadar devam ediyor. Yolculuk süresi yaklaşık 40 dakika. Metronun girişindeki bankomatlardan 5 TL ödeyerek Antalya Kart alıp metroda kullanabilirsiniz.

Metro otogarın içinde duruyor. Metronun içinden asansörle ya da yürüyen merdiveni kullanarak otogara girebilirsiniz. Valiz taşıma gibi bir sorununuz olmayacak. Otogara girdikten sonra İlçeler Terminalinden Kaş için biletinizi alın ya da öncesinde rezervasyon yaptırın.

You might be interested:  48 saat 1 rota yedigöller

Havalimanından araç kiralayarak da Kaş’a ulaşım sağlayabilirsiniz. Çok sayıda Rent A Car firması var ve gönlünüze göre bir araç seçip Kaş’a ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kaş’a Özel Araç ile Ulaşım

Kaş’a gitmenin en güzel yolu da araç kiralamak ya da özel aracınızla yola çıkmak. Sırasıyla Kemer, Kumluca ve Finike’den geçen karayolu harika manzaralarla dolu. Özellikle Finike’den sonra virajlar artıyor, bu biraz rahatsız edici olsa da denize sıfır devam eden yol gerçekten çok güzel.

Dağların eteğinden ağır ağır devam ederken sayısız küçük plajla karşılaşacaksınız. Mayolarınız kolay bir yerde olsun çünkü her plajda durmak isteyeceksiniz. Hepsi ücretsiz, denizin rengi turkuaz ve su inanılmaz derecede berrak.

Alternatif olarak da Antalya’dan gelirken yayla yolunu seçip, yukarıdan yani Torosların üzerinden de Kaş’a gelebilirsiniz. Bu yol ise 187 km uzunlukta.

İstanbul- Kaş arası 860 km ve kendi aracınızla gidecekseniz yolculuk 11-12 saat sürüyor. Özel araç ile Afyon üzerinden Sandıklı, Burdur, Bucak, Korkuteli, Elmalı, Kaş güzergahını izleyin.

Ankara-Kaş arası yaklaşık 680 km ve yolculuk 9 buçuk saat sürüyor. Ankara Kaş güzergahında Korkuteli ayrımından dönüp Elmalı-Gömbe üzerinden gittiğinizde yol Antalya sahil yoluna göre 100 km daha kısa.

Akdeniz’in En Güzel Mavisi Kaş’a Nasıl Gidilir?

Akdeniz kıyılarının sayısız güzelliğinden sadece biri Kaş… Göz alabildiğine uzanan deniziyle huzurun kapılarını sonuna kadar açar misafirlerine… Akdeniz’in tam ortasında Ege rüzgarları estirir. Akdeniz’de değil de Ege’nin orta yerinde mavi-beyaz bir adada hissedersiniz kendinizi.

Böylesine güzel böylesine ihtişamlıyken yaz ayları da dahil olmak üzere büyük kalabalıkları ağırlamaz Kaş sokakları… Gerçekten bu kadar güzelken neden bu kadar sakin ve huzurludur sahi? Cevap basit: ulaşımın zorluğundan! Ya da Kaş’a nasıl gidileceğini bilmeyen acemi tatilcilerin korkusundan… İşte biz de bu kez araya girelim istedik ve Kaş’a nasıl gidilir bilmeyenleri bu güzellikten mahrum etmemek için küçük bir rehber hazırladık. Siz otelinizi seçmeye başlayın, Kaş’a gitmenin aslında çok zor olmadığını anladığınızda bu yazın tatil planı çoktan belli olacak çünkü.

İstanbul’dan Kaş’a Nasıl Gidilir? Kaş’a otobüsle gitmeyi planlıyorsanız direkt Kaş’a otobüs seferi olmasa bile günün her saatinde İstanbul kalkışlı Antalya otobüsü bulmanız mümkün.

Günün her saatinde Antalya ulaşımı sağlayan pek çok otobüs firmasının belirli saatlerde Kaş seferleri de bulunuyor. Ancak direkt Kaş’a gitmeden de Antalya Otobüs Terminali’nden her saat başı kalkan minibüsleri kullanarak yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun sonunda Kaş’a ulaşabilirsiniz.

Kaş’a ulaşım için kendi aracınızı kullanacaksanız işiniz biraz daha kolay. Otobüsle yaklaşık 15 saat süren İstanbul Kaş yolculuğu kendi aracınızla 11 saate kadar inebilir çünkü. Kaş’a Antalya üzerinden ulaşmak için Kemer, Kumluca, Finike ve Demre güzergahını kullanabilirsiniz.

Ancak dilerseniz Fethiye üzerinden de Kaş’ın derin mavilikleriyle buluşabilirsiniz.

Kaş’a Hava Yoluyla Nasıl Gidilir? Antalya Havalimanı Kaş’a 220 km uzaklıktayken Dalaman Havalimanı 150 km mesafede yer alıyor. Bu nedenle her iki havalimanını da Kaş’a ulaşmak için kullanabilirsiniz.

Ancak Dalaman üzerinden Kaş’a ulaşmanız çok daha kolay olacaktır. Dalaman Havalimanı’ndan Kaş’a ulaşım için araç kiralayabilir ya da yerel acentelerin transfer hizmetlerini kullanabilirsiniz.

Antalya Havalimanı’ndan Kaş’a ulaşım içinse saat başı kalkan minibüs seferlerini tercih edebilirsiniz.

Enfes deniz mahsulleriyle kurulan sofraları, Akdeniz’in muhteşem denizine açılan manzaraları ve sımsıcak insanlarıyla Kaş, bambaşka bir dünyanın kapılarını aralıyor.

Yolun uzunluğu gözünüzü korkutmasın. Yolculuğun sonunda hala doğallığını koruyan Kaş manzaraları ile karşılaştığınızda her şeye değeceğini garanti ediyoruz.

Hadi bu yaz Kaş’ta bambaşka sabahlara uyanmayı daha fazla ertelemeyin!

Yorumlar

Kaş Nerededir ve Nasıl Gidilir ?

Akdeniz coğrafyasının en güzel kıyılarına ev sahipliği yapan Kaş, yılın hemen her saatinde kalabalık olabilmektedir. Dünyaya ün salan plajları sayesinde ünlü olmayı başarmıştır. Antalya’nın batısında yer alan Kaş ilçesinin doğusunda Demre ve Finike, kuzeyinde Elmalı, batısında Muğla, Seydikemer ilçeleri bulunmaktadır. Antalya merkeze ise 187 km uzaklıktadır.

You might be interested:  Ana tanrıça kenti aphrodisias

Bünyesinde bu kadar çok güzelliği barındıran ve Türkiye’nin en gözde tatil merkezlerinden birisi olan Kaş’a, günün her saatinde neredeyse ulaşmak mümkündür. Hem havayolu hem de karayolu ile doğrudan ulaşım mümkündür.

Antalya il merkezinin Kaş'a uzaklığı 177 kilometredir. Ortalama 3 saat yolculuk süresi vardır. Antalya il merkezinden yola çıkılarak Kemer, Kumluca, Finike ve Demre ilçelerinden geçiş yapılır. Demre'ye vardıktan sonra tabelalar takip edilerek 47 kilometrelik yolculuk sonrası Kaş'a ulaşım sağlanır. 

Kaş'taki uygun fiyatları ile herkesi rahat ettirecek konaklama hizmetleri için Kaş Hotel sayfamıza göz atabilirsiniz.

Kaş-Ankara arası 648 kilometredir. Özel araçla yolculuk süresi ortalama 8 saattir. Ankara merkezden yola çıktıktan sonra Polatlı, Afyonkarahisar yol güzergahı takip edilir. Afyonkarahisar'dan sonra Isparta ve ardından Burdur yolu takip edilerek Antalya yoluna geçiş yapılır. Antalya'dan yol tabelaları takip edilerek Kaş'a kolaylıkla ulaşım sağlanır. 

İzmir merkez ile Kaş arası 458 kilometredir. Yolculuk ortalama 5 saat 57 dakika sürmektedir. İzmir il merkezinden yola çıktıktan sonra Aydın ve Muğla yol güzergahları takip edilir. Muğla'dan Antalya yoluna çıkılarak Fethiye ilçesinden sonra Kaş'a ulaşım sağlanır. 

Birbirinden farklı yerler ile tutkunuzu yeniden keşfetmenize imkan sağlayacak yerler için Kaş Gezilecek Yerler yazımızı kontrol etmeyi unutmayın. 

İstanbul’un Kaş ilçesine uzaklığı 809 kilometredir. Yolculuk ortalama 10 saat 26 dakika sürmektedir. İstanbul'da yola çıkan gezginlerin Gebze, Yalova, Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta ve Burdur yol güzergahını takip etmeleri gereklidir. Burdur'dan sonra Antalya yoluna sapıp, Kaş tabelaları takip edilerek 204 kilometrelik yolculuk sonrası Kaş'a ulaşım sağlanır. 4

Antalya’nın Kaş’a uzaklığı yaklaşık 186 kilometredir. Yolculuk ortalama yolculuk ise 3 saat 20 dakika sürmektedir. Antalya üzerinden başlayan yolculuk, virajlı yollar ile devam ederek Kaş’ta sonlanır. Antalya otogardan sadece tek bir firma Kaş’a sefer düzenler. Ortalama ücreti 30 – 40 TL’den başlamaktadır.

Tekne turu, antik kent gezileri, gece hayatı ve yol gezilerinden daha fazlası için Kaş Gezi Rehberi yazımıza göz gezdirebilirsiniz.

Ankara’dan doğrudan Kaş’a bir otobüs seferi bulunmamaktadır. Ankara, Afyon ve Antalya yol güzergahı tercih edilerek önce Antalya’ya ulaşım sağlanır. Yolculuk yaklaşık olarak 9 saat sürer.

Antalya otogarından ise belirli bir firma aracılığıyla yaklaşık üç saat sonra Kaş’a ulaşılır.

Ankara – Antalya arası otobüs bileti ortalama 80 – 100 TL’den başlarken, Antalya’dan Kaş arası 25 – 35 TL arası tutmaktadır.

İstanbul’un Kaş’a yaklaşık uzaklığı 809 kilometredir. Hem Anadolu Yakası’ndan hem de Avrupa Yakası’ndan doğrudan otobüs seferleri düzenlenmektedir. Yolculuk yaklaşık olarak 11 – 13 saat arasında değişiklik göstermektedir. Ayrıca gün içerisinde oldukça sık sefer mevcuttur. Otobüs bileti fiyatları ise 90 TL ile 100 TL arasında firmadan firmaya değişiklik gösterir.

Bir tatili mükemmel kılmak, doğru oteli bulmaktan geçiyor. Tatilinizin kusursuz geçmesi adına Kaş Balayı Otelleri sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.

Yaklaşık olarak uzaklığı 458 kilometre olan İzmir’den günün belirli zamanlarında sınırlı sayıda otobüs seferleri düzenlenir. Yolculuk ise yaklaşık 7 saat 15 dakika sürmektedir. Otobüs bileti ise ortalama 60 – 80 arasındadır.

Kaş’ta havalimanı olmadığı için havayolu ile gelen ziyaretçiler, Kaş’a en yakın havalimanı olan Muğla’nın Dalaman Havalimanı’nı tercih etmektedirler. Dalaman Havalimanı’nın Kaş’a uzaklığı 155 kilometredir.

Havalimanında bulunan Havaş servisleri ile Fethiye ilçe merkezine ulaşılabilir. Havaş ücretleri ise ortalama 15 – 20 TL arasındadır. Fethiye – Kaş arası otobüs biletleri ise ortalama 20 – 30 TL’dir.

Antalya Havalimanı’nın Kaş’a uzaklığı 204 kilometredir. Havaş servislerini kullanarak Antalya Otogarı’na gitmek için ise 10 – 15 TL arası bir ücret ödenmektedir. Buradan ise doğrudan Kaş’a sefer düzenleyen belirli bir firma aracılığıyla 25 -30 TL arası bir ücret vererek ulaşabilirsiniz.

Doğayla baş başa bir tatil için ideal atmosfere sahip Kaş Bungalow yazımızı incelemeyi unutmayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *