Kaplıca denildiğinden akla gelen şehirlerden bir tanesi Afyon’dur. Bu bölgede bulunan termal su kaynakları son 25 yıl içerisinde yapılan tesisler ile insanların hizmetine sunulmuştur. Ancak çok fazla bilinmeyen, Manisa’nın Salihli ilçesinde de tesis anlamında gerçekten iyi hizmet veren bir yer bulunmakta. Salihli Kurşunlu Kaplıcaları pek çok kişinin rahatsızlıklarına deva olan yerlerden bir tanesi.

Manisa ili Salihli İlçesi sınırları içerisinde bulunun Salihli Kurşunlu Kaplıcaları sadece yerli değil yabancı turistlerin de uğrak yerlerinden bir tanesi. Özellikle İzmir’e olan yakınlığı da ziyaretçi çekmesinin ana sebeplerinden bir tanesi. Burası isterseniz günübirlik gelebileceğiniz, isterseniz de rezervasyonla gelip hem tesisin imkanlarından yararlanıp hem de doğa ile iç içe güzel bir tatil yapabileceğiniz bir yer.

İki Adet Büyük Havuz

Salihli Kurşunlu Kaplıcaları olimpik standartlarda olmasa da büyük sayılabilecek iki adet havuza sahip. Bu havuzlardan bir tanesi erkekler diğeri ise bayanlar için. Bu kapalı havuzlar tamamen termal su ile dolu. Suyun içinde bulunan yoğun kükürt havuza ilk girdiğinizde birkaç dakika başınızı döndürüyor. Tesiste bulunan bütün çeşmelerden termal su akmakta. Bu yüzden havuzdan çıktıktan sonra da duşunuzu sıcak termal su ile alıyorsunuz. Tesis ziyaretçilerine otel konforu sunmakta. Sadece bu konforu sunmakla kalmıyor daha fazlasını da sunuyor. Çünkü her odanın kendisine ait bir mini havuzu var. Bu havuzda rahatsızlıkları olanlar istedikleri kadar termal su ile tedavi görebiliyorlar.

Günübirlik bu tesise gelmeyi düşünenler için kış aylarında hafta arası oldukça sakin bir tesis. Hafta sonları ve yaz aylarında ise civar illerden ve yurt dışından sadece bu tesisten faydalanmak için çok sayıda insan buraya gelmekte.

Gelen Aramalar: https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1888 wXm5n29arEIrVBczvpT4G8FOgd1dIX2yg6Cm7bj5EYs6PofhbCjKRuwef-Gg31uj 43e3fdf2b34ba7646d1666496be40d3ba994af95&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın