2018 resmi tatil günleri ve seyahat Önerileri

2018 resmi tatil günleri ve seyahat Önerileri

Koca bir yılı ve tüm senenin yorgunluğunu, stresini geride bırakırken kendinize zaman yaratıp bu sene tatil planlarınızı erkenden yapabilirsiniz. Yorucu ve zor geçen bir senenin ardından yeni umutlar ve başlangıçlarla birlikte 2021 yılının hepimiz için çok güzel bir sene olmasını temenni ediyoruz. Çalışanları en çok umutlandıran şeylerden biri ise tatil günleri olduğunu söyleyebiliriz. Peki bu sene resmi tatiller hangi güne denk geliyor ve kaç gün tatil yapabileceksiniz? Hangi günlerde tatil yapacağınızı ve bu tatillerde tercih edebileceğiniz seyahat rotalarını sizler için derledik. Geride bıraktığımız koca bir yılın ardından yapamadığınız tatilleri erkenden planlamak ve yeni yılda seyahat rotanızı oluşturmak için doğru yerdesiniz. 2021 yılında izinlerinizi de kullanarak daha doğru yapacağınız bir plan ile beraber hafta sonu tatilleri ile birleştirme fırsatını değerlendirebilir ve ekstradan birkaç günlük tatil olanağı yaratabilirsiniz. Keyifli okumalar ve bol tatiller dileriz..

⇒ OTELLERİ İNCELE

2018 resmi tatil günleri ve seyahat Önerileri

2021’de resmi olarak toplamda 14 tam gün, ek olarak 3 yarım gün tatil yapma şansınız olacak. Yani toplamda 15,5 gün tatil yapabiliyorsunuz. Bu günleri cumartesi ve pazar ile birleştirerek önceden plan yaptığınızda ise çok daha fazla gün tatil yapma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Contents

2021 Ara Tatil Günleri Ne Zaman?

2018 resmi tatil günleri ve seyahat Önerileri

23 Kasım’da başlayacak ilk dönemin ikinci yarısı 22 Ocak 2021 Cuma günü sona erecek. Normalde 2 hafta süren sömestir tatili, COVID-19 önlemleri kapsamında bir hafta daha uzatılarak 3 haftaya çıkarıldı.

Hafta sonları ile beraber 22 Ocak – 15 Şubat 2021 arasını kapsayan tatili değerlendirip seyahat edebilirsiniz.

25 günü bulan süresi ile ailecek çıkacağınız tatilde ‘’Sömestir Tatilinde Gidebileceğiniz Rotalar’’ yazımızı okuyabilir ve tatiliniz için fikir edinebilirsiniz.

İkinci Ara Tatil :

12-16 Nisan 2021

12-16 Nisan arasında düzenlenecek ikinci ara tatil için öğrenciler 9 Nisan’da eğitime ara verecek ve 19 Nisan’da sınıflara geri dönecek.

Yaz Tatili :

2021 eğitim öğretim yılı takvimine göre, 18 Haziran 2021’de başlayacak olan yaz tatili 11 hafta sürecek. Böylece öğrenciler 2021 Eylül ayının ilk haftasında okullarına geri dönecek.

1) 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı (Cuma)

2021 yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı da yılbaşı tatili gibi Cuma gününe denk geliyor. Bu sayede hafta sonu tatili ile birleştirerek kendinize 3 günlük bir seyahat rotası oluşturabilirsiniz.

Seyahat Önerisi :

2018 resmi tatil günleri ve seyahat Önerileri

Nisan ayının bitimine doğru hava sıcaklarının kendini göstermeye başladığı ve bahar rüzgarlarının estiği bu tarihte aileniz ve sevdikleriniz ile beraber kendinizi huzurlu doğanın kollarına bırakabilirsiniz. Kış ayının havasından sıyrılıp, güneşin yavaş yavaş yüzünü göstermeye başladığı ve her bir yanın çiçekler açtığı Nisan ayında tatil planı yapmak oldukça keyifli olacak. Nisan ayının mis gibi havasında huzurla tatil yapacağınız birçok bölge mevcut. Baharın eşsiz havası eşliğinde Kaz dağları, Bolu, Göller Yöresi, Kapadokya, Muğla-Datça ve Egenin güzel incisi Ayvalık’ta tatil planlarınızı ayarlayabilirsiniz. Sahil kasabalarında deniz sezonunun açıldığı Nisan ayı son günlerinde denizin ve kumun tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

2) 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü (Cumartesi)

2021 yılında 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü cumartesi gününe denk geliyor. Hafta sonu olması nedeniyle bizlere resmi olarak fazladan bir tatil hakkı tanınmıyor ancak cumartesi çalışanlar için iki günlük bir tatil fırsatı olabilir.

Seyahat önerisi :

2018 resmi tatil günleri ve seyahat Önerileri

Yaz sıcaklarının kapıdan baktığı Mayıs ayında kendinizi yaşadığınız konuma yakın mevkide bulunan tatil rotaları ile ödüllendirebilirsiniz. Emek ve Dayanışma Günü zaten tatil günü olan cumartesiye denk gelse de moralleri bozmayın çünkü bu kısacık hafta sonu tatili bile size mini bir gezi yapma fırsatı sunabilir. Dilerseniz Hafta Sonu Kaçamağı Yapabileceğiniz 10 Rota başlıklı blog yazımızı okuyarak seyahat planlarınızı şimdiden ayarlayabilirsiniz.

3) Ramazan Bayramı (12-15 Mayıs Çarşamba-Cumartesi)

12-15 Mayıs 2021 tatilleri arasındaki Ramazan Bayramı, bu sene okul dönemine denk geliyor. 2021 yılında Ramazan Bayramı 12 Mayıs Çarşamba günü başlayıp 15 Mayıs Cumartesi günü bitiyor.

Dolayısıyla 5 günlük güzel bir tatil yapma fırsatı sunuyor.

Üstelik bu sene Ramazan Bayramı tatilini 19 Mayıs tatiliyle de birleştirerek yıllık izninizi bu döneme getirebilir, çocuklarınızla beraber karne öncesi uzunca bir tatil yapabilirsiniz.

Seyahat Önerisi :

2018 resmi tatil günleri ve seyahat Önerileri

Yaz tatili sıcakları henüz başlamadan Akdeniz ve Ege denizi kıyısındaki tatil kentlerimizi keşfe çıkabilirsiniz. Türkiye’nin farklı noktalarına düzenlenen yolculuklar için yeterince zaman sunan bu tatil fırsatında yaz mevsiminin erken geldiği güney kıyılarımızı düşünebileceğiniz gibi ülkemizin en yağışlı bölgesi olan Karadeniz’de yağışların azalmasını fırsat bilerek harika doğal güzelliklerini keşfe çıkabilirsiniz.

4) 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı (Çarşamba)

2021 yılında 19 Mayıs tarihi Çarşamba gününe denk geliyor. 17-18 Mayıs 2021 pazartesi ve Salı veya 20-21 Mayıs 2021 Perşembe ve Cuma günleri izin alarak tatilinizi hafta sonuyla bağlayabilirsiniz.

Seyahat Önerisi :

2018 resmi tatil günleri ve seyahat Önerileri

Mayıs ayının sonlarına geldikçe havalar iyice ısınmaya başlıyor, dilerseniz doğal ve tarihi bölgeleri keşfe çıkabilirsiniz. Abant, Bolu, Ürgüp gibi doğal güzelliklerin içinde bol oksijen depolayarak yürüyüşler yapabilir, doğayı keşfe çıkabilirsiniz. Yaz aylarına yaklaştıkça otellerdeki doluluk oranlarını göz önüne alarak planınızı önceden yapabilir ve tatilinizi önceden ayarlayabilirsiniz.

5) 15 Temmuz 2021 (Perşembe)

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, 2021 yılında Perşembe gününe denk geliyor. 16 Temmuz 2021 Cuma günü izin kullanarak resmi tatil gününü hafta sonu tatiliyle birleştirebilirsiniz.

You might be interested:  Seyahat Izin Belgesi Nasıl Alınır Kimlere Verilir?

Seyahat Önerisi :

2018 resmi tatil günleri ve seyahat Önerileri

Yaz mevsiminin tam ortasında dilerseniz 4 günlük bir tatil kaçamağı yaparak Ege ya da Akdeniz bölgelerinde tatil planları yapabilirsiniz. Dilerseniz bu aylarda mini bir Karadeniz turu yapmak çok güzel bir fırsat olabilir. Yaz sıcaklarının ortasında ülkemizin en serin yerleri olan Karadeniz yaylalarını gezerek bir nebze olsun ferahlayabilirsiniz. Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin gibi illeri bünyesinde barındıran Karadeniz’e yeşillenmeniz dileğiyle.

6) Kurban Bayramı (19 Temmuz Pazartesi)

19 Temmuz 2021 Kurban Bayramı tatili arefe günü olan pazartesi ile başlıyor. Yarım günlük başlangıç tatili ile birlikte 4 gün sonra Cuma gününde sona erdiğinde toplamda 4,5 günlük bir tatil elde edebiliyorsunuz.

Bu tatil 2021 yılı içerisinde sahip olduğunuz en uzun resmi tatil aynı zamanda.

Dilerseniz Kurban Bayramı tatilini öncesinde ve sonrasında yer alan hafta sonu tatilleri ile birleştirip toplamda 9 günlük uzun bir tatil elde edebilirsiniz.

Seyahat Önerisi :

2018 resmi tatil günleri ve seyahat Önerileri

2021 resmi tatil günlerinde kuşkusuz en sevilen tarihler bayram tatilleri oluyor. Birlik ve beraberliğin en güzel anların, sevdiklerinizle mutlu zamanların paylaşıldığı o anlar çok kıymetli oluyor. Umut ediyoruz ki, bu dönemde hayatımızı şekillendiren pandeminin etkileri en aza iner ve yorucu geçen bir yılın ardından uzun bir tatil ile kendimize gelebiliriz. Yazın en sıcak dönemine denk gelen Kurban Bayramı tatili boyunca kendinizi serinletebileceğiniz sulara atmak için Ege ve Akdeniz kıyılarını tatil rotası olarak listenize ekleyebilirsiniz. Bodrum, Çeşme, Alaçatı, Datça, Ayvalık birbirinden güzel rotalar sizleri bekliyor olacak. Dilerseniz sıcakların oldukça fazla olduğu bu dönemde daha serin bir ortamda tatil yapmak için Sinop, Rize, Trabzon gibi Karadeniz Bölgesi yaylalarını keşfetmekte bir diğer tercihiniz olabilir.

7) 30 Ağustos Zafer Bayramı (Pazartesi)

Türkiye’nin düşman işgalinden kurtuluşunun büyük bir zaferle kutlandığı 2021 yılında 30 Ağustos Zafer Bayramı pazartesi gününe denk geliyor. Bu nedenle bu tatili öncesinde yer alan hafta sonu tatili ile birleştirerek kısa bir tatil fırsatı yakalayabilirsiniz.

Seyahat Önerisi :

2018 resmi tatil günleri ve seyahat Önerileri

Hafta sonu tatili ile birleştireceğiniz 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı doğa ile iç içe olabileceğiniz yüzüp güneşleneceğiniz keyifli bir tatille taçlandırabilirsiniz. Kısa ama dolu dolu ve dinlenebileceğiniz bir tatil sizlere çok iyi gelecek. Dört bir yanı tarihi ve kültürel miraslar ile kaplı olan bu kısa tatilde dahi gezilecek ve görülecek oldukça fazla sayıda rota bulunuyor. 30 Ağustos’ta 3 günlük kısa bir tatil için rotanızı hem deniz tatili hem de eğlence hayatına katılabileceğiniz Marmaris’e çevirebilirsiniz. Yeşilin ve mavinin bir arada bulunduğu Marmaris’in büyüleyici koylarında yenileneceksiniz.

8) 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı (Cuma)

2021 yılında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Cuma gününe denk geliyor. 29 Ekim’de 1,5 günlük tatil yapıldığı için dilerseniz cumadan önceki Perşembe günü yarım gün daha izin kullanarak toplamda 4 günlük bir tatil fırsatı yaratabilirsiniz.

Seyahat önerisi :

Sonbahar mevsiminin görsel şölenini yakından izlemek istiyorum diyorsanız Yedigöller-Abant turu yapabilirsiniz. Dilerseniz deni kıyısı yerleri de tercih edebilirsiniz. Akdeniz kıyılarında hala sıcak havaları yakalayabilirsiniz. İş hayatının stresinden uzaklaşmak ve doğal temiz hava ile buluşmak sizlere çok iyi gelecek.

2018 Yılı Resmi Tatil Günleri ve Seyahat Önerileri

Bir yılı daha devirdik ve yine resmi tatilleri gözden geçirme zamanı geldi de geçiyor bile…

Gelecek bir tarihte seyahat planlarının olması kesinlikle insanı çok motive ediyor.

En azından beni ediyor diyelim…  Güzel günlerin beni beklediğini bilmek, çok çalışmanın karşılığında çok iyi dinleneceğimi veya gezebileceğimi düşünmek beni hayata bağlıyor.

O yüzden her yılın başında (hatta daha da öncesinden) oturup o yılın tatil günlerini gözden geçiriyorum ve kendime planlar yapıyorum. Sonra da bunları sizinle paylaşıyorum.

Bakalım 2018 bizi hangi sularda yüzdürüp hangi rüzgarla uçuracak… İşte önümüzde fırsatlar listesi:

2018 resmi tatil günleri ve seyahat Önerileri

2018 Resmi Tatil Günleri ve Bayramlar (Kaynak:resmitatiller.net)

Pazartesi’ye gelen 1 Ocak resmi tatili ile 2018 bize güzel bir “merhaba” dedi. Hafta sonu ile birleştirip bir yerlere kaçanlar olmuştur, ben eczanede nöbet tuttum ???? Bu tatili atlattığımıza göre sıradakine geçelim.

Ocaktan nisana kadar bir resmi tatil bulunmuyor. Bu süreç hava muhalefetinden dolayı da yılın en keyifsiz zamanı bana sorarsanız. Çocukları okula gidenler sömestr tatilini bir fırsat olarak değerlendirebilir.

Kayak tatiline gitmek, Asya’da sıcak bir yerlere kaçmak alternatifler arasında olabilir. Kısa ve çocuklu tatilin en iyi adreslerinden biri bence Dubai.

Yazım eskise de modası hala geçmedi, Dubai gezi rehberimi okumak için tık tık.

Ocaktan beri beklediğimiz 23 Nisan 2018 bu yıl pazartesiye denk geliyor. Yine 3 günlük bir tatil rotası ayarlayabilirsiniz. Nisanda artık birçok yer ısınmaya başlıyor, gezmek için muhteşem.

Adana – Mersin, Samsun – Sinop, listenizde olabilir.

Eskişehir ve Bursa’yı hala görmediğim için üzgün olsam da bu tarihte oralara gitmenin çok akıllıca olduğunu düşünmüyorum, inanılmaz bir kalabalığa maruz kalabiliriz.

3 günlük yurtdışı önerisi isterseniz de komşulara yönelip Bulgaristan’a veya Yunanistan’a kaçabilirsiniz.

2018 resmi tatil günleri ve seyahat Önerileri

Kısa kaçamaklar için bir yurt dışı adres: Sakız Adası

1 Mayıs 2018 Emek ve Dayanışma günü olarak salı gününe denk geliyor. 1 gün izin kullanarak 4 günlük tatil yapmak ve yurt dışına çıkmak için güzel fırsat. Budapeşte olabilir, Viyana olabilir, hatta İtalya’nın rengarenk Cinque Terre bölgesi de olabilir. Mayısta buralar hep çok güzel.

Ben bu tatilde yurt dışına çıkacak olursam Hollanda’ya lale tarlalarını görmeye giderdim. Ama bu sene yurt içinde kalıp Kapadokya’yı aradan çıkarmayı düşünüyorum.

2018’in ilk 3 tatili iyi başladı ama 19 Mayıs 2018 Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı cumartesiye denk gelerek sadece cumartesi çalışanları güldürüyor. Yine de iyi. Yurt içi bir yerlere gidilip 2 gün yenir içilir.

2018 resmi tatil günleri ve seyahat Önerileri

Mayıs tatillerine Kaz dağları ve Ayvalık da çok yakışıyor.

Bir sonraki resmi tatil bizi çok bekletmiyor ve haziran ayında yaza Ramazan bayramı ile hoş geldin diyoruz. 14 haziran 2018 arefe günü yarım gün tatil ve perşembe gününe denk geliyor. 2018’de Ramazan bayramının 1.

günü ise 15 haziran cuma. Bayramın 2. ve 3.

günleri hafta sonuna denk geldiği için çok verimli bir tatil olduğunu söyleyemesek de yine yakın yurt dışı rotaları görmek için veya güneyde deniz sezonunu açmak için iyi bir fırsat.

Benim 2 çocukla ramazan bayramı planım uçaksız yakın bir yere gitmek. Fethiye – Marmaris taraflarında curcunasız konforlu bir otel olabilir, veya Rodos gibi denizi sıcak bir Yunan adası olabilir.

Yurt dışı gezisi isteyenler için Ljubljana – Bled Gölü civarı hem nispeten ekonomik, hem de sezon itibari ile keyifli olacaktır.  Ben bu bayram yurt dışı düşünsem tercihim burası olacaktı. Geçen sene mayısta gittiğimiz Lizbon’dan da çok memnun kalmıştık, gitmeyi düşünürseniz Lizbon gezi notlarım emrinize amade.

2018 resmi tatil günleri ve seyahat Önerileri

Seramik kaplı evleri ve sarı tramvayı ile Lizbon çok dikkat çekici bir şehir.

Ve yeni bir resmi tatil ile karşı karşıyayız: 15 Temmuz Demokrasi ve Direnme Hakları günü. Bu tatile henüz alışamadık, zaten 15 temmuz 2018 pazar gününe geliyor. Ama önümüzdeki seneden itibaren yüz güldüren bir resmi tatil olmaya aday.

Gelelim bu yılın bombasına: 2018 Kurban Bayramı tam 9 gün rahatça tatil fırsatı sunuyor.

Kurban bayramı arefesi 20 Ağustos 2018 pazartesi günü olduğundan yarım gün tatil ile haftaya başlamış oluyoruz. Kurban bayramının 1. günü ise 21 Ağustos 2018 salı günü.

Bayramdan önceki ve sonraki hafta sonlarını da birleştirince sadece yarım gün izin kullanarak 9 gün tatil yapmak mümkün.

Bu tatil kaçmaz diyorum ve ben de gözümü uzaklara dikmiş bulunuyorum. Ağustos ayında gidilebilecek uzakların başında Singapur ve Malezya geliyor. Ben gitmiştim, okumak isterseniz tık tık. Benim bu seneki hedefim ise Bali. Bali de Asya’da ağustos ve eylül aylarında gidebileceğiniz bir yer. Umarım 2,5 yaşındaki çocuk ve 5 aylık bir bebekle gidip gezmeyi başabilirim.

Amerika’ya gitmek isteyenler için de güzel bir fırsat bu uzun tatil. New York ve Kaliforniya düşünülebilir, Arizona’da adrenaline doyulabilir. Miami ve Küba civarı için uygun bir zaman olmadığını duyuyorum ama gidenler de var.

Avrupa için de Norveç fiyortlarını önerebilirim. Doğa manzaralarını seviyorsanız ve bütçeniz uygunsa ölmeden önce yapılacaklar listesinde! Ben ayrıntılı olarak yazmıştım Norveç fiyortlarını nasıl gezebileceğinizi.

You might be interested:  Akrep Kadını Ne Tür Erkeklerden Hoşlanır?

2018 resmi tatil günleri ve seyahat Önerileri

Norveç fiyortlarından bir manzara. Yazar burada “haydi yola çık” diyor ????

26 Ağustos’ta biten 9 günlük tatili biraz daha uzatıp 30 ağustos ile birleştirebilen olursa dünyanın her yerine gidilebilir.

Ama birleştirmezseniz de 30 ağustos 2018 Zafer bayramı da perşembeye denk geliyor ve cuma günü izin kullanarak 4 günlük bir yaz tatili yaratılabiliyor. Eylül öncesi iyi bir yaza veda fırsatı.

Yılın son tatili ise 29 Ekim 2018 pazartesi. 28 Ekimler de yarım gün resmi tatil sayılıyor ama bu yarım günlük tatil bu sene pazar gününe denk geliyor. O yüzden 1 günlük pazartesi tatili ile yetiniyor, 3 günlük hafta sonunun tadını çıkarıyoruz.

2019’un ilk gününün salıya gelmesini de göz önünde bulundurmak lazım. Noel pazarı merakınız varsa fırsat bu fırsat. 2017’de yılbaşında Colmar’da olmak inanılmaz popülerdi. “Eksik kalmayayım” diyenler için 4 gün bu tatil için ideal. Benim Alsace Gezi Notlarımı okumak işinize yarayabilir.

Yazımın sonuna resmi tatillerin kırmızı ile işaretlendiği bir takvim iliştirip sizi planlarınızla ve hayallerinizle başbaşa bırakıyorum.

2018 resmi tatil günleri ve seyahat Önerileri

Yeni tecrübeler yaşayacağınız sağlıklı ve huzurlu bir 2018 olsun.

İlgili

2018 resmi tatil günleri ve seyahat önerileri

Yılın ilk gününden 3 günlük bir tatilin hepimize ilaç gibi geleceğine eminiz. Hele ki Nisan'a kadar hiç tatil yapamayacağımızı düşünürsek. Yeni yıl tatilinde çoğu kişinin kafasında hep bir kar tatili olur.

2018 resmi tatil günleri ve seyahat Önerileri

Ancak yeni yılı beyaz atlar diyarı Kapadokya'nın o masalsı atmosferinde karşılamanın büyüsü ise sizlere bambaşka bir deneyim sunacak. Vakit kaybetmeden hemen Kapadokya otelleri arasından yılbaşı rezervasyonunuzu yaptırmalı ve Kapadokya'da mutlaka keşfedilmesi gereken yerlerin ve lezzetlerin listesini hazırlamalısınız.

23 Nisan – Pazartesi  – Behramkale

Kaz dağlarının eteklerinde adeta kıştan bahara tıpkı doğanın uyanışı sizlerin de güneşin içinizi ısıttığı Behramkale kuzey Ege'nin vazgeçilmez rotalarından sadece biri. Doğasının güzelliği, havasının temizliği bir yana binlerce yıllık tarihi geçmişiyle hem ruhunuza hem de bedeninize yeniden uyanışı ve enerji depolayabileceğiniz bir sakinlik vadediyor.

1 Mayıs – Salı – Foça

Ege'nin dış dünyadan kendi korumuş ve kendi başına kalmış bir balıkçılar kasabası, Foça. Sabah sıcak çayını yudumlarken Ege lezzetleriyle donatılmış kahvaltı masasının ve akşam denizden taze çıkmış balıkların ve yöreye özgü otlarla hazırlanan mezelerin tadı damağınızda kalacak.

2018 resmi tatil günleri ve seyahat Önerileri

19 Mayıs – Cumartesi  – Ağva

2018'de 19 Mayıs'ın hafta sonuna gelmesi biraz üzücü. Bu nedenle uzaklara kaçmak yerine hem şehre yakın hem de şehrin hengamesinden uzakta küçük bir yere gitmek çok daha iyi bir tercih olur.

 Bunun için en uygun yer de İstanbul'un yanı başında şaşırtıcı doğası ve dinginliğiyle Ağva.

Kısa süreliğine bu koca şehirden uzaklaşmak ve soyutlanmak isteyen, maceracı ruhlu ve huzur arayışında olan herkesi tüm benliği ile kucaklıyor Ağva.

Ramazan Bayramı 3,5 Gün – Side

14 Haziran Perşembe Arife günüyle başlayan Ramazan Bayramı bu yıl da yine kısa bir tatil süresine sahip. Bu sürede çok fazla gezmeli ve keşfetmeli bir tatil aramayanlar için Side harika bir destinasyon.

2018 resmi tatil günleri ve seyahat Önerileri

Tarih, deniz, doğa ve huzur. Side'de hem keşfedebileceğiniz antik bir kentin ortasında tatil yapabilir hem de Akdeniz'in harika sularında yüzüp, güneşe kendinizi teslim edebilir ve deniz sezonunu açabilirsiniz.

 

Kurban Bayramı 9 Gün – Ovabükü

Datça'ya bağlı Ovabükü, doğanın tam kucağında. Yılın hiçbir dönemi Datça kadar kalabalık olmayan Ovabükü, bayram tatillerinde bile Bodrum ve Alaçatı gibi sıkıcı kalabalıktan uzak.

2018 resmi tatil günleri ve seyahat Önerileri

Nasıl kalabalık olmaz diyenler için hemen cevaplayalım. Çünkü buranın zaten belli bir kapasitesi var ve bunun üzerine çıkması imkansız.

30 Ağustos – Perşembe – Bozcaada

Sıcak yaz günlerinin son uzun tatili 30 Ağustos'a denk geliyor ve 30 Ağustos'ta Bozcaada bir başka güzel. Sabah ada lezzetleriyle donatılmış muhteşem bir kahvaltının ardından istikamet Beylik Koyu.

2018 resmi tatil günleri ve seyahat Önerileri

Akşamüzeri Habbele, Ayazma ya da Mitos Beach seçenekler arasında. Ancak akşam üstünüz rüzgargüllerinin bulunduğu tepe rezerveli. Ada merkezinden damak tadınızı göre alacağınız harika şarap eşliğinde güneşi buradan uğurlamalısınız. Bir akşam da meyhaneler sokağında balık ve mezelere eşlik edecek rakıyla damağınızı şenlendirin.

29 Ekim – Pazartesi – Yedigöller

Ekim ayında kırmızı, yeşil ve turuncunun bin bir tonuyla tam bir renk cümbüşünün yaşandığı Bolu Yedigöller adeta bir tablo kadar muazzam güzelliğe sahip. Cennet gibi bir doğaya ve atmosfere sahip Yedigöller'in güzelliğini gidenler gitmeyenlere anlatsın ki bu güzellikleri keşfetmek için kimse geç kalmasın.

Kaynak: NeredekalFotoğraflar: Alamy, thesun

Bir İtalyan'ın gözünden Türkiye

2018 resmi tatil günleri ve seyahat ÖnerileriBir İtalyan'ın gözünden Türkiyedaha fazla video için

2018 Tatil Fırsatları ve Önerileri: 2018 Resmi Tatil Takvimi Çok Keyifli

2018 resmi tatil günleri ve seyahat Önerileri

Çalışan kesim 2018 yılında rahat bir nefes alacak çünkü neredeyse birçok tatil, pazartesi gününe denk geliyor; bu da 2018 tatil fırsatlarının uzun ve avantajlı olacağını gösteriyor. Daha ne olsun! Gelecek yılın tatil planlarını şimdiden yapanlar biletleri ayırmaya başladı bile, bizden söylemesi. Geç kalırsan ucuz uçak bileti bulamayacağın kesin!

Şimdiden gidebileceğin yerlerin hayalini mi kurmaya başladın? 2018 tatil önerilerine mi ihtiyacın var? Hangi tatil, hangi güne denk geliyor diye araştırmayı mı düşünüyorsun? Tüm ayrıntıları senin için düşündük ve kolayca fikir sahibi olmak için önerilerimizi grafikleştirdik. 2018; tatili, gezmeyi ve keşfetmeyi sevenlerin yılı olacak. Şimdiden hazırlan; 2018 erken rezervasyon tatil fırsatlarıyla ekonomik geziler seni bekliyor!

2018 resmi tatil günleri ve seyahat Önerileri

Müjdemizi isteriz! 2018’de birçok tatil günü pazartesiye denk geliyor. Planını şimdiden yap, uçak biletini flypgs.com üzerinden erkenden ayırt; mutluluktan uçuran fiyatlarla seyahat etmenin tadını çıkar!

Tatil bütçesini; uçak biletini, konaklama giderlerini ve yeme içme masraflarını düşünerek ortalama olarak hesapladık.

1 Ocak Yılbaşı Tatili

 • Hangi Gün: Pazartesi
 • Bana Fikir Ver: Hurgada, Şarm el Şeyh, Dubai, Doha ya da Bahreyn
 • Neden: Deniz, kum ve güneşli bir şekilde yılbaşına girip tüm yılı öyle geçirmek için.
 • Tatil Bütçesi: 1800-2500 TL
 • Nereleri Keşfedebilirim: Burç Halife, Sina Dağı, Palmiye Adaları, Korniş…

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

 1. Hangi Gün: Pazartesi
 2. Bana Fikir Ver: Trabzon
 3. Neden: 3 günlük tatilde, Karadeniz’in müthiş doğası eşliğinde baharın gelişini kutlayabilirsin.
 4. Tatil Bütçesi: 250-500 TL
 5. Nereleri Keşfedebilirim: Ayder Yaylası, Sümela Manastırı, Trabzon Ayasofya Müzesi…

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

 • Hangi Gün: Pazartesi
 • Bana Fikir Ver: Samsun
 • Neden: Atatürk’ün gençliğe armağan ettiği bu günde, onun rotasını izleyerek çıkacağın bir tatil hem anlamlı hem keyifli olur.
 • Tatil Bütçesi: 250-500 TL
 • Nereleri Keşfedebilirim: Bandırma Vapuru, Gazi Müzesi,  Samsun Kent Müzesi, Onur Anıtı…

Ramazan Bayramı (14-17 Haziran)

 1. Hangi Gün: Perşembe
 2. Bana Fikir Ver: Dubai ya da Doha
 3. Neden: Ailenle Ramazan coşkusuna katılmak için Birleşik Arap Emirlikleri tatili iyi bir fikir.
 4. Tatil Bütçesi: 2000-3000 TL
 5. Nereleri Keşfedebilirim: Burç Halife, Burç el Arap, Korniş, İnci Adası…

Kurban Bayramı (20-24 Ağustos)

Hangi Gün: Pazartesi

You might be interested:  20 Yaş Altı Ne Zaman Seyahat Edebilir?

Bana Fikir Ver: Amsterdam, Roma, Londra, Berlin, Barcelona…

Neden: Tatil uzun. Yıllık izinle birleştirirsen uzun bir Avrupa tatili planlayabilirsin.

Tatil Bütçesi: 3000-5000 TL

Nereleri Keşfedebilirim: Kolezyum, Branderburg Kapısı, La Sagrada Familia, Big Ben, Van Vogh Müzesi…

30 Ağustos Zafer Bayramı

 • Hangi Gün: Perşembe
 • Bana Fikir Ver: Bodrum, Dalaman, Edremit
 • Neden: Cuma gününü de bağlarsan 4 günlük tatilin olur. Yaz bitmeden deniz havası almanın tam zamanı…
 • Tatil Bütçesi: 750-1500 TL
 • Nereleri Keşfedebilirim: Halikarnas, Tlos, Kazdağı Milli Parkı…

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

 1. Hangi Gün: Pazartesi
 2. Bana Fikir Ver: Ankara
 3. Neden: Cumhuriyetimizin en önemli gününde, ailenle geçireceğin bir Ankara tatili ile şanlı tarihimizi keşfedebilirsin.

 4. Tatil Bütçesi: 250-500 TL
 5. Nereleri Keşfedebilirim: Anıtkabir, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Etnografya Müzesi…

En ucuz uçak biletlerini, 2018 erken rezervasyonlu tatil fırsatlarından yararlananlar alıyor.

Hem tatilimi yapayım hem de param cebimde kalsın diyorsan programını şimdiden hazırla. Keşfetmen için seni bekliyor dünya!

2018 Resmi Tatil Günleri ve Bayram Tatilleri

2017 yılını yavaş yavaş geride bıraktığımız şu günlerde, insanları yeni yıl heyecanı sarmış durumda ve bu heyecanın yanı sıra özellikle çalışanlar, 2018 yılında kendilerini bekleyen resmi tatilleri de merak ediyor… 2018 resmi tatiller ve bayram tatilleri konusunda detaylı bir çalışma hazırladık ve bu çalışmayı da sizinle paylaşmak istiyoruz.

 

Yılbaşı Tatili

1 Ocak Pazartesi 

2018’in ilk tatili, yılbaşı ile birlikte başlıyor… 1 Ocak, Pazartesi gününe karşılık geldiği için Cumartesi ve Pazar günü ile birlikte 3 günlük bir tatil bizleri bekliyor.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Pazartesi 

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl Pazartesi gününe denk geliyor. 21 ve 22 Nisan da tatil günleri olduğu için 3 günlük bir tatil hakkına sahip olacağız.

Hemen Biletini Al

 

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

1 Mayıs Salı Günü

İşçi Bayramı olarak da kabul edilen 1 Mayıs, Salı gününe denk geliyor ve 1 günlük bir tatil söz konusudur.

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Cumartesi Günü

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, 2018 yılında Cumartesi gününe denk geliyor.

 

Ramazan Bayramı

14 Haziran Perşembe Arife Günü 15 Haziran Cuma 1.Gün 16 Haziran Cumartesi 2.Gün

17 Haziran Pazar 3.Gün

2018 Ramazan Bayramı tatili, 15 Haziran Cuma günü başlıyor. Arefe günü için herhangi bir tatil durumu şimdilik söz konusu değil ancak çalışanlar, çalıştıkları kurumlardan izin alabildikleri takdirde toplamda 4 günlük bir tatil onları bekliyor olacaktır.

Hemen Biletini Al

 

Kurban Bayramı

20 Ağustos Pazartesi Arife Günü 21 Ağustos Salı 1.Gün 22 Ağustons Çarşamba 2.Gün 23 Ağustos Perşembe 3.Gün

24 Ağustos Cuma 4.Gün

 2018 Kurban Bayramı tatili, yılın en uzun tatili olarak karşımıza çıkıyor. 2018 Bayram tatili bu yıl tam 9 gün sürecek. 20 Ağustos günü Arefe ve resmi tatil. Bugünden itibaren Çarşamba, Perşembe ve Cuma günlerinin de tatil olduğunu belirtmek gerekiyor. Hafta sonu ile birleşen Kurban Bayramı, 9 günlük bir tatili de beraberinde getiriyor.

 

30 Ağustos Zafer Bayramı

30 Ağustos Perşembe

30 Ağustos Zafer Bayramı, Perşembe gününe karşılık geliyor ve 1 günlük bir tatil bizleri bekliyor.

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

 • 29 Ekim Pazartesi
 • Bayram, Pazartesi gününe denk geliyor ve hafta sonu ile birleşeceği için çalışanları 3 günlük bir tatil bekliyor.
 • Hemen Biletini Al

 

Sömestr Tatili/15 Tatil

22 Ocak Cuma – 2 Şubat Cuma

 2018 yarıyıl tatili, gerek çocuklar gerek ebeveynler tarafından en çok beklenen dönemlerden bir tanesi. 2018 yılında sömestr tatili 22 Ocak-2 Şubat tarihleri arasında olacak. İkinci kanaat dönemi ise Milli eğitim tarafından 5 Şubat olarak belirlenmiş durumda. 

2018 TATİL TAKVİMİ TATİL ÖNERİLERİ

2017 yılının son ayındayız. Şu günlerde özellikle çalışanlar 2018 yılı için tatil programlarını yapmaya başladı.  2018’de çalışanlar kaç gün tatil yapılacak? Bayramda nereye gitsek? 2018 Ramazan Bayramı, 2018 Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı tatili yine 9 gün olacak mı? soruları kısıtlı zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmek isteyenlerin gündeminde.

2018 yılında 116 resmi tatil günü var. Tabi ki hükümet kararı ile eklenen idari izinler de eklenirse bu sayı artabilir. Bu sebeple, sizler için 2018 tatil tarihlerini, 2018 tatil rezervasyonu yapmak isteyenler için de harika tatil rotalarını derledim.

Dubrovnik, Hırvatistan

 • YILBAŞI TATİLİ
 • Yılın son günü olan 31 aRALIK 2017 Pazar gününe rastladığından, 1 Ocak 2018 Pazartesi resmi tatil olunca, 30 Aralık 2017 Cumartesi ile birleşince, 3 günlük kısa bir kış tatili imkanı doğuyor.
 • Yılbaşı Nereye Gitsek diyenler için detaylı gezi rehberleri aşağıda;
 • Atina Gezi Rehberi
 • Kavala Gezi Rehberi
 • Dedeağaç Gezi Rehberi
 • Zagreb Gezi Rehberi

Atina, Yunanistan

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI

23 Nisan 2018 Pazartesi gününe denk geldiğinden, 3 günlük mini bir tatil de burada oluşuyor. Bahar ayının güzellikleri ile gezi seçenekleri de artıyor. Önerim kalabalıklaşmadan Yunan Adaları. Denize girme şansınız olamyabilir ama baharın tüm güzelliklerini henüz turist bombardımanına uğramamış adalarda çıkarabilirsiniz.

 1. Midilli Gezi Rehberi
 2. Samos Gezi Rehberi
 3. Saraybosna Gezi Rehberi

Molyvos, Midilli

 • 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ
 • 1 Mayıs 2018 Salı gününe denk geldiğinden, pazartesi günü izin alma imkanı olanlar, 4 günlük bir tatil kaçamağı yapabilirler.
 • Thassos Gezi Rehberi
 • Karadağ Kotor ve Çevresi Gezi Rehberi
 • Arabayla Yunanistan Dedeağaç ve Kavala 

Taşöz (Thassos ), Yunanistan

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

19 Mayıs 2018, Cumartesi gününe denk geliyor. Bu sebeple normal hafta sonu tatil planı işleyecek.

2018 RAMAZAN BAYRAMI

2018 yılı Ramzan Bayramında çalışanları mutlu edecek uzunlukta bir tatil imkanı yok. Arefe günü 14 Haziran Perşembe, Bayram tatili 15-16-17 Haziran Cuma, Cumartesi,Pazar gününe denk gelince toplamda 3.5 gün tatil yapma imkanı var.

Kısa bir yurtdışı tatili yapalım diyenlere Arabayla Yunanistan yazımı okumasını öneriyorum.

Saraybosna, Bosna Hersek

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ

15 Temmuz’da tıpkı 19 Mayıs gibi haftasonu tatili içinde yer alıyor. 15 Temmuz 2018 Pazar günü.

2018 KURBAN BAYRAMI 

Herkesin en merak ettiği soru : Kurban bayramı tatili kaç gün olacak? 2018’de Kurban Bayramı arefesi 20 Ağustos Pazartesi günü yarım gün olacak şekilde,  bayramın birinci günü Salı(21.08) Çarşamba(22.

08), Perşembe(23.08) ve Cuma(24.08) resmi tatil günü oluyor.Dolayısıyla bu sene Kurban Bayramı’nda yarım gün olan 20 Ağustos tatil yapılır yada yarım gün izin alınırsa, 9 günlük bir tatil gözüküyor.

 1. Yazın en güzel günlerinde deniz tatili yapmak isteyenlere önerilerim ;
 2. Halkidiki Gezi Rehberi
 3. Midilli Gezi Rehberi
 4. Samos Gezi rehberi
 5. Mykonos Gezi Rehberi
 6. Naxos Gezi Rehberi
 7. Paros Gezi Rehberi
 8. Antiparos Gezi Rehberi
 9. Hırvatistan ve Karadağ Balkan Turu
 10. Hırvatistan Bosna Hersek  Balkan Turu
 11. Hırvatistan Hvar Adası
 12. Hırvatistan Korcula Adası 

Hvar, Hırvatistan

 • 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI
 • Zafer Bayramı 30 Ağustos 2018, Perşembe günü olduğundan 31 Ağustos Cuma günü izin alma şansı olanlar 4 günlük bir tatil yapabilir.
 • Budva ve Kotor Çevresi Gezi Rehberi
 • Hırvatistan Split ve Yakın Adalar Gezi Rehberi
 • Thassos Gezi Rehberi
 • Doğa Harikası Plitvice Gölleri Gezi Rehberi 

Karadağ

 1. 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI 
 2. 29 Ekim 2018 Pazartesi günü olduğundan 3 günlük bir tatil yapılabilir.
 3. Atina Gezi Rehberi
 4. Mostar  Gezi Rehberi
 5. Midilli Gezi Rehberi
 6. Zagreb Gezi Rehberi

Zagreb, Hırvatistan

Yukarıdaki Rotalardan Gördükleriniz Var mı ? Önerilerinizi Paylaşır Mısınız ?

Sizler 2018 Tatil Programınızı Yapmaya Başladınız mı? 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *