Sonbahar Tatili İçin Öneriler

Tatilini  yaz aylarının sonuna doğru yapmak isteyenler için bu yazımızda alternatif önerilerde bulunmaktayız. İster aktivitesi bol ister huzurlu ve dingin bir tatil geçirmek isteyenler için ülkemizin coğrafya yapısı her alanda çeşitli alternatiflere erişebileceğiniz düzeyde. Deniz tatili, tarih ve doğa ile bir bütün halinde sonbahar tatili için öneriler.

Kıbrıs

Akdeniz’ in 3. büyük adası olan Kıbrıs benzersiz kumsalları, tarihi ve alışveriş alanları bakımından en ideal tatil bölgelerinden bir tanesidir. Doğal güzellikleri ile hem çocuklu aileler hem de balayı çiftleri için Kıbrıs ideal bir seçim. Kıbrıs’ a gitmeniz için illaki pasaportunuzun olması gerekmez. Nüfus cüzdanınızın yanınızda olması Kıbrıs’ a gidebilmeniz için yeterli. En güzel sahile sahip olan Magosa ve Girne’ de keyifli bir tatil süreci geçirebilirsiniz.

Mersin

Turizm alanında son zamanlarda turizmcilerin uğrak noktalarından bir tanesi de Mersin’ dir. Özellikle havaların serinlemeye başladığı dönemlerde Mersin ideal bir seçim olmakta. Mersin için şunu söyleyebiliriz ki Mersin ülkemizin tekrar tekrar keşfe açık değerli bir sahil kentidir.

Eshab-ı Kehf Mağarası, Anemurium Antik Kent, Kleopatra Kapısı, Yumuktepe, Adamkayalar beldede bulunan en güzel gezi alanları arasında yer almaktadır.

Datça

Sakin ve özellikle sonbahar mevsiminde keyifli bir tatil yaşayacağınız bölgelerden bir tanesi de Datça’ dır. Datça’ ya giderek yarımadanın hemen her yerinde denize girebilir, temiz ve çok kalabalık olmayan plajlarda denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Eski Datça

2 da bulunan taş evler çoğu kişinin uğrak noktalarından bir tanesi olup günümüzde restore edilmeye başlanmıştır. Bir nevi Alaçatı ile hemen hemen eş değer yapıya eriştiğini de söyleyebiliriz beldenin.

Fethiye/Muğla

Gerek doğasıyla gerekse misler gibi plajları ile her yaz tatilcilerin  uğrak noktalarından olan bir lokasyon bizle riçin. Muğla’ nın ilçesi olan beldemiz Dalaman’ a 40 km uzaklıktadır.

 

 

 

 

 

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın