Bozcaadaya otobüsle ulaşım

Çanakkale’nin son zamanlardaki yükselen yıldızı haline gelen Bozcaada, muhteşem doğası, üzüm bağları, birbirinden güzel koyları ve en önemlisi bozulmamış dokusuyla herkesin ilgisini çekiyor.

Başta İstanbul, Çanakkale ve Bursa olmak üzere birçok şehirden misafirlerini ağırlayan Bozcaada cam gibi deniziyle insanı gerçekten büyülüyor. Bozcaada’ya gelenlerin neredeyse hepsi bir sonraki sene de Bozcaada’ya bir daha geliyor ya da gelmek istiyor.

 Bozcaada ulaşım konusunda biraz zahmetli olsa da ada havasını solumak için bence değer. Bozcaada feribot seferleri ile mis gibi deniz havası eşliğinde adaya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Henüz adayı keşfetmeyenler ve Bozcaada’ya nasıl gidilir diye soranlar için detaylı bir Bozcaada ulaşım rehberi hazırladım.

Bozcaada’ya ulaşmak için Çanakkale’ye hava ya da kara yoluyla geldikten sonra deniz yolunu kullanmanız gerekiyor. Bu yolculuk kimine göre eğlenceli olsa da kimilerinin pek hoşlanmadığı bir yolculuk haline gelmiş. Bozcaada ulaşım konusunu en ayrıntılı şekilde anlatmaya çalışacağım.

*Bu yazı 14 Mayıs 2021 tarihinde güncellenmiştir.

bozcaadaya otobüsle ulaşımGeyikli Feribot İskelesi

İstanbul’dan Çanakkale’ye birçok otobüs firması sıklıkla sefer düzenliyor. Otobüs firmaları İstanbul’dan Bozcaada’ya direkt ulaşım sağlamasa da Geyikli iskelesine kadar bırakıyor. Size buradan sadece Geyikli-Bozcaada feribotunu kullanmak kalıyor.

 İzmir’den Bozcaada’ya otobüsle ulaşmak için Ezine otogarına, Balıkesir ve Bursa’dan Bozcaada’ya ulaşmak için ise önce Çanakkale ya da Ezine otogarına ulaşmanız gerekiyor. Çanakkale’den Geyikli iskelesine ulaşmak için Çanakkale otogarından kalkan Geyikli dolmuşlarına binmelisiniz.

Geyikli dolmuşu Çanakkale otogarından saat başı kalkarak Geyikli iskelesine yaklaşık bir saatte ulaşıyor. Ezine otogarından da Geyikli iskelesine giden Geyikli Sahil dolmuşları bulunuyor. Ezine otogarından Geyikli sahiline dolmuşlarla yaklaşık yarım saatte ulaşabilirsiniz.

Geyikli iskelesinden kalkan Geyikli Bozcaada feribotu ile 30 dakika gibi kısa sürede Bozcaada’ya ulaşabilirsiniz.

bozcaadaya otobüsle ulaşımBozcaada feribotu

Çanakkale’ye ya da Ezine’ye hangi ulaşım yoluyla gelirseniz gelin Bozcaada’ya gitmek için Geyikli Sahili’ne gitmek zorunda olduğunuzu bilmelisiniz. Geyikli iskelesinden Bozcaada’ya ve Bozcaada’dan Geyikli iskelesine belli saatlerde karşılıklı feribot (arabalı vapur) seferleri düzenleniyor.

Bozcaada Geyikli arabalı vapurları tüm Çanakkale’de olduğu gibi Gestaş firması tarafından işletiliyor. Bozcaada Geyikli arabalı vapur sefer saatleri dönemsel olarak değişiyor. Kış aylarında 3-4 sefere kadar düşen Bozcaada feribot seferleri bahar aylarında 6-8 sefere çıkarken yaz aylarında 12 sefere kadar çıkıyor.

Yaz aylarından aşırı yoğunluktan dolayı feribot araçla dolması durumunda saatini beklemeden kalkıyor. Bozcaada’dan ilk feribot her dönemde sabah 07.15’te hareket ediyor. Geyikli’den ve Bozcaada’dan son feribot saatleri döneme göre farklılık göstermekle birlikte yaz aylarında 23.

00’e kadar feribot seferleri devam ediyor. Güncel feribot saatleri için Gestaş’ın resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Geyikli Bozcaada Feribot Süresi

Geyikli Bozcaada arası feribot yolculuğu yaklaşık yarım saat sürüyor. Bahar ve kış aylarında Bozcaada’da feribota arabayla binmek pek sorun olmasa da yaz aylarında bu durum ciddi sıkıntı yaratabiliyor.

Gestaş bu yoğunluğun ve kalabalığın önüne geçmek adına Bozcaada’dan Geyikli’ye geçmek isteyenler için rezervasyon sistemini başlatmış.

Yaz aylarında Bozcaada feribotundan rezervasyon yapmak için 444 0 752 numaralı telefondan Gestaş müşteri hizmetlerini aramanız ya da bu adres üzerinden online rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

ÖNEMLİ NOT: Bozcaada-Geyikli feribot seferleri için online rezervasyon kaldırıldı, feribot doldukça sefer saati gözetmeksizin araç ve yolcu taşıyor. Dolayısıyla feribot sırası beklemeniz olası.

bozcaadaya otobüsle ulaşımBozcaada feribotundan gün batımı manzarası

Bozcaada feribot fiyatları Gökçeada, Eceabat ve Lapseki’ye göre biraz pahalı.

Adada yaşayanlar adanın zaten yeterince küçük olduğunu ve bunu adaya araçla gelinmesini önlemek adına alınan ufak bir caydırıcı sebep olarak görüyor ve destekliyor.

Bozcaada feribot bileti gidiş dönüş olarak satıldığı için ilk görüşte pahalı gelmesi normal. Bozcaada’dan ayrılırken vapur parası ödemiyorsunuz.

Bozcaada vapuru fiyatları 2021 döneminde yolcu için 14 TL olarak ücretlendirilmiş. Bozcaada feribotu araba ve motor geçiş fiyatları diğer feribot fiyatlarında olduğu gibi aracın ve motorun cinsine göre değişiklik gösteriyor.

250 cc altı motor 26 TL, 250 cc üstü motor 64 TL ücretlendirilmişken otomobil (1+7kişi) 150 TL olarak ücretlendirilmiş. Ayrıca tüm ada hatlarında araç içindeki şoför hariç tüm yolcular ücrete tabidir.

(yolcu başı 5 TL)

Geyikli-Bozcaada feribot ücretleri 2021 için tıklayınız.

bozcaadaya otobüsle ulaşımBozcaada’yı baştan sona motorumuzla gezdik

İstanbul Bozcaada arası yolculuk yaklaşık 7 saat sürüyor.

İstanbul’dan arabayla Bozcaada’ya gitmek istiyorsanız, öncelikle Silivri-Tekirdağ-Malkara ve Keşan üzerinden giderek Gelibolu’ya ya da sonraki durak olan Eceabat veya Kilitbahir’e ulaşmalısınız. Gelibolu, Eceaabat ve Kilitbahir’den feribot kullanmanız gerekiyor.

bozcaadaya otobüsle ulaşım

 • Gelibolu Lapseki Feribotu

Çanakkale içerisine hiç girmeden Bozcaada’ya ulaşmak istiyorsanız Gelibolu iskelesinden kalkan Lapseki feribotuna binip Lapseki’ye geçmeniz gerekiyor.

Lapseki’den Geyikli’ye, Çanakkale-Lapseki yolu (D200) ve Çanakkale-Ezine yolu (D550) yolu üzerinden Ezine, Geyikli-Bozcaada tabelalarını takip ederek yaklaşık bir saatte kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Çanakkale içerisine uğramayacaksanız şehrin kalabalığından ve size zaman kaybı yaratacağından Bozcaada’ya ulaşmak için Gelibolu-Lapseki feribotunu kullanmanızı öneriyorum.

Gelibolu-Lapseki feribot seferleri saat 01.00’de başlayıp 00.00’a kadar belirli aralıklarla devam ediyor. Gelibolu-Lapseki feribot seferlerini güncel olarak bu adresten kontrol edebilirsiniz. Gelibolu-Lapseki feribotu yaklaşık 20-25 dakikada karşıya ulaşıyor.

Gelibolu-Lapseki feribot ücretleri kullandığınız aracın cinsine göre farklılık gösteriyor. Gelibolu-Lapseki feribotuna binmek isterseniz kişi başı ücret 5 TL.

250 cc altı motosiklet ücreti 13 TL, 250 cc üstü motosiklet ücreti 20 TL, otomobiller ise 75 TL ve günübirlik otomobil 85 TL olarak ücretlendiriliyor.

bozcaadaya otobüsle ulaşım

 • Eceabat Çanakkale Feribotu

İstanbul ya da Avrupa kıtasındaki herhangi bir yerden gelip Çanakkale’nin merkezine uğramak istiyorsanız Eceabat ya da Kilitbahir feribotlarını kullanmanız gerekiyor. Eceaabat-Çanakkale feribot seferleri 02.00’den başlayıp 00.00’a kadar belli aralıklarla hizmet veriyor. Eceabat-Çanakkale arası yolculuk yaklaşık 20 dakika sürüyor.

You might be interested:  Turizm Ve Otel Işletmeciliği Nedir Ne Iş Yapar?

Çanakkale’den Geyikli iskelesine, Çanakkale Ezine yolu (D550) üzerinde ilerleyip Ezine, Geyikli Bozcaada tabelalarını kullanarak kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Eceaabat-Çanakkale feribot saatlerini ve ücretlerini buradan güncel olarak kontrol edebilirsiniz.

Eceaabat-Çanakkale feribot ücretleri tıpkı Gelibolu-Lapseki feribotunda olduğu gibi aracın sınıfına ve cinsine göre farklılık gösteriyor.

bozcaadaya otobüsle ulaşım

 • Kilitbahir Çanakkale Feribotu

Çanakkale’ye geçmek için dilerseniz Kilitbahir-Çanakkale feribotunu da kullanabilirsiniz. Kilitbahir Çanakkale feribot seferleri 00.15.’te başlayıp 23.15’e kadar belli aralıklarla hizmet veriyor. Kilitbahir-Çanakkale feribot seferlerini bu adresten kontrol edebilirsiniz.

Boğazın en dar iki noktasından biri olan Kilitbahir’den Çanakkale’ye feribotla yolculuk yaklaşık 10 dakika sürüyor. Kilitbahir-Çanakkale feribot ücretleri diğer iki feribot ücretine göre daha ucuz.

Kişi başı ücret 4 TL olan feribotta otomobil ile seyahat ücreti 65 TL’den başlıyor.

Deniz Otobüsüyle Bozcaada Ulaşım

Otobüsle Çanakkale’ye gelip Çanakkale’den Bozcaada’ya gitmenin belki de en kolay yolu deniz otobüsünü kullanmak. Ancak onun da en büyük problemi gittiğiniz tarihe uygun deniz otobüs seferi bulmak zor olabiliyor.

Eğer Bozcaada’ya gidişinizi deniz otobüsü seferlerine göre ayarlarsanız Bozcaada’ya ulaşımda hiç sorun yaşamadan keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Bozcaada deniz otobüsü seferleri Bozcaada vapuru seferleri gibi bahar, yaz ve kış aylarında değişiklik gösteriyor.

Yaz aylarında sefer günleri artarken kış günlerinde yapılmadığı bile oluyor. Bozcaada deniz otobüsü seferleri yaklaşık bir saat sürüyor. Çanakkale-Bozcaada deniz otobüsü biletlerini online adresinden satın alabileceğiniz gibi Çanakkale iskelesindeki Gestaş ofisinden de alabilirsiniz.

Tek yön Bozcaada deniz otobüs bileti 15 TL iken 24 yaşından küçük öğrenciler için bilet 10 TL’den satılıyor.

Hızlı Feribot ile Bozcaada Ulaşım

İstanbul’dan Çanakkale’ye arabanızla gidip çok yorulmak istemiyorsanız Yenikapı-Bandırma hızlı feribotunu kullanabilirsiniz. Her gün düzenli olarak yapılan hızlı feribot seferleri yaklaşık iki saat kadar sürüyor.

Bandırma’dan sonra aracınızla devam etmeniz gereken yaklaşık üç saatlik yolunuz kaldığını unutmayın. Bandırma’dan başlayarak Lapseki ve Çanakkale üzerinden geçerek Geyikli iskelesine ulaşmalısınız.

Marmara denizinin güzellikleri arasında hızlı feribotla yolculuk yapmak oldukça keyifli oluyor. Keyfine düşkünler için öneriyorum.

Uçakla Bozcaada Ulaşım

Bozcaada’da havalimanı bulunmuyor ancak Bozcaada’ya ulaşmak için Çanakkale Havalimanı’nı kullanabilirsiniz. Çanakkale Havalimanı Bozcaada’ya yaklaşık 55 km mesafede bulunuyor.

İstanbul’dan Çanakkale’ye Onur Air ve THY direkt sefer düzenliyor. Çanakkale Havalimanı merkeze ve otogara yakın olduğundan otogara servis araçlarıyla ya da taksiyle ulaşmak oldukça kolay.

Çanakkale otogarından saat başı kalkan Geyikli dolmuşlarıyla Geyikli iskelesine ulaşabilirsiniz.

*Seyahatlerimle ilgili daha fazla fotoğraf için beni seyahatimgeldi instagram hesabımdan da takip edebilirsiniz.

*Yazı veya konuyla ilgili kafanıza takılan bir şey mi var? Düşüncelerinizi yorumlara yazarsanız çok sevinirim:)

5
1
vote

Yazımı nasıl buldunuz?

Bozcaada’ya Otobüsle Nasıl Gidilir ? – Rehber Bozcaada

bozcaadaya otobüsle ulaşım

Bozcaada tarihi dokusu ve turistik yapısı ile kendisini ziyaretçilerine hayran bırakan yerleşimlerden biri olurken adanın korunmuş bir yapısı olduğu görülür. Büyükşehirlerden adaya düzenlenen otobüs seferlerinin olması nedeni ile kolaylıkla ziyaret edilebilen yerler arasındadır. Bozcaada’ya otobüsle nasıl gidilir ? Merak edilirken çeşitli otobüs şirketlerinin adaya seferleri olduğu görülür.

Kara yolu söz konusu olduğunda İstanbul- Bozcaada arası 400 km olurken Ankara- Bozcaada arası 710 km’dir. Bunun yanı sıra İzmir-Bozcaada arası ise 280 km olarak hesaplanır.

Yaz mevsiminde her gün otobüs şirketlerinin büyükşehirlerden adaya sefer yaptıkları görülürken otobüsler Geyikli İskelesi’ne kadar yolcuları getirir.

Adaya yolcu otobüslerinin girişi yasak olması nedeni ile yolcular iskelede bırakılır ve bundan sonraki seyahat feribot aracılığı ile gerçekleşir.

Kışın yolcu otobüslerinin Ezine’ye kadar seyahat ettiği görülürken yolcular bu durakta indikten sonra Geyikli iskelesine varmak için minibüs ya da taksiye binmek zorundadır. Geyikli iskelesinden ise tekrar feribota binilerek adaya ulaşım sağlanır.

bozcaadaya otobüsle ulaşım

Yaz ve kış tarifelerinde değişiklik olması söz konusudur ve bundan dolayı da feribot sefer saatleri ya da otobüs firmalarının sefer saatlerinde farklılıklar oluşabilir. Seyahat planlaması yapılırken bu konuların dikkate alınması yolculuk esnasında aksama yaşanmaması açısından önemlidir.

Feribot seferleri gdu.com.tr adresinden güncel olarak duyurulurken otobüs firmalarının sefer saatleri de farklılık gösterebilmektedir. Bunun yanı sıra otobüs seyahatlerinin şehirlere göre sürelerinde de değişiklik olur.

[ilgiliicerik icerik_id=”842″]

İstanbul’da Bozcaada’ya Otobüs Seferleri

İstanbul’dan Bozcaada’ya otobüs seferleri yaklaşık olarak 8 saat sürmektedir. Tercih edilecek otobüs firması ile 8 saatlik bir yolculuğun ardından Geyikli iskelesine kadar gelinirken sonrasında ise feribotla adaya ulaşmak gerekmektedir.

Ankara’dan Bozcaada’ya Otobüs Seferleri

Ankara’dan Bozcaada’ya otobüs seferleri ise 11 saat sürerken otobüs firmalarının tümü yolcuları Geyikli iskelesinde indirmek zorundadır. Bozcaada’ya otobüslerin girmesi yasak olduğundan uygulama bu şekilde yürütülür.

İzmir’den Bozcaada’ya Otobüs Seferleri

İzmir’den Bozcaada’ya otobüs seferleri ise nispeten daha kısa olurken hafta içi ve hafta sonu gemi seferlerinin saatlerinde de değişiklik olduğu görülmektedir. İzmir’den Bozcaada’ya yaklaşık olarak 5 saatte ulaşım sağlanmaktadır.

[ilgiliicerik icerik_id=”867″]

Bozcaada’yı ziyaret etmek istendiğinde yolcu yoğunluğu olması durumunda ise ek sefer düzenlenmektedir. Ayrıca feribotlara bilet alınacağı zaman gidiş dönüş olarak bilet düzenlemesi yapıldığı görülür.

bozcaadaya otobüsle ulaşım

Çanakkale’den Bozcaada’ya gitmek isteyenlerin ise Geyikli iskelesine ulaşmaları gerekirken adaya arabasız geçilmek istenirse Çanakkale’den hızlı feribot ile bu mümkün olur. Sabah 9.00 ve akşam 19.00 aralığında Çanakkale- Bozcaada arasında bu seyahat yapılabilmektedir.

Bozcaada’ya Otobüsle Nasıl Gidilir ? Merak edilenler arasında yer alırken bu tür bir seyahat yapılacağı zaman feribot ya da otobüslerin sefer saatleri dikkate alınmalıdır.

Ayrıca yaz ve kış tariflerinde değişiklik olma ihtimali de göz önünde bulundurulması gerekenler arasındadır.

Bozcaada yaz ve kış dönemlerinde insanların ziyaret etmeyi tercih ettikleri yerler arasında bulunurken doğal güzellikleri ile gelenleri kendisine hayran bırakan bir adadır.

Bozcaada Ulaşım Seçenekleri – Bozcaada’ya Nasıl Gidilir? Bozcaada

Bozcaada’ya ulaşım; Bozcaada’ya Çanakkale’ye bağlı Ezine ilçesinden Geyikli beldesinden saat başı kalkan feribotlarla arabalı yada arabasız ve yaz aylarında Çanakkale merkezden kalkan gezi tekneleri ile arabasız gidebilirsiniz.

Bozcaada’ya Nasıl Gidilir?

Bozcaada’ya tek ulaşım yolu Geyikli’den kalkan feribot seferleri ile gidilir. Geyikli Ezine’ye bağlı beldedir.

Geyikli’ye Çanakkale Ezine yolu üzerinden aracınız ile 45 dakikada gelebilir buradan adaya geçmek için Bozcaada Geyikli feribot seferlerini kullanabilirsiniz. Yaz kış seferler düzenlenmektedir.

Şehir bazlı ulaşım seçenekleri için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

You might be interested:  Seyahat Izin Belgesi Başvuru Nasıl Yapılır?

Arabalı Feribot Seferleri ile Bozcaada’ya Ulaşım

Bozcaada‘ya tek ulaşım ağı olan Gestaş arabalı feribot seferleri yaz aylarında her saat başı Geyikli ve Bozcaada’dan karşılıklı olarak düzenlenmektedir.

Kış aylarında günde 3-5 kez değişen saatlerde düzenlemektedir. Araçla gidiş dönüş bilet fiyatı 115 TL olup yaya yolcu gidiş dönüş 11 TL’dir.

Eğer adada yaşayan biri iseniz Gestcart ile indirimli yolculuk sağlayabilmek mümkündür. Güncel feribot seferleri için tıklayınız

Çanakkale’den Bozcaada’ya Deniz Yolu ile Ulaşım

Yaz aylarında Çanakkale’den Bozcaada’ya ulaşım her sabah 09:00’da Çanakkale merkezden kalkan gezi teknesi ile mümkün olup her akşam 19:00’da Bozcaada’dan kalkan aynı tekne ile geri dönüş ile ulaşım sağlanabilmektedir.Gezi teknesi ulaşım bedeli 25 TL’dir.

İstanbul-Bozcaada Ulaşım

İstanbul’dan Bozcaada’ya gitmek için öncelikle Çanakkale Boğazı’nı geçmeniz gerekmektedir. Bunun için deniz yolu ile Çanakkale’ye ulaşım için 3 farklı seçenek vardır.

 • Gelibolu – Lapseki (20 dakika)
 • Eceabat – Çanakkale (15 dakika)
 • Kilitbahir – Çanakkale (7 dakika)

Çanakkale’ye geldikten sonra Ezine yolu üzerinden Geyikli Bozcaada yol tabelalarını takiben Geyikli Yükyeri Feribot iskelesine ulaşıp buradan Gestaş arabalı feribotlarla Bozcaaada’ya yaklaşık 30 dakikada ulaşabilirsiniz. Aracınız ile geliyorsanız iskelede araç kuyruğudan beklememek için Gestaş web sitesinden yada çağrı merkezinden online rezervasyon yaptırmanızda fayda vardır.

İzmir-Bozcaada Ulaşım

İzmir’den Bozcaada’ya geliyorsanız Çanakkale’ye uğramadan Ezine-Geyikli-Bozcaada yol tabelalarını takip etmeniz gerekmektedir.

İstanbul – Bandırma İDO hızlı feribotu ile Çanakkale’ye Geçiş

İstanbul Yenikapı ve Bostancı’da yaşıyorsanız aracınız ile İdo hızlı feribotlarını veya arabasız deniz otobüslerini kullanarak Bandırma’ya gelip buradan Çanakkale asfaltı üzerinden Ezine-Geyikli iskelesine aracınız ile yaklaşık 3 saatte gelebilirsiniz.

Arabasız Bozcaada’ya Gitmek İçin;

Eğer arabanız yok ise Çanakkale Otogarı’ndan her yarım saatte bir kalkan Geyikli Koop.minibüslerine binerek yaklaşık 45 dakikada Ezine Geyikli kasabasına ulaşabilirsiniz. Çanakkale Geyikli otobüs fiyatı 20 TL’dir. Geyikli Koop. sefer saatleri için tıklayınız.

 • Bozcaada İller Arası Mesafeleri
 • İstanbul – Bozcaada 400 km,
 • Ankara – Bozcaada 710 km,
 • Bursa– Bozcaada 320 km,
 • İzmir – Bozcaada 280 km,
 • Çanakkale – Bozcaada 60 km,
 • Balıkesir – Bozcaada 195 km,
 • Bandırma – Bozcaada 213 km.
 • Otobüs ile Bozcaada’ya Ulaşım Seçenekleri; Metre, Kamil Koç, Truva Turizm, Pamukkale ve Kamil Koç firmaları Ezine Geyikli’ye seferler düzenlemektedir. Bulunduğunuz şehirdeki firmalardan kontrollerinizi sağlayabilirsiniz. Yaz aylarında otobüs firmaları Geyikli Yük İskelesi’ne uğrayıp yolcularını burada indirmektedir. İstanbul’dan Geyikli’ye 95 TL’ye Kamil Koç ile gelebilirsiniz.

Uçakla Bozcaada’ya Ulaşım

Bozcaada’ya uçakla ulaşım Çanakkale Havaalanı ile mümkündür. Türk Hava Yollları’nın İstanbul ve Ankara tarifeli seferleri ile 50 dakikada Çanakkale’ye uçakla ulaşabilirsiniz.

Bozcaada’ya 56 km yakınlıktaki Çanakkale Havaalanı Çanakkale merkeze 2 kilometre yakınlıktadır. Çanakkale’ye indiğinizde servis araçları ile Çanakkale otogarına ulaşmanız mümkündür. Buradan yine Geyikli Koop.

firmasına ait minibüslerle yarım saatte bir Geyikli’ye seferler düzenlenmektedir. Hava alanından taksi ile Geyikli’ye direk geçiş 45 dakika sürmektedir.

Bozcaadaya Nasıl Gidilir? 2020 En Güncel Bozcaada Ulaşım Rehberi

Çanakkale’de bulunan Bozcaadaya nasıl gidilir ? Bozcaada’ya ulaşmak için ilk yapılacak şey; Çanakkale’nin Ezine ilçesinde bulunan Geyikli beldesine ulaşmak. Sonrasında Geyikli Bozcaada feribot iskelesinden Gestaş firması aracılığıyla Bozcaada feribotuyla adaya yarım saatlik bol rüzgarlı bir yolculukla ulaşıyorsunuz.

Geyikli’den Bozcaada’ya sabah 08:00, Bozcaada’dan Geyikli’ye ise 07:15’den itibaren 3 saatte bir, günde karşılıklı beş sefer yapılmaktadır.

Hatta sitelerinde yazana göre, feribotlar doldukça, feribotlar sürekli git-gel yapacakmış. Bozcaada feribot saatlerinin ve sefer bilgilerinin güncel zamanlarını zaten Gestaş.com.tr adresinde görebilirsiniz.

Ama ben yine de Bozcaada ulaşımı nasıl sağlanıyor ? konusunda tüm detayları tek tek aşağıda Bozcaada ulaşım alternatifleri şeklinde anlatayım. Hatta adada nasıl gezilir, gelin hepsine tek tek değineyim :

Öncelikle Bozcaada’ya ulaşmak gerekiyor dedim ya. Zaten Bozcaada Geyikli arasındaki feribot sefer ücretleri aşağıdaki görselde bulabilirsiniz. Ayrıca, yoğun dönemlerde ek Bozcaada seferleri de yapılmaktadır. Bozcaada feribot ücretleri ise şu şekilde :

Bozcaada Vapur Seferleri Ücret Tarifesi (tüm biletler gidiş-dönüş olarak kesilmekte olup, dönüşte bilet satışı yoktur.)

Yaz aylarında Çanakkale Bozcaada feribot seferleri yapılmakla beraber, gerekli bilgileri Gestaş firmasının sitesinden inceleyebilirsiniz.

Bozcaada feribot seferlerini, ücretlerini, saatlerini firmanın sitesinden inceleyin

Ayrıca, yine sadece yaz aylarında olan Gökçeada Bozcaada deniz otobüsü seferlerini aynı siteden takip edebilirsiniz. Güncel olması açısından direk websitesinin linkini yukarıda zaten verdim.

Bozcaada’ya nasıl gidilir : Bozcaada ulaşımı nasıl sağlanıyor

Bozcaada’ya geçmek için gelmeniz gereken Geyikli Feribot iskelesine hangi ulaşım tercihlerinizle ulaşabileceğinizi aşağıda tek tek belirttim. Ayrıca, Bozcaada’ya nasıl geleceğinizi, Bozcaada’da nasıl gezeceğinizi de, tek tek anlattım.

1. Havayolu ile Bozcaadaya Nasıl Gidilir?

Çanakkale Havalimanına İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından Borajet havayolları ile, Ankara Esenboğa Havalimanından ise Anadolujet havayolları ile direkt olarak ulaşabilirsiniz.

Diğer şehirlerimizden ise yukarıdaki havalimanlarını kullanarak aktarmalı uçuş ile Çanakkale havalimanına ulaşabilirsiniz. Tek yön uçak fiyatları ise dönemine göre 100-300 TL arasında değişebiliyor.

Çanakkale havalimanından Bozcaadaya nasıl gidilir?

İlk alternatiflerden biri Havaalanından 5 km. mesafede bulunan Çanakkale otogarına ulaşmak ve oradan otobüs ya da minübüsler ile 1,5 saatte Bozcaada Geyikli feribot iskelesine ulaşmak.

İkinci alternatif ise, araç kiralamak. Çanakkale havalimanından araç kiralayarak 45 dakikada Geyikli iskelesine ulaşabilirsiniz. ŞURADAN aracınızı kiralayabilirsiniz.

Neredeyse tüm araç kiralama firmalarını orada görebilirsiniz. Gideceğiniz şehri arama kısmında yazın yeter.

Çanakkale Havalimanından Bozcaada’ya Karayolu ile Ulaşım (Feribot dahil ortalama 2 saat)

Ayrıca, Bozcaada’yı baştan sona gezme fikriniz yok ise birinci alternatifi ekonomik olması açısından tercih edebilirsiniz. Çanakkale Bozcaada feribotunda yolcu bileti olarak da feribot bileti alabiliyorsunuz.

2. Bozcaada’ya Karayolu ile Ulaşım

Eğer şahsi aracınız varsa, ya da şehrinizden araç kiralayarak Bozcaada’ya gelecek iseniz öncelikli Çanakkale Ezine ilçesine, oradan da Geyikli Bozcaada feribot iskelesine varmanız gerekiyor.

Yolculuğa çıkmadan önce Bozcaada feribotu için Geyikli iskelesinde uzun süreler beklememek için Bozcaada feribot seferlerine bakarak yola çıkmanızda fayda var. (https://www.gdu.com.tr/ sitesinden.)

Bozcaada’ya şahsi aracınızla ulaşacak iseniz, adanın en kalabalık ve yoğun zamanlarında (festivaller, bayramlar, resmi tatiller) feribot bekleme süreleri ve adada ulaşım sıkıntı olabiliyor. Buna göre Bozcaada tatil planınızı yapın ki, sıkıntılar yaşamayın diye belirtmek istedim.

İstanbul Bozcaada ulaşım rehberi

İstanbul Bozcaada ulaşımı için yola çıkmadan Bozcaada feribot saatlerine baktıktan sonra, gidişte Tekirdağ yolu üzerinden Eceabat iskelesinden feribotla Çanakkale’ye; oradan da Geyikli Bozcaada feribotuna ulaşabilirsiniz.

Dönüşte yine aynı yolu kullanarak Çanakkale Lapseki iskelesinden Gelibolu’ya, oradan da yine Tekirdağ yolu üzerinden İstanbul’a varıp rüya gibi bir tatili anılarla sonlandırabilirsiniz.

You might be interested:  Otel Filmi Hangi Ülkede Geçiyor?

3. Otobüsle Bozcaadaya Nasıl Gidilir?

Bozcaada’ya yapmış olduğum son seyahatimi otobüs ile yapmıştım ve hayli de memnun kalmıştım. İstanbul’dan Bozcaada‘ya ya da Ankara’dan Bozcaada’ya seyahat edecekseniz, Geyikli Bozcaada feribot iskelesine kadar giden otobüs firmaları var.

İstanbul’dan Bozcaada’ya otobüs yolculuğu 8 saat, Ankara’dan Bozcaada’ya ise 11 saat sürüyor. İstanbul Bozcaada tek yön bilet fiyatı 60-70 tl, Ankara Bozcaada tek yön bilet fiyatı ise 90-100 tl civarında.

Bozcaada’ya nasıl gidilir : Tüm detaylar bu yazımda anlattım. Adaya ulaştıktan sonra böyle güzel evler göreceksiniz.

Bünyesinde tüm otobüs firmalarını bulunduran ve Bozcaada için tercih etmiş olduğum Obilet sitesinden otobüs biletinizi gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Bozcaada’ya diğer illerden ulaşacak iseniz Çanakkale otogara gelmeniz gerekiyor. Buradan, Geyikli Feribot iskelesine giden minibüs ve otobüsleri bulabilirsiniz.

4. Bozcaada İçinde Ulaşım

Bozcaada ilçesinde ulaşım nasıl sağlanıyor ? Şahsi arabasıyla gelmeyenler için kafadaki ilk soru işaretlerinden biri, ada içinde ulaşımın nasıl olduğudur.

Öncelikle adanın en ünlü plajı Bozcaada Ayazma Plajı’na ya da Mitos Plajı’na ulaşmanın oldukça kolay olduğunu belirtmek istiyorum.

Bozcaada feribot iskelesine yakın yerden sabah saat 09:30’dan itibaren yarım saatte bir kalkan minibüsler ile bahsettiğim plajlara gidebilirsiniz.

Artık, onca yoldan sonra kumların üzerinde keyif yapmanın, böyle güzel gün batımı anına tanık olmanın tam zamanı. Yol üstünde yakın mesafelerde bulunan Bozcaada üzüm bağları evlerine de rahatça ulaşabilirsiniz.

Bozcaada’da otel arıyorsanız, iptal edilebilen ve kredi kartı istemeyen ŞU SİTEYİ kullanabilirsiniz.

Bozcaada’da yapılmadan dönülmemesi gereken en önemli aktivitelerden biri olan Polente’de gün batımını izlemek için yine iskeleye yakın yerden akşam üstü saat 18:00’de kalkan minibüsleri tercih edin.

Gün batımından sonra yine aynı minibüslerle Bozcaada merkeze dönebilirsiniz. Bak yine o güneşin batımı aklıma geldi. Off ki ne off…

Bozcaada Ayazma Plajı – Bozcaada Plajları : Bozcaada’ya nasıl gidilir

Bir diğer plaj Akvaryum Plajı’na da gün içinde Bozcaada merkez’den 11:30, 14:00, 17:00’de minibüs seferleri yapılıyor. Tabi bu dediklerim, genelde yaz ve bahar mevsimlerinde geçerli saatler.

 • Bozcaada ulaşım rehberi konusunda; otobüs, uçak, ada içi ulaşım ve kara yolu ile ilgili bilgileri tek tek en ince ayrıntısına kadar anlattım.
 • Diğer Bozcaada Gezi Yazılarım şu şekilde : 
 • Bu yıl gideceğim 35 ülkeyi Instagram hesabımdan görebilirsiniz. Instagram’dan takip için tıklayınız

Bozcaadaya nasıl gidilir, Bozcaada feribot seferleri fiyatları, saatleri konusunda bildiğim ne varsa anlattım.

Bana sorarsanız, Bozcaada’ya nasıl ulaşırsanız ulaşın, sizi mükemmel huzurlu, keyifli, bol kahkahalı bir tatili bekliyor olacak. Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımdan takip edip, sorularınızı sormayı unutmayın.

Güneş batarken, aklınıza gelmemiz dileğimle. Keyifli, Bozcaada tatili dilerim. Hayal edin. Düşün peşine…

Bozcaada Nerededir ve Nasıl Gidilir ?

Bozcaada hem Ege Denizi’ne hem de Marmara Denizi’ne bağlı bir adadır. Çanakkale Boğazı’nın hemen giriş kısmında yer almaktadır. Deniz yolu, havayolu ve karayolu ile pek çok noktadan ilçeye ulaşım sağlanmaktadır. 

Bozcaada'da uygun fiyatları ile her bütçeye hitap eden konaklama hizmetleri için Bozcaada hotel sayfamıza göz gezdirebilirsiniz.

Bozcaada’ya en yakın havalimanı Çanakkale Havalimanı’dır. Havalimanının adaya uzaklığı 56 kilometredir. Ülkenin çeşitli bölgelerinden Çanakkale Havalimanı’na uçak seferleri düzenlenmektedir. İstanbul’dan uçakla gelecek misafirler için yolculuk süresi 50 dakikadır. 

Adaya gitmek için öncelikli olarak havalimanından Çanakkale merkeze ulaşım sağlamak gerekmektedir. Bu mesafe 2 km’dir. Özel servislerle ya da otobüs durağından kalkan belediye otobüsleri ile ulaşım imkanı bulunmaktadır. Taksiler de belirli bir tarife üzerinden hizmet vermektedir.  

Çanakkale Otogarı’na ulaştıktan sonra Geyikli Yükyeri Feribot İskelesi’ne taksi ya da minibüsle ulaşabilir, buradan adaya geçebilirsiniz. Yolculuk yaklaşık olarak 45 dakika olup, taksi ile ulaşım ücreti ortalama 180 – 200 TL’dir. 

Bozcaada’ya ulaşım için Edremit Havalimanı’na sefer yapan uçaklar da tercih edilebilmektedir. Farklı firmaların gerçekleştirdiği uçuşlarla Edremit Havalimanı’na indikten sonra taksi ile iskeleye ulaşım sağlanmaktadır. Taksi ücreti Edremit Havalimanı ile Bozcaada feribot iskelesi arasında ortalama 250 – 270 TL’dir. 

Bozcaada'da bünyesinde barındırdığı eşsiz güzelliklere şahit olmak için Bozcaada'da gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz.

Bozcaada’ya Gestaş tarafından sunulan arabalı feribot hizmeti deniz yolu ile ulaşım rahatlığı sağlamaktadır. Geyikli Yükyeri Feribot İskelesi Bozcaada arası 4 mildir. Deniz otobüsleri ile ulaşım yaklaşık yarım saat sürmekte olup, Yaz sezonunda feribot seferleri sıklaşmaktadır. 

Kış sezonunda günde 3 sefer yapılırken yaz aylarında her 45 dakikada bir sefer düzenlenmektedir. Yaz aylarında kalabalık olduğu için online rezervasyon yapılması ya da misafirlerin biletlerini önceden almaları önerilmektedir. Arabalı feribotlarda gidiş dönüş ücreti ortalama 80 – 100 TL’dir.  

Yaz döneminde Çanakkale ile Bozcaada arasında gün aşırı olarak haftanın belirli günlerinde deniz otobüsü seferleri de düzenlenmektedir. Yalnızca yolcu taşımacılığı yapılan bu seferler ortalama 1 saat sürmektedir. Yolculuk ücreti ortalama 30 – 40 TL’dir. 

Bozcaada'ya gelmeden önce mutlaka gidilmesi gereken yerleri sizin için Bozcaada gezi rehberi sayfasında listeledik.

Bozcaada’ya arabayla ulaşım sağlayacak yolcuların Çanakkale tabelalarını takip etmeleri önerilmektedir. Akıllı telefonlarda ve araçların büyük bir kısmında bulunan navigasyon aracılığı ile Çanakkale yolunu takip ederek adaya ulaşım sağlanmaktadır.  

İstanbul yolundan gelen misafirlere Çanakkale Boğazı’nı geçmek için farklı alternatifler sunulmaktadır. Gelibolu – Lapseki arasında 20 dakika mesafe bulunmaktadır. Eceabat -Çanakkale yolu 15 dakika sürerken bu mesafe Kilitbahir – Çanakkale arasında 7 dakika sürmektedir.  

Çanakkale Boğazı üzerinden araba ile geçiş ücretleri ortalama 35 TL olarak belirlenmiştir. İzmir yönünden geleceklerin Çanakkale’ye ulaşmak için Ezine ve Geyikli tabelalarını takip etmeleri gerekmektedir.  

Bozcaada'da huzurlu bir ortamda konaklamak isteyenler için Bozcaada bungalow sayfamızda yer alan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Pek çok büyükşehirden Bozcaada’ya çeşitli firmalar tarafından otobüs seferleri düzenlenmektedir. Özellikle yaz aylarında otobüs seferlerinin sayısı artmaktadır.   

Otobüs seferleri sadece yaz döneminde Geyikli İskelesi’ne kadar yolcu taşımacılığı yapmaktadır. Kış aylarında böyle bir hizmet bulunmamaktadır. Feribot Bozcaada merkezine kadar yaklaştığı için çoğu zaman otobüsler adaya girmemektedir. 

Kış döneminde ise son durak Ezine olarak belirlenmektedir. Ezine’den minibüs ya da taksi ile Geyikli İskelesi’ne ulaşım sağlanmaktadır. İstanbul Geyikli otobüs bileti ücreti ortalama 80 – 100 TL’dir.  

Bozcaada'da denize bir kaç dakika yürüme mesafesinde olup sizi cezbedecek oteller için Bozcaada denize sıfır oteller sayfamıza göz atmayı unutmayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *