gecenin bir vakti yakılan kamp ateşi ve gece bile denize girilebilen en güzel suların bulunduğu beldeden bir tanesidir. Şimdilerde plajı hassasiyetle korunan caretta carettaları ile deniz ve nehrin kavuştuğu ağaçların ise bu beldeyi korurcasına örttüğü saklı bir cennet gibi… ’ a giderek kaya tırmanışı, dalış gibi birden fazla aktivite bulunabilirsiniz. Hadi başlayım!

Olimpos' da Yapılacak Aktiviteler

Kayalıkların Gizemini Keşfe Çıkın

Hem eğlenceli hem de rahat bir aktivitede bulunmak istiyorsanız kanoya binerek kayalıkları keşfe çıkmak sizler için çok güzel bir etkinlik olacaktır. Suyun içerisinde bulunan pembe kayalıkları keşfedip kayalıkların arasında bulunan oyuğun yakının fotoğraf çekimi yapabilirsiniz. Bu aktivite kapsamında kanolar için ödeyeceğiniz tutar 30 dakikalık bir süre zarfı için 20 tl civarı olmakta.

Olimpos' da Yapılacak Aktiviteler

Gece Tanrılarının Ateşi Yanartaş’ a Tırmanın

Her ne kadar ilk kez duyanlar için inanılmaz bir durum niteliğinde olsa da bu bir gerçek ki bu kayaların arasında bulunan ateş hiçbir zaman sönmüyor. Bu kayaların sürekli bu şekilde yanıyor olmasına dair her ne kadar efsaneler olmuş olsa da Yanartaş’ ın asıl oluşumu gaz sızıntısından oluşmaktadır. Yanartaş’ a gelmek istiyorsanız özellikle gün batımında gelmenizi tavsiye ederiz. Yanartaş da dikkat etmeniz gereken tek şey akrepler ve Yanartaş için kayalara tırmanacağınızdan dolayı rahat bir ayakkabı giymek olacaktır. Tırmanış yaklaşık 30 dakika kadar sürmektedir.

Olimpos' da Yapılacak Aktiviteler

Ağaç Evlerde Konaklayın

Adeta Olimpos’ un simgesi haline dönüşen ağaç evler muhteşem kompleksleri ile ünlenmiştir.

Olimpos' da Yapılacak Aktiviteler

Trekking Yapın

Günübirlik yapacağınız tur katılımı ile Adrasan’ dan başlayarak Musa Dağı ve Adrasan Ovasını aşmanız sonrasında yürüyüşünüz Olimpos’ da son bulmakta.

 

Olimpos' da Yapılacak Aktiviteler

Dalış

Dalış için bir çok yer bulunmaktadır. Lakin dalış için önceden bilgi edinmelisiniz. Aynı zamanda Antalya ve Kaş’ ın salış için en iyi en güzel yerler olduğunu unutmayın.

Olimpos' da Yapılacak Aktiviteler

 

Bir önceki yazımız olan Dinginliğin Huzurun Adresi Bozcaada başlıklı makalemizde bozcaada hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın