Havaların Nisan ayında nispeten yavaş yavaş ısınmaya başlamasıyla birlikte vakti olanlar için ufak çaplı turlara çıkmanın da zamanı gelmiş oluyor. Bununla birlikte hafta sonu tatilleri içinde gidilecek çok güzel yerler var. İşte arasından birkaç öneri.

Nisan Ayında Gidilecek Yerler

Nisan ayının gelmesiyle birlikte Akdeniz be Ege’ye bahar gelmiş sayılıyor. Akdeniz ve Ege sahilleri her zaman için Nisan ayında çiçeklerin açtığı ve soğuk ülkelerden gelen turistlerin akın etmeye başladıkları yerler arasında. Eğer bu bölgelere yakın oturuyorsanız İzmir Çeşme ya da Antalya’nın kıyı şeritlerinde günübirlik dahi Nisan ayının tadını çıkarabilirsiniz. Nisan ayında gidilecek yerler arasında değerlendirilebilecek olan Çeşme’de erken bir tatilin tadını çıkarmak size düşüyor.

Nisan Ayında Gidilecek Yerler

Nisan ayında gidilecek yerler arasında bir diğer seçenek ise Kıbrıs. Bilindiği gibi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gitmek için herhangi bir vizeye gerek yok. Bu bakımdan havaların ülkemize göre daha ılık bir duruma gelen Kıbrıs da seçenekler arasında bulunabilir. Nisan ayında Kıbrıs’a giderek turistlerle birlikte sezonu açabilir, denizin ve güneşin tadını şimdiden çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Nisan Ayında Gidilecek Yerler

Nisan ayında gidilecek yerler denildiği zaman mutlaka deniz olması mı gerek? Tabi ki hayır. Eğer tarihe ve doğaya da meraklıysanız havaların Nisan ayından gerçekten çok güzel olduğu Şanlıurfa ve Mardin’i de ziyaret edebilirsiniz. Buralarda yaz kış her daim tarihi yerleri gezmek için ülkemize gelen turist kafilelerine rastlamak mümkün. Onların arasına karışıp hem güzel bir tatil geçirebilir hem de görmediğiniz tarihi eserleri görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Santorini Adası Gezi Rehberi başlıklı makalemizde adası, gün batımı ve meze hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

3 YORUM

  1. Ben çeşmeye gitmiştim geçen yaz, hem eğlendim hemde bir çok görmediğim yeri gördüm, nisan ayı gitmek için çok uygun.

  2. Aslında nisan ayında türkiyenin bir çok yerine gidebilirsiniz, başta izmir geliyor bence çünkü izmir her zaman aktif olan şehirlerden biri.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın