Gezi Rehberi

Pattaya Gezi Rehberi

Pattaya, Tayland’ın en popüler turistik kentlerinden birisi. Bangkok’a 165 km uzaklıkta olan bu sahil kasabası, sadece eğlence hayatı ile bilinir. Senede 6 milyonun üzerinde turist ziyaret etmektedir. Ayrıca buraya yerleşen çok sayıda Amerikalı emeklide görebilirsiniz. Siz değerli okuyucularımıza Pattaya hakkında bazı önemli bilgiler verelim.

Pattaya Gezi Rehberi

  • Turistik Seçenekler Kısıtlı: Burası için her ne kadar sahil kasabası dediysek de burada denize pek girilmiyor. Eğlence hayatı dışında yapılacak fazla bir seçenek maalesef bulunmuyor.
  • : Dünyanın en iyi ve hareketli gece kulüpleri buradadır desek herhâlde abartmış olmayız. Akşam başlayan hareketli müzikler, sabahın ilk ışıklarına kadar devam ediyor. Özellikle eğlence anlayışı daha geniş olan kişiler için muhteşem bir yer…
  • Jet-Ski Kullanmayın: Jet-Ski kiralayanlar mafya tarafından yönetiliyor. Bu yüzden soyulma tehlikeniz çok fazla… Yerli halk dahil hiç kimse Jet-Ski kullanımını önermiyor.
  • Mobilet Kiralayın: 2 ile 3 dolar arasında tüm gün rahat ve ekonomik bir şekilde gezebilirsiniz.
  • Yaptırın: Pattaya’ya gidip de masaj yaptırmadan dönmek gerçekten çok büyük bir kayıp. Pattaya, dünyanın en iyi masajlarının yapıldığı yerlerin başında gösterilmektedir.

 

Pattaya

 

Nong Noogh Bahçesi

Pattaya Gezi Rehberi

Mr. Pisit ve Mrs. Nongnooch Tansacha tarafınca yaptırılan olağanüstü bir yer. Burayı ziyaret edecekseniz, kesinlikle fil turu yapmanızı öneririz. Filin üzerinde tüm bahçeyi gezebilirsiniz.

 

Pattaya Gezi Rehberi

Pattaya’nın kalbinin attığı, gece hayatının dibine vurulduğu, masaj ve Tai restoranlarını bulabileceğiniz caddedir. Pattaya gezinizin yüzde 80’i burada geçecek.

 

The Wat Khao Phra Bat Temple

Pattaya Gezi Rehberi

Klasik Budist tapınaklarından biridir. Bize her ne kadar sıra dışı gelse de Tayland’da onlarcasını göreceksiniz. Gidilmeye değer bir yer…

 

 

Bir önceki yazımız olan Washington Ulusal Doğa Tarihi Müzesi başlıklı makalemizde Ulusal Doğa Tarihi Müzesi, Ulusal Tarih Müzesi ve Washington Doğa Tarihi Müzesi hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

3 YORUM

  1. Gittiğim ilk gün sahil kasabasına gittim, tam anlamıyla eğlenceyi doruklarına kadar yaşıyorsunuz, ilk defa böyle bir şey gördüğüm için çok hoşuma gitti benim.

  2. Gezdikten sonra masaj yaptırmaya gittim, daha öncesinde masaj yaptırmadığım için pişman oldum, masaj konusunda çok iyi bir yere gelmişler çok profesyonel yapıyorlar.

  3. 1 haftalığına küçük bir tatil yapmıştım, tüm gün canınız hiç sıkılmıyor, sabahları geziyor, akşama doğru denize giriyor sonrasını barlarda geçiyorduk tüm gün bitiyordu.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın