Ramazan Bayramı Gidilecek Yerler

11 ayın sultanından sonra gelen Ramazan Bayramı, milyonların tatil planı yaptığı zaman dilimlerinden biridir. Eş, dost ve akraba ziyaretlerinin yanı sıra kişiler tatil zamanını değerlendirmek için yeni yerler keşfetmek istiyor. Ramazan bayramında gidilecekler yerler arasında ise, şu öneriler kişilerin dikkatini çekerken daha fazla ön plana çıkıyor:

Adalar

İstanbul’un görkemli yerlerinden biri olan Adalar, özellikle kısa süreli bir tatil planı yapmak isteyen kişiler için son derece ideal. Burgazada, Kınalıada gibi ziyaretçileri cezbeden pek çok noktası bulunuyor. Yaz aylarında turistlerin yoğun olduğu adalarda, ada manzarasına karşı yemeğinizi yiyebilir, bisiklet turuna çıkabilirsiniz.

Cunda Adası

Ayvalık’ta bulunan Cunda Adası, uzun zamandan beri tatilcilerin ilgi odağı haline gelen sayısız güzelliğe sahip yerlerden biridir. Hem tatil yapmak isteyen hem de birkaç günlüğüne huzurlu bir kaçamak yapmak isteyen kişiler için cazip olacak. Cunda Adasını ünlü hale getiren sahil şeridinde balık lokantalarından birine uğrayabilir ve adanın tarihi dokusunu yakından tanıma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Side

Ramazan bayramında nereye gidilmeli sorusuna cevap olarak verilecek diğer yerlerden biride Side oluyor. Özellikle Side tarihi yapısıyla bu tarz bir tatil arayanları cezbeden sayılı yerlerden biridir. Side antik kentinde Titreyen Göl, Manavgat Şelalesi, Antik Tiyatro gibi yerleri ziyaret edebilir ve ailenizle huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz.

Ağva

Huzurlu ve temiz yapısıyla bilinen Ağva, özellikle tatilcilerin kısa zamanlı olarak tercih ettiği yerlerden biri olarak ön plana çıkıyor. Şehrin gürültüsünden uzaklaşmak ve doğa ile iç içe kalmak isteyenler için birebir olacak Ağva, aynı zamanda ekonomik bir tatil yapmak isteyenler için son derece uygundur.

Gökçeada

En büyük kara parçası olarak bilinen Gökçeada, turistlerin yoğun olarak ilgi gösterdiği yerlerden biridir. Özellikle tarihi yapısı ve güzelliği nedeniyle yerli yabancı pek çok turist tercihini Gökçeada’dan yana kullanıyor. Ramazan bayramında ziyaret edilmesi gereken yerler arasında sıklıkla önerilen Gökçeada, kendi kültürü ve güzellikleriyle hoşça zaman geçirebileceğiniz yerler arasında. Burada Sualtı Milli Parkı, Tuz Gölü, Zeytinliköy, Kaleköy gibi yerleri ise mutlaka ziyaret etmeniz tavsiye ediliyor.

Bir önceki yazımız olan Erken Rezervasyon Yaptırmanın Faydaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Erken rezervasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın