Papua Yeni Gine Gezi Rehberi

Türkiye’ye bir hayli uzak olan Papua Yeni Gine, Okyanusya kıtasında yer alıyor. 8 milyona yakın nüfusu ile oldukça güzel bir ülke olan Papua Yeni Gine’de çok sayıda yer bulunuyor. Bugünkü yazımızda sizlere bu yerlerden bazılarını tanıtacağız.

 

Papua Yeni Gine Gezi Rehberi

Kerema, ismini kıyı boyunca yer alan deltalardan almış olmakla birlikte Gulf Eyaleti’nin de başkentidir. Genelde yerli kabilelerin yaşadığı Kerema’yı ziyaret etmeniz durumunda yeni kültürlerle tanışabilir ve muhteşem doğal güzellikleri yakından görme şansına sahip olabilirsiniz.

 

Madang

Papua Yeni Gine Gezi Rehberi

1871 senesinde keşfedilen bu yer, 2. Dünya Savaşı sırasında Japon askerlerinin işgaline girdi. Savaşın etkilerini üzerinden çabuk atan Madang, şu an çok önemli bir turizm şehridir.

 

St. Mary’s Katolik Katedrali

Papua Yeni Gine Gezi Rehberi

John Paul II tarafından 1984 senesinde ziyaretçilerine açılan St. Mary’s Katolik Katedrali, ülkenin en önemli ibadethanelerinden biridir. Muhteşem bir mimariye sahip katedralin bir diğer ismi ise Meryem Ana Katedrali’dir.

 

Ulusal Botanik Bahçesi

Papua Yeni Gine Gezi Rehberi

Port Moresby şehrinde yer alan Ulusal Botanik Bahçesi, ülkenin en fazla turist çeken yerlerinden biridir. Daha önce hiçbir yerde duyup görmediğiniz bitkileri burada görebilirsiniz.

 

Mc Carthy Müzesi

Papua Yeni Gine Gezi Rehberi

Garoka kentinde bulunan Mc Carthy Müzesi, genellikle yerli kabilelerin hayatlarıyla ilgili çok önemli eşyalar ve bazı tarihi eserler sergilenir. Kabileler ile alakalı en doğru bilgiyi almak ve yaşantılarını merak ediyorsanız kesinlikle Mc Carthy Müzesi’ne uğramalısınız.

 

Bir önceki yazımız olan Sri Lanka Gezi Rehberi başlıklı makalemizde gezi rehberi, gezip görülecek ve Sigiriya Aslan Kayası hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

2 YORUM

  1. Türkiyeye çok uzak ta olsa bence gezilecek yerlerin başında yer alması lazım, eğer yurtdışına tatile gidecekseniz kesinlikle papua yıda inceleyin.

  2. Ben ilk kittiğim gün kerema ya gittim, yeni kültüler, yaşam tarzları gördüm zamanın nasıl geçtiğini anlamadım doğrusu keşke daha fazla kalabilseydim papua da.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın