Kaplıca denildiğinden akla gelen şehirlerden bir tanesi Afyon’dur. Bu bölgede bulunan termal su kaynakları son 25 yıl içerisinde yapılan tesisler ile insanların hizmetine sunulmuştur. Ancak çok fazla bilinmeyen, Manisa’nın Salihli ilçesinde de tesis anlamında gerçekten iyi hizmet veren bir yer bulunmakta. pek çok kişinin rahatsızlıklarına deva olan yerlerden bir tanesi.

Manisa ili Salihli İlçesi sınırları içerisinde bulunun Salihli Kurşunlu Kaplıcaları sadece yerli değil yabancı turistlerin de uğrak yerlerinden bir tanesi. Özellikle İzmir’e olan yakınlığı da ziyaretçi çekmesinin ana sebeplerinden bir tanesi. Burası isterseniz günübirlik gelebileceğiniz, isterseniz de rezervasyonla gelip hem tesisin imkanlarından yararlanıp hem de doğa ile iç içe güzel bir tatil yapabileceğiniz bir yer.

Salihli Kurşunlu Kaplıcaları

İki Adet Büyük Havuz

Salihli Kurşunlu Kaplıcaları olimpik standartlarda olmasa da büyük sayılabilecek iki adet havuza sahip. Bu havuzlardan bir tanesi erkekler diğeri ise bayanlar için. Bu kapalı havuzlar tamamen termal su ile dolu. Suyun içinde bulunan yoğun kükürt havuza ilk girdiğinizde birkaç dakika başınızı döndürüyor. Tesiste bulunan bütün çeşmelerden termal su akmakta. Bu yüzden havuzdan çıktıktan sonra da duşunuzu sıcak termal su ile alıyorsunuz. Tesis ziyaretçilerine otel konforu sunmakta. Sadece bu konforu sunmakla kalmıyor daha fazlasını da sunuyor. Çünkü her odanın kendisine ait bir mini havuzu var. Bu havuzda rahatsızlıkları olanlar istedikleri kadar termal su ile tedavi görebiliyorlar.

Salihli Kurşunlu Kaplıcaları

Günübirlik bu tesise gelmeyi düşünenler için kış aylarında hafta arası oldukça sakin bir tesis. Hafta sonları ve yaz aylarında ise civar illerden ve yurt dışından sadece bu tesisten faydalanmak için çok sayıda insan buraya gelmekte.

Bir önceki yazımız olan Geleneksel Rio Karnavalı başlıklı makalemizde Rio Karnavalı ne zaman, Rio Karnavalı'na nasıl gidlir? ve Ro Karnavalı nerde yapılıyor? hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın