Prag Gezi Rehberi

2
136

Prag Gezi Rehberi

8 8 441x300 - Prag Gezi Rehberi

Çek Cumhuriyeti’nin başkenti ve en kalabalık şehri olan Prag, herkesin gezip görmek isteyebileceği kentlerden biri. Tarih, romantizm, muhabbet, eğlence ne ararsanız Prag’da mevcut. Prag’a gitmek isteyenler, tatil planlarını bir hafta olacak şekilde ayarlasın. Şehir öyle güzel ve gezip görülecek yeri o kadar fazla ki 2-3 gün asla yeterli olmayacaktır.

 

Prag Gezip Görülecek Yerler

 

Prag Kalesi

7 13 458x300 - Prag Gezi Rehberi

Listemizin ilk sırasında, dünyanın en şatafatlı ve en büyük kalesi olan Prag Kalesi ile başlıyoruz. 880 yılında kurulan kale, günümüze kadar ayakta kalmayı başarabilmiş. Her yıl milyonlarca kişi Prag Kalesi’ni görmek için ziyaret ediyor. Öyle ki kale önünde içeriye girebilmek için uzun kuyruklar oluşuyor.

 

Aziz Vitus Katedrali

6 16 300x300 - Prag Gezi Rehberi

Ülkenin en büyük katedrali olan Aziz Vitus, Prag Kalesi’nin içinde bulunuyor. ‘Dinde daha güçlü olma’ mantığı ile Kral 4. Charles tarafından 1344 yılında yapımına başlandı. Ancak uzun bir süre Aziz Vitus Katedrali’nin inşasını tamamlanamadı. Yapımından 585 sene sonra tam anlamı ile inşası biten Aziz Vitus Katedrali, dünyanın da en büyük 5. Katedralidir.

 

Charles Bridge

5 18 450x300 - Prag Gezi Rehberi

1300’lü yıllarda 4. Kral Karl tarafından yaptırılan bu köprü, Prag’ın da en eski köprüsü unvanını taşıyor. 520 metre uzunluğa sahip bu köprünün her iki tarafında 15’er tane heykel bulunuyor. Prag’ın simge yapılarından biri olan bu köprüyü, seyahatiniz boyunca mutlaka ziyaret etmelisiniz.

 

 

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin