Sarımsaklı Plajı ve Gezilecek Yerler

Ayvalık’ın plaj ve oteller bölgesi olarak bilinen Sarımsaklı, ilçe merkezine yaklaşık 8 km uzaklıktadır. Sarımsaklı, özellikle denizi ve kumu ile meşhur bir bölgedir. 100 metre eninde ve 7 km uzunluğunda bir plaja sahip. Plajın tamamı halka açık ve ücretsizdir.

Öğle saatlerinde, batıdan esen imbat ile serinleyebilir ya da sahil boyunca sıralanan kafelerden birinde içeceğinizi yudumlayabilirsiniz. Sarımsaklı beldesi, yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktalarından biridir. Yeşilin her tonunu, mavinin tüm renklerini uçsuz bucaksız altın renkli plajında görebilirsiniz.

Sarımsaklı Otel ve Konaklama

Günlük kiralık ev ve villa kiralama, sempatik pansiyonları ve beş yıldızlı otel gibi çeşitli konaklama imkanlarına da sahipsiniz. Sarımsaklı plajının en büyük özelliklerinden biriside, altın renkli kumun vücuda yapışmamasıdır.

Sarımsaklı Gezilecek Yerler

Sarımsaklı’da yapılacak en iyi aktivitelerden birisi, sabah saatlerinde denizin kıyısında yürüyüş yapmak ve ardından tertemiz denize kendinizi bırakmak olacaktır. Bunun dışında gündüz plajlarda vakit geçirmekle beraber, tekne turlarına katılabilirsiniz. Eşsiz güzellikteki koy ve adalara götüren bu tekne turlarında, tüm gün süren canlı müzik ve açık büfe yemek ikramlarıyla, eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

Tabi ki en önemlisini sona sakladık. Şeytan Sofrası… Sarımsaklı ile Ayvalık arasında kalan bu yer, Çamlık Orman Kampı’nın hemen yukarısında yer alıyor. Demir kafes ile çevrili ve içinde şeytanın ayak izi olduğu iddia edilen, kocaman bir ayak izi bulunuyor. Ayvalık’ın muazzam güzellikteki adalarına hakim olan tepede yer alan Şeytan Sofrasına özellik gün batımını izlemek için gitmenizi öneririz.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın