Kimi insan yaşadığı müddet boyunca etmeden duramaz. etmeyi artık hobi haline getirmiştir ve Dünya’nın sunduğu sınırsız güzellikleri gezip, görüp ve araştırarak kendi kültüründe yer edinmiştir. Bu yüzden insanlar, ölmeden önce görülmesi gereken yerleri ziyaret ederek bir nebze kültür merakını dindirmek ister. Bizler sizler için ölmeden önce görülmesi gereken yerleri derledik.

Sardalya Sürüleri, Güney Afrika

Milyonlarca balık grubundan oluşan bu harika sürüyü izlemeden ölmek istemeyeceğiniz kesin. İlkbahar ve yaz aylarında başlayan bu göç yolculuğu Port St. Johns’ta.
Ölmeden Önce Görülesi Yerler

Göller Bölgesi, İngiltere

Ülkenin en büyük gölü olan Wastwater’ında bulunduğu Göller Bölgesi mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir doğa harikası. Daha önce böyle güzellikte bir coğrafya görmemiş olabilirsiniz.

Peribacaları, Kapadokya, Türkiye

Doğal bir oluşumu bulunan Peribacaları’nı ziyaret etmeden hiçbir turist kuşkusuz ölmek istemeyecektir. Her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği bir bölgedir. Lav ve küllerin aşınması ile meydana gelmiştir.

Mackenzie Havzası, Yeni Zelanda

Ölmeden Önce Görülesi Yerler
Bu muhteşem gökyüzü manzarasını izlemek isteyenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerden birisidir. Muhteşem gökyüzü ambiyansı ve doğal güzelliğiyle adeta ziyaretçileri büyülüyor.

Büyük Göç, Doğu Afrika

Doğu Afrika’da başlayan ve milyonlarca hayvanların göç etmek için bir çatı altında toplandığı bu Büyük Göç bölgesini mutlaka görmelisiniz.

Monument Vadisi, ABD

Ölmeden Önce Görülesi Yerler
Kızıl ve renkli topraklarıyla muhteşem bir doğal güzellik sunan Monument Vadisi, hemen hemen bir çok kez kovboy filmi izleyenlerinden yakından tanıdığı bir mekan halindedir. Arizona sınırında bulunmaktadır.

Thrihnukagigur Volkanı, İzlanda

Volkan değilde, rengarenk görüntüsüyle adeta bir sanat eseri olduğu hissini veren bu doğal güzelliğini mutlaka görmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Urla’da Gezilecek Yerler başlıklı makalemizde urla hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın