Doğası ve şifası suyu ile herkesi etkilemeyi başaran Oylat Kaplıcaları hakkında verilebilecek birçok bilgi, mağara ve şelalesi gibi tanıtılabilecek pek çok yeri bulunmaktadır. Ankara Bursa yolu üzerinde yer alan Domaniç Tavşanlı ayrımından girdiğinizde, Oylat Kaplıcaları’na nasıl gidilir diye sorgulamanıza gerek kalmaksızın 4 mevsim tatil merkezi konumunda olan bu muhteşem tesisleri bulabilirsiniz.

İnegöl ilçesine yaklaşık 25 kilometre mesafede ve yol boyunca yemyeşil bir orman içerisinden geçilmektedir. Bu nedenle Oylat yeşil vade turistik yerleri olarak da tanınmaktadır.

Oylat Kaplıcaları Özellikleri

Oylat Kaplıcaları özellikleri sayesinde Termal turizm açısından dünyada İsviçre’den sonra ikinci sırada yer almaktadır. Tedavi edilebilen rahatsızlıklar ve hastalıklar bu kaplıcanın şifalı suları sayesinde giderilebiliyor. Kireçlenme, kadın hastalıkları, böbrek rahatsızlıkları ve romatizmal ağrılar başta olmak üzere pek çok türden hastalığının şifa bulabilmesi için Oylat Kaplıcaları’ndan yararlanabilirsiniz.

Ayrıca sinir sisteminin vücut dengesini ve çalışmasını bozması durumunda ortaya çıkan birçok rahatsızlığı da, kaplıcaların şifalı suları ile tedavi edebilirsiniz.

Oylat Kaplıcaları Tesisleri

Romalılardan günümüze kadar uygulanan su terapilerine genel olarak SPA, orijinal ismi ile Sanitas Per Aquam denilmektedir. Sudan gelen sağlık anlamını taşıyan SPA, suyun soğuk sıcak ya da farklı şekillerde kullanılarak terapi yapılmasıdır. Oylat Kaplıcaları tesisleri içerisinde özel dekore edilmiş SPA merkezleri bulmanız mümkün. Egzotik kokular eşliğinde kendinizi bir banka dünyadaymış gibi hissetmek istiyorsanız, tesislerin bu hizmetinden kolaylıkla yararlanabilirsiniz. Ayrıca ihtiyacınıza göre bedeninize farklı bakımlar ve mesajlar yapılmasını da talep edebilirsiniz.

Oylat Kaplıcaları Pansiyon Fiyatları

Bursa-İnegöl karayolu ulaşımıyla İnegöl üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlanabilen Oylat Kaplıcaları pansiyon fiyatlarıyla da turistlere uygun gelmektedir.

Bölgede her türlü beklentinizi karşılayabilecek kalitede lüks pansiyonlar da mevcut. Önerimiz bölgeye gitmeye karar verdiğinizde, Oylatta hangi otelde kalınır, fiyatları nasıl ve sundukları hizmetler nelerdir yorumlardan yola çıkarak inceleme yapmanızdır…

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın