Nikaragua Gezi Rehberi

’nın en büyük ülkesi olan Nikaragua, 6,1 milyon nüfusa ve 129,495 km2’lik yüz ölçümüne sahiptir. Nikaragua’nın tarihi önemli özelliklerinden birisi de hem İngilizler hem de İspanyollar tarafından sömürge olarak kullanılmasıdır. Doğal güzellikleri ile bilinen ülkede gezip görülecek sınırsız alternatifler bulunuyor.

 

Devrim Meydanı

 Nikaragua Gezi Rehberi

Başkent ’da bulunan Devrim Meydanı, gezip görülecek yerler listemizde yer alıyor. Nikaragua’nın en hareketli yerlerinden biri olan bu meydanda ayrıca çok sayıda tarihi yapı bulunuyor.

 

Managua Eski Katedral

 Nikaragua Gezi Rehberi

1920 senesinde mimar Pablo Dambach tarafından yapılan Managua Eski Katedrali, 1972 senesinde oluşan depremde çok ciddi hasar almıştır. Uzun bir süre bakımsız halde kalan Eski Katedral, 1990’lı senelerde restore edilmiş ve ziyaretçilere açılmıştır.

 

Masaya Yanardağı Ulusal Parkı

 Nikaragua Gezi Rehberi

Managua’nın yaklaşık 20 kilometre güneyine bulunan Masaya Yanardağı Ulusal Parkında çok sayıda ve farklı türlerden krater ve kaldera görebilirsiniz. Doğa severler ve maceraperestlerin özellikle ilgi gösterdiği Masaya Yanardağı Ulusal Parkı, Nikaragua seyahatinizde mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri olmalı.

 

Nikaragua Gezi Rehberi

Başkent Managua’dan sonra Nikaragua’nın en büyük 2. şehri olan Leon, ayrı zamanda ülkenin de en eski kentidir. Burada Orta Amerika’nın en büyük 2. üniversitesi de bulunuyor. Leon’a seyahat edecekseniz National Autonomous University of Nicaragua, Subtiava Kilisesi, San Juan Bautista de Kilisesi ve Leon Katedralini mutlaka ziyaret etmelisiniz. Ayrıca yöresel lezzetleri de tatmanızı kesinlikle öneririz.

 

Bir önceki yazımız olan Aruba Gezi Rehberi başlıklı makalemizde Aruba nerede?, Aruba nereye bağlı? ve Aruba'ya nasıl gidilir? hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

2 YORUM

  1. Masaya Yanardağı Ulusal Parkı nda bir çok doğal olay sonrası oluşan kaya parçalarını görmek mümkün eğer biraz doğayla ilgiliyseniz sizi çok etkileyecek şeyler var.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın