Çok fazla seyahat eden insanlar için seyahatleri sırasında nasıl kıyafetleri tercih edecekleri oldukça önemlidir. Seyahat sırasında tercih edilecek kıyafetler gidilecek yere de uygun olmak zorundadır. Başka bir kıtada başka bir mevsimin yaşandığı bir ülkeye gidenler bu duruma özellikle dikkat etmek durumundalar.

Seyahat sırasında tercih edilecek kıyafetler konforlu ve rahat olmak zorundadır. 3 saatten fazla yolculuklarda elbiseler sizi sıkabilir. Bununla birlikte fazla hareket etme şansınız olmayan yolculuklarda da bu durum kendisini çok daha fazla hissettirir. Bu bakımdan uzun yolculuklar için yanlış elbise seçiminde bulunmak yolculuk boyunca sizi sıkıntıya sokabilir.

Seyahat sırasında tercih edilecek kıyafetler geçirgen ve vücudun hava almasına engel olmayan elbiseler olmalıdır. Kendi araçları ile seyahat edenler için kıyafet seçimi konusunda nispeten daha rahat davranabilirler. Rahat bir eşofman ya da bir tayt vücudu sıkmayacağı gibi vücudun terlemesine de engel olacaktır. Özel araçlarıyla seyahat edenler eğer seçtikleri kıyafetlerle rahatsızlık hissetmişlerse herhangi uygun bir dinlenme tesisinde bu kıyafetlerini değiştirebilirler. Bu imkânı olmayanlar ise dikkat etme zorundadırlar.

Seyahat Sırasında Tercih Edilecek Kıyafetler

Sıkmayan Pantolonlar Tercih Edilmeli

Kot ve kumaş pantolonlar vücudu sıkmadığı sürece tercih edilebilir. Özellikle kış ayları için bu tarz pantolonlar seyahat sırasında tercih edilecek kıyafetler arasındadır. Uzun sürecek yolculuklardan önce giydiğiniz pantolonun sıktığını hissettiğiniz anda o pantolonu giymekten vazgeçmek doğru bir davranış olacaktır. Çünkü yolculuğun ilerleyen saatlerinde yediğiniz ve içtiğiniz gıdalar yüzünden karnınızda şişkinlik oluşması muhtemeldir. Bu da zaten sıkan kıyafetin sizi daha çok sıkmasına sebep olacaktır.

Seyahat sırasında tercih edilecek kıyafetler kadar ayakkabı seçimi de önemlidir. Eğer yolculukta ayakkabılarınızı çıkarma imkânınız bulunmuyorsa kesinlikle rahat ve ayağınızı sıkmayan ayakkabılar tercih etmeniz gerekiyor. Kışın hafif botlar tercih edilebilir.

Bir önceki yazımız olan En Güzel Kilyos Plajları Sizleri Bekliyor başlıklı makalemizde Babylon Beach, Baykuş Plajı ve Burç Beach hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın