Perseid Göktaşını İzleyebileceğiniz Ülkemizdeki En İyi Yerler

Perseid adını verdiğimiz kavram en çok bilinen gök taşı yağmurlarından bir tanesidir. Bir çoğumuz gökyüzüne aşırı ilgi duymaktayız. Yaşam boyunca yazılan en güzel şiirler hepsi gökyüzü ile buluşturulmuş ve biz insanoğlu için özgürlüktür adeta gökyüzü. Gökyüzüne dalarak yıldızların keyif verici görünümüne kapılmak için seyahat edeceğiniz noktaları sizlerle paylaşmaktayız.

Perseid Göktaşını İzleyebileceğiniz En İyi Yerler

Uludağ

Suni ışıklar ne kadar az olursa göktaşlarının görüntüsünü o kadar net görebileceğinizi unutmayın. Hafta sonu Uludağ kaçamağı yaparak hem keyifli bir gündelik tatil hem de gece gökyüzünde gökyüzüne kapılıp gideceksiniz.

 

Perseid Göktaşını İzleyebileceğiniz En İyi Yerler

 

Nemrut Dağı

Gün batımı ve güneşin doğuşunun en güzel olduğu ilimizden bir tanesi de Adıyaman’ dır. Adıyaman’ ın en güzel ve turistik alanlarından olan Nemrut Dağı’ nı ziyaret ederek yıldızların dansına sizlerde eşlik edebilirsiniz.

Gelidonya Feneri

Gelidonya Feneri Antalya’ nın Kumluca ilçesinde bulunmaktadır. Bir nevi bizlere hayranlık uyandıran bu belde 2007 yılında en güzel manzaraya sahip yer seçilmiştir. Görsel bir şölene katılarak hayal gücünüzün sınırlarını burada zorlayın.

Patara Plajı

Patara Plajı ülkemizde yer alan en güzel 15 plajdan bir tanesidir. Antalya Kaş’ a yakın mesafede konumlanan plaj uzun ve oldukça geniş. Perseid göktaşının en iyi gözlemlendiği bu alanda caretta cerattalarında yumurtlama alanıdır.

Perseid Göktaşını İzleyebileceğiniz En İyi Yerler

Gökçeada

Samanyolu’ nun en iyi gözlemlendiği alanlardan bir tanesi de ülkemizin en büyük adası olan Gökçeada’ dır. Açık havada gözlemlediğinizde binlerce yıldızın tepenizde döndüğünü keşfedeceksiniz. Şunu söylemeden geçemeyeceğiz her yıl düzenlenen etkinlik kapsamında 12-13 Ağustos dönemlerinde Gökçeada Yıldızkoy etkinlikleri ile binlerce kişi yıldız yağmuru izleme etkinliklerine katılmakta.

Hasan Dağı

Son derece heybetli bir görünüme sahip olan bu dağ adeta nefes kesen bir manzaraya sahip diyebiliriz. Aksaray sınırları içerisinde bulunan dağ yağmuru için bir diğer alternatif seçenektir.

 

Bir önceki yazımız olan Sonbahar Tatili İçin Öneriler başlıklı makalemizde sonbahar tatili hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın