Özbekistan Gezi Rehberi  Orta Asya’da bulunan Özbekistan’ın nüfusu 30 milyondur. SSBC’den ayrılarak bağımsızlığını elde eden yedi ülkeden yalnızca biridir. Özbekistan’ın kültürü, tarihi şehirleri ve doğal güzellikleri insanları oldukça şaşırtıyor. Özellikle başkent ’te bulunan müzelere mutlaka uğramalısınız.  

Özbekistan Gezi Rehberi  Başkent Taşkent’te bulunan ve 2015 senesine yaptırılan Minor Cami, Özbekistan’ın en büyük ve en modern camisi olma özelliğini taşıyor. En son teknolojiyle yapımı tamamlanmıştır. Dikkat çekici ve ilgi uyandırıcı görünüşüyle herkesi kendisine hayran bırakıyor. Başkent Taşkent’e uğrarsanız, Minor Cami’yi ziyaret etmeyi unutmayın.  

Bağımsızlık Meydanı

Özbekistan Gezi Rehberi  Bağımsızlık Meydanı, Taşkent’te bulunan ve mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında yer alıyor. Bağımsızlık Meydanı’nda birçok heykel, yüksek binalar ve havuzlar yer alıyor. Dinlenmek ve gezmek için en ideal yerlerden biri.

 

Özbekistan Gezi Rehberi  1996 yılında Timur İmparatorluğu Tarih Müzesi, Taşkent’te ziyaretlere açılmıştır. Özellikle tarif ile iç içe olanların bu müzeyi görmeleri gerekiyor.

 

Japon Bahçesi

Özbekistan Gezi Rehberi  Dinlenmeye ve sessiz bir ortamda dostlarınızla sohbet etmek istiyorsanız uğrayacağınız adres Japon Bahçesi olmalı. Japon Bahçesi’nde pek çok bitki yer alıyor. Bazı bitkiler ise endemik. Doğal güzelliğinin yanı sıra sizlere sunduğu muhteşem manzarasıyla da harika zamanlar geçirebileceğiniz yerlerden biri.

 

Şehr-i Sebz

Özbekistan Gezi Rehberi  Şehr-i Sebz, Semerkan’dan yaklaşık 50 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Oldukça eski bir şehir olan bu yerin 2700 senelik bir tarihi var. Bu sebeple Türkler için ayrı bir yere sahip. Türklere özgü tarihi yapıları ve kültürü bu şehirde çok daha iyi görebilirsiniz.  

Bir önceki yazımız olan Bangladeş Gezi Rehberi başlıklı makalemizde Ahsan Manzil, Bangladeş ve Dakka hakkında bilgiler verilmektedir.

 
 
Özbekistan Gezi Rehberi
Orta Asya’da bulunan Özbekistan’ın nüfusu 30 milyondur. SSBC’den ayrılarak bağımsızlığını elde eden yedi ülkeden yalnızca biridir. Özbekistan’ın kültürü, tarihi şehirleri ve doğal güzellikleri insanları oldukça şaşırtıyor. Özellikle başkent Taşkent’te bulunan müzelere mutlaka uğramalısınız.  

Minor Cami

Özbekistan Gezi Rehberi
Başkent Taşkent’te bulunan ve 2015 senesine yaptırılan Minor Cami, Özbekistan’ın en büyük ve en modern camisi olma özelliğini taşıyor. En son teknolojiyle yapımı tamamlanmıştır. Dikkat çekici ve ilgi uyandırıcı görünüşüyle herkesi kendisine hayran bırakıyor. Başkent Taşkent’e uğrarsanız, Minor Cami’yi ziyaret etmeyi unutmayın.  

Bağımsızlık Meydanı

Özbekistan Gezi Rehberi
Bağımsızlık Meydanı, Taşkent’te bulunan ve mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında yer alıyor. Bağımsızlık Meydanı’nda birçok heykel, yüksek binalar ve havuzlar yer alıyor. Dinlenmek ve gezmek için en ideal yerlerden biri.

 

Emir Timur Müzesi

R
[ara1reklammm]
Özbekistan Gezi Rehberi
1996 yılında Timur İmparatorluğu Tarih Müzesi, Taşkent’te ziyaretlere açılmıştır. Özellikle tarif ile iç içe olanların bu müzeyi görmeleri gerekiyor.

 

Japon Bahçesi

Özbekistan Gezi Rehberi
Dinlenmeye ve sessiz bir ortamda dostlarınızla sohbet etmek istiyorsanız uğrayacağınız adres Japon Bahçesi olmalı. Japon Bahçesi’nde pek çok bitki yer alıyor. Bazı bitkiler ise endemik. Doğal güzelliğinin yanı sıra sizlere sunduğu muhteşem manzarasıyla da harika zamanlar geçirebileceğiniz yerlerden biri.

 

Şehr-i Sebz

Özbekistan Gezi Rehberi
 
 

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

3 YORUM

  1. Müzeleri gerçekten çok ünlü, bir çok turistte bulunuyor zaten müzelerinde, ben gittiğimde bu kadar fazla müze olduğuna inanamamıştım.

  2. Gittiğimde ilk yaptığım iş Şehr-i Sebz gitmek oldu çünkü 2700 senelik bir geçmişe sahip, yani tarihin derinliklerini hissedebilmek için süper bir yer.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın