Portekiz Gezi Rehberi

Portekiz deyince akla ilk gelen şey 3F yani Fiesta, Fado ve futboldur. Ülkede gezip görülecek yer sayısı bir hayli fazla, bu sebepten dolayı 2-3 günlük bir gezi yetersiz kalır. Portekiz seyahatiniz için en az 1 haftanızı ayırın ki bu masal gibi şehri doyasıya görüp, yaşayabilirsiniz. Lafı çok uzatmadan sizlere Portekiz gezinizde görmeniz gereken yerlerin kısaca tanıtımını yapacağız.

 

Lizbon

Portekiz Gezi Rehberi

Portekiz’in başkenti olan Lizbon, ayrıca en büyük ve kalabalık şehridir. Burada kültürel gezilerin yanı sıra spor etkinliklerine de katılabilirsiniz. Graca bölgesi, Hz. İsa Heykeli, 25 Nisan Köprüsü, Cascais Kasabası, Sintra Kasabası, Kaşifler Anıtı, Belem Kulesi, Santa Justa Asansörü ve Lizbon Ticaret Meydanı’nı gezmenizi öneririz.

 

Luis Köprüsü

Portekiz Gezi Rehberi

Luis Köprüsü, Portekiz’in bir diğer popüler şehirlerinden biri olan ’da bulunuyor. Kentin simgesel yapılarından biri olan Luis Köprüsü’nün uzunluğu 385 metre, yüksekliği ise 44 metredir.

 

Porto Katedrali

Portekiz Gezi Rehberi

Devasa bir şatoyu andıran Porto Katedrali, kentin en dikkat çekici ve en eski tarihi yapılarından biridir. Geçmişten günümüze ayakta kalmayı başaran katedral, ülkenin en çok turist çeken noktalarından biri olarak hizmet veriyor.

 

Duoro Nehri

Portekiz Gezi Rehberi

Porto’nun bir diğer simgesi olan Duoro Nehri, özellikle çiftler için mükemmel bir yer. Burada turlara katılarak, Duoro Nehri üzerinde unutulmaz anlara şahit olabilirsiniz.

 

Fatima Şehri

Portekiz Gezi Rehberi

Fatima şehri, oldukça küçüktür ama burayı önemli kılan ise Hristiyanlık dininin hac merkezlerinden biri olması. Hemen hemen şehrin her tarafında kiliseler, bazilikalar, dini simge ve sembollerle doludur. Portekiz seyahatinizde mutlaka görmeniz gereken yerler listemizde Fatima şehrini de ekliyoruz.

 

Portekiz Gezi Rehberi

Portekiz’in bir diğer dini merkezlerinden olan Braga, kültürel yerlerinin dışında ayrıca muazzam doğal güzelliklere de sahiptir. Braga seyahatinizde doğa turlarınıza kesinlikle katılmanızı öneririz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Bolivya Gezi Rehberi başlıklı makalemizde Bolivya, gezi rehberi ve La Paz gölü hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

3 YORUM

  1. Yaz için yavaş yavaş plan yapıyorum, gezilecek bir kaç ülke çıkardım ancak karar vermek gerçekten zor hepsi bir birinden güzel.

  2. Geçen sene portekize gitmiştim ancak çok fazla şehir gezememiştim bu senede portekize gideceğim, gezi rehberinde gerçekten çok hoş şehirler var.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın