Adeta bir kış masalı yaşatan aralık rotaları

Ülkemiz, dört mevsim boyunca bizlere sayısız güzellik bahşediyor. Kış mevsimi ise, hem doyasıya kayak hem de kültür turu yapabileceğimiz en ideal zaman dilimlerinden biri. Hal böyle olunca, kış aylarında da keşfetmekten geri duramayanlar için ülkemizin çeşitli yerlerinden en keyifli rotaları listeledik.

adeta bir kış masalı yaşatan aralık rotaları

1. KAPADOKYA

Sahip olduğu doğal, kültürel ve tarihi zenginlikleri ile Kapadokya, kış mevsiminde de benzersiz bir seyahat deneyimi yaşatıyor. Her daim efsunlu bir atmosfere sahip olan Kapadokya, kışın beyazlara bürünmesiyle doyumsuz bir manzaraya sahip oluyor. Tabi bu manzaraya eşlik eden başka manzaralar da var; gökyüzünde süzülen balonlarve eşsiz bir gün batımı gibi…

adeta bir kış masalı yaşatan aralık rotaları

2. KARTEPE

ÖZELLİKLE İSTANBUL’A YAKINLIĞI NEDENİYLE TERCİH EDİLEN KARTEPE, ÜLKEMİZİN EN POPÜLER BEYAZ ROTALARINDAN BİRİ. KOCAELİ’NDE KAYAK SPORUNU DOLUDİZGİN YAŞAYABİLECEĞİNİZ İDEAL DESTİNASYONLARDAN BİRİ OLAN KARTEPE, MUHTEŞEM DOĞA MANZARALARIYLA ZİYARETÇİLERİNİ BÜYÜLEMEYİ BAŞARIYOR.

adeta bir kış masalı yaşatan aralık rotaları

3. KARTALKAYA

BOLU’DA BULUNAN KARTALKAYA, KIŞIN BENZERSİZ GÜZELLİKLERLE BULUŞTURUYOR ZİYARETÇİLERİNİ. ARALIK AYINDAN MART AYININ ORTALARINA KADAR KAYAK SEZONUNUN DEVAM ETTİĞİ KARTALKAYA, OLDUKÇA EĞLENCELİ BİR KIŞ TATİLİ VADEDİYOR.

adeta bir kış masalı yaşatan aralık rotaları

4. ABANT

KIŞIN BEMBEYAZ GÖRÜNTÜSÜYLE HAYRANLIK UYANDIRAN ABANT, DÖRT MEVSİM BOYUNCA FARKLI GÜZELLİKLER SUNUYOR. ÜLKEMİZİN EN KLASİK ROTALARINDAN BİRİ OLAN ABANT’TA, KALABALIK ŞEHİRLERİN HENGAMESİNİ ARDINIZDA BIRAKARAK HUZUR DOLU ZAMANLAR GEÇİREBİLİRSİNİZ. TÜM BUNLARIN YANI SIRA ABANT, ÇOK ÇEŞİTLİ KONAKLAMA ALTERNATİFLERİ DE BARINDIRIYOR.

adeta bir kış masalı yaşatan aralık rotaları

5. UZUNGOL

Ülkemizin en yaşlı ormanlarına ev sahipliği yapan Uzungöl, Trabzon’un son yıllardaki en popüler turistik beldelerinden biri.

Sık ormanlarının yanı sıra doğal güzellikleriyle de büyüleyici bir manzaraya ev sahipliği yapan Uzungöl, sadece ülkemizde değil, tüm dünyanın dikkatini çeken bir yer haline geldi.

Adını kıyısında bulunan gölden alan Uzungöl, doğayla baş başa dingin bir tatil vadediyor kış aylarında.

adeta bir kış masalı yaşatan aralık rotaları

6. YEDIGOLLER

Yedigöller de ülkemizin dört mevsim boyunca ziyaretçi ağırlayan rotalarından biri. Ancak kışın bu yeryüzü cennetinin büründüğü hali kesinlikle görmelisiniz. Özellikle trekking ve fotoğraf tutkunu olanlar, kış aylarında en az bir hafta sonunu Yedigöller’e ayırmalı.

adeta bir kış masalı yaşatan aralık rotaları

7. ULUDAĞ

Kış dendi mi akla ilk gelen rotalardan biri olan Uludağ, beyaz bir rüyanın içindeymişsiniz gibi hissettiriyor. Bol bol kayak, sucuk-ekmek, dileyene kar motoru gibi ekstrem aktiviteler sunan Uludağ, bu mevsim mutlaka uğramanız gereken duraklardan biri.

adeta bir kış masalı yaşatan aralık rotaları

AYDER YAYLASI

Rize’nin yeryüzü cennetlerinden biri olan Ayder Yaylası, Doğu Karadeniz’in en güzel yaylalarından biri olma özelliği taşıyor.

Yemyeşil dokusu ile ülkemizin en güzel köşeleri arasında bulunan Ayder Yaylası, kış aylarında biraz olsun nefes almak ve doğanın tadını çıkarmak isteyenleri büyük bir keyifle ağırlıyor.

Ayder Yaylası, birbirinden eşsiz manzarasıyla büyüleyen çok sayıda konaklama alternatifine de ev sahipliği yapıyor.

adeta bir kış masalı yaşatan aralık rotaları

9. KONYA

Kış ayları, şehir turu ve kültür gezileri için de ideal zamanlar. Özellikle Mevlana Türbesi ile ünü ülke sınırlarını aşmış olan Konya, bu anlamda oldukça farklı destinasyonlara sahip. Aralık ayında gerçekleşen Şeb-i Arus törenleri ile her yıl binlerce ziyaretçi ağırlayan Konya’yı, bu mevsim rotalarınız arasına ekleyebilirsiniz.

adeta bir kış masalı yaşatan aralık rotaları

10. KARS

Kars, oldukça ilgi çekici bir rota.

Doğu Anadolu’nun son zamanlarda parlayan yıldızı olan bu güzel şehir, Sarıkamış Kayak Merkezi ile benzersiz bir kayak deneyimi sunarken, Ani Harabeleri ve Çıldır Gölü gibi noktalarıyla tarihi ve doğal zenginliklerini de ortaya kokuyor. Ankara’dan Doğu Ekspresi ile yapacağınız Kars yolculuğu, size hayatınız boyunca unutamayacağınız bir kış masalı vadediyor.

11. VAN

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ’NİN İNCİSİ OLARAK NİTELENDİRİLEN VAN, MEŞHUR GÖLÜ, HEYBETLİ KALESİ, DİLLERE DESTAN KAHVALTISI, TERS LALELERİ VE KEDİSİ İLE OLDUKÇA DOYURUCU BİR KIŞ SEYAHATİ SUNUYOR. ÖZELLİKLE VAN GÖLÜ VE ÇEVRESİ EŞSİZ GÜZELLİKLER İLE BEZELİ. VAN GÖLÜ’NÜN ORTASINDAKİ AKDAMAR ADASI’NIN BEYAZLARA BÜRÜNMÜŞ HALİNİ GÖRMEK İÇİN BİLE VAN’A GİDİLEBİLİR.

12. İZMİR

EGE’NİN EN GÜZEL ŞEHİRLERİNDEN BİRİ OLAN İZMİR, YAZIN BİRBİRİNDEN ÇEKİCİ TATİL BELDELERİYLE ZİYARETÇİLERİNİ AĞIRLARKEN, KIŞIN İSE ŞEHİR MERKEZİNDEKİ ZENGİNLİKLERİ İLE SEYAHATSEVERLERİ BEKLİYOR. KORDON’U, SAAT KULESİ, KUMRUSU, TARİHİ ASANSÖR’Ü VE DAHA PEK ÇOK SAYISIZ GÜZELLİĞİ İLE İZMİR, KEŞFEDİLMEYİ BEKLİYOR.

13. AMASYA

ANADOLU’NUN ÖRNEK TÜRK ŞEHRİ OLARAK BİLİNEN AMASYA, DAHA ÇOK “ŞEHZADELER ŞEHRİ” OLARAK TANIMLANIYOR. YEŞİLIRMAK BOYUNCA SIRALANMIŞ TARİHİ KONAKLARI, KRAL KAYA MEZARLARI, SANATSAL VE BİLİMSEL UNSURLARI, KÜLTÜRE BİRİKİMİ İLE AMASYA, DOYURUCU BİR KIŞ SEYAHATİ İÇİN OLDUKÇA İDEAL BİR ROTA.

14. ESKİŞEHİR

Ülkemizin en gelişmiş ve en modern kentleri arasında gösterilen Eskişehir, doğal güzellikleri, tarihi zenginlikleri, kent içi ulaşım olanakları, hareketli sosyal yaşantısı, lezzetli çiğböreği ve kitap kafeleri ile ziyaretçilerini adeta bir Avrupa şehrindeymiş gibi hissettiriyor, içinden nehir geçen bir şehir olması ise, Eskişehir’i en çekici kılan özelliklerden biri.

15. EDİRNE

Bir asır boyunca Osmanlı imparatorluğunun başkentliğini yapmış olan Edirne, bugün o dönemlerin izini sürebileceğiniz şehirlerimizden biri. Mimar Sinan’ın ustalık eserim olarak nitelendirdiği Selimiye Camii ile bilinen Edirne, kiliseleri, külliyeleri, medreseleri, köprüleri ve meşhur tava ciğeri ile kış mevsiminde kültür turu yapabileceğiniz ideal kentlerimizden.

Türkiye’de kışın gidilecek yerler listesi

adeta bir kış masalı yaşatan aralık rotaları

Ülkemizde beklentilerinizi karşılayacak ve sevdiklerinizle keyif dolu vakit geçirmenize ortam hazırlayacak doğal güzellikler kışın gidilecek yerler listesinde yerini alıyor. Kış sporunu sevenler için karın tadını çıkarabilecekleri kayak merkezlerinin, sakinliği tercih edenler için ise herkesten uzak saklı alanların bulunduğu yerler unutulmaz bir kış tatili yapma fırsatı sunuyor.

Eğer siz de Türkiye’de kışın gidebileceğiniz yerler ile ilgilli bir arayış içindeyseniz listemizi inceleyerek yakınlarınızla birlikte kışa merhaba diyebileceğiniz lokasyonları öğrenebilirsiniz. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan güzelliği ile sizi etkisi altına alacak yerlere birlikte göz atalım.

Büyüleyici güzelliği ile kışın gidilecek yerler

Ülkemizde gittiğinizde her bir köşesine hayran kalacağınız, en güzel ağaçları, gölleri ve yapılarıyla size adeta bir görsel şölen yaşatacak pek çok adres var. İşte kış aylarında hayata kısa bir mola vereceğiniz, keyfi ve huzuru sizlerle buluşturan noktalar…

1. Kartepe, Kocaeli

adeta bir kış masalı yaşatan aralık rotaları

Kış boyunca Türkiye’nin hemen her köşesinden ziyaretçi akınına uğrayan Kartepe, en popüler kayak merkezlerinden bir tanesidir. Kayak sporlarının yanı sıra dağcılık, doğa yürüyüşü ve safari turlarının da yapıldığı Kartepe’de en lezzetli alabalıkları tadabilirsiniz.

Diğer kayak merkezlerine nazaran çok daha sakin olması nedeniyle kalabalıktan hoşlanmayan biriyseniz beyazın en çok yakıştığı yerlerden biri olan Kartepe’yi, mutlaka kışın gidilecek yerler listenize eklemenizi öneririz.

ADETA BİR KIŞ MASALI, ABANT

Soğuklar kendini gösterip, kar düşmeye başlayınca, kalbimin en derin köşesinde Abant’a gitme arzusu yeşerir. Çünkü Abant’ın en sevdiği mevsimlerden biridir kış. Ağaçların kar tanesinden dantellerle süslendiği, bembeyaz bir kış masalı olur bu zamanlarda.

Biz de harika bir Şubat gününde rotamızı Bolu Abant’a çeviriyoruz. Yol boyu Karadeniz iklimi, bitki örtüsü derken, cennete doğru yıl aldığını hissediyor insan. Hiçbir yerde kar olmasa Abant’ta olur diye kendimizi telkin ediyoruz yol boyunca.

Artık mevsimler değişiyor, ne zaman nerede hangi mevsimi yaşarız belli olmuyor. Nitekim Bolu sınırlarında kar kendini göstermeye başlıyor. Hava tahmin raporlarında da Abant oldukça karlı görünüyordu.

Biz bu masalı bu kez beyaz yaşamak istiyoruz doyasıya J Sanırım şans da bizden yana.

Bolu Gölcük Milli Parkı

Otelimize girmeden önce kısa bir keşif yapmak niyetindeyiz. Bolu’ya geldiğiniz zaman mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında Bolu Gölcük Milli Parkı var. Hani şu her Bolu fotoğrafının sırlı evi var ya J İşte tam da o evin olduğu göle doğru yola koyuluyoruz. Merkeze 14 km’lik bir mesafede yer alıyor.

Milli park yoluna girdiğiniz anda mevsim değişiyor. Yeşilin beyazla en güzel buluşmasına şahit olduğunuz çamlık ormanların arasından biraz tırmanıp Bolu Gölcük Milli parkına varıyorsunuz. Burada yapılması gerekenler mevsimine göre değişiyor.

Kış mevsiminde milli park alanı içerisinde yer alan mangal noktalarında sucuk ekmek keyfi yapmanızı öneriyoruz. Kapalı çardaklarda üşümeden keyifle mangalınızı yapabilirsiniz. Bizim şansımıza lapa lapa kar yağmaya başladı ve tam bir karda sucuk partisi oldu.

Göl çevresini tam tur yürüyüş ile tamamlayabilirsiniz, karlı havalarda soğuk buna biraz engel olsa da temkinli olup üşümeden yürüyüşü tamamlamanızı öneririz. Göl çevresinde şahane seyir noktaları ve fotoğraf alanları sizi bekliyor.

Göl çevresinde tam bir tur ile üşüdükten sonra ise Gazelle restoranın şömine veya soba başında sıcacık bir salep keyfi yapmaya değer. Gazelle hemen milli parkın girişinde bulunan tek restoran. İster yemek yersiniz, ister sıcak bir şeyler içersiniz. Keyifle ve sıcacık oturabileceğiniz bir mekân.

Hazır mevsiminde yapılacaklar demişken, bahar da yapabileceğiniz alternatifler üzerinden geçelim. Bisiklet turları çok keyifli oluyor. Restoran önünden bir bisiklet kiralayıp, göl çevresini bisiklet ile gezebilirsiniz. Ayrıca sıcak havalarda sere serpe piknik yapmak da mümkün.

Dört Mevsim Konağı

Gölcük Milli Parkı’nda ilk karın tadını çıkardıktan sonra, Abant’taki otelimize doğru yol alıyoruz. Konaklayacağımız yer aslında bir konak. Dört Mevsim Konağı, gerçekten de dört mevsim Abant’ın güzelliklerini gözler önüne seren harika bir yuva gibi.

Buraya ne zaman gelsek samimi ir aile işletmesi olmasından dolayı kendimizi evimizde gibi hissediyoruz. Adının hakkını veren, misafirperverlikte en üst seviyede ve Abant doğasını doyasıya yaşatacak imkânlar sunuyor. Bu kez daha önce konaklamadığımız ahşap köy evi bölümünün 2. Katında olacağız. Manzaramız şahane.

Lapa lapa kar yağıyor ve 2 aile olduğumuzdan üst kat bize ait. Terasımızda keyif de yapabiliriz. Dört mevsim konağında konaklarken, ev yemeklerini denemeden dönmek olmak. Sucuk ekmek sonrası iyice acıkmışız, güzel bir ev yemeği sofrası ile akşamımızı şenlendiriyoruz. Her damağa hitap eden güzel ev yemekleri oluyor.

Ayrıca turşuları çok nefis. İsterseniz, turşu, bal vb. ürünleri satın alma şansınız da var.

Dört mevsim konağında konaklarken farklı bir lokasyona gitme ihtiyacı duymazsınız. Öyle güzel bir bahçesi var ve bahçe o kadar size ait oluyor ki, özellikle kar yağdığında o hep istediğimiz, kimse karlara dokunmasın, öylece tertemiz kalsın hissinin hakkını veriyor.

Gece boyu yağan kar bahçeyi adeta beyaz cennete dönüştürmüş. Sabah uyandığımızda muhteşem bir manzara ile karşı karşıyayız. Şömine başında enfes bir köy kahvaltısı sonrasında kendimizi bahçeye atıyoruz. Konağın arkasına doğru uzanan kocaman bahçe karlar altında kalmış.

İstediğiniz gibi yatın yuvarlanın. Tam tadını çıkarmalık. Ayrıca bahçede pek çok çardak, kapalı alan da mevcut. İsteyen misafirler bu alanları da tercih edebiliyorlar. Mangal yapmak, bahçede keyif yapmak da serbest.

You might be interested:  Çeşme Hangi Tür Malzemelerden Yapılabilir?

Hemen yanı başında akan derenin şırıl şırıl sesi ile her mevsim su sesinin de keyfini çıkarabilirsiniz.

Kahvaltısı, yemekleri, muazzam güzellikteki bahçesi ile dört mevsim konağında şahane bir hafta sonu keyfi yaşayabilirsiniz.

Uğrarsanız bizi de hatırlayın.

Adres: Abant, Abant Yolu Üzeri 12.km. Dereceören Merkez (Mehel) Mevki, 51-54, 14030 Bolu

Telefon: (0374) 237 10 11

Abant Gölü Tabiat Parkı

Abant’a gelip, muhteşem doğasıyla Abant gölünü görmeden olmaz. Her mevsimi başka güzel Abant Gölü, kışın karlar içinde adeta bir gelin gibi. Göl çevresinde araç ile gezmektense yürümenizi tavsiye ederiz. Kar yoğunluğuna göre araçları batan çok fazla oluyor.

Özellikle yokuş alanlarda karlı havalarda araçların çıkması epey zor oluyor. Bu konuya dikkat etmek lazım. Abant Gölü’nde konaklayabileceğiniz oteller mevcut. Göl manzarasında konaklamak isteyenler için güzel alternatifler var. Bununla birlikte, konaklamayıp göl keyfi de yapabilirsiniz.

Kış mevsiminde göl çevresinde sucuk ekmek, salep satan yerler var. İsterseniz yine göl manzaralı kafeteryaları tercih edip yeme içme ihtiyacınızı keyfe dönüştürebilirsiniz. Abant Gölünde ayrıca bir de çadır kamp alanı var.

Birkaç sene önce -8 derecede yeni yıla Abant çadır kampında unutulmayacak bir keyifle girmiştik.

Her zevke her bütçeye uygun konaklama ve yeme içme mekânıyla Aban Gölü de kış mevsiminde görmeniz gereken noktalardan bir tanesi.

Abant Yeşil Ev Masal Evleri

Adı gibi bir masal diyarından bahsetmek istiyorum. Çocukluğumuzun vazgeçilmez karakterleri pamuk prenses ve yedi cücelerin o şirin dünyasında huzur bulmak isteyenler için tasarlanmış harika bir konaklama konsepti. Yemyeşil bir doğanın içinde kurulmuş, Bilgin, Uykucu, Neşeli’nin evlerinde konaklamak hem sizi çocukluğunuza götürecek, hem de konsepti gereği inanılmaz bir huzur verecek.

Birbirinden farklı evleri ile kendinizi Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler masalının içinde hissedeceksiniz. Hepsi ayrı bir hayal dünyası. Doğanın içinde kuş sesleri eşliğinde uyumak, tertemiz bir havaya uyanmak gerçekten çok keyifli. Abant Yeşil Evlerde kış mevsimi ise paha biçilemez.

Abant’ın eşsiz doğasında kurulmuş masal evler; Hayal Ev, Aksırık (üst), Meraklı Ev, Neşeli Ev, Rüya Ev, Utangaç Ev, Ağaç Ev, Uykucunun Evi, Bilginin Evi, Öfkelinin Evi (alt), Öfkelinin Evi (üst), Yeşil Ev, Aksırık (alt) şeklinde masal evleri.

Biz masal evlerinden Bilginin Evi’ni tercih ettik. Aslında şunu da net bir şekilde belirtmeliyim, Abant Yeşil Evlerden birinde özellikle hafta sonu konaklamak isterseniz çok uzun zaman öncesinde rezervasyon yapmanız gerekiyor. Aksi halde her mevsim ve her hafta sonu dolu. Ben sanırım 3 ay öncesinden bu evi rezervasyon yapabilmiştim.

Dolayısıyla, konsept seçmek isterseniz de erkenci olmanız da fayda var. Hafta sonu ve resmi tatil tarihlerinde çok rağbet gördüğünden hemen istediğinizi rezerve etme şansınız da olmuyor. Her evin fiyatı kalacağınız kişiye göre kişi başı fiyat olarak belirlenmiş. Ayrıca her evin kişi başı fiyatı da farklı, fiyatlar ev konseptlerine, içeriklerine ve kapasitelerine göre değişiyor.

Ödemenin bir kısmını yaparak rezervasyon yapıyorsunuz.

Bilginin Evi; bence masal evler içinde en masalsı olanlarından bir tanesi. Dubleks, ahşap konseptli ev içinde şöminesi, alt katta çift kişilik, üst katta ise 4 ayrı yatak bulunuyor. Bilginin Evi 6 kişi kapasiteli en şahane evlerden biri.

Burada kalabalık arkadaş grubunuzla şahane vakit geçirebilirsiniz. Evin içinde her şey oldukça otantik. Şömine karşısında 2 tane kütük ve 2 adet düz berjer bulunuyor, tam burada ateş keyfi yapmak için harika. Masal evin şömineli olması bence seçiminizin birinci şartı olmalı.

Şömine ateşinde tam bir Abant havası yaşanıyor. Yerde kürklü halılar tercih edilmiş. Evin her detayı doğayı temsil ediyor. Perdeler, duvardaki süsler, ahşap detayları, sizi dağ evinde kış tatili yapmaya geldiğiniz havasına sokmaya yeter. Banyo ve tuvalet bile oldukça otantik detaylar içeriyor.

Diğer evlere göre daha izole bir noktada olmasından dolayı da doğanın kalbinde hissediyorsunuz. Sabah uyandığınızda tertemiz Abant havasını içinize çekerek, kuş sesleri eşliğinde bahçesindeki salıncakta keyif yapabilirsiniz. Evin bahçe ve verandasında da keyif yapabilirsiniz.

Verandada otantik süslemeler dikkat çekiyor. Ayrıca, verandada da oturabileceğiniz koltuklar mevsime göre orada sizi bekliyor.

Aban Yeşil Ev’de her Cumartesi canlı müzik oluyor. Akşam yemeğimizi canlı müzik eşliğinde yiyoruz. Menü herkese hitap eden seçenekler ile gayet çok alternatif içeriyor. Abant her mevsim soğuk J Hangi mevsimde giderseniz gidin, hazırlıklı olmanızı öneririz. Restoran alanında, dış mekânda da ateş yakılıyor. Hem keyifli bir kış konsepti hem de sıcacık.

Sabah kahvaltısında restoranın en güzel masasını kapabilmek için erkenciyiz. Şöminenin tam karşısında bulunan masa şahane. Erken kalkan yol alır J Masayı kaptık J Kahvaltı içeriği de oldukça zengin. Kuş sütü eksik dediğimiz cinsten zenginlikte. Hem gözünüz hem de mideniz doyacak.

Restoran alanındaki süslemeler ve tasarım da şahane. Gündüz gözüyle daha fark edilir. Bakır kapların tereklere dizilmiş hali, birçok çeşit eski saat, duvarda hayvan figürleri gibi pek çok otantik süs eşyası görmeniz mümkün.

You might be interested:  Yoncalı Termal Otel Nerede?

Abant Yeşil Ev Masal Evleri, bence herkesin hayatında bir kere de olsun gidip, masal keyfini yaşaması gereken bir konaklama konsepti. Baharı, yazı, kışı her mevsimi birbirinden güzel, doğanın içinde huzuru bulup, çocukluğunuzun unutulmaz kahramanlarının evlerinde vakit geçirebileceğiniz farklı bir konaklama tasarımı.

 • Uğrarsanız bizi de hatırlayın.
 • Adres: Abant Yolu 5. Km Merkez / BOLU
 • Telefon: 0374 237 11 49/0544 237 11 49/0534 076 85 85
 • Mail: [email protected]
 • Kış Mevsiminde Abant’ta Yapmadan Dönmeyin;
 • Gölcük Milli Parkı’na gitmeden,
 • Gölcük çevresinde yürüyüş yapmadan,
 • Karda sucuk ekmek keyfi yapmadan,
 • Gazelle’de salep içmeden,
 • Dört mevsim konağı bahçesinde keşifler yapmadan,
 • Kartopu oynayıp, karda yuvarlanmadan,
 • Dört Mevsim’in leziz ev yemeklerini denemeden,
 • Abant göl çevresinde doğa yürüyüşü yapmadan,
 • Gece kar manzarası izlemeden,
 • Gece kar yürüyüşü yapmadan,
 • Masal evlerde konaklamadan,

DÖN-ME-YİN!!

Gamze KIR SAPANCI & Akın SAPANCI

Instagram: @gamzenika

ADETA BİR KIŞ MASALI, ABANT was last modified: Mart 15th, 2021 by gamzenika_admin

Bir Kış Masalı Uludağ

Her sene kış ayları gelince özellikle aralık ayından başlayarak bir heves kaplar içimizi, kar yağışını izlemek, sevdiklerimizle oyunlar oynamak için o kar tanelerinin düşeceği günü büyük umutla bekleriz.

İstanbul’da bu umut her geçen gün biraz daha düşüyor olsa da ülkemizin doğal güzellikleri, lüks otelleri, profesyonel pistleri ile bize bu mutluluğu yaşatabilen en özel yerlerinden olan Uludağ’dan gelir gelmez sizlerle bu deneyimi paylaşmak istedik.

Uludağ, Türkiye’nin ilk kayak sporlarına açılan dağı olma özelliğini taşıdığı için her konuda ilk yenilik doğal olarak burada yapılıyor. Birçokları tarafından kış sporlarının ve kar tatilinin sadece belli bir kesime özel olduğu düşünülse de aslında her bütçeye uygun olacak şekilde dağılmış olan oteller ve pistlerde 7’den 70’e herkes yağan karın ve kış sporlarının tadını çıkarabilir.

Uludağ’ın zirvesine ve 3 pistin tam ortasına yeni açılan Oksijen Zone Hotel Uludağ, mimarisi, yenilikçi hizmet anlayışı, güler yüzlü personeli ve size sunduklarıyla kısa sürede bölgenin parlayan yıldızı olmuş durumda.

Otel’in sahibi Ömer Faruk Kamburoğlu yıllardır Uludağ’a turlar düzenleyen Oksijen Travel’ın da sahibi olması sebebiyle bölgeye uzun zamandır hâkim ve otel için en doğru noktayı uzun gözlemler sonucu çok doğru belirlemiş.

Sizi sıcak havlular ve hijyen setiyle karşılayan otelin güler yüzlü personeli, check-in işlemleri sırasında sizlere sıcacık taptaze kestane ikram ediyor. Çeşitli ülkelerde birçok otel deneyimi yaşadık ama çok azında kendimizi bu kadar özel hissetmiştik diyebiliriz.

Sabah uyanıp kahvenizi yudumlarken pencerenizden hemen önünüzdeki pisti izleyebilirsiniz. Hijyen kurallarına uygun hazırlanmış kahvaltı salonunda büfeden konusunda deneyimli ustaların hazırladığı yiyeceklerin tadına baktıktan sonra hemen lobby de bulunan kayak odasından takımlarınızı giyebilir ve hemen önünüzdeki telesiyeje binebilirsiniz.

Bırakın Uludağ’ı dünyanın birçok kayak merkezinde böylesi hızlı ve pratik bir anlayış yok. İsterseniz de pistten kayarak otele girebilir tekrar giyinip odanıza çıkabilirsiniz.

Otelin tam pansiyon olması ve ilginin en üst seviyede olması size bir aile hissi yaşatıyor. İhtiyacınız olan her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş.

Yedi farklı oda türü olan otelin jakuziden şömineye birçok farklı özellik barındıran oda tipleri mevcut, bizim en sevdiğimiz yenilikçi özelliklerinden biri de her odada Netflix olmasıydı.

Böylece akşam konforlu yatağınıza uzanıp izlediğiniz dizinin kaldığınız bölümünden devam edebilirsiniz.

Bir tarafta yanan şömine ile birlikte Netflix diğer tarafta kar yağışıyla izlediğiniz pist ve dağ manzarası, emin olun anlatılmaz yaşanır dedikleri bu olsa gerek.

Otelin diğer bir yenilikçi imkânı ise İskandinav esintisi taşıyan ve ismini de kayak tanrıçasından alan alakart restoranı Skadi Chalet.

Restoranın otel içerisinde bulunan kısmında ister muhteşem dekore edilmiş masalarda dünya mutfağının seçkin örneklerini tadabilir ya da şömine önünde kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

İsterseniz de restoranın dışarıda bulunan kısmında kar yağışını ve kayanları izleyerek sıcak içeceğinizin tadını çıkarabilirsiniz. En keyiflisi de kayarken hiç kayak ekipmanlarınızı çıkarmadan restorana ulaşabiliyor olmanız. Sıcak çikolatanızı içip kaymaya devam edebiliyorsunuz.

 •  Otelin Genel Müdürü Osman Uğraş hem yurtiçinde hem yurtdışında uluslararası firmalarda yöneticiliğinden edindiği deneyimi ve tecrübeyi personele o kadar güzel aktarmış ki bütün personel her saniye sizinle alakalı.
 • Kısacası Oksjien Zone ile eski dağa yeni adet gelmiş, iyi ki de gelmiş.
 • instagram.com/resfebercouple/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *