Yaz mevsimi bu yıl adeta ülkemizi kasıp kavurdu. İçinde bulunduğumuz Ağustos ayı mevsim normallerinin de üzerinde bir sıcaklıkla devam ediyor. Bununla birlikte Eylül ayı ile Sonbahar mevsimine gireceğiz ve havalar yavaş yavaş soğumaya başlayacak. Yaz aylarında tatillerini yapamayanlar için sonbahar ve kış mevsiminde birbirinden eğlenceli festivaller bulunuyor.
Ülkemizde açıkçası pek de ve kültürü bulunmamaktadır. Dünyada ise bir çok ünlü ve karnaval vardır. ya da karnaval denilince hemen herkesin aklına öncelikle Rio Karnavalı gelmektedir. Yazın sıcağında yapıldığını televizyondan gördüğümüz Rio Karnavalı, aslında ülkemize göre kış aylarına denk gelmektedir.

Sonbahar ve Kış Mevsiminde İçinizi Isıtacak Festivaller ve Karnavallar!

Rio Karnavalı (24 Şubat- 4 Mart Arası)
Brezilya’nın Rio şehrinde her sene Şubat ayı sonunda başlayan Rio Karnavalı, Mart ayının ilk haftası ile haftası ile birlikte sona ermektedir. Her ne kadar ülkemiz açısından Şubat ve Mart ayları soğukla özdeşleşmişse de, Güney Amerika ülkesi olan Brezilya’da söz konusu aylarda yaz mevsimi yaşanmaktadır.
Rio Karnavalı’nın başlangıç tarihi tam bilinmemekle birlikte, geçmişinin 1700’lü yıllara kadar uzandığı tahmin edilmektedir. Karnaval 1900’lü yılların başından itibaren ise her sene düzenli olarak sabit tarihler aralığında yapılmaya başlanmıştır. Rio Karnavalı’nda her sene eğlence üst seviyede yaşanmaktadır.

Sonbahar ve Kış Mevsiminde İçinizi Isıtacak Festivaller ve Karnavallar!

Rio Karnavalı’nın başlangıç tarihi tam bilinmemekle birlikte, geçmişinin 1700’lü yıllara kadar uzandığı tahmin edilmektedir. Karnaval 1900’lü yılların başından itibaren ise her sene düzenli olarak sabit tarihler aralığında yapılmaya başlanmıştır. Rio Karnavalı’nda her sene eğlence üst seviyede yaşanmaktadır. Sonbahar ve Kış Mevsiminde İçinizi Isıtacak Festivaller ve Karnavallar!

Venedik Karnavalı
İtalya’nın Venedik kentinde her sene düzenlenen karnavala Venedik Karnavalı denmektedir. Her sene Paskalya’ya göre düzenlenen karnaval tarihi genellikle Ocak ya da Şubat ayına denk gelmektedir. Katılımcıların maskeler ve özel kostümler kullandıkları karnavalda eğlence üst düzeydedir.

Sonbahar ve Kış Mevsiminde İçinizi Isıtacak Festivaller ve Karnavallar!

Oktoberfest
Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen bu festival, Eylül ayının son iki haftasında başlamakta ve Ekim ayının başlarına kadar sürmektedir. Her sene 7 milyona yakın insanın katıldığı festival kapsamında azami derecede bira tüketilmekte ve eğlence doruk noktaya ulaşmaktadır.

Sonbahar ve Kış Mevsiminde İçinizi Isıtacak Festivaller ve Karnavallar!

 

 

Bir önceki yazımız olan İçinizdeki Gezgini Harekete Geçirecek En İyi 5 Kitap! başlıklı makalemizde kitap hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

1 YORUM

  1. Hi theгe mateѕ, ppleasant post and pleasant arguments commented here, I amm really
    enjoying by these.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın