Datça badem Çiçeği festivali

Datça badem ağaçları Ocak ve Şubat aylarında bembeyaz çiçeklerini açarak baharın gelişini müjdeliyor.

Bu yıl 7-8-9 Şubat tarihlerinde düzenlenecek olan Datça Badem Çiçeği festivaline katılarak Datça’nın harika zamanlarına tanıklık etmek, biraz olsun şehir kasvetinden uzaklaşıp nefes almak, doğa ile kucaklaşmanız için en güzel fırsat.

Pembe ve beyaz tonların sizi misafir edeceği görsel bir şölen ufkunuzu açacak. Badem çiçekleriyle papatyaların buluştuğu zamanlar Datça’nın en harika zamanları oluyor.

Ege Denizi’nin Akdeniz ile buluştuğu noktada karadan denize uzanan Datça, coğrafi özellikleri sebebiyle baharı ilk müjdeleyen yerdir. Ocak ve Şubat aylarında beyaz çiçek açan Badem ağaçları, baharı Datça’da geçirmeyi düşünenler için harika bir atmosfer olacak. Kırlardaki beyaz ve sarı papatyalara eşlik eden pembe ve beyaz çiçekler, görenlerin içini kıpırdatıyor.

⇒ DATÇA OTELLERİNİ İNCELE

‘’Datça Badem Çiçekleriyle Bahara Merhaba’’ demeye hazır mısınız?

datça badem Çiçeği festivali

Muğla ilinin bir ilçesi olan Datça, genelde emeklilik zamanlarında yaşama hayali kurulan, dar sokakları, Can Yücel şiirleri ile süslenen mekanları ve denize açılan eşsiz sahilleri ile Türkiye’nin en batı uçlarından da biri.

Yaz aylarında hep gittiğiniz yerlerin kış aylarında nasıl olacağı düşüncesini hiç aklınızdan geçirdiniz mi? Datça bembeyaz çiçekleri arasında bir başka güzel oluyor da..

Festival tanıtımlarında dünyaca ünlü Datça bademi ile ilgili bilgilerin yanı sıra, Can Yücel’in dizeleri de göze çarpıyor.

 • Kibrit çakıyorsun karanlıkta
 • Badem çiçeklerini görmek için
 • Ve mart denizlerinde tedirgin bir çift
 • Sarnıç gemisi gözlerin
 • Bir iş açacaksın sen başımıza
 • Yangın mı olur artık, bahar mı?
 • Haydi, rastgele tüm badem severlere!
 • Can Yücel

Ocak ve Şubat aylarında Türkiye’nin üçte birine kar yağarken Datça Yarımadasında bembeyaz badem çiçekleri açar. Ege Denizi’nin Akdeniz ile buluştuğu noktada karadan denize uzanan Datça, coğrafi özellikleri sebebiyle baharı ilk müjdeleyen yerdir.

Datça Badem Çiçeği Festivali, Datça’nın bu harika zamanına tanıklık etmek için Türkiye’nin dört bir yanından misafirlerini ağırlayacak.

Datça, 7-8-9 Şubat tarihleri arasında hem yöresel lezzetlerini tanıtacak hem de tarihini ve güzelliklerini misafirleriyle buluşturacak.

datça badem Çiçeği festivali

Türkiye badem üretiminin %10’unu karşılayan Datça’da tespit edilmiş 85 çeşit badem türü bulunuyor. Datça’da bademler susuz tarımla yetiştiriliyor. Bölgede susuz tarım yapılıyor ve bademlerin su verilmeden yetiştirilmesi onu diğer bölgelerden daha farklı kılıyor.

Tüm dünyada badem fiyatları bademin iriliğine ve lezzetine göre belirleniyor. Datça bademlerinin kendine has bir tekniği, lezzeti, tür çeşitliliği ve daha nice kendine has özelliği ile dünya çapında bir üne sahiptir. Şubat ayında, yurdun birçok yeri bembeyaz karlarla kaplıyken, Datça da bembeyaza bürünüyor..

Beyaz papatyalar ile Datça Badem çiçekleri görüntüsü içinizi huzurla kaplayacak.

datça badem Çiçeği festivali

Badem Çiçeği Festivali Konserleri ile 7-8-9- Şubat tarihlerinde müzik ve eğlence sizleri bekliyor olacak.

Festival kapsamında Datça’nın bir çok noktasında Yoga’dan Robotik Kodlamaya kadar bir çok etkinlik, yazarlar, şiir dinletileri, belgesel gösterimleri, resim sergileri, fotoğraf sergileri ve bir çok etkinlik ile beraber keyifli zamanlar geçirmeye hazır olun.

Doğası ile herkesi kendine hayran bırakan Datça, doğa yürüyüşleri, bisiklet turları ve kaya tırmanışı gibi etkinliklere de ev sahipliği yapacak.

Açılış Korteji

datça badem Çiçeği festivali

Badem Çiçeği Festivali’ni üçüncü senesinde 7 Şubat 2020 Cuma günü 12.00’de Ambarcı Caddesinde buluşup Cumhuriyet Meydanı’na kadar yapılacak yürüyüş ile sizlere Bodrum ve Datça bando ekipleri eşlik edecek.

Saat 13:30 Büyükşehir Belediye Bandosu

14:00 Açılış Konuşmaları ile başlayacak olan Badem Çiçeği Festivalini takiben sizleri renkli görüntülere sahne olacak birçok etkinlik bekliyor. Halk oyunları ve dans gösterileri, konserler, en iri badem kimin yarışması, koro gösterileri, Can Yücel şiirleri, halk eğlenceleri vb. birden çok etkinlikler ile çok eğleneceksiniz.

El emeği ürünler hediyelik eşya satılan panayır alanında bölgesel dans gösterileri de yer alıyor. Festival üç gün sürüyor. Festivale katılanlar bölgeyi keşfetmek, yürüyüş yapmak ve tatilini daha da güzelleştirmek için turlara katılabilir. Ünlü şair Can Yücel’in evini ve sağlığında her gün gittiği Orhan’ın Köy Kahvesini mutlaka görmelisiniz.

Datça Bademleri Hakkında

datça badem Çiçeği festivali

Bademin anavatanının Çin ve Orta Asya olduğu bilinmektedir. Asya ile Avrupa arasındaki İpek Yolu’nda, bademin seyyahlar tarafından yendiği bilinmektedir. Datça bademlerinde olan bu çeşitlilik ve zenginlik inanılmazdır. Türkiye’nin en güzel ve lezzetli bademi Datça’da yetişir.

Nurlu’su, Ak’ı, Kabadağ’ı, Sıra’sı ve Diş’iyle çeşit çeşit bademler vardır. En kalitelisi nurlu, en kolay yenilebileni ise kabuğu ince, dişle kırılabileni dişli bademdir. Badem’in dış kabukları yeşil ve taze iken yenilince Çağla denir. Şubat ve Nisan ayları arası çıkar.

Gezgin satıcıların tepsiler içinde buza yatırarak sattıkları iç badem ise Mayıs-Haziran aylarında içi olgunlaşmış bademin kabuğundan çıkarılmasıyla elde edilir. Temmuz-Ağustos aylarında ağacında dış kabukları açıldıktan sonra toplanan, güneşte kurutulup kabuklarıyla ya da kırılarak içi satılana da badem ya da kuru badem denir.

Datçalılar kuru incirin içine bir ya da iki adet badem koyup fırınlıyor, adına bademli incir diyorlar ya da balla karıştırarak kavanozlarda ballı diye de pazara sürüyorlar.

Bademin Faydalarından bahsetmek gerekirse;

 • Kansere yakalanma riskini azaltır. Özellikle kolon kanserine karşı koruma sağlar.
 • Badem beyin sağlığına faydalıdır
 • Badem kolesterol sağlığını korur
 • Kemik sağlığına faydalıdır
 • Kalp için mükemmel bir besindir
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir
 • Solunum sistemine fayda sağlar.
 • Öksürük gibi kış hastalıklarına iyi gelir.
 • Badem sayesinde kansızlıktan kurtulabilirsiniz.
 • Diyabet rahatsızlığı olan kişiler de bu faydalı kuruyemişi rahatlıkla tüketebilir. Şeker hastalığı için de iyi gelen bir yiyecektir.
 • Diş bakımına yardım eder
 • İçeriğindeki fosfor sayesinde kemik ve diş yapısını güçlendirir. Kuvvetli kemiklere ve dişlere sahip olmayı sağlar.
 • Sağlıklı ve bakımlı saçlara kavuşmak için de bu şifalı besinden tüketebilirsiniz. Badem yağlı şampuanlar saçları daha parlak ve canlı gösterir.
 • Cilt bakımı sağlar. Özellikle sedef hastalığı gibi cilt hastalıklarına iyi gelir. Badem yağı ile cilde masaj yapılabilir.
 • Safra kesesi oluşma riskini azaltır.
 • Kan basıncını düzenler
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalıklara kolay kolay yakalanmamayı sağlar
 • Bademin içeriğindeki manganez ve bakır varlığı enerji üretimini arttırarak metabolizmayı hızlandırır. Bir avuç badem yiyerek gün boyu enerjinizi koruyabilirsiniz.

Can Yücel’in evi Datça’ya konuk oluyoruz..

datça badem Çiçeği festivali

 1. ‘’Başka türlü bir şey benim istediğim
 2. Ne ağaca benzer ne buluta benzer
 3. Burası gibi değil gideceğim memleket
 4. Denizi ayrı deniz, havası ayrı hava…’’
 5. Can Yücel

Can Yücel’in evi Muğla ilinin Datça ilçesi sınırları içinde yer almaktadır. Datça ilçesine bağlı bir mahalle olan Eski Datça’da bulunmaktadır. Bu köyde Can Yücel Evi, kahvesi ve sokağı bulunmaktadır.

Türk şiiri için oldukça büyük bir öneme sahip Can Yücel’in yaşadığı ve en önemli eserleri yazdığı ev olarak bilinen Can Yücel evi Eski Datça’da yer alıyor. Ünlü şairin 1986 yılında taşındığı adres olan ev şimdilerde müze olarak hizmet veriyor.

Evin büyük bir bölümü kütüphane olarak kullanılıyor. Evde yer alan anı defterine hislerinizi aktarabilirsiniz.

 FESTİVALE ULAŞIM

datça badem Çiçeği festivali

Datça’ya nasıl gidilir ?

Muğla’nın 13 ilçesinden Datça, coğrafi olarak Güney-Batı Ege’de yer alıyor. Muğla’ya bağlı ilçelerden biri olan Datça, Ege’nin gizli cennetlerinden. Datça, büklüm büklüm koylarıyla yeşil ve mavinin her tonunu gözler önüne sunan, cömert bir coğrafya.

Datça Ankara’dan 710 km, İstanbul’dan 880 km uzaklıkta bulunuyor. Ulaşım için en alternatif hava yolu ile en yakın alana ulaşmayı gerektiriyor. Datça’ya en yakın havalimanları Milas Bodrum veya Dalaman havalimanları. Datça’ya gideceklerin öncelikle Marmaris’e gelmeleri gerekiyor.

Dalaman Havalimanı’ndan Datça’ya ulaşım: Dalaman Havaalanı Datça arası 160 km. Dalaman Havalimanından Marmaris’e inen uçaklara göre HAVAŞ servisi düzenleniyor. Marmaris otogarından Datça’ya minibüslerle 1 buçuk saatte gidiliyor.

Bodrum Havalimanı’ndan Datça’ya ulaşım: Datça’ya en kolay ulaşım Bodrum üzerinden feribotla yarımadaya gitmek. Milas Bodrum Havalimanından Bodrum Marina’ya geçip buradan kalkan Datça feribotlarıyla toplamda 2 saatte Datça Kormen Limanına ulaşabiliyorsunuz.

Ankara ve İstanbul’dan her iki havalimanına uçuş bulmak mümkün. Datça’ya gideceklerin öncelikle Marmaris’e gelmeleri gerekiyor. Mesafe olarak Datça-Marmaris 70 km, Datça-Muğla arası 122 km. Datça-İzmir 330 km, Ankara 708 km, İstanbul 882 km mesafededir. Datça-Antalya ise 394 km uzaklıkta yer alıyor.

Datça Ankara 11 saat, Bursa’dan 12 saat, İstanbul’dan ise 14 saat sürüyor. Datça-İzmir arası 6-7 saat, Datça-Muğla arası ise 2 saat sürüyor.

DATÇA’DA KONAKLAMA

datça badem Çiçeği festivali

Muğla’nın en güzel ilçelerinden biri olan Datça, özellikle daha sakin bir tatil arayanların tercihi oluyor. Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turistin uğrak noktası arasında bulunan Datça, sahip olduğu doğal güzellikleri ve huzurlu yapısıyla misafirlerini büyülemeye devam ediyor.

250 km uzun sahil şeridi, 52 koyu, zengin doğal güzellikleri ve antik kalıntıları ile ünlü Datça’nın kalabalıktan uzak eşsiz doğası, bölgeye gelen tatilcilerin unutulmaz bir Akdeniz tatil geçirmelerini sağlıyor. Datça’da çok sayıda konaklama tesis ve seçeneği mevcut.

Pansiyonlardan, butik otel ve villa otellere kadar konforlu otellerden dilediğinizde konaklama sağlayabilirsiniz. Otellerde geçerli olan Kredi kartsız rezervasyon ve ücretsiz iptal seçeneklerinden faydalanarak tatilinizi şekillendirebilirsiniz.

Huzurlu ve sakin aynı zamanda festival zamanı çok renkli görüntülere ev sahipliği yapan Datça’da doğa ile iç içe bir tatil sizleri bekliyor.

⇒ DATÇA OTELLERİNİ İNCELE

Contents

You might be interested:  Kıbrıs Salamis Otel Nerede?

DATÇA BADEM ÇİÇEĞİ FESTİVALİ – MUĞLA TİCARET VE SANAYİ ODASI | MUTSO

300 bine yakın Badem ağacının bulunduğu Datça bu yıl ilk kez düzenlenen ve 3 gün süren Badem Çiçeği Festivaline ev sahipliği yaptı. Festivale katılanlar İlkbahara,  düzenlenen doğa yürüyüşünde badem çiçekleri, arılar ve kelebekleri fotoğraflayarak “Merhaba” dediler. Festivale Türkiye’nin farklı kentlerinden yaklaşık 20 bin kişi katıldı.

Datça bu yıl ilk kez düzenlenen ve 3 gün süren Badem Çiçeği Festivaline ev sahipliği yaptı.

Datça Belediyesi ile Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) tarafından düzenlenen ve 3 gün süren “Datça Badem Çiçeği Festivali” Datça’yı doya doya gezmek, doğayla bütünleşmek ve yöreye has lezzetleri tatmak isteyenlere fırsat yarattı.

MUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Karakuş, yaptığı açıklamada, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası olarak kentte turizmin 12 aya yayılması ve turizmci esnafının 7- 8 ayı ölü sezon olarak geçirmemesi için düzenlenen etkinlikleri desteklediklerini kaydetti.

20 Bin Kişi Katıldı

Festivale Türkiye’nin her yerinden yaklaşık 20 bin misafirin geldiğini belirten Karakuş, şunları söyledi:

“Hem misafirlerimiz, ilimizin güzellikleri ile tanışıyor hem de esnafımız ekonomik açıdan daha hareketli günler geçiriyor.

Bu kapsamda, her yıl yüzme ve koşu maratonu, film festivali gibi farklı organizasyonlara ev sahipliği yapan Datça, bu yıl ilkini düzenleyeceği Badem Çiçeği Festivaline 3 gün boyunca ev sahipliği yaptı.

İlçenin farklı alanlarında kurulan panayır alanlarıyla, festival coşkusunun tüm yarımadaya yayılmasını sağladık..”

Doğa Yürüyüşü Düzenlendi

Ziyaretçilerin tercihlerine göre, katılabilecekleri badem çiçeği fotoğraf turu, doğa yürüyüşü, Knidos ve eski Datça gezileri, fotoğraf yarışması gibi etkinlikler de festival programında yer aldı. Festival kapsamında Yaka Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi’nde (UKKSA) buluşan yüzlerce doğasever, buradan başlattıkları doğaya saygı yürüyüşünü Çeşmeköy meydanında tamamladı.

Festivale katılanlar İlkbahara,  düzenlenen doğa yürüyüşünde badem çiçekleri, arılar ve kelebekleri fotoğraflayarak “Merhaba” dediler. Doğa yürüyüşünden önce bir konuşma yapan Datça Kaymakamı Vehbi Bakır, “Datça, yılın bütün zamanlarında sizlere ayrı bir güzellik sunuyor. Bu festivalin Datça’nın bütün güzelliklerini sizlere tanıtılmasına vesile olmasını umut ediyorum” diye kaydetti.

Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar ise, “Datça’nın sanata ve sanatçıya ne kadar önem verdiğinin en güzel göstergesi, UKKSA’dır. Badem Çiçeği Festivali, bize baharın geldiğini müjdeliyor” şeklinde ifade etti. Dans Grubu, oldu seyircilerden büyük alkış alan gurup tekrar tekrar sahneye davet edildi.

Datça Badem Çiçeği Festivali

Datça Yarımadası  bu yıl ilk kez düzenlenen “Datça Badem Çiçeği Festivali”yle konuklarını ağırladı.

Datça Belediyesi ve Muğla Ticaret Odası’nın desteği ve yerli halkın emeğiyle üç gün süreyle gerçekleştirilen Datça Badem Çiçeği Festivali, Datça’yı doya doya gezmek, doğayla bütünleşmek ve yöreye has lezzetleri tatmak isteyenlere fırsat yarattı.

Badem diyarı Datça, badem ağaçlarının çiçeklendiği Ocak – Şubat aylarında eşsiz bir görünüme bürünüyor. Badem ağaçlarının beyaz, pembe çiçekleri ovaları, vadileri süsler ve adeta kar yağmış gibi görünüyor.

1137

Badem Çiçeği Festivali Datça Turu 1 Gece 2 Gün

Kalkış Durakları ve Saatleri:

 • Kent Meydanı AVM (01:00)
 • Nilüfer Migros Önü (01:20)
 • Beylikdüzü Migros Önü (21:00)
 • Bakırköy İncirli Alfemo Önü (21:30)
 • Mecidiyeköy Yapıkredi Bankası Önü (21:45)
 • Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü (22:15)
 • Kartal Köprüsü Altı (Ankara Yönü) (22:30)
 • Çayırova Mc Donalds Önü (22:45)

Tur Hareket Tarihleri:

 • Gezzy Tur araçları ile Gidiş – Dönüş Ulaşım
 • 1618 Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası
 • Seçilen otellerde 1 gece yarım pansiyon konaklama
 • 1 sabah kahvaltısı Açık Büfe Kahvaltı
 • Otelde alınacak 1 akşam yemeği açık büfe veya set menü
 • Gezzy Tur araç içi soğuk  ikramlar
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 • Gezzy Tur güvencesi
 • Gezzy Tur Kılavuzluk hizmeti
 • Gezi boyunca tüm otopark ücretleri
 • Tüm öğlen yemekleri
 • İlk Gün sabah kahvaltısı
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Tüm kişisel harcamalar

EK BİLGİLER – REZERVASON VE GENEL ŞARTLAR:

 • Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklamak ve çevre gezileri ile birlikte bir paket olup ayrı düşünülemez.
 • Rezervasyon esnasında veya sonrasında kesinlikle araç içi koltuk numarası sözü ve garantisi verilmez. Koltuk numaraları sistematik bir şekilde belirli bir algoritma kullanarak sistem tarafından otomatik olarak atanmaktadır. Koltuk numaralarını ayarlama işi gezi tarihinden 2(iki) iş günü öncesinden yapılmaktadır.
 • Gezimiz; minimum 15 kişi katılım şartı ile hareket etmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanmadığı takdirde, son iptal ve erteleme bildirim tarihi gezi hareket tarihinden, konaklamalı gezilerde 2(iki) gün, günübirlik turlarımızda ise 1(Bir) gün öncesidir ve iptal veya erteleme bilgisi tarafınıza bildirilecektir. Bu süreç yasal bir süreç olduğundan misafirlerimizin tazminat hakkı yoktur.
 • Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. hakları iade edilmez.
 • Otobüslü Turlarda 00-3,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. 00-3,99 çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 04-6,99 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. Triple Odalarda 3. Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. 3 Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur.
 • Turumuzu yöneten rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
 • Mücbir koşullar nedeni ile misafirlerimizin konaklama yerlerine gidememesi, hava, kara ve deniz yolu ulaşımının gerçekleştirilememesi veya eksik kalması, paket turların gerçekleşememesi gibi ön görülemez nedenlerle hizmetin tamamlanamaması durumunda tüketicini bir hak talebinde bulunamaz. Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden GezzyTur kesinlikle sorumlu değildir.
 • Acentelerimizin turlarına katılmak isteyen konukların kesin rezervasyon için tur ücretinin %50’si ön ödeme ile ön rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir. Geri kalan bakiye ise gezi hareket tarihinden önce mutlaka yapılmalıdır. Ödemeleri tamamlanmamış rezervasyonlar kesinleşmiş sayılmaz.  Kampanyalı turlarımızda ise (erken rezervasyon veya benzeri) toplam gezi ücretinin tamamını ödemeleri gerekmektedir.
 • İnternet sitemizden Online olarak kredi kartı ile ilgili turu alan konuklarımıza Voucher gönderim işlemi ve sözleşmesi mail yolu ile iletilecektir. (Rezervasyon esnasında mail adresinizi bildirmeniz gerekmektedir.)
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffatkanamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
 • Ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
 • Ekstra turlar, kişi Sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda GezzyTur ’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.
 • Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, konuyla ilgili GezzyTur ’un herhangi bir yaptırımı yoktur.
 • Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, GezzyTur ’un sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Programda belirtilen mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri tur fiyatına dahil değildir.
 • Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.

EK BİLGİLER:

İPTAL İADE GÜVENCE PAKETİ VE ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI HAKKINDA:

İptal İade Güvence Paketi; Tura Çıkış Gününden, 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1 ve 2 gece Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 30 TL’dir. 3 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 50 TL’dir. Uçaklı Turlarda İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

MÜZEKART BİLGİSİ
Müze Kart Tur fiyatına dâhil değildir. Tur fiyatına Müze Ören Yeri ücretleri dâhil değildir. (Özel İdare ve Belediye işletmeleri vb.) Kültür ve Turizm Bakanlığına ait yerlerde Müzekart geçerlidir. Dileyen misafirlerimiz rezervasyon esnasında müzekart ekletebilirler.

PANAROMİK ŞEHİR GEZİLERİ

Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir.

You might be interested:  Sarayhan Termal Otel Nerede?

Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03,99-11,99 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir.

Turumuz sırasında güzergâh üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.

KONAKLAMALAR HAKKINDA

3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür.

Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır.

Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

DUYURU: Bölgelerde verilen serbest zaman süreleri, müze ve ören yerlerinde verilen serbest zamanlar turdan tura değişmekle birlikte, her gün düzenli olarak tur rehberi tarafından misafirlere bildirilmektedir.

Profesyonel Kokartlı Tur Rehberi, ilgili güne ait programı en iyi bilen kişi olduğundan, gezi noktalarına ve müze açılış saatlerine göre programını belirleyip, buna uygun saatte çıkış verecektir. Tura katılan her misafir, tur rehberinin bildireceği bu saatlere uymayı kabul ve taahhüt etmiş sayılır.

  Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir. Otelden çıkış saatleri konusu da bu duruma paralel olarak aynı şekilde belirlenmektedir. Otellerde genel olarak uygulanmakta olan 14:00 giriş – 12:00 çıkış saatleri uygulaması, Yurt içi kültür turlarında geçerli değildir. Otelden çıkış saatleri 08:00’dir.

Ancak programının yoğunluğuna göre bu saatlerde değişikliğe gidilebilir. Böyle bir duruma, yeni saat Profesyonel Kokartlı Tur rehberi tarafından, bir gün öncesinde misafirlerimize bildirilmektedir.

ÖNERİLER:

Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı (bot, terlik, sandaleti, su ayakkabısı vb.) tercih edilmelidir.

Tur esnasında fotoğraf ve video çekme imkânı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri yanınıza almayı unutmayınız.

Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza alınız ve mevsimsel ya da süreklilik arz eden (Alerjik, Kronik ve Kalıtsal) rahatsızlıklarınızı rehberinize bildiriniz.

Tura çıkarken kişisel bakım ürünlerinizi (şampuan, krem, diş macunu vb.) yanınıza almayı unutmayınız.

Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda bulundurmanız gereken eşyalar için sırt çantası almayı unutmayınız.

Seyahat esnasında yolculuğu keyifli hale getirecek (tercihinize göre) kitap, dergi, müzik çalar vb. yanınıza alabilirsiniz.

Turumuzda tekne turları ve yüzme molaları olacağı için, tüm gerekli deniz eşyalarınızı (mayo, havlu, güneş kremi, deniz çantası, deniz gözlüğü, palet vb.) yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.

NOT: Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

 • OTOBÜSLER
 • MERCEDES TRAVEGO & TOURISMO: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15″ LCD monitör.
 • MAN FORTUNA: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15″ LCD monitör.
 • NEOPLAN CITYLINER / TOURLINER: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15″ LCD monitör.
 • TEMSA SAFIR / MARATON: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15″ LCD monitör.
 • MIDIBUSLER
 • ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
 • NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
 • TEMSA PRESTIGE: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
 • MINIBUSLER
 • MERCEDES SPRİNTER: 16+1 veya 19 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.
 • WOLKSWAGEN CRAFTER: 16+1 veya 19 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

Yukarıda bulunan şartlar, bilgilendirme ve Tur programı Gezzytur tarafından özgün olarak yazılmıştır. Her hangi bir şekilde programın kopyalanması ve yayınlanması yasaktır. TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA uygun olarak hazırlanmış olup, program içeriğindeki detaylar ayrı düşünülemez.

İptal ve İade Şartları

İptal, iptal ve değişiklik şartları tur programımızın ayrılmaz bir parçasıdır ve turumuzu satın alan tüm misafirlerimiz iş bu İptal, iptal ve değişiklik şartlarını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.                                                                                

Madde1: Acente, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden; kesin kayıtların gerekli yolcu sayısına ulaşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal edebilir veya erteleyebilir. Bu gibi durumlarda Gezzy Tur misafirlerine Gezi için yeterli katılım sağlanmadığı takdirde, son iptal ve erteleme bildirim tarihi gezi hareket tarihinden, konaklamalı gezilerde 2(iki) gün, günübirlik turlarımızda ise 1(Bir) gün öncesinden haber vermekle yükümlüdür. Bu durumda tüketicinin herhangi bir tazminat hakkı yoktur.

Madde2: Misafirlerimiz Madde1 de belirtildiği gibi durumlarda Gezzy Tur ’un belirlediği farklı bir tarihe seçim yapabilir, farklı bir tur rezervasyonuna bakiyesini aktarabilir ve/veya ücret iadesi talebinde bulunabilirler.

İade talebinde bulunan misafirlerimize iade işlemi pandemi sürecinde verilen iptal iade yeni sürecinden dolayı 64 iş günü içinde gerçekleştirilecektir.

İade politikalarımız gereği rezervasyon sözleşmenizi ve para makbuzunuzu yanınızda bulundurunuz.

Madde 3: Hizmetin başlamasına 60 gün kalaya kadar yapılan iptallerde, tüketiciye o ana kadar ödediği ücretinin tamamı iade edilir.

Tüketici, gezinin başlamasından 59-31 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %25'ini, 30-15 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 14-07 gün önce sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %75'ini 7 günden az bir süre kala ise tamamını Acente ‘ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketicinin iptal taleplerinde geri ödemeler altmış dört (64) iş günü içinde yapılır. Bu gibi durumda beklenen süre konusunda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

Madde 4: Promosyonlu/İndirimli ürünlerde tüketici satın almış olduğu ürüne ait iptal-değişiklik hakkına sahip değildir.

 Madde 5: Kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde iptal/iade tamamlanınca e posta adresinize veya telefonunuza bilgilendirme mesajı gönderilir. Bu mesajı aldıysanız bankanıza ücret iade yapılmış demektir ancak iade edilen tutarın kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlıdır.

Kredi kartına Gezzytur tarafından iade edilen ödemeniz bankanıza bağlı olarak 7 ila 14 iş günü içerisinde hesabınıza geri iade olunur. Ve yine kullandığınız bankaya göre bu süreç değişmektedir.

Kredi kartı ile taksitli yapılan alışverişlerde ücret bankaya tek seferde ödenir. Ancak bankanız bu tutarı kredi kartınıza taksitli şekilde iade eder.

EK MADDE: (Erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur. İptal değişiklik bu gibi turlarda sadece erken rezervasyon sigortası alan misafirlerde olur.

Madde 6: Özel ürünlerde, E- Tüketici, kendisinin veya birinci derecede akrabalarının tur dönemine denk gelen 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını, tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi raporla veya ölüm halinde bunun belgelenmesi koşuluyla, hizmet için ödediği tutar kendisine iade edilir. Bu halde rapor ve belgeler hizmetin başlangıcından önce ibraz edilecektir.

Madde 7: Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Acente, Tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri, hizmetin başlangıç tarihinden itibaren 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde Tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

Madde 8: Tüketici daha öncesinde rezervasyon yaptığı herhangi bir geziden kaydını mazeret gösterip farklı bir gezi tarihine kaydırmak isteyebilir. Gezzy Tur müsaitlik durumuna göre hareket ederek yardımcı olamaya çalışır. (Geçiş esnasında oluşan ve/veya oluşacak farklar ödenmek durumundadır.)

Datça Badem Çiçeği Festivali Turu

 • DATÇA BADEM ÇİÇEĞİ FESTİVALİ TURU
 • DATÇA BADEM ÇİÇEĞİ FESTİVALİ TURU, DATÇA, AKYAKA, KNİDOS ANTİK KENTİ GEZİLERİ
 • Doğa,Tarih, Arkeoloji, Kültür keyfi birarada
You might be interested:  Il Içi Seyahat Izni Nasıl Alınır?

13-14 SUBAT 2021

Not : 2020 senesine göre yaklaşık bir tarih konulmuştur. Festival komitesi tarafından kesin tarih iletildiğinde tarih değişikliği yapılabilir.

FESTİVAL HAKKINDA :

Baharın habercisi Datça Badem Çiçekleri açtığında Datça'ya gidiyoruz. 09-10 Şubat tarihleri arasında Datça'da ilk kez düzenlenecek Badem Çiçeği Festivali sizleri davet ediyor. 

Datça’nın en harika zamanlarıdır, badem çiçekleriyle papatyaların buluştuğu zamanlar. Bu güzelliği beraber yaşamak için, Datça Badem Çiçeği Festivali turu düzenliyoruz.

Badem Çiçeği Festivali bu sene Datça Belediyesi tarafından 7-8-9 Şubat 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Üç gün sürecek Festival, birbirinden güzel etkinliklerle size Datça doğasını ve yöresel ürünleri deneyimleme imkanı sunacak.

İlkbahar gelende, Datça’nın her bir köşesi badem çiçekleriyle donanır…

Badem ağaçları baharın habercisi, doğanın sabahıdır. Dağlar, ovalar, bağlar, tarlalar beyaza keser….

Öyle beyaz olur ki, kar yağmış sanılır..!   

 1. Datça’nın en harika zamanlarıdır, badem çiçekleriyle papatyaların buluştuğu zamanlar.  
 2. Datça’nın en harika zamanını daha çok kişiyle paylaşabilmek için bu yıl ilki gerçekleşecek Badem Çiçeği Festivali’ni düzenliyoruz.
 3. Merkezde oluşturulacak Festival Panayır Alanı’nda badem ürünleri satışından, yöresel yemeklere, doğal üretim workshoplarından, Datça’da üretilen el işi takı ve hediyelik ürünlere, yöreye has dans gösterilerine pek çok etkinlik sizleri bekliyor olacak.

Bu seneki festival etkinlik mekânlarının genişlemesiyle tüm Datça’yı kapsamak üzere genişletilmiştir. Üç günlük festival boyunca Datça Merkez’de yer alacak festival alanı ve ana sahne yanında Reşadiye, Hızırşah, Eski Datça ve Palamutbükü’nde de etkinlikler ve stantlar yer alacak olup festival için Datça’ya gelecek ziyaretçilere zengin bir içerik sunulacaktır.

 • Festival kapsamında:  Reşadiye etkinlik bölgesi keşkek,  Hızırşah etkinlik bölgesi ot yemekleri ve ipek böcekçiliği,  Eski Datça etkinlik bölgesi sanat ve edebiyat,
 •  Palamutbükü etkinlik bölgesi badem ve badem ürünleriyle ön plana çıkacak ve etkinlikler bu temalar bağlamında yoğunlaşacaktır.

Datça’nın yerelden evrensele uzanan kültür ve sanat iklimini hissedeceksiniz. Doğası ve tarihiyle yarımadayı üç gün boyunca birlikte yaşayacağız.

7-8-9 Şubat 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek festivalde birçok farklı etkinlik yer alacak:  Badem çiçekleri, doğa turları, yürüyüşler  Badem ve yerel ürünler  Çiftçi etkinlikleri ve yarışmaları  Datça mutfağı, ot yemekleri, keşkek  Konserler  Yerel müzikler ve halk oyunları  Söyleşiler, paneller  Atölye çalışmaları  Fotoğraf turları, Fotoğraf yarışması  Sergiler  Çocuk etkinlikleri

 1.  El işi ve yiyecek stantları
 2. Eski Datça sokaklarını ve Knidos'u gezmeden, Akyaka gezmeden ve Badem çiçeklerini fotoğraflamadan dönmüyoruz. 
 3. Not : Güncel Festival Programı festivale çok yakın tarihte açıklandığından, Rehberimiz programda buna bağlı olarak değişiklikler yapabilir.  

2020 Güncel Festival programı Festival komitesi yetkili merciler tarafından açıklandığında buradan duyurulacaktır . Pandemi nedeniyle Festival yapılmaması durumunda normal Datça turu olarak yapılacaktır. Bu turu satın alan kişiler bunu kabul etmiş sayılırlar. 

1.Gün : 2021 Türkiye'nin her noktasından buluşmalı – Dalaman Havalimanı buluşma -Akyaka -Akyaka Evleri -Datça -Kinidos Antik Kenti -Palamutbükü -Badem Ağaçları -Foto Safari

Sabah Dalaman Havalimanı buluşma. Grup toplanma ardından ilk gezi noktamız Türkiye'nin en güneybatı ucundaki Muğla ilinin sınırları içinde yer alan Akyaka .

Gökova Körfezi'nin doğu ucundadır.  Akyaka “Doğaya saygılı, mimari yapısını koruyan, hizmet altyapısı güçlü, sürdürülebilir ve alternatif turizme odaklı, insanların birlik ve beraberlik içinde ortak hareket edebildiği bir yerdir.

Ünlü şair, edebiyatçı ve mimar Nail Çakırhan Akyaka' da mimarisini yaptığı evler ile ayrıca ünlü bir beldemiz. Nail ÇAKIRHAN öncülüğünde oluşan mimari tarzı Akyaka evleri ve sokaklarını geziyoruz. Ardından Azmak çayında tekne turu yapıyoruz.

(hava müsaitliğine göre) Her köşesi cennetten bir parça olan Ege'nin incilerinden birisi Akyaka. Muğla'nın Ula ilçesine bağlı bir tatil kasabası olan Akyaka'nın bir tarafında Azmak Nehri, diğer yanında Gökova Körfezi bulunmakta.

 Yeşilin ve mavinin buluştuğu Akyaka size keyifli fotoğraf kareleri oluşturacak.

1983 yılından bu yana Muğla-Ula evlerinin bir yansıması olan Nail ÇAKIRHAN öncülüğünde oluşan mimari tarzı ile yapılaşmasını sürdürmektedir. 

Ardından Datça'ya hareket. Datça'ya varış. Gezimizde ilk olarak Akdeniz’le Ege’nin birleştiği noktada kurulmuş, rüzgarları, doğası, Afrodit heykeli ve limanlarıyla ünlü Knidos Antik Kentini ziyaret edeceğiz.

Knidos, antik dönem boyunca ticari faaliyetleri, anıtsal yapıları, sanat eserleri ile çağın en önemli kentlerinden biri olmuştur. Şehrin deniz ticaret yollarının kesişme noktası oluşu konumuna stratejik bir önem katıyordu.

  Bu durumu iyi değerlendiren Knidoslular kısa zamanda antik dünyanın ekonomisinde söz sahibi hale geldiler. Bunların yanı sıra Dor Birliği’nin dini merkezi olmasıyla birlikte Knidos altın bir çağ yaşamıştır.  Yapılan kazılar sonucunda yerleşim başlangıcı MÖ VII yüzyıla tarihlendirilmiştir.

Şehrin önemli mimari faaliyetlerinin MÖ IV. Yüzyılın ikinci yarısında başladığını söyleyebiliriz.

Knidos'tan badem ağaçlarının en yoğun olarak bulunduğu yolda fotoğraf çekimleri için duraklarımız olacak. Buradan Palamutbükü'ne geçeceğiz, isteyenler ile vadiden aşağı doğru 4-5 kmlik bir yürüyüş yaparak Palamutbükü Limanında kurulu Panayır Alanına varacağız. Datça Badem Çiçeği Festivali etkinlikleri için sizleri serbest bırakıyoruz.

 Datça Badem Çiçeği Festival Panayır Alanı’nda badem ürünleri satışındanyöresel yemekleredoğal üretim workshoplarındanDatça’da üretilen el işi takı ve hediyelik ürünlereyöreye has dans gösterilerine pek çok etkinlik sizleri bekliyor olacak.

Burada çeşitli etkinliklerle keyifli vakit geçirdikten sonra Hayıtbükü'nde yemek yiyerek Datça Badem Çiçeği Festivali turumuzu sonlandırıyoruz. Konaklayacağımız otelimize geçiyoruz.  

Ülkemizin kültürel zenginliklerini sizlere Folklorik Turizm olarak tanıtmaya çalışıyoruz.

 İlk senesinden  bu yana Datça Badem Çiçeği Festivali etkinliği sizlerle buluşturuyoruz.

  Folklorik Turizmi bu ve bunun gibi tematik ve Festival turlarında yeniliklerin öncüsü Folklorik Turizmi sosyal medyada takip edin, beğenin, paylaşın.

2.Gün : 2021 Datça – Eski Datça -Can Yücel Evi -Yeldeğirmenler -Hızırşah Kültür Evi -Datça Badem Çiçeği Festivali Etkinlikleri -Panayır Alanı -İstanbul 

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ardından eşyalarımızı aracımıza yerleştirip otelimizden çıkış yapıyoruz. İlk olarak Hızırşah'a ulaşacağız. Hızırşah'ta bulunan Hızırşah Kültür Evi'ni  gezeceğiz.

Sonrasında badem ağaçları arasında yürüyerek fotoğraf çekimleri için belirli noktalarda molalar vereceğiz ve Eski Datça'ya varacağız. Eski Datça'da Can Yücel sokağı ziyaret ediyoruz. Yeldeğirmenleri görüyoruz.

Sonrasında Eski Datça'da taş evler arasından yürüyerek Panayır Alanına geleceğiz.

Panayır Alanında vakit geçirdikten sonra Badem Çiçeği Festivali turumuzu sonlandırıyor ve havaalanına hareket ediyoruz.  Farklı Folklorik Turizm turlarında buluşmak dileğiyle havaalanında vedalaşıyoruz.

Not: Aynı programa sadık kalmak koşuluyla Rehber tur program akışında değişiklik yapabilir.  Festival Programları ve festivalin güncel akış saatlerini gösteren asıl program Festival tarihlerine çok yakın bir zamanda belli olduğundan. Rehberimiz Festival programının saat akışına göre Tur programının genel akışında bazı düzeltmeler ve uyarlamalar yapabilir.

Tur Ücretine Dahil Olanlar:

 • Ana Ulaşım Uçak ( Pegasus, THY, Onur Air Havayoları Ekonomi sınıfı uçak bileti),
 • Bölgedeki tüm ara ulaşımlar ve havaalanı transferleri (Hizmetimiz Dalaman Havaalanı başlar, Dalaman havaalanı biter. )
 • 1 Gece Datça veya Marmaris Otelleri Oda Kahvaltı Otel Konaklaması
 • Otellerde alınacak 1 sabah kahvaltısı açık büfe,
 • Profesyonel Rehberlik hizmeti,
 • Datça Badem Çiçeği Festivali gezisi
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Tüm çevre gezileri,
 • Dostluk ve Güleryüz…

Tur Ücreti dışındakiler:

Müze ve ören yeri giriş ücretleri,İlk gün Kahvaltısı , akşam yemeği, Azmak tekne turu,tüm öğle Yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler, Otellerdeki mini bar harcamaları , bahşişler ve diğer ekstralar. Belirtilen dışındaki yemekler.

Ulaşım Aracı :

 Ana Ulaşım Uçak ile olup, Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.

Sabahı Dalaman Havaalanında buluşma

Gidiş :  ….Şubat sabahı Sabiha Gökçen Havalimanı Pegasus Havayolları 06:45 İstanbul -Dalaman seferi ile Dalaman'a hareket. Havaalanı buluşma. (08:05 ten itibaren havalimanı karşılıyoruz) (Yıllık program yapıldığından uçak saatleri tarih yaklaşınca iletilecektir.)

Dönüş :  ….Şubat akşamı Dalaman Havalimanından Pegasus Havayolları 22:15 Dalaman -İstanbul seferi ile İstanbul'a dönüş. 

Sizleri Sabah 08:05den itibaren Dalaman Havaalanında karşılıyoruz . Turumuza uçak bileti dahil değildir. 

Tüm illerden katılmak isteyenler Uçak biletini tura katılacak olanlar kendileri temin edeceklerdir. 

Turkiyenin her ilinden katılıma açıktır. Ana Ulaşım Uçak ile olup, Ara ulaşımlar katılımcı sayısına göre 17 kişilik Volkswagen Volt, Mercedes Sprinter, 27 kişilik Isuzu Turkuaz ve Novo minibüs araç ile sağlanır.

HATIRLATMA :

 • Rehberimiz Grubumuzu Dalaman havaalanında karşılar.
 • Kişi sayısı 12 kişi ulaşmaması durumunda tur iptal edilebilir.
 • Kademeli fiyat sistemi mevcuttur.
 • İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.
 • Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. Değişiklik durumunda Folklorik haber vermekle mükelleftir.
 • Uçuştan en az 1,5 saat önce havaalanında hazır bulunmanız gerekmektedir.
 • Gidiş ve dönüş Check–in İşlemleriniz kendiniz tarafından yapılacaktır.
 • Acentemiz havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir.
 • Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 Saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan Folklorik Turizm Seyahat Acentası sorumlu tutulamaz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *