Babanıza kendisini Özel hissettirecek 8 Şey

Babanız önümüzdeki günlerde yakında doğum gününü bekliyorsa, o özel günde verilecek en iyi hediyeyi seçmeniz için ideal zamandır. Modern dünyaya göre, ona şeref dilemenin birçok yolu var.

Ayrıca cep telefonlarını, kol saatlerini, kalemleri seçerek, yerleştirme istasyonları düzenleyerek ve ayrıca bir ev dekoru ile ona hediye etmeyi deneyebilirsiniz.

Bu yazıda, babanız için kesinlikle sizin için yararlı olan en iyi 15 doğum günü hediyesini derledik.

Baba İçin En İyi Doğum Günü Hediyesi Fikirleri:

İşte babam için en iyi 15 doğum günü hediyesinden bazıları:

Oğlundan Baba İçin Doğum Günü Hediyeleri:

Bakalım bir oğlunun babasına ne tür hediyeler vermesi gerekiyor.

1. İskelet Kalem Sepeti Doğum Günü Hediyesi:

babanıza kendisini Özel hissettirecek 8 Şey

Kızın babasına en iyi doğum günü hediyesi olan arabayı çeken veya bir enstrüman çalan iskeleti olan bir kalemlik. Hepsi atılmış somun, vida, pul, cıvata ve diğer hurda malzemelerden yapılmıştır. Bu, yepyeni bir tür doğum günü hediyesi almak için bir araya getirilen yeni bir tür ofis malzemesi.

2. Kravatlı El Yapımı Gömlek Doğum Günü Hediyesi:

babanıza kendisini Özel hissettirecek 8 Şey

Bu kart, gömleğin mini cebine tam olarak sığan sütlü çikolata ile birlikte gelir. Karton malzemeden üretilmiş puantiyeli kravatlı el yapımı gömlektir. Doğum gününü kutlayan babanıza mesajınızı yazmak için kartın içi boş bırakılmıştır. Babam için mükemmel bir doğum günü hediyesi fikri.

3. Bir Grup Gurme Doğum Günü Hediyesi:

babanıza kendisini Özel hissettirecek 8 Şey

Saten kurdele ile birbirine bağlanan özenle seçilmiş gurme ürünlerden oluşan bir demet. Bu, ithal şarapların ve gurme yiyecekler de dahil olmak üzere çok çeşitli atıştırmalıkların seçkisidir. Bu sunum seçimi, oğlundan baba için doğum günü hediyeleri için harika bir seçim olacaktır.

4. Egzotik Pastalar Doğum Günü Hediyeleri:

babanıza kendisini Özel hissettirecek 8 Şey

Özel bir günde bu lezzetli hediyeyi kim kabul etmeyecek? Bu çift katmanlı mavi pasta, babanız için doğum gününde hediye edilebilir. Bu hediye, son anda size hatırlatılsa bile, her durumda verilebilir ve babanız için en iyi doğum günü hediyesi olarak kabul edilir.

5. Altın uç dolma kalem Doğum Günü Hediyeleri:

babanıza kendisini Özel hissettirecek 8 Şey

Evet, akıllı babanın doğum günü özel etkinliğinde senin için harika bir hediye olurdu. Profesyonel seviyelere dikkat çekici bir şekilde yazabilen altın Çin at uçlu dolma kalemdir. Kızından babanın doğum günü için bu hediye fikirleri seçimi, hediye verme amacıyla seçilen diğer tüm öğelerden çok daha iyidir.

6. En çok satan yürüyüş ayakkabıları Doğum Günü Hediyeleri:

babanıza kendisini Özel hissettirecek 8 Şey

İşte özel babanıza faydalı bir hediye vermek için bir fikir daha. Zor çalışılan ayaklarından bıktığında, kesinlikle ayağa kalkmayı hak ederdi. Ve bu üstün markalı spor ayakkabılarla ona hediye edilebilir. Bu, babasının doğum gününde hem ideal hem de faydalı bir hediyesidir.

7. Ahşap Bağlantı İstasyonu Doğum Günü Hediyeleri:

babanıza kendisini Özel hissettirecek 8 Şey

Babanızın doğum günü için benzersiz bir hediye olarak bu güzelce kişiselleştirilmiş ahşap Yerleştirme istasyonuna bir göz atın. Aksesuarlarını organize etmesine yardımcı olmak için çalışkan babanıza bu değerli hediyeyi sunarak üzerine istediğiniz mesajı yazabilir ve daha kalp dokunuşlu hale getirebilirsiniz. Bu, babasının doğum günündeki en iyi hediyesi.

Kızından Baba İçin Doğum Günü Hediyeleri:

Kızından baba için en iyi doğum günü hediyelerini görelim.

8. Android mobil Doğum Günü Hediyeleri:

babanıza kendisini Özel hissettirecek 8 Şey

Sevdiklerinize en sevdikleri markalı android telefon hediyelerini hediye ederek tüm zamanların en sevdiği fikri alın. Bu, gerçekten de en popüler ve ünlü marka cep telefonlarını sunmak istediğiniz birine hediye vermenin en iyi kategorisidir. Elbette, olağanüstü doğum günündeki kızından baba için ideal bir doğum günü hediyesi.

Daha fazla gör: Babalar Günü Hediye Fikirleri

9. Kahverengi Hakiki Deri Cüzdan Doğum Günü Hediyeleri:

babanıza kendisini Özel hissettirecek 8 Şey

Babanız doğum gününü beklerken bu harika hediyeyi de seçebilirsiniz. Hakiki deri malzemeden yaptığımız kahverengi gölgeli cüzdan. Ayrıca, babanız için hiçbir durumda reddedilemeyecek ideal doğum günü hediyesi fikirleri.

10. Babam İçin Anahtarlık Hediyesi:

babanıza kendisini Özel hissettirecek 8 Şey

Paslanma kadar lekelenmesi de mümkün olmayan paslanmaz çelik anahtar zincirleri; Bu uygun bir dayanıklılıktır, bu yüzden babam için uzun süreli kullanıma gidecek. Şimdiye kadarki en iyi hediye ile babanıza sevginizi ifade edin. Paslanmaz çelik bilyeli zincirler alacaksınız, bu hediye tüm aile bağını ifade ediyor.

Daha fazla gör: Baba İçin En İyi Hediye Fikirleri

11. Babam İçin Cadbury Kutlaması:

Çikolatalar olmadan, herhangi bir doğum gününü kutlamak mümkün değildir ve bu, doğum günü partisine dahil etmemiz gerekir, eğer babamıza ne kadar özel verebileceğimizi düşünüyorsanız, o zaman belirtilen alıntılara göre Cadburys düzenleyebileceğiniz bir fotoğraf çerçevesi türü kutu yapın , onu babana ver ve kesinlikle bundan hoşlanacaktır.

12. Baba şiir Hediyeleri:

Sevginizi şiir yöntemiyle ifade edebilir, babanız için bir şiir seçip basit bir çerçeve yapabilir, uygun basılı şiir formatı alabilir ve küçük çerçeve yöntemiyle bordür yapabilirsiniz. Bu, babanızın doğum günü için en uygun olan, özellikle eğlenceli bir hediye zamanıdır.

13. Kayıt oyuncusu:

Babam 50 yaş ve üzeri olduğunda, bazen hediye vermek için bazı yaratıcı fikirleri deneyebilirsiniz, bir plak çalar doğum günü için uygun olan bir fikirdir. Bu plak çalar, müziği çok yumuşak bir şekilde çalıyor ve aynı zamanda uygun duygusal bağlanma sağlıyor.

14. Kuru Meyveler Hediye Kutusu:

Babanıza sağlıklı bir hediye vermeyi planlıyorsanız, bu kuru meyve fikrini bir hediye olarak deneyin, kuru üzüm ve kaju dolu tasarımcı bir tür potli alın. Bu en iyi fikirlerden biri ve babanız kesinlikle bu sağlıklı eşyaları doğum gününde bitirmeye çalışabilir. Bu kutuyu babana doğum günü akşamında hediye et.

15. 18gm Altın Kolye:

Doğum gününde babanız için unutulmaz bir hediye deneyin, eğer biraz pahalı bir hediye almak istiyorsanız, diğer erkek veya kız kardeşlerinizle takım kurun ve doğum günü partisinde kullanabileceği 18 gramlık bir altın kolye alın. Bu kesinlikle doğum günü için iyi bir seçim olacak.

Daha fazla gör: Babam ve Annem İçin Yıldönümü Hediyeleri

Babana doğum günü için ne alacağını merak ediyorsan, o zaman yukarıdaki tartışma size gerçekten yardımcı olacaktır. Babanız için en iyi 9 Doğum Günü Hediyesinden birini seçebilirsiniz. Kendisini özel hissetmesini sağlamak için uygun sunum fikirlerini seçmek önemlidir.

Çikolatalar, pastalar ve elektronik aletler gibi hediyeler de baba için ideal doğum günü hediyesi fikirleri olarak değerlendirilebilir.

Kendi aksesuarları, tişörtü ve aynı zamanda gerçekten ihtiyaç duyacağı birkaç başka şey gibi çok çeşitli hediye öğeleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Babalar günü geliyor babamıza ne alsak?

Şu hayatta belki de başımıza gelen en güzel şey, en değerli insanlar anne ve babalarımızdır. Hele ki onlar hala sağlıklıysa bizden daha şanslısı yok diye düşünüyorum. Çünkü yaşımız kaç olursa olsun, hep başımız sıkışınca anneye, babaya koşma durumumuz var. Özellikle de kız çocuklarının baba sevdası anlatılmaz, yaşanır.

Eşiyle, iş arkadaşıyla, komşusuyla ya da kendi çocuğuyla sorun yaşayan kadının sığınacağı ilk ve en güvenli liman kesinlikle baba ocağıdır.

Kızlar genelde babalarının bir kaş – göz işaretinden sayfalarca roman yazarlar, hele bir de yaz 30 ve üzeri olmuşsa yaşı ilerlemiş olan babayı başının üzerinde, sırtında gezdirmek ister kız çocukları.

babanıza kendisini Özel hissettirecek 8 Şey

Nasılsa annelere “soğan” desek ağlıyorlar, ancak babalar 40 yılda bir gözyaşı dökse kızların yüreği yanar. Anneler genelde küçük, büyük her şeye kızar, bağırır. Bu yüzden de annelerin serzenişlerini kulak arkası yapmak daha normalleşmiştir.

You might be interested:  Londrada görülmesi gereken yerler

Oysaki baba istediği bir şeyi sadece bir kez söyler ve bir kız çocuk için aslında o bir emirdir, anında yerine getirilmelidir. Kızlar öyle çok sever ki babalarını, anneleriyle bile paylaşamazlar, “en çok ben öpmeliyim” diye düşünür.

Bir de anne ve baba kavga ediyorsa, bir erkek çocuk için kesinlikle anne haklıdır, kız çocuk içinse hiç kimse babadan daha haklı olmaz.

Ama kız, erkek hiç fark etmez babalarımız her zaman kahramandır. Sorularımıza en akıllıca yanıtı onlar verir, en güçlü odur, her şeyi kaldırır, taşır, tüm bozuk aletleri tamir eder, her zaman en iyi araba kullanan kişi babamızdır.

Az konuşur, öz konuşur, kız, erkek tüm çocuklarını içinden sever, korur, kollar. Dıştan bakınca hiç ilgilenmiyormuş gibi görünen baba bile, çocuklarıyla ilgili bir sorun olduğunda aslında 10 kaplan gücünde ve hırsında olabilir.

babanıza kendisini Özel hissettirecek 8 Şey

Bu ve bunlar gibi pek çok şey söylenebilir, övgüler dizilebilir, “olmasaydın olmazdım, olmazsan olamam” denilebilir. Sözler neler söylerse söylesin, kelimeler hangi anlama gelirse gelsin tek gerçek var “Aslan baba, sen çok yaşa!” İşte bu duygu dolu karmaşık ruh hali içindeyken bir de baktım Babalar Günü çoktan gelmiş.

Her yıl Haziran ayının 3. Pazar günü kutlanan Babalar Günü, bu yıl 18 Haziran tarihinde kutlanacak. Ama nasıl olurda dev gibi çınar babamıza olan sevgimizi bir günde gösterebileceğiz. İşte bu konuda kuşkularım var ???? En iyisi ben size bu Babalar Günü hikayesinden bahsedeyim ve sonrasında da alternatif hediyelere bakalım.

Babalar Günü kutlamak nereden çıktı?

babanıza kendisini Özel hissettirecek 8 Şey

Babalar Günü, dünyanın pek çok ülkesinde çok uzun yıllardır severek kutlanmakta. Bu özel günün nasıl ve neden ortaya çıktığına dair iki ayrı hikaye var ve aslında her ikisine de inananlar var. Babalar Günü’nün ortaya çıkışı ile ilgili efsanelerden ilkine göre Batı Virginia’da yaşayan John Dowdy’nin annesi o daha çok küçükken hayatını kaybeder. Babasıyla baş başa kalan John Dowdy, babasının tıpkı bir anne gibi fedakarca yaklaşımından etkilenir ve babalar için de özel bir gün olması için bir hareket başlatır. Ardından fikri çok beğenilir ve kabul görür.

Bu hikaye çok güzel, ama gerçekliği tartışılır olmakla birlikte ikinci hikayeye bir bakalım. Yine fedakar bir baba öyküsü. Washington’da yaşayan William Smart adlı bir adamın eşi 6. çocuğunu doğururken hayatını kaybeder.

Bir yandan çiftlikte çalışıp diğer taraftan da 6 tane çocuğa bakan, onlarla ilgilenen adamın hayatı hiç de kolay değildir.

İşte bunu göre oğlu John Bruce Dodd, Anneler Günü kutlanmasına rağmen, bu kadar fedakar babalar varken neden Babalar Günü kutlanmıyor diye düşünür. Bundan hareketle babasının doğum günü olan 5 Haziranın Babalar Günü olarak kutlanması için girişimlerde bulunur.

Fakat bu işler hiç de kolay değildir. Zira bu çabaları ancak bir sonraki yıl Mayısın 19’unda karşılık bulur ve her yıl Haziranın 3. Pazarının Babalar Günü olarak kutlanmasına karar verilir.

İlk babalar günü kutlaması

babanıza kendisini Özel hissettirecek 8 Şey

Babalar Günü, ilk kez 19 Haziran 1910 tarihinde Washington’da kutlandı. Bu ilk kutlamanın ardından Amerika’nın diğer eyaletlerinde de Haziran aynın üçüncü Pazarı Babalar Günü olarak kutlanmaya başlandı. Fakat Babalar Günü ile ilgili ilk resmi kutlama 1924 yılında Amerika Başkanı Calvin Coolidge öncülüğünde gerçekleştirildi.

1966 yılında ise o dönemin Amerika Başkanı Lyndon Johnson, her yıl Haziran ayının üçüncü Pazar gününün Babalar Günü olarak kutlanacağını resmi olarak duyurdu.

Amerika’da bunlar olup bitersen ülkemizde Babalar Günü’nün kutlamalarının başlangıcı 80’li yıllara dayanmaktadır. Günümüzde ise hem ülkemizin hem de dünyanın pek çok ülkesinde çok sayıda kişi Babalar Günü’nü kutluyor.

Babamıza ne alsak?

babanıza kendisini Özel hissettirecek 8 Şey

Günümüzün internet ve teknoloji olanaklarını en iyi şekilde değerlendirmekte fayda var. daha doğrusu şu olanakları bir de romantik, duygusal bir şeyler için kullanalım. Anneler günü, babalar günü, sevgililer günü ya da evlilik yıldönümleri için kendinize özel kitap bastırabilirsiniz. Şöyle ki; kişiye özel kitap yapan sitelerden birine girin, babalar gününe sayılı günler kala baba – kız ya da baba – oğul fotoğraflarınızdan en sevdiklerinizi seçin ve fotoğrafları sayfalara yerleştirin. İsteğinize göre fotoğraflara yazı ya da simgeler de ekleyebilirsiniz. Babanız size özel bu kitabı eline aldığında kendisini çok şanslı hissedecek.

babanıza kendisini Özel hissettirecek 8 Şey

Elektronik ev aletleri ve kişisel eşyalarda dünya markası olan Philips, diğer tüm özel günlerde olduğu gibi Babalar Günü’nde de sizin en büyük yardımcınız olacak. Babalar Günü’ne 2-3 gün kala hediye bulmakta zorlanıyorsanız, hemen internetten www.philips.com.tr adresine girin ya da en yakın Philips mağazasına uğrayın. İşte Philips ürünleri içinden babanızın en çok seveceği seçenekler:

babanıza kendisini Özel hissettirecek 8 Şey

Her yıl olduğu gibi bu yılki Babalar Günü’nde de Philips size ve babanıza bir sürpriz yapıyor. Philips Sensotouch tıraş makineleri babanıza özel Philips Dock hopalör serisi ve Dect telefon hediye ediyor.

Babanız her sabah Philips Sensotouch traş makineleri ile tıraş olurken GyroFlex 2D sistemiyle yüz hattı izleme sistemi yumuşak yüz hatlarına uyum sağlasın, tahrişi önlesin.

Philips Sensotouch tıraş makineleri, ortalama 600 lira civarındadır.

babanıza kendisini Özel hissettirecek 8 Şey

Müzik, sizin babanızın yaşamının da ayrılmaz bir parçasıysa, bence babanız için en iyi hediye seçimi Philips Fidelio (Dock hoparlör) çeşitleri olacaktır.

Değişik özellik ve donanıma sahip olan 5 farklı seçeneği bulunan Philips Fidelio’lar; zarif, güçlü bir sese sahip, iPod/iPhone/iPad dock bağlantısına sahiptir.

Philips Fidelio sayesinde babanız artık, Bluetooth bağlantısından, kablolardan kurtulacak ve her mekanda, her an müzik dinleyebilecek. Eğer babanız Android telefon kullanıyorsa, Android uyumlu Dock hoparlör tam da babanıza göre.

Ön paneldeki dijital saat, otomatik olarak telefona göre ayarlanır, zengin, kaliteli ve çok yönlü ses imkanıyla babanızın gönlünü çalmaya aday. Tüm Philips Fidelio seçeneklerini karşılaştırdığımızda özelliklerine göre fiyatlarının 250 ile 600 lira arasında değiştiğini söylemek mümkün.

babanıza kendisini Özel hissettirecek 8 Şey

Philips erkek bakım setleri genellikle yüz bakımında kullanılan sakal, bıyık tıraşında lazım olan ürünlerin tamamını içeriyor. Eğer babanızın toplu halde bir kişisel bakım seti yoksa ya da var olan çok eskidiyse Philips marka ürünleri, 70 liradan 350 liraya kadar değişen fiyatlarla alabilirsiniz.

Belki çok klasik gelecek ama Babalar Günü parfümsüz olur mu? Babanız spor mu takılıyor, klasikten mi vazgeçemiyor bir düşünün ve ona mis gibi bir parfüm seti hediye edin.

Fakat parfüm seçerken babanızın hangi tür kokuları sevdiği, yaşı ve tarzını da hesaba katın.

Genç babalar için Giorgio Armani Code Homme, Calvin Klein Euphoria for Men gibi parfümlerden birisi doğru seçim olacaktır. Şimdi bunları tek tek inceleyelim.

babanıza kendisini Özel hissettirecek 8 Şey

Öncelikle parfümün kristal piramit şeklindeki şişesi babanızı çok mutlu edecek. Dünyanın en lüks şişelerinin Baccarat tarafından üretildiği bilinen bir gerçek zaten. 30 miligramlık şişesi 6.800 dolar olan parfümde kehribar, yasemin ve gül kokularını siz de seveceksiniz.

Babalar Günü hediyesi olarak satın alabileceğiniz parfümler içinde en pahalı olanlardan birisi Chanel Grand Extrait. Chanel, tüm dünyada pahalı ve kalıcı parfümün markası olarak bilinir. Siz de bu parfümle babanızı gül ve yasemin kokularıyla şımartabilirsiniz. 30 miligramlık şişesi 4.200 dolar değerinde.

Calvin Klein Euphoria for Men, parfüm konusunda tam bir dünya yıldızı olduğundan kalitesi, kalıcılığı tartışılmaz. Tam bir erkek kokusu olan Calvin Klein Euphoria for Men, ortalama 450 lira civarında.

 • 300 lira civarında ücreti olan Bvlgari Aqva Pour Homme, hem çok bilindik hem de kalıcı bir kokuya sahip.
 • Babasına kaliteli bir parfüm hediye etmek isteyenler için çok doğru bir seçim olacakGiorgio Armani Code Homme, yaklaşık olarak 300 civarında bir ücrete sahip.
 • Orta yaşlı bir babamız varsa DKNY Golden Delicious, Clive Christian No: 1 Imperial Majesty, Burberry Classic for Men, Christian Dior Homme Intense, Davidof Cool Water çok şahane Babalar Günü parfümleridir.

2011 yılında altın elma şeklinde bir şişenin içinde sunulan DKNY Golden Delicious, 1 milyon dolarlık fiyatıyla dünyanın en pahalı parfümü unvanını koruyor. Parfümün şişesi 2909 tane değerli taşı üzerinde bulunduruyor. Şişenin içindeki koku ise akıllardan da, gönüllerden de silinmiyor. Zira hem kokusu eşsiz hem de 1 şişesi tam tamına 1 milyon dolar değerinde.

Şişesi yine dünyanın en ünlü şişe üreticisi olan Baccarat tarafından üretilmiş, kokusu ise çok farklı çiçeklerin birleşiminden oluşmuştur.

Öyle ki; bergamot, lime, mandalina, kakule, Hindistancevizi, zambak, gül, yasemin ve daha nice kokuların en nadide halleri bir şişeye sığdırılmış.

Biraz klasik, günlerce tende ve zihinde kalan eşsiz bir parfümün 30 miligramlık şişesi 12.721 dolar değerinde.   

 1. Hem kadın hem de erkek parfümlerinde uygun fiyatları eşsiz kokularıyla bilinen Burberry, 100 miligramlık şişesiyle sadece 250 lira civarında.
 2. 2000 lira civarında ücreti olan Christian Dior Homme Intense, tam bir baba kokusu.
You might be interested:  Hava Kirliliği Insan Sağlığını Etkileyen Ne Tür Bir Etmendir?

Bütçeniz biraz daha kısıtlıysa, yine de kaliteli ve kalıcı bir parfüm alabilirsiniz. İşte bunun en güzel örneği olan Davidoff Cool Water yaklaşık olarak 200 lira civarında bir ücrete sahip.

 • Zamanın su gibi akıp geçmesine izin vermeyen babalara en baba saatler

Bir erkeğe alınabilecek en klasik hediyelerden birisi parfüm, diğeriyse saattir. Zaten saat erkeğin klasını gösteren en önemli aksesuarlardan biridir. Ancak babalar özel, Babalar Günü de çok özeldir. İşte böyle bir günde ona verdiğiniz değeri hissettirecek kaliteli, şık, tarzına uygun en marka saatlerden hangisine gücünüz yetiyorsa alın derim. Benim size önerilerim;

Biri saat mi dedi? Kesinlikle saate anlam katan markaların başında Versace geliyor. Eğer Babalar günü hediyesi için 8-10 bin liralık bir bütçeniz varsa Versace en iyi seçim olacaktır.

 • Diesel marka saatler kalitesi ve 2500 lira civarında değişen fiyatlarıyla Babalar Günü hediyesi olarak gayet uygun bir seçim olacaktır.

Tam da klas bir erkek saati arayanlar için Armani Exchange’i öneriyorum. Zira ortalama 1.500 liralık fiyatıyla da daha ulaşılabilir bir saat.

 1. Daha çok genç ve fresh görünüme sahip olan Fossil saatlerin ücretleri ortalama 1500 lira civarında değişiyor.

Daha çok kadın saat modelleriyle adını duyuran Guess, erkek modelleriyle de en baba hediye olmaya aday. 1500 lira civarında değişen ücretleriyle de tercih edilmesi muhtemel.

Yılın ortalama 300 günü çalışan babalarınıza, bazen tatillerde bile mesai yapan, ekstradan çalışan babalarınızı yılda sadece bir gün şımartın olmaz mı? Klasik hediyelerden sıkıldıysanız, ona gevşetici, rahatlatıcı, mutluluk verici birkaç saat hediye etmeye ne dersiniz? İşte bunun formülü babanıza 5 yıldızlı bir otelde SPA hizmeti sunmak. Bunun için babanıza eşsiz bir Babalar Günü keyfi yaşatacak SPA seçeneklerini sıraladım.

 • Nişantaşı’nda 5 yıldızlı ultra lüks The St. Regis İstanbul, babanıza şehrin merkezinde 5 yıldızlı bir gün yaşatacak. Iridium SPA ile babanız kendisini çok özel hissedecektir.
 • Four Season, Babalar Günü’ne özel etkinlikleri, yemekler, brunchlar ve ekstra özenli SPA hizmetiyle babanıza iyi bakacak.
 • Babanızı dinlendirmek, canlandırmak, kendisini daha değerli hissetmesini sağlamak için Tuz Havuzu, Hamam, Spor etkinlikleri ve eşsiz SPA deneyimi ile Swiss Otel’ de bir gün 1 gece babanıza iyi gelir.
 • Sıcak taş terapisi, aromaterapi masajı, Bali masajı seçenekleriyle babanız Dedeman Hotel Life Style SPA’da hayatın tadına yeniden varacak.
 • The Marmara Otel’de babanız bir günlüğüne de olsa yaşamın tüm stresinden, gerginliğinden uzaklaşabilir. Uzman masörlerin sihirli parmaklarıyla babanıza kendisini özel hissettirin.
 • Shangri La; geleneksel iyileştirici Asya felsefesi, özel masaj terapileri ve organik ürünlerle yapılan aromaterapi masajlarıyla babanızın bu mutlu gününü unutulmaz kılacak.

Aldığınıza Pişman Olmayacağınız 10 Babalar Günü Hediyesi

Anasayfa > Onedio Özel babanıza kendisini Özel hissettirecek 8 Şey

En çok sevdiğimiz ve sevdiğimiz kadar da çekindiğimiz babamıza babalar gününde, onu şaşırtacak bir hediye almayı hepimiz isteriz. Eee babanıza alacağınız hediyenin de anneler gününde annenize aldığınız hediyeden aşağı kalır bir yanı olmaması gerekir ki babanız “Annene aldığın hediyeye daha çok özenmişsin” tarzında tatlı alınganlıklarda bulunmasın.

Varlığınız babanıza tabii ki de en büyük armağan fakat bu babalar gününde babanıza hediye almayacağınız anlamına gelmiyor.  Aldığınıza pişman olmayacağınız en sıradışı babalar günü hediyeleri ile tanışmaya hazır olun!

babanıza kendisini Özel hissettirecek 8 Şey

Eğer babanız sigara kullanıyorsa ona alabileceğiniz en anlamlı hediye karşınızda duruyor. Çakmağın bir tarafına babanızın fotoğrafını, diğer tarafınaysa babanız çakmağı her kullandığında on sizi hatırlatacak anlamlı cümleler bastırmanız mümkün.

babanıza kendisini Özel hissettirecek 8 Şey

Şimdiye kadar göstermiş olduğu fedakarlığı, sevecenliği,

kısacası her şey için babanızı ödüllendirmeye var mısınız? Bu Oscar ödülü sayesinde babanızı daha önce hiç yaşamadığı bir heyecanla tanıştırmanız mümkün.  Oscar ödülü kişiye özel olup, üzerine dilediğiniz metni yazdırmanız mümkündür.

babanıza kendisini Özel hissettirecek 8 Şey

Babanız sizin için daima özeldir. Bu olguyu, babalar gününde

babanıza alacağınız hediyeyle ona hissettirmeye ne dersiniz? Farklı renk çeşitleri bulunan, üzerine babanızın ismini yazdırabileceğiniz bu deri Farklı renk çeşitleri bulunan, üzerine babanızın ismini yazdırabileceğiniz bu deri cüzdan babalar gününde en çok satılan ürünler arasında yer alıyor.

babanıza kendisini Özel hissettirecek 8 Şey

Tavla oyununda her zaman iddialı olan babanız için en ideal hediye üzerine ismini yazdırabileceğiniz bu tavla seti gibi gözüküyor. Sıradan tavla setlerini rafa kaldırın, üzerinde isminin yazacağı bu tavla setiyle babanız kendisini hiç olmadığı kadar özel hissedecek.

babanıza kendisini Özel hissettirecek 8 Şey

Zaman-mekân fark etmeksizin daima yanınızda olan babanızaüzerinde birlikte çekildiğiniz bir fotoğrafın yer alacağı bu duvar saatini

armağan etmeye var mısınız? Kişiye özel fotoğraf baskılı babalar günü duvar saatine istediğiniz metni yazdırmanız da mümkün.

babanıza kendisini Özel hissettirecek 8 Şey

Babanızın ardı arkası kesilmeyen istek ve temennilerininklasik baba sözleri başlığı etrafında toplandığını ve bir kupa bardağa

basıldığını düşünsenize! Babanızın en klasik cümlelerinin yer alacağı bu kupa bardak babanızın şimdiye kadar aldığı en ilginç hediye olmaya geliyor.

babanıza kendisini Özel hissettirecek 8 Şey

 • Babalar gününde alacağınız hediyenin hem resmiyet hem deilginçlik kokmasını istiyorsanız, babanızı babalık görevini başarılı birşekilde yerine getirdiği için babalık tescil belgesiyle şaşırtabilirsiniz.
 • Hayatınızda idolünüz olmayı başarmış babanız bu belgeyi çoktan hak etti.

babanıza kendisini Özel hissettirecek 8 Şey

Üzerinde martı desenlerinin olduğu ve babanıza beslediğiniz en güzel duyguları yazdırabileceğiniz akrilik kalp masa saati babanızın çalışma masasındaki en anlamlı aksesuar olacak.

babanıza kendisini Özel hissettirecek 8 Şey

Ahşabın huzur veren kokusunu babanızla çekildiğiniz en güzel

fotoğrafla birleştirdiğinizde ortaya mükemmel bir hediye seçeneği çıkıyor. Taş üzerine basılacak fotoğrafınız, ahşap çerçeveye monte edilip size gönderilecek. Fotoğraflardaki mutluluğunuzu fotoğraf çerçevelerinde  de yaşatmak istiyorsanız babalara özel ahşap çerçeveli doğal taş baskıyı göz ardı etmeyin deriz.

Bir babanın vazgeçilmezleri listesinde ilk sırada ailesi yer alır. İçerisine ailecek çekildiğiniz bir fotoğrafı yerleştirebileceğiniz bu ahşap çerçeve üzerindeki “Canım Babam” yazısını değiştirmeniz mümkün.

Çocuğuyla Sağlıklı İlişki Geliştirmek İsteyen Babalara 8 Öneri | Yeditepe Üniversitesi Hastanesi

Çocuğuyla Sağlıklı İlişki Geliştirmek İsteyen Babalara 8 Öneri

babanıza kendisini Özel hissettirecek 8 Şey

Çocukların ruhsal ve sosyal gelişimlerinde ebeveynleriyle olan ilişkileri son derece önem taşıyor. Üstelik sadece çocuklarıyla değil, eşlerin de birbirleriyle olan yaklaşımları, çocuklarına karşı ortak tutumları gibi birçok unsur etkili oluyor.

Yeditepe Üniversitesi Koşuyolu Hastanesi’nden Uzman Psikolog Zeynep Göktuna, özellikle bizim toplumumuzda babanın bir otorite figürü olarak görüldüğünü ve çocuklarla iletişimin anne aracılığıyla sağlanmaya çalışıldığını hatırlattı.

Sağlıklı bir ilişkisi kurabilmek için babaların çocuklarıyla açık iletişimde bulunmaları gerektiğinin altını çizen Göktuna sağlıklı iletişim için babalara önerilerini sıraladı…

Babaların çocukları ile fiziksel temas kurması, onlara dokunması, sarılmasının çocukların hem psikolojik hem de sosyal yaşamları üzerinde olumlu etkiler yaratacağının altını çizen Uzm.

Psikolog Zeynep Göktuna şu bilgileri verdi:“Bazı babalar sevgi göstermeyi 'otoritenin sarsılması' olarak görürler ve bu nedenle de çocuklarını ne kadar çok sevseler de onlara sevildiklerini göstermekten kaçınmaya çalışır.

Çocuklarını onların fark etmeyeceği zamanlarda sevip, öpmeye tercih eder. Oysaki çocukların babaları tarafından sevildiklerini hissetmelerine ihtiyaçları vardır. Sağlıklı ilişkinin temelinde de çocuğa sevildiğini hissettirmek yatar.

Dolayısıyla babalar çocuklarına ne kadar çok sevdiklerini göstermekten çekinmemeli. Bu sayede çocuklar sosyal yaşamlarında da kendilerini ve duygularını karşısındakine çok daha rahat aktarabileceklerdir.”

babanıza kendisini Özel hissettirecek 8 Şey

Doğru bir ilişki kurabilmek için baba ve çocuğun kaliteli zaman geçirmesi de son derece önem taşıyor. Ancak çocuğun bu önemli ihtiyacını giderirken bahsedilen televizyon seyretmek ya da telefonu karıştırmak değil.

Çocuğun yaşına göre ihtiyaçlarının da değiştiğini hatırlayarak uygun aktiviteleri belirlemek gerekiyor. Örneğin yaşı küçük olan çocuklarla, hayal gücünü geliştirmesine yardım edecek oyunları kurmasına izin verin.

Daha büyük çocuklarda ise ilgi alanlarını keşfedin ve ona uygun hobiler geliştirin. Sinemaya, tiyatroya gitmek için zaman yaratın.

Babalarımız ‘Otoriter Baba’ imajı yaratmak istedikleri için, çocuklarıyla konuşmaktan, çocuklarına sevgilerini fiziksel temas yoluyla göstermekten kaçınıyorlar. Bu nedenle toplumumuzda çocukların babalarıyla konuşmaktan çekindiklerini söyleyen Uzm.

Psikolog Zeynep Göktuna, “Genellikle baba çocuk arasındaki iletişimi sağlamak için anne aracı oluyor ve baba çocuk arasındaki ilişki anne yoluyla ilerliyor.  Bu oldukça yanlış bir iletişim şekli, babalarıyla konuşamayan, babalarına duygularını ve düşüncelerini anlatamayan ve duygularını bastırmak zorunda kalan çocuklar kendilerini değersiz hissetmeye başlıyor ve özgüvenleri zedeleniyor.

Hâlbuki sağlıklı baba çocuk ilişkisi kurabilmenin en temelinde babalarımızın çocukları ile iletişime açık olmaları geliyor” diye konuştu.

babanıza kendisini Özel hissettirecek 8 Şey

Çocuklar doğdukları andan yetişkinlik sürecine kadar farklı şekillerde anne ve babasına ihtiyaç duyuyor. Daha küçük çocuklarda yemek yedirilmesi, altının değiştirilmesi gibi kişisel bakım ihtiyaçlarının yerini büyüdükçe ödevler ya da farklı ihtiyaçlar alıyor.

Bunun yanında elbette duygusal ihtiyaçlar da yer alıyor. Tüm bu ihtiyaçların giderilmesinde her ne kadar anneler biraz dana ön planda yer alsa da babaların da mutlaka işbirliği içinde hareket etmesi gerekiyor.

Bu sayede çocuklar da babaları tarafından da değer verildiklerini bir kez daha görmüş oluyor.

You might be interested:  Işletme Hesabı Defterini Hangi Tür Işletmeler Tutar?

“Unutmayın çocuklar ebeveynlerinin aynasıdır, bu nedenle çocuğunuzun yapmasını istemediğiniz davranışları öncelikle siz yapmaktan kaçınmalısınız” diyen Uzm.

Psikolog Zeynep Göktuna, ebeveynlere şu önerileri getirdi:“Örneğin, Çocuğunuzun telefonu ile bütün gece vakit geçirmesinden hoşlanmıyorsanız, öncelikle siz baba olarak telefonunuzla oynamayı bırakmalısınız.

Çocuğunuzun çalışkan olmasını ve kendi hayatıyla ilgili sorumluluk almasını istiyorsanız öncelikle siz dürüstlüğünüz ve çalışkanlığınızla çocuğunuza örnek olmalı ve çocuğunuzun olumlu davranışlarını her zaman övgülerle, onunla ne kadar gurur duyduğunuzu ifade ederek pekiştirmelisiniz.”

Akşam yemeği saati özellikle tüm aile bireylerinin bir araya gelme fırsatı buldukları nadir zamanlardan biridir, bu nedenle özellikle yemek saatlerinde hep birlikte olmaya gayret gösterin.

Yemek saatinde televizyon izlemekten veya telefonunuzla oynamaktan kaçının, yemek saatini birlikte keyifli vakit geçirilecek bir zaman dilimi olarak görün, Bu saat diliminde ödevlerini yaptın mı ya da sınavdan kaç aldın gibi sorular sormaktan özellikle kaçının, çocuğunuza özellikle ona ve yaşamındaki olaylara ne kadar değer verdiğinizi hissettirecek konuşmalar yapın.

Çocuğun yeni bir davranış geliştirmesi istendiğinde anne ve babasını dinlediğinden emin olmak gerektiğini söyleyen Uzm.

Psikolog Zeynep Göktuna, “Öncelikle sizi dinlediğinden emin olun, söylemek istediklerinizi sizi duyacağı bir yerden söyleyin,'mesela koridorun en sonundan çocuğunuzun en uzaktaki odasına komut vermeyin'.

Eğer çocuğunuz küçükse onun boyuna inin ve göz teması kurarak İsteklerinizi belirgin ve net ve kararlı bir şekilde ifade edin. Unutmayın komut net olmadıkça, olumlu davranışın oluşması daha zor olacaktır.” Diye konuştu.

babanıza kendisini Özel hissettirecek 8 Şey

Yetişkinlerin olduğu gibi çocukların da hata yapabileceği unutulmamalı. Babaların çocukların yapığı hatalar karşısında öfkelenmemeleri ve sakin kalmaları oldukça önem taşıyor.

Bu noktada çocuklara yaptıkları olumsuz davranışın sonuçlarının gösterilmesi ve bu sonucun sorumluluğunu almaları gerektiği açık ve net bir şekilde ifade edilmesi çok daha fazla yarar sağlıyor.

Ayrıca, ceza vermek ve çocuğu başkalarının yanında eleştirmek de yapılmaması gereken davranışlar arasında yer alıyor.

 Kullanıcılar bunları da aradı:

Yayın Tarihi : 08/06/2021

Babalar Günü Hediyesi, Kişiye Özel Hediyeler

“Babam benim süper kahramanım! İdolüm, öğretmenim, her şeyim. O’na alacağım her hediye de kendisi kadar değerli ve özel olmalı. İçinde bizi barındırmalı, güzel anılarımızı hep yaşatmalı. Sonsuza kadar babamı benimle tutmalı” dediğini biliyoruz. Babalar Günü çok önemli bir gün O’na hediye almak da öyle.

El yapımı Babalar Günü hediyesi olsun, satın alınan bir hediye olsun fark etmez. Babaya özel hediyenin en güzelini de en değerli fotoğraflarla yapabilirsin. Babaya fotoğraflı hediye vererek onu sevindir.

En sevdiğin anları hatırla ve o güzel anları bir fotoğraf baskısında, Anı Çerçevesi’nde ya da Ahşap Kare Çerçeve’de yaşat. Babalar Günü mesajını yazmayı da unutma! 🙂 Babaya hediye almak sadece Babalar Günü'nde değil her zaman yapılması gereken bir eylem. Çünkü babalar da her zaman mutlu edilmeyi hak ediyor.

Doğum günlerinde ya da durduk yere 'içimden geldi' hediyesi olarak onları sevgiyle donatacak hediyeler hazırlayın.

Babaya unutulmaz hediyeler hazırlamak için Sosyopix.com! Babaya hediye göndermenin ya da ellerinle hediyeni vermenin en kolay ve anlamlı yolu; Sosyopix.

Babaya sürpriz hediye hazırlarken Pola Kartlar ile retro bir hediye seçebilir, Takvim Kutusu ile asla eskimeyen zamanları hediye etmeyi tercih edebilirsin.

Babaya yılbaşı hediyesi hazırlarken de ilk Babalar Günü hediyesini verirken de mis gibi anlarda çekilen değerli fotoğraflarınızı seçebilirsin.  

Babaya doğum günü hediyesi hazırlarken onun en sevdiği şeyler gözlerinin önünden geçiyor değil mi? Babaya kitap hediye edebilir, babaya anlamlı hediyeler hazırlayabilirsin. Hem manevi anlamı yüksek hem keyfi kaçık olduğunda keyfini yerine getirecek hediyeler seçmelisin.

Mesela yemeyip yediren, içmeyip içiren babalara bir kupa almışız, çok mu? Anne babaya hediye almak çok önemli ama yeni babaya hediye ve baba adaylarına hediyeyi de unutmamak gerek.

Bu tatlı babalara el yapımı bir şeyler hazırlayabilir ya da ona sarılıp yorgunluğunu unutturacak sözler söyleyebilirsin.

Şimdi; eve elinde poşetlerle gelen, belki de almakta zorlandığı şeyleri, sırf sen istedin diye, fazla fazla alan ve bunu bir gülümseme, bir babacım lafı karşılığında yapan babalarımıza sevgimizi gösterme zamanı. Babanın yüzünü güldürmek için ona verebileceğin en sıcak, en içten hediye de; birlikte geçirdiğiniz keyifli anlardan oluşan fotoğraflar, anılarınla hazırlayacağın Sosyopixler 🙂

Canımız babalarımızın Babalar Günü ve her günü kutlu olsun. Başımızdan hiç eksik olmayın!

Çocuğunuza kendini özel hissettirmenin kolay yolları

İş, toplantı, seyahat ve sosyal aktivitelerle dolu hayatımız içinde zaman zaman çocuklarımıza yeterince vakit ayıramadığımızı ve onlara kendilerini ne denli sevdiğimizi hatırlatacak bazı jestlerde bulunmamız gerektiğini hepimiz düşünmüşüzdür.

İşte tam da bu noktada tonlarca para harcamamıza ya da Disneyland’da doğum günü partisi düzenlemek gibi şeylere ihtiyacımız yok. Barbie bebek veya Mustang araba almamıza ya da her gece dondurma yemelerine izin vermemize de gerek yok.

Çocuklarımıza kendilerini özel hissettirmenin yolları aslında çok basit. Yaşam koçu Leigh Leverrier’e göre; çocuklarımız biz onların hatırını saydıkça, onları dinledikçe ve onlara dikkat gösterdikçe kendilerini zaten özel hissederler.

Psikiyatrist Doris Jeannette’e göre de; Çocuklarımıza kendilerini sevdiğimizi hissettiren esas olarak beraber yaptığımız aktivitelerin arka planında kalmış gibi görünen şeyler. Yani çocuğunuza kendini özel hissettirmek için ona dikkat göstermeniz en önemli şeylerden biri. Ayrıca ona sarılmanız ya da onunla övünmeniz de etkili.

Aşağıda sayacağımız birkaç madde de çocuğunuza kendini özel hissettirmenin kolay ve anlamlı yolları arasında:

 • Sabahları beraber geçireceğiniz zamanlar yaratmak: Uyandıktan sonra hayatın karmaşasına kendinizi bırakmadan önce çocuğunuzla biraz zaman geçirmeniz sizi de sabah stresinden arındıracaktır. Örneğin, yatakta birlikte geçireceğiniz eğlenceli dakikalar, sure ne kadar kısa olursa olsun, çocuğunuza kendini özel hissettirecektir. Özellikle sonrasında okula gidecek ve sizi tüm gün göremeyecekse.
 • Fiziksel dokunuşlar: Çocuğunuza onu sevdiğinizi göstermek için fiziksel dokunuşlar da oldukça önemli. Her fırsatta ona sarılmanız, onu kucaklamanız, gıdıklamanız hatta bir parmağını bile tutuyor olmanız bunun için yeterli.
 • Hikâyeler üretmek: Çocuğunuz için dikkatinizin üzerinde olması önemli. Bu yüzden kendi ürettiğiniz hikayenin kahramanı olmak ona kendini özel hissettirmenin en güzel yollarından biri. Bu ayrıca onların en sevdikleri uyku öncesi hikâyeleri de olabilir. Hatta birlikte bir film bile çekebilirsiniz. Önemli olan sadece size özel olması…
 • Onun yardımını istemek: Hepimiz çocuklarımızın her işine kendimiz koşabiliriz. Ancak bu işler içerisinde onlara da görev vermek ve işi birlikte yapmak, çocuklarımıza kendilerini önemli hissettirecektir. Çocuklarınız fotoğraf ve video çekmeye teşvik edip sonrasında bunları ailenizin sitesine koymak için kendilerinden yardım istemeniz buna bir örnek olabilir.
 • Kuralları yıkmak: Çocuklar kuralları yıkmayı severler. Bu yüzden, birlikte minik kaçamaklar yapmanız birlikte eğlenceli zamanlar geçirmenizi sağlayabilir. Örneğin, akşam yemeklerinizin birinde waffle yemek ya da bir gün siz işe çocuğunuzda okula gitmeyip birlikte bir şeyler yapmanız gibi.
 • Uyku öncesi eğlenceleri: Akşamları yatmadan önce birlikte geçireceğiniz dakikalar çocuğunuza kendini özel hissettirmek için büyük bir fırsat. Bu zamanlara kendiniz bir isim verebilir ve bunu bir rutin haline getirebilirsiniz. Örneğin her gece dişleri fırçalayıp, biraz kitap okuduktan sonra bir sure sadece onun canı ne konuşmak isterse ondan bahsedebilirsiniz. Bu dikkatinizin tamamını çocuğunuzun üzerine yoğunlaştırabildiğiniz çok özel zamanlar olabilir…
 • Saçmalayın: Evet saçmalamak en iyi çocukların anlayabileceği bir özgürlüktür. Bazen mantıksız hareketlerde bulunmak ve saçmalamak da çocuklarınıza kendilerini özel hissettirebilir. Çünkü böyle zamanlarda sizin onun dünyası içine de girebildiğinizi görebilecektir. Örneğin, çok sevdiğiniz bir şarkının sözlerini değiştirerek çok saçma ve komik bir hale getirebilir ve avaz avaz birlikte bu haliyle söyleyebilirsiniz.
 • Kelimelerin gücü: Çocuklarınızın kendilerine saygı duymalarını desteklemek için kalıplaşmış sözler kullanmak yeterli olmayabilir. Örneğin, çocuğunuz güzel bir şey yaptığında, ona seninle gurur duyuyorum demek yerine, kendinle gurur duymalısın demek ona sırf kendisine dikkat verdiğinizin göstergesi olacaktır. Ayrıca kalabalıklar içinde güzel davranışlarını desteklemek ve övmek de kendisiyle gurur duymasını sağlayacaktır.
 • Küçük şeylere dikkat göstermek: Ne olursa olsun, tüm aile uzmanlarının Kabul ettiği şey; bazen en basit ve küçük şeylerin çocuğunuza kendini özel hissettirebileceğidir. Mesela bunun için, çocuğunuza özgü lakaplar takabilirsiniz ve bunu sizin gözünüzde ne denli özel ve muhteşem olduklarını belirtmek için yaptığınızı söyleyebilirsiniz. Ya da iş seyahati için evde olamadığınız günlerde gitmeden onlara notlar bırakabilirsiniz, örneğin yastığına iliştireceğiniz tatlı rüyalar notu gibi. Çok sevdiği bir şarkıda onunla birlikte dans edebilir, veya çimlerde onunla yuvarlanabilirsiniz de…

Son olarak ekleyebiliriz ki, ‘özel’ kelimesini kullanmak bile yeterli olabilir. Örneğin çocuğunuza benim için çok önemlisin ya da özelsin dediğinizde yüzlerindeki gülümsemeden anlayabileceğiniz gibi..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *