Tatil blog – tatil anıları – tatil yazıları

Kaç zamandır yazmak istedim, ancak fırsat bulabiliyorum. Bazılarımız belki methini duydu, belki de gitti ama gitmeyen görmeyenlerin de haberi olmalı bence..

Bahsettiğim yer Antalya’nın Kaş ilçesinin cennet koylarından biri Hidayet Koyu veya Hidayet’in Koyu. İsmi, kaynaklarda farklı geçebiliyor. Ama Kaş sınırlarında kime Hidayet deseniz size çarçabuk tarif edeceğinden eminim, tabi yanında neler yemeniz neler yapmanız gerektiği ile ilgili tavsiyeler ile birlikte..

Kaş merkeze 2.5 kilometre uzaklıkta bulunan Hidayetin Koyu’na Çukurbağ Yarımadası’nın ortasından geçen kavşağa gelmeden karşınıza çıkacak olan pansiyonun hemen arasından sola doğru inildiğinde ulaşılmaktadır. Koy bir kumsala sahip değildir, kayaların üzerinden seke seke dalarsınız turkuaza. Tabi bu esnada deniz ayakkabılarınız varsa mutlaka giymenizi öneriyorum.

Araçsız gitmek biraz zor gibi, öncelikle hava çok sıcak oluyor ve yarımadanın üzerindeki ana yoldan deniz kenarına inmek için katedeceğiniz yol yokuş ve toprak bir yol. Yarım saatte bir geçen minibüsler de mevcut. Aracınızla neredeyse deniz kenarına kadar inip oraya parkedebiliyorsunuz. Ama park yeri açısından erken gitmekte tabiki fayda var.

Hidayet Koyundaki işletme Kaş’ın yerlisi bir anne-kız girişimi sonucu oluşan, çok da modern olmayan bir işletme fakat tabi ki hazırlanan ürünler tahmin edersiniz ki gerçek lezzette. Şezlong veya masalarda oturmayı tercih edebilirsiniz.

Biz erken gitmiş olduğumuzu düşünmemize rağmen şezlong bulamayıp masada oturmak durumunda kalmıştık (olsun, girdiğim denizin rengi yeter diyorum). Şemsiye yok sayılır çünkü üzeriniz ağaç dalları ve yapraklarıyla örtülü.

Hem de neredeyse deniz kenarına kadar ki, bu da normal plaj şemsiyelerinin gölgesinde otururken sıcaklama olayının önüne geçmekte ve size püfür püfür esinti hissettirmekte.

Kaş’ın heryerinde deniz çok güzel fakat Hidayet Koyu’nda sanki bir başka güzel. Denizin dibini göremeyeceğiniz tek bir nokta yok ve turkuazın en güzel tonları. Burada denizin yalnız üstü değil, altı da çok meşhur. Tabi ki dalıştan bahsediyorum.

Dalış severler için Hidayet Koyu yine önde gelen tercihler arasında. O yüzden fiziki ve psikolojik bir engeliniz yoksa mutlaka dalış yapmanızı tavsiye ederim.

Eğer yapamıyorsanız da mutlaka deniz gözlüğünüz olsun ki bu su altı doğal güzelliklerini de bol bol görebilin.

Ufak ve dar bir koy olması sebebiyle, Kaş’ın diğer yerlerinden farklı olarak deniz dalgasız. Dolayısıyla da pırıl pırıl. Ben dalgasız denizde yüzmeyi sevdiğim için çok keyif almıştım.

Ama tabi bu durum sizin deniz dalgalarıyla olan ilişkinize bağlı. Çünkü kimisi dalgaya dalarak yüzmekten keyif alabiliyor.

Eğer durum böyleyse, bunun için size yine yakın çevreden Patara Plajı’nı tavsiye ederim.

Ee daldık, çıktık, yüzdük, yorulduk. Tabi haliyle de acıktık 🙂 şimdi sıra geldi girişimci anne kızımızın meşhur çiğ böreklerinden yemeye.

Yine bazı ziyaretçiler ev yapımı patates cipsini de çok methetmişler ama ben denemedim. Yanında isterseniz çay, isterseniz ayran veya gazlı içecekler.

Burası ufak bir işletme dedik ama denizden çıkıp şöyle gölgeliğe oturup bir bira içmek isteyenler için pek tabi o seçenek de mevcut.

İnternette bazı kişilerin “aman Kaş’tan veya Hidayet Koyu’ndan kimseye bahsetmeyin, bakir kalsın” şeklinde yorumlar yazdığını gördüm. Ama ben bu tavsiyelere kulak vermedim ve elimden geldiğince anlatmaya çalıştım. Bence ülkemizde böyle güzellikler varken bilinmeli, gidilmeli.

 • tatil blog - tatil anıları - tatil yazıları    tatil blog - tatil anıları - tatil yazılarıtatil blog - tatil anıları - tatil yazıları   tatil blog - tatil anıları - tatil yazıları
 • tatil blog - tatil anıları - tatil yazıları   tatil blog - tatil anıları - tatil yazıları
 • tatil blog - tatil anıları - tatil yazıları   tatil blog - tatil anıları - tatil yazıları
 • tatil blog - tatil anıları - tatil yazıları   tatil blog - tatil anıları - tatil yazıları   

İngilizce Tatil Anlatma

tatil blog - tatil anıları - tatil yazıları

Genelde performans ödev konusu olan İngilizce yaz tatili anlatma konusu bizim de bugünkü yazımızın konusu oldu. Yaz tatilini İngilizce anlatırken nelere dikkat edilir, hangi ifadeler kullanılır örneklerle açıklayalım dedik. Hayalimdeki tatil, 15 tatilde ne yaptın, yaz tatilinde ne yaptın, gelecek yaz tatili planı, tatil anısı İngilizce paragraf olarak nasıl anlatılır bu yazımızda detaylandırdık.

Yaz tatili metnine bir başlık atalım!

Yaz tatilinizi anlatmaya başlamadan önce metne güzel bir başlık atın. Nasıl mı? Şöyle ki:

 • My summer holiday: Yaz tatilim
 • My best holiday: En iyi tatilim
 • My holiday memories: Tatil anılarım

What did I do on holiday?: Tatilde neler yaptım?

My family an I were on holiday: Ailem ve ben tatildeydik

Başlıkları dilediğiniz gibi atabilir, duygularınızı en iyi ifade eden sözcüklerden oluşan bir başlıkla metne başlayabilirsiniz.

İngilizce Yaz Tatili Anlatma

tatil blog - tatil anıları - tatil yazıları

Evet, şimdi tatilimizi anlatmaya başlıyoruz.

My family and I went to Antalya this summer Bu yaz ailem ve ben Antalya’ya gittik.
We went there by our car Oraya arabamızla gittik.
We have never seen Antalya Antalya’yı daha önce hiç görmemiştik.
So we were very excited Bu nedenle çok heyecanlıydık.
Antalya is very beautiful city Antalya çok güzel bir şehir.
We stayed in a nice hotel Güzel bir otelde kaldık.
The hotel’s pool and beach were very nice Otelin havuzu ve plajı çok güzeldi.
Club Falcon was one of the most beautiful hotels in Antalya Club Falcon Antalya’nın en güzel otellerinden biri idi.
I usually had my breakfast about 10:00 o’clock Genellikle saat 10 civarı kahvaltı ettim.
The temperature was about 40 degree Sıcaklık genelde 40 derece civarıydı.
We swam a lot of Biz çok yüzdük.
We wandered Antalya every evening Her akşam Antalya’yı gezdik.
Our holiday was very funny Tatilimiz çok eğlenceli idi.
The sea was very clean and fine Deniz çok temiz ve iyiydi.
The meals were beautiful Yemekler güzeldi.
I never wanted to go home Eve dönmeyi hiç istemedim.
Two week went very quickly İki hafta çok çabuk geçti.

Şimdi sizinle küçük bir atölye yapalım ve herkes yaz tatilini kısa bir şekilde yorumlar kısmında anlatsın! Ne dersiniz?

Ayrıca İngilizce Kısa Anı yazımızda ilginizi çekebilir.

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

You might be interested:  Dengeli Beslenmezsek Ne Tür Sorunlarımız Olur?

Yaz tatili/Anılar/milliyet blog

 http://blog.milliyet.com.tr/yurttabirgul KategoriAnılarOkunma Sayısı6207Arkadaşlar Merhaba, evime döndüm. Tatil bitti. Güzel bir tatilden sonra kürkçü dükkanına döndük. İki aya yakın sizleri okuyamadım. Kusuruma bakmayın. Bilgisayar vardı ama internet olmadığından sizlerle görüşemedik.İzmir -Ürkmez-Payamlı 'da bulunan yazlığımızda geçirdik bu tatili de herzamanki gibi. Yazlık olunca başka yere gitmeyi pek düşünemiyorsun. Küçük bir bahçemiz var. Çamlarımız, zeytinlerimiz, güllerimiz kurur diye korkumuzdan olsa gerek.Tatil her zaman güzel başlıyor. Heyecanlı bir şekilde kışın yapamadıklarımızı yaza bırakıyoruz. Bol bol kitap okudum bu tatilde de. Eşimle birlikte sahilde sabah yürüyüşlerimizi yaptık. Ardından denize girmek bize daha büyük zevk veriyordu. Yüzmede eşimin ve kızımın gerisinde kalsamda pes etmiyordum. Hareketli bir yaz geçirdik.İki yıldır görüşemediğimiz dostlarımızla buluştuk. İyi günlerimizde , zor günlerimizde bizi yalnız bırakmayan kardeşim gibi sevdiğim arkadaşımla hasret giderdik. Vatan kurtardık. En önemli sorumuz 'Ne olacak bu ülkenin hali' sorusuna yanıt aradık. Günlük olaylardan uzak kalmaya, gözlerimizi, kulaklarımızı kapatmaya çalışsak ta pek beceremedik. Dönüp dolaşıp aynı konulara döndük. Çocuklarımızın bizler hakkındaki eleştirilerini gülümseyerek dinledik. Biz annelerin fazla korumacı, kollayıcı tutumlarının gereksiz olduğunu sonunda kabul ettik. Dostlarımızdan ayrılmak zor gelse de yaşam buydu. Bir an mutlu oluyorsun bir an mutsuz. Seferihisar-Doğanbey arası yemyeşildi. Yolculuk zevkti diyorum. Yemyeşil ormanlarımız bir kaç saatin içinde simsiyah oldu. Yandı, kül oldu. Çaresizlik çok zor. Bunu ikinci kez hissettim. Bir İzmir depreminde, iki orman yangınında. Gözlerimizin önünde yanıyor ormanlarımız hiçbir şey yapamıyoruz. Yangın uçakları, görevliler ellerinden geleni yaptılar sanıyorum. Yine de 700'ü orman 300'ü zeytinlik toplam 1000 hektarlık alanın kül olmasını önleyemediler.' Yangın tarım arazisinde çıkmış köylüler anız yakmışlar, sonra sıçramış ve yayılmış' diyorlar. Otlar kuru. Hava çok sıcak. Söndürülmeyen sigara bile yangına neden olabilir. Nasıl köylü anız yakar bunu anlayabilmiş değilim. Zeytinlikler, çamlar, bir sürü canlı, kuş, hayvanlar bir kaç saat içinde yok oldular. Doğal zenginliğimizin bir anda yok olmasını gözlerimiz yaşlı izledik. Sabaha kadar uyuyamadık. Her an yazlık sitelere de sıçrama riski vardı. Allah korudu hepimizi…

Güzel bir tatil yazısı olacaktı ama yangın herşeyi mahvetti. Mutlu olaylara tekrar döneyim. Biliyorsunuz kızım ÖSS'ye girmişti. İTÜ İşletme Mühendisliği'ni kazandı. Bizleri çok mutlu etti. Darısı tüm emek harcayan, çalışan gençlerimize. Yalnız kalacağımız için şimdiden sıkılmaya başladık. Evlatlar teker teker yuvadan uçuyorlar. Hepsine başarılar diliyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

tatil blog - tatil anıları - tatil yazıları 

Çok güzel bir yazı olmuş, eline gönlüne sağlık. Kızına çok çok sevindim. Hayırlısı olsun ve bundan sonra da başarılarının devamını dilerim. Sevgiler, selamlar…

sufi-su /Emel Yeşilkayalı  07.09.2009 11:58Cevap :İyi dileklerin için çok teşekkür ederim.Darısı senin de evladın varsa sana diyorum.Çok çok öpüyorum.Kısa bir görüşmeden sonra çok sevdim seni .Esenlik dileklerimle.  07.09.2009 15:35

yazınızı çok beğendim duygularınızı çok güzel anlatmışsınız.Bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.her güzel şey gibi tatilde çabuk bitiyor.Tatil yerinizde orman yangını ile karşılaşmanız tabii çok üzücü.

Televizyonda haberlerde orman yangınlarını duyunca çok çok üzülüyoruz ama gözünle görünce ve sürekli yaşadığın yerin öyle kapkara oluşu önceki halinden eser kalmayışı daha çok üzer insanı. Ama ne yazıkki insanlık dahada kötü oluyor. Bu kişilere ben insan diyemediğim gibi hayvan da diyemiyorum.

Ama neyse mutlu bir olay yaşamışsınız kızınızın kazanması çok güzel tebrik ederiz.Emekleri boşa gitmemiş. Hayırlı olsun. İnşallah bizim çocuklarda başarılı olurlar. Mutluluklar dilerim.Hoşçakalın.

nesrin yildirim  04.09.2009 0:52Cevap :Çok teşekkürler.Sevgilerimle…  05.09.2009 11:11

Yanan yerleri gördüm.Atom bombasının tahribatını hissettim.O koku yanık kokusu beni perişan etti.İnsanlığın ayıbıbını gösterircesi ayakta durmaya çalışan yarı yanmış ağaçlar konuşuyordu sanki ve içinde yanan o kadar canlı…Yanık kokusu,sessizlik ,ölüm.Bitmişliğimizi hisstettim.Kızınızı ve sizleri yürekten tebrik ederim.Başarı dileğimle sevgiler

zirve özden özpınar  28.08.2009 0:21Cevap :Başarı dileklerin için teşekkürler.Yangını,alevleri gördük.Çok acı.Saat 16'da yangın başladı.Söndürme çalışmaları hava kararana kadar sürdü.Kararınca bıraktılar söndürmeyi.Sabahın ilk ışıklarıyla beraber tekrar çalışmalar başladı.Araba ile 15-20 dakikada aldığımız yol güzergahı boydan boya yanmış.Senin de söylediğin gibi durum vahşet.İçimiz sızladı.Bugün Melih Aşık yangınla ilgili yangın sonrası çalışmaları anlatan bir yazı yazmış.Umarım hiç bir şey sözde kalmaz. Tekrar ağaçlandırma yapılır.Sevgilerimle…  28.08.2009 12:25

tatil anıları – Bir Küçük Gezgin

Ispanya’nın eski başkenti Toledo, sarı taşlı evleri, daracık labirent sokakları ile tarih kokan, İspanya’nın en güzel Orta Çağ kentlerinden bir tanesi.

Madrid’e çok yakın olduğu için mutlaka gezi rotanıza eklemeniz gereken bir yer, hatta kırsal tarihi kasabaların aşığı olarak, iş için gitmiş olmasam Toledo’da konaklamayı, manzaranın keyfini çıkarmayı ve Madrid’e de günübirlik gitmeyi tercih ederdim.

Ama tabii biz tam tersini yapmak zorunda kaldık. Yine de günübirlik geziyle de çok rahat gezilebilecek bir yer olduğunu belirtmeliyim.

tatil blog - tatil anıları - tatil yazıları Okumaya devam et

İspanyollar eğlenmeyi ne kadar sevdiklerini, yeme içmeye düşkünlüklerini ve pozitif yaşam enerjilerini şehirlerine de yansıtıyorlar. E Madrid de başkent olmasıyla bu hissi fazlasıyla yaşatıyor.

Bence Madrid gezip görmekten çok, o hayatı deneyimlemek için gidilecek bir şehir. Gece gündüz capcanlı bir şehir.

Sokaklar insan dolu, herkes dışarıda; yiyor, içiyor, sohbet ediyor, hayatın tadını çıkarıyor!

Aslında Madrid’e gidiş amacımız iş içindi. Bu kez yanımda Bir Küçük Gezgin yerine bir arkadaşım vardı.

İşlerimizi hallettikten sonra gün içinde şehri keşfetmek için bize oldukça fazla zaman kalması harika oldu tabii… Şehrin tarihi ve dolayısıyla turistik bölgesinin neredeyse tüm sokaklarına girip çıktık, karış karış gezdik. Aralarda da bolca benim önceden araştırıp bulduğum mekanları denedik. Okumaya devam et

Daha önceki yazılarımı okuduysanız hatırlarsınız, Viyana ile ilgili yazımın başında anlatmıştım. Avusturya ile ilgili duygularımın nasıl negatiften pozitife hatta sevdaya dönüştüğünü. Salzburg da yine bu görüşlerimi pekiştiren, keyifle gezdiğim bir şehir oldu benim için.

Kayak için bu bölgeye sıkça gitmiş olmamıza rağmen bir türlü fırsat bulup Salzburg’a gitmek resmen kısmet olmamıştı diyebilirim! Bir keresinde Bir Küçük Gezgin ateşlendiği için Kitzbuhel’den Salzburg’a günübirlik gezimizi iptal etmek zorunda kalmıştık.

Bir kez de yine Salzburg’u da eklemek istediğimiz Kitzbuhel kayak gezimizi kar yağmadığı için İtalya’ya kaydırmıştık. Tahmin edebileceğiniz gibi bunların hepsinden daha önceki yazılarımda bahsetmiştim, Avusturya ile ilgili tüm yazılarıma şu linkten ulaşabilirsiniz: https://birkucukgezgin.com/category/avusturya/ Okumaya devam et

You might be interested:  Ibni Batuta Hangi Tür Öğretici Yazıları Ile Ün Kazanmıştır?

Hallstatt öyle bir yer ki gezmek için rehbere, araştırmaya hiçbir şeye ihtiyacınız yok! Sadece orada bulunmanız, o doğayı, huzuru ve sakinliği içinize çekmeniz, kalbinize ve hafızanıza kazımanız yeterli! O yüzden ben bu yazımda sizi bol fotoğraflarla Hallstatt’a ışınlamayı hedefliyorum, ama tabii ufak tefek ipuçlarından da mahrum bırakmayacağım 🙂

Okumaya devam et

Kitzbuhel yeme içme rehberime geçmeden önce bu gezide denediğimiz Avusturya/Tirol yemeklerinden bahsetmek istiyorum. Bu bölgenin mutfağı ağırlıklı olarak et, patates, peynir ve hamur içeren basit yemeklerden oluşuyor. Doğrusu benim damak tadıma çok hitap ediyor. Tatlılarını da ayrıca seviyorum!

Gulaş

Macarlar’ın ünlü gulaş çorbasının bir versiyonu da Avusturya’da çok popüler. Buradakileri, çok koyu sosu olan ve Semmelknödel denilen hamur toplarıyla servis edilen bir çeşit et yahni gibi düşünebilirsiniz. Ben daha önce denemediğime çok pişman oldum ve bu sefer birçok yerde tadına baktım. Şiddetle tavsiye ederim.

Okumaya devam et

Kitzbuhel’in kalbimdeki yeri bambaşka. 2007 yılında Alpler’e düzenlediğimiz ilk kayak gezisi olmasının yanı sıra, Bir Küçük Gezgin ile yaptığımız ilk yurtdışı seyahati Kitzbuhel’eydi ve böylece bu blogun da ilk yazısı o gezimizle ilgili olmuştu.

Daha önceki kayak yazılarımı okuyduysanız biliyorsunuz, o zamandan beri neredeyse her sene Alpler’e kayağa gidiyoruz hem de çoluk çocuk, kayan kaymayan, koloni halinde bir grupla!  Bu sene ise, ben de inanamıyorum ama, tam 50 kişiydik! Bu arada şunu da belirtmeden geçmek istemiyorum Alpler’de kaymanın Türkiye’de kayak yapmakla mukayese kabul edilmeyecek bir deneyim olduğunu tahmin ediyorsunuzdur ama biliyor musunuz, son zamanlarda Euro/TL bu kadar fırlamasaydı Türkiye’ye göre çok daha da uygun fiyatlı bir tatil oluyordu. Şimdi ise fiyat olarak hemen hemen aynı ama keyif olarak bambaşka tabii! Okumaya devam et

Bilirsiniz çocuklarla turistik/kültür gezisi yapınca onların da hoşuna gidecek birşeyler yapmak gerekiyor ki, onlar da keyif alsın değil mi? Viyana bu konuda hiç sıkıntı yaşamayacağınız bir yer.

Bizim çoğu gezimizde yanımızda Bir Küçük Gezgin’in arkadaşları olduğu için çocuklar her daim hayatlarından memnun oluyorlar ve sıkıntı yaşamıyoruz ama diğer yazılarımı da okuduysanız biliyorsunuzdur, ben yine de onları hiç unutmuyorum! Gerçi bu kez uzun zamandır ilk kez arkadaşsız gerçekleştirdik bir geziyi ve inanın anlatacağım aktiviteler çok kurtarıcı oldu! Okumaya devam et

En ünlüsünden en gizli kalmışına kadar dört güne sığdırabildiğimiz tüm yeme içme deneyimlerimizle karşınızdayım. Otantik ve lokallere özgü yerler bulma çabama Viyana’da da devam ettim. Canınızı istetirsem kusura bakmayın ama işinize yarayacak bir rehber olacağına inanıyorum!

Figlmuller

Figlmüller Viyana’nın ve belki de Dünya’nın en ünlü şnitzel restoranı. Zaten şnitzelin anavatanı da Viyana ve Türkiye’de farkettiğim genel bir kanının aksine, geleneksel olarak şnitzel domuz etiyle değil dana etiyle yapılıyor. Gittiğiniz restoranlarda da genelde etini seçme şansınız bulunuyor. Okumaya devam et

Avusturya ile tanışmam bundan tam 10 yıl önce Alpler’e yaptığımız ilk kayak gezisi sayesinde olmuştu. Gittiğimiz kayak merkezi de bu sene tekrar gitmeyi planladığımız Kitbuhel’di. Tabii ki kayak açısından hayran kalmıştık ama ilk başta düzeni bize değişik gelmişti, insanları da soğuk.

Örneğin kışın tamamen kayak için hayatta olan bir kasabada hediyelik eşya satan dükkanlar bile saat 17-17:30 civarı kapanıyordu. Zaten kasabaya dönmemiz o saati bulduğu için şok geçirmiştik.

Hatta bir kez ertesi gün yola çıkacağımız için sandviç yaptırmak istediğim bir dükkanda, uzunca süre sıra bekledikten sonra sıra bana gelince dükkan kapanıyor diye istediğim kadar sandviç alamamıştım. O kadar moralim bozulmuştu ki anlatamam size!

Ama ne oldu biliyor musunuz? Zamanla alıştık, yemeklerini, doğasını, dağlarını, mimarisini ve hatta aşırı düzen ve disiplinini de sevdik Avusturya’nın.

Eee bu zamana kadar beklediğimiz hata, artık dağlardan kente inme vaktimiz gelmişti de geçiyordu bile. Eşimin Viyana’da kongresi olduğunu duyunca hemen biz de Bir Küçük Gezgin’le peşine takıldık.

Bir Küçük Gezgin’in arkadaşsız ilk tatili olmasının da ayrıca kayıtlara geçmesini isterim. “Çocukla Viyana Gezisi” yazısı sırada yerini alacaktır.

Viyana

Avusturya’nın başkenti olan Viyana aynı zamanda en büyük kenti. Yüzyıllar boyunca Avrupa’da hüküm sürmüş Habsburg Hanedanlığı’na ev sahipliği yapması, şehrin mimarisine de kültürel yaşamına da damga vurmuş. Özellikle şehrin kalbi olan tarihi merkezi yani “Innere Stadt” bir imparatorluk filminde rol alıyormuş hissi veriyor. Her köşe başında karşılaştığınız faytonlar da bu hissi pekiştiriyor.

Okumaya devam et

Tallinn ile ilgili yazılarımı okuyup gitmeye karar verdiyseniz eğer orada yiyeceğiniz yemekleri şansa bırakmayacaksınız herhalde değil mi?

Ben her zamanki gibi seçimlerimi gitmeden önce titizlikle araştırıp, turistik mekanlardan kaçınarak yaptım. Genelde de tüm denediğimiz yerlerden memnun kaldık. Sadece son gün yorgunluktan ve vakitsizlikten rastgele bir yerde yedik ve tabii ki sonuç hüsran oldu.

Okumaya devam et

Antalya ve tatil

Türk Rivierası'nın (Antalya) mücevheri, tarihi cazibenin ve deniz kıyısındaki eğlencenin çekici bir karışımıdır. Dağlar ve ışıltılı Akdeniz arasına sıkışmış antik harikaları keşfedin.

Antalya sizden elde ettiklerini her zaman fazlasıyla size geri verir. Yani siz Antalya'yı seversiniz, ama Antalya sizi daha çok sever. Bunu biraz daha açmak gerekirse, Antalya sizi çok mutlu edecek her şeye sahiptir. Antalya'nın kalbi çok sıcaktır, herkesi tutkuyla kucaklar ve ısıtır.

Antalya'da tatil kelimelerle anlatılırsa eksik olabilir, anlaşılmayabilir. Kataloglar, videolar, fotograflar yani kısaca sanal olan her şey gerçeğini tam anlatamaz. Antalya' ya gelin, görün ve onu yaşayın!

Antalya'da tatil yapın ve doğal güzelliğin fonunda Roma kalıntılarına, sahil beldelerine ve sanatsal hazinelere hayran kalın.

Şehir, Kleopatra Plajı'nın altın kumlarına ve Osmanlı İmparatorluğu ile dolu atmosferik bir eski şehre ev sahipliği yapmaktadır.

Doğa ve tarih ile bir arada bulunan ilginç cazibe merkezleri, golf sahaları, su parkları ve ışıltılı gece hayatı mekanları her tür gezgin için bir miktar kolaylık sağlar.

You might be interested:  Edho Otel Nerede?

Macera parkı

Ilık Akdeniz ve koruyucu Toros Dağları ile Antalya, yılın büyük bir bölümünde kuzeydeki soğuk havadan kaçınır. Bu, rafting, dalış, deniz paraşütü ve tekne gezintisi gibi açık hava macera aktivitelerine atlamak için daha fazla zamanınız olduğu anlamına gelir. Yürüyüş botlarınızı giymeyi ve antik patikalar boyunca muhteşem manzarada yürümeyi unutmayın.

Tatlı bir meltem esintisi gibidir Antalya, yüreğinizi ısıtır!

Antalya'nın keşfedilecek harika ve de baştan çıkarıcı güzellikleri var. Antalya'yı keşfetmek, ve anlamak için ona istekli olarak yaklaşmak gerekir. Antalya'yı uzaktan değil yakından tanımak gerekir.

Yıllar önce,  1987 yılında Antalya' ya ilk geldiğimde ilk dikkatimi çeken şey Antalya'nın gösterişsiz, sade ama sıcak yüzüydü. Hava çok sıcaktı evet ama Hava sıcaklığı değildi bu, fakat insanı kucaklayan ve ruhunu okşayan bir sıcaklıktı.

Antalya'dan Side' ye nasıl gittiğimi pek hatırlamıyorum, ama galiba lokal bir otobüsle gittim. Side küçücük bir yarımada, ve içinde pansiyonlarla, küçük otellerle çok şirin bir tatil yeri olarak gözüktü gözüme.

Side çevrelerinde o zamanlar henüz beton yapılaşma yoktu. Side ziyaretçilerine harika anılar veriyor ve ün'ü her yere yayılıyordu.

Neyse yazı konusu Antalya idi ve o konudan fazla uzaklaşmayalım. Bu yazıda sadece Antalya olmayacak tabi ama Antalya biraz fazla olacak. Antalya'da tatil çok iyi bir tercihtir. Bunu daha Antalya'ya vardığınız ilk dakikadan itibaren hissedeceksiniz. Antalya sizi çok sevecek, ve siz de Antalya'yı çok seveceksiniz!

Antalya' ya gelmeden önce neden Antalya şehrini denize plajı olan bir şehir olarak düşündüğümü çözemedim. Evet Batısında ve doğusunda plajlar var ama şehir olarak sanki biraz Alanya gibi olduğunu düşündüğümü hatırlıyorum.

Bunun öyle olmadığı görünce biraz şaşırdım, ve Antalya adına üzüldüm ama sonradan da sevindim tekrar, çünkü falezler üzerinde Antalya daha güzel görünüyordu. İlk geldiğimde Antalya 500 bin nüfuslu bir yerdi, şimdi neredeyse 1milyon 500 bin oldu.

33 yılda 3 katı büyümüş Antalya. Gerçekten çok olmuş bu! Büyüme ile birlikte çevresel bozulmalar da oluşmuştur. Ve kontrolsüz büyüyen, Antalya'nın kenar mahallelerinde görüntü ve çevresel kirlilik daha fazladır.

Düden şelalesi Antalya'nın kenar mahallesinde bulunur ve oraya giderken başka bir Antalya'ya şahit olursunuz.

30 yılda Antalya'da neler gelişti?

30 yıl öncesiyle kıyaslandığında Antalya turizm otelciliği konusunda inanılmaz büyük bir gelişme sağlamıştır. 30 yıl önce Antalya havalimanı iç hat ve dış hat terminali aynı yerden yürütülürdü ve havalimanı oldukça küçüktü.

30 yılda, Antalya için, 2 dış hatlar terminali ve 1 büyük iç hatlar terminali sağandı, ve 2nci bir pist yapıldı. Normal yaz sezonunda Antalya havalimanının 2 pistine dakikada 2 uçak inmektedir. Havalimanına inmekte olan uçakları arka arkaya ve sıra sıra görürsünüz gökyüzünde.

Antalya havalimanına varmak, valiz almak ve dışarı çıkmak, ve aynı zamanda ayrılış için havalimanına varmak ve ayrılmak dünya ortalamalarının üstündedir. Bu büyük bir başarıdır, ve iyileştirmeler halen devam etmektedir.

Hatta Antalya havalimanı için 3ncü bir dış hatlar terminali ve 3ncü bir iniş / kalkış pistinin yapılması konuşulmaktadır.

Bu arada Alanya' ya 41 km uzaklıktaki Gazipaşa ilçesine de uluslararası uçuş trafiğine açık bir havalimanı yapıldı. Bazı charter uçuşları yapılmaktadır ancak çok yoğun bir charter uçuş trafiği yoktur.

Vigo Tours 2000 yılında Side'de doğdu. Vigo Tours' un doğum amacı tatilcilere unutulmaz tatil anıları ve deneyimleri sağlamaya yönelikti. 20 yıldır yapıyoruz, yani keyifli ve kutsal görevimize devam diyoruz. Biz de tıpkı Antalya gibi müşterilerimizden elde ettiklerimizin fazlasını müşterilerimize geri vermeye gayret gösterdik, gösteriyoruz.

Müşterilerimize Unutulmaz Tatil deneyimleri sağlamak için çabalarımız Side'nin sınırlarının dışında daha geniş bir alanda devam ediyor. Yani Side bize küçük olmaya başladı. Ve biz Antalya'nın diğer tatil beldelerini de hizmet kapsama alanımıza aldık. Biz büyüdük, ve büyüdükçe hep daha fazla iyi hizmet için çabaladık, çabalıyoruz.

İşimize büyük bir aşkla bağlıyız.

Antalya tatilcilerine öneriler

Herekse en ciddi önerimiz Antalya'yı keşfetmeye çalışmanızdır. Bunu gerek araç kiralayarak, gerekse otostop yaparak sağlayabilirsiniz. Ancak biz size daha kolay ve hızlı bir çözüm öneriyoruz; Vigo Tours günlük turları ve geziler..

Uygun fiyatlarla ve bir ekip çalışması sonucu hazırlanan tur programlarıyla Vigo Tours turları ve gezileri büyük bir keyifle tatil planlarınızı kolaylaştırır.

Yıl boyunca, ya da sadece yaz sezonlarında organize edilen Vigo Tours' un turları ve gezilerine katılabilir, ve her köşesi aşk dolu Antalya'yı keyifle keşfedebilirsiniz. Vigo Tours'un tur programlarında tutkulu aşklar vardır.

Alanya, Side, Kemer, Belek ya da Antalya Kundu, Lara ve Konyaaltı, Antalya'nın neresinde tatil yaparsanız yapın ama mutlaka 1 gününüzü Antalya şehrinin eşsiz güzelliklerini keşfetmeye ayrınız, bu gerçek bir dost tavsiyesidir.

Vigo Tours'un web sayfası 7/24 güncellenir. Daha iyi'yi bulmak ve bunu müşterilerimize sunmak için, gece gündüz, dur durak bilmeden, müşterilerimize eşsiz deneyimler sunmak için çalışıyoruz. Vigo Tours şemsiyesi altında gördüğünüz her şey büyük bir aşkla ve özveriyle çalışma neticesinde oluşmuş ürünlerdir.

 • En çok tercih edilen Antalya otelleri:
 • Miracle Resort
  Delphin Imperial
  Delphin BE Grand Resort
  Royal Holiday Palace
  Royal Dragon
  Side Crown Palace
  Side Star Resort
  Granada Luxury Belek
  Delphin Diva
 • Adalya Ocean

Mavi yolculuk Türkiye

Mavi yolculuk ve gulet tatilleri Türkiye'de çok özel bir tatil tarzıdır. Türk gulet teknesi ile seyir deneyimi çok özeldir. Blue cruise Turkey ile türk guletinde türk kıyılarında gerçek ve özgün bir Türk deneyimi yaşayacaksınız. Mavi sularda gulet kiralama ile mavi yolculuk Türkiye muhteşemdir.

Bodrum'dan Fethiye ve Marmaris'e ve Fethiye'den Kekova'ya ve Antalya'dan Adrasan ve Kekova' ya mavi yolculuk kabin kiralama programları, tatilciler için Türkiye'nin mavi sularında harika yelken deneyimleri yaşatıyor.

Mavi yolculuk Türkiye, Bodrum'da yaşayan ünlü halikarnas balıkçısı ile tanındı. Turkuaz sahili ve Türk Rivierası boyunca gulet turlarında arkadaş grubuyla harika tatiller yaşanır.

Yunan adası Rodos'tan Türk adalarına (Yunanistan'dan Türkiye'ye mavi yolculuk) 7 günlük mavi yolculuk programı, gulet severlere doğal olarak güzel mavi yolculuk deneyimleri sunuyor.

Antalya'nın tadını çıkarın!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *