Gezi Rehberi

Panama Gezi Rehberi

Panama, Orta Amerika’da Karayip Denizi ile Kuzey Pasifik kıyılarında yer alır. Ülkenin resmi dili İspanyolca olmakla beraber İngilizcede son derece yaygın konuşulan dillerin arasında yer alır. Kendi adındaki başkente sahip olan Panama, ülkenin de en büyük ticaret ve kültür merkezidir. Panama, turizmden oldukça büyük kazançlar elde eden bir ülkedir.

Panama Gezi Rehberi

Panama

Şüphesiz ki Panama’nın en çok bilinen ve en çok turist çeken yerlerinin başında ünlü Panama Kanalı gelmektedir. Muazzam bir mimariye sahip olan bu kanala, Panama seyahatinizde mutlaka uğramanız gerekir. Bunun dışında kent merkezinde çok sayıda müze bulunur. Buraları ziyaret ederek Panama tarihine yakından tanıklık etmiş olabilirsiniz.

Panama Gezi Rehberi

Kültür ve Eğlence

Panama’nın epey renkli ve hareketlidir. Restoran, kafe ve barların dışında striptiz kulüpleri, kumarhane, dans kulüpleri, gay bar gibi sayısız alternatifler bulunur. Panama’nın bir diğer önemi ise çok sayıda gösteri ve festivallere de ev sahipliği yapar. Özellikle meşhur , her sene ocak ayında yapılmaktadır.

Panama Gezi Rehberi

Yeme İçme

Panama civarında Amerikan, İspanyol ve Fransız yemekleri yapan yerler oldukça yaygındır. Buradaki restoranlar oldukça kaliteli ve nezih mekanlardır. Doğu mutfağıyla ilgilide oldukça fazla restoran bulabilirsiniz. Panama’da yemekler genellikle acılı ve bol baharatlı olmakla beraber oldukça da lezzetlidir. Özellikle deniz ürünleri ile ilgili çok çeşitli yemeklere sahiptir. Panama’nın ulusal yemekleri arasında; Sancocho, Patacones de Platano ve Ceviche yer alır. Kesinlikle tatmanızı öneririz.

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Dominik Cumhuriyeti Gezi Rehberi başlıklı makalemizde Dominik Cumhuriyeti, Dominik Cumhuriyeti nerede? ve Dominik Cumhuriyeti'ne nasıl gidilir? hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın