Zaman her ne kadar uçak zamanı olsa da bazen gidilecek yerlere uçakla gitmek pek mümkün olmuyor. Özellikle Güney Amerika’ya seyahate gidenler otobüs yolculukları için hazır olmalılar. Hem de burada çıkılacak otobüs yolculukları dünyanın diğer ülkelerinde olduğundan çok daha heyecan verici ve korku dolu olabilir.

Otobüs yolculuğuna çıkarken yapılması gereken belli başlı hazırlıklar vardır. Bunlar yolculuğun süresiyle de doğru orantılıdır. Eğer otobüs yolculuğu 6 saatten fazla sürecekse o zaman kesinlikle rahat kıyafetler giyilmesi gerekmekte. Bununla birlikte eğer dar pantolonlar giyilirse o yolculuğun bir ıstıraba dönüşmesi kaçınılmaz. Aynı şekilde ayağı sıkan ayakkabılar da tercih edilmemelidir. Bunun sebebi ise yolculuk sırasında şişen ayakların yine ağrımaya başlaması olacaktır.

Otobüs Yolculuklarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hava Koşullarını İyi Analiz Edin

Yolculuğa çıktığınız bölgenin havasına bağlı olarak üşütmeyen ama çok da terletmeyen kıyafetler giymek gerekmekte. Bununla birlikte yanınıza da kesinlikle nispeten biraz kalın bir sweat-shirt ya da kış mevsimi ise hırka alabilirsiniz. Yolculuğa çıkmadan önce kesinlikle kişisel ihtiyaçlarınızı da görmeyi unutmayın. Bilhassa uzak doğu ve Güney Amerika’da yapılan otobüs seyahatlerinde sıkıştığınız zaman otobüsü durdurabilmeniz oldukça zor. Bu kuralcılıktan kaynaklanan bir durum değil. Sadece gidilecek yere daha kısa sürede ulaşma isteğinden kaynaklı bir durum.

Otobüs Yolculuklarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gittiğiniz yerde yapacağınız seyahat turistik yarı açık otobüslerle yapılacaksa ve iklim sıcaksa bu sefer de yanınıza güneşten korunmak için bir şapka ya da şemsiye almak en iyisi olacaktır. Bu sayede hem gereksiz bronzlaşmanın önüne geçersiniz hem de başınıza güneş geçme ihtimalini de en aza indirmiş olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Trenle Seyahat Ederek Gidilen Turistik Merkezler başlıklı makalemizde Tren Yolculuğu ile gidilecek merkezler, Trenle gidilecek yerler ve Trenle ulaşılacak tarihi mekanlar hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın