Ürgüpe uçakla ulaşım

Ürgüpe uçakla ulaşım

Kapadokya’da otobüs terminali bulunmamaktadır. Ürgüp Otobüs Terminali ya da Nevşehir Otobüs Terminali’ne gelip, buradan otobüs, minibüs, taksi ya da kalacağınız otelin shuttle servisi ile Kapadokya’ya ulaşabilirsiniz.

Ülkedeki pek çok şehir üzerinden Ürgüp’e direkt otobüs seferi düzenlenmektedir. Kamil Koç, Pamukkale, Metro gibi firmalar da bu seferleri gerçekleştiren otobüs firmalarından bazılarıdır.

Kapadokya otobüs bileti alma işlemlerinizi www.biletara.com üzerinden hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Kapadokya’ya Uçak İle Ulaşım

Ürgüpe uçakla ulaşım

Kapadokya’da havalimanı bulunmamaktadır. Buraya en yakın havalimanı Nevşehir ve Kayseri’deki havalimanlarıdır. Genellikle Nevşehir tercih edilir. Türk Hava Yolları; İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bodrum gibi pek çok Nevşehir’e sefer düzenlemektedir. Sefer sayılarının sıklığı şehir ve dönemlere göre değişiklik göstermektedir.

Nevşehir havalimanından Kapadokya’ya taksi, özel transfer veya kalacağınız otelin shuttle servis hizmeti ile ulaşabilirsiniz.

Kapadokya’ya Bireysel Araç İle Ulaşım

Kapadokya’ya en rahat ulaşımı bireysel araçla gerçekleştirebilirsiniz. Kapadokya bölgesinde gezilecek yerler için de araca ihtiyaç duyacağınız için size kolaylık sağlayacaktır.

İstanbul’dan Ankara otoyolu, Ege’den Afyon yolu, Karadeniz’den Samsun yolu, Doğu ve Güneydoğu bölgelerinden ise, Adana yolunu kullanarak gitmek mümkündür.

Kapadokya’ya Trenle Ulaşım

En az tercih edilen yöntem olsa da Kapadokya’ya trenle de gidebilirsiniz. Kayseri-Adana arası sefer yapan Erciyes Ekspresi ile Kayseri ya da Niğde tren garına gidebilirsiniz. Oradan otobüs ya da kiralık araç ile Kapadokya’ya ulaşabilirsiniz.

Erciyes Ekspresi her gün sefer düzenlemektedir ve yolculuk 6 saat sürmektedir.

Kapadokya’da Gezilecek Yerler

Kapadokya, ülkenin en ihtişamlı yerlerinden biridir. Buranın mistik havasını veren Peri Bacaları’nı her yerde görebilirsiniz ve mağaraları gezebilirsiniz.

Güvercinlik Vadisi, Uçhisar Kalesi, Aşıklar Vadisi, Devrent Vadisi, Kızılçkukur Vadisi ve Paşabağ; bu açıdan sizi doyuma ulaştıracak en özel yerlerdir.

Avanos’ta çömlekçileri ziyaret etmek, tarihi taş köprü ile tahta köprüyü görmek, Saç Müzesi’ne gitmek, Göreme Açık Hava Müzesi’ni gezmek, Ihlara Vadisi ve Derin Kuyu Yeraltı Şehri’ni keşfetmek Kapadokya sınırları içerisinde yapmanız gerekenler listesinde yer alıyor.

Kayseri Hava Alanı Kapadokya Transferi ve Fiyatları Nelerdir ? 60 TL

Kapadokya’ ya nasıl gideceğiniz konusunda kararsız iseniz aşağıda yazdıklarımız size fikir olabilir. Kapadokya bölgesine uçak ile ulaşım yapabileceğiniz 2 hava alanı bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi Nevşehir diğeri Kayseri hava alanıdır.

Kayseri Hava alanı Kapadokya transferi için izleyeceğiniz yol çok basittir. Uçak Kodunuzu bizlere ulaştırmanız ile sizin bilgilerinizi operasyon ekibimize iletiyoruz. Kayseri hava alanına geldiğinizde bavullarınızı alıp çıkış yapıyorsunuz. Shuttle transfer fiyatı 60 tl dir.

Rezervasyon için +905324530363 tıklayabilirsiniz. WhatsApp üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Kayseri Hava Alanı Kapadokya Transferi Karşılaması

Eşyalarınızı alıp ilk çıkış yaptığınız yerde sizi karşılayacak olan arkadaşlarımızı görmüş olacaksınız. Ellerinde adınızın yazdığı karşılama panosu ile karşılanıp shuttle, servis araçlarımıza 2 dakikalık yürüyerek yolculuğunuz başlayacaktır.

Kayseri havaalanı ile Kapadokya Shuttle servisimiz arasında 50 metre mesafe bulunmaktadır. Yolcularımızın yüklü bavullarında kaptanımız yardımcı olmaktadır. Havaalanı çıkışında sizleri karşılayan kaptanlarımız hemen çıkışta bulunmaktadır.

En önemli detay ise Kayseri ve Nevşehir havaalanında bulunan araçlarımız direk uçağınıza servis vermektedir. Yani sizleri havalimanında başka gelen uçaklar için bekletmemekteyiz. Direk uçağa olan servis araçlarımız ile uçağınızdan alınıp Kapadokya havaalanı transferi için direk ulaşımınız otelinize kadar sağlanmaktadır.

Kapadokya shuttle servis hizmetimiz ile direk otelinize kadar bırakılmaktasınız. Havaalanı otel transferi için hem gelirken hemde dönerken servis araçlarımızı kullanabilirsiniz.

Kayseri ve Nevşehirden Kapadokya Havaalanı Transfer Fiyatları

 • Kapadokya Ürgüp Transfer Fiyatı: 60 TL
 • Kapadokya Göreme Transfer Fiyatı: 60 TL
 • Kapadokya Ortahisar Transfer Fiyatı: 60 TL
 • Kapadokya Uçhisar Transfer Fiyatı: 60 TL
 • Kapadokya Avanos Transfer Fiyatı: 60 TL
 • Nevşehir Merkez Transfer Fiyatı: 70 TL
 • Kapadokya Mustafapaşa Fiyatı: 80 TL

Kayseri Hava Alanı Kapadokya Transferi ile Hangi Bölgelere Ulaşım Sağlarsınız

Firmamız sizi havaalanından aldıktan sonra Mustafapaşa, Ürgüp, Ortahisar, Göreme, Çavuşin, Avanos lokasyonlarındaki otellerinize ulaştıracaktır. Bizimle iletişime geçtikten sonra otelinizin farklı bölgede olduğunu düşünüyorsanız mutlaka bilgi alınız.

Ürgüpe uçakla ulaşım

Kayseri Hava Alanı Kapadokya Transferi Araçları

Kayseri Hava Alanı Kapadokya Transfer Hizmeti Ne Kadar ? Fiyatlar

Hava alanından gideceğiniz bölgeye yada otelinize kadar ödeyeceğiniz fiyat 60 TL‘ dir. Sizi karşılayan araçlar ve ulaşım yapacağınız shuttle hizmetinde kullanılan araçlar Mercedes Sprinter markadır. Araçlar yeni ve konforlu olarak sizleri bölgeye getireceklerdir. Transfer shuttle hizmet fiyatı 60 TL’ dir. 

Shuttle transfer hizmeti için ücretinizi internet üzerinden yapabilirsiniz. İsterseniz rezervasyonunuzu yapıp bölgeye geldiğinizde de yapabilirsiniz. Yani otelinize ulaştığınızda transfer fiyatını araçtan indiğinizde yapabilirsiniz.

Kayseri Hava Alanı Shuttle Servis Hizmeti ve Kapadokya’ ya Ulaşım Süresi

Kayseri airport hava alanı ile Kapadokya bölgesine ulaşım ortalama 50 dakika ile 60 dakika arasında sürmektedir.

Mustafapaşa, Ürgüp, Ortahisar, Göreme, Çavuşin, Uçhisar ve Avanos bölgeleri için yolculuk süresi 1 saat öngörülmekte ve planlanmaktadır.

You might be interested:  Bu yaz tatili İçin erken rezervasyon yapılması gereken 9 yer

Shuttle servisi yapan transfer araçlarımızın arkası bavullarınız için uygun dizayn edilmiş ve yolculuk sırasında eşyalarınız güvenli bir şekilde ulaşıma uygundur.

Eğer Nevşehir Hava Alanı üzerinden Kapadokya bölgesine gelmek istiyorsanız bunun için bize ulaşabilir ve transfer hizmetinizi alabilirsiniz. Bizlere 7/24 WhatsApp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Özel Vip ve gurup tekliflerimiz için fiyat almayı unutmayınız. Tüm araçlarımızda wifi hizmetimiz bulunmaktadır. Araçlarımıza bindiğinizde kaptanımıza şifresini sorabilirsiniz.

Kapadokya göreme transferi bilgileri için tıklayabilirsiniz.

Kapadokya’dan Kayseri ve Nevşehir Havaalanı Transferi

Kapadokya bölgesi otelleri için transfer servis hizmeti aldığınızda otellerinize kadar bırakılmaktasınız. Sonrasında seyahatiniz bittiğinde tekrardan havaalanına gitmek için firmamızı arayabilirsiniz. Kapadokya’dan Nevşehir ve Kayseri için havalimanı transfer hizmeti vermekteyiz.

Sizlerin uçuş saatlerini öğrenmemiz bizler için yeterlidir. Uçuş saatinizi yada uçuş kodunuzu aldıktan sonra sizleri uçağınızdan 1 saat öncesinde havaalanına bırakıyoruz. Otelinizin önünden sizleri alarak direk havaalanına götürmekteyiz. Rezervasyon yaptırmanızda fayda bulunmaktadır.

Çünkü sizlerin alış saati verilirken rezervasyon durumuna ve yoğunluğuna göre verilmektedir.

Kapadokya Havalimanı Uçak Bileti

Kapadokya Havalimanı 1998 yılında Nevşehir ilinde hizmete açılmıştır. Hizmete girdiğinde Nevşehir – Tuzköy Hava Meydanı olarak isimlendirilmiş ancak kısa süre içerisinde Nevşehir – Kapadokya Havalimanı olarak ismi değiştirilmiştir.

Nevşehir ilinde tek havalimanı olarak faaliyet gösteren limanın ismi 2015 senesinde Kapadokya Havalimanı olarak değiştirilmiştir. Yeşil Havaalanı Projesi kapsamında engelsiz yaşam desteği sunan, modern ve çevre dostu bir yapılanma kurarak 2014 yılında “Yeşil Kuruluş” ünvanı almaya hak kazanmıştır.

Ülkemize Turist Getiren Grubu (A) Seyahat Acentalarına Destek Sağlanması Hakkında kararın Mart ayında yürürlüğe girmesi ile 2018 yılında turizm desteği kapsamına alınmıştır.
Havalimanı, şehir merkezine 30 km, ilçe merkezine 10 km uzaklıktadır. Kapadokya Havalimanı’na ulaşım, ücretli yolcu servisi, taksi ve araba kiralama ile sağlanmaktadır.

Yaklaşık 1500 m2 büyüklüğünde iç hatlar terminali ve 2000 m2 büyüklüğünde dış hatlar terminaline sahiptir. Nevşehir’in yanı sıra Kayseri, Kırşehir ve Aksaray gibi çevre illerin de sivil hava ulaşımına açılan kapısı niteliğindedir. Türk Hava Yolları A.

O tarafından Haftanın 7 günü İstanbul Atatürk Havalimanı ve Anadolujet Tarafından Haftanın 7 günü İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına seferler yapılmaktadır. İstanbul dışında da yurt içi ve yurt dışı birçok noktaya sefer yapılmaktadır.

1998 yılında hizmete giren Nevşehir Kapadokya Havalimanı'nda iç ve dış hatlar terminali bulunuyor.

Nevşehir Tuzköy Hava Meydanı ismiyle açılıp daha sonra Kapadokya Havalimanı olarak değiştirilen havalimanı, Nevşehir kent merkezine 30 km, Göreme'ye 35 km, Avanos'a 35 km, Ürgüp'e 40 km, Kırşehir'e 70, Aksaray'a 80 ve Kayseri'ye 100 km mesafede yer alıyor.

Nevşehir Kapadokya Havalimanı'ndan Nevşehir kent merkezine ve çevre illere ulaşım hizmetleri otobüs, dolmuş ve taksi vasıtaları ile sağlanıyor.

Havalimanının iç ve dış hatlar terminali önünde bulunan duraktan bir taksiye binebilir veya Nevşehir Kapadokya Havalimanı bina içerisinde yer alan üç ayrı ofisten araç kiralayarak Nevşehir kent merkezi ile Ürgüp, Göreme, Avanos gibi turistik ilçelere ulaşabilirsiniz. Ayrıca shuttle ve özel transfer sağlayan firmalar da mevcut. Internet üzerinden online araç kiralama hizmeti almanız da mümkün. Nevşehir Havalimanı araç kiralama fiyatlarına göz atmakta fayda var.

Uçuş seferlerine göre hareket saatleri belirlenen Türk Hava Yolları'na ait yolcu servisleriyle havalimanından Ürgüp ve Göreme'ye ulaşım da mümkün.

Göreme istikametine hareket eden servis Nevşehir kent merkezinde yolcu indiriyor.

Nevşehir Kapadokya Havalimanı'ndan kalkan araçlar sırası ile Gülşehir Meydanı, Forum Kapadokya, Meteris Meydanı, Gülbahçe Parkı, Versa Hastanesi, Uçhisar Hanem Art Center güzergâhını takip ederek son durak olan Göreme Belediyesi önünde seyahati noktalıyor.

Türk Hava Yolları'nın Ürgüp yönüne giden yolcu servisleri Nevşehir Kapadokya Havalimanı'ndan aldığı yolcuları yine sırası ile Avanos Taşköprü, Avanos Meydanı, Altınyazı Otel, Hadosan Otel, Dinler Otel, Ürgüp Belediyesi ve son durak olan Ürgüp Hamamı önünde bırakıyor.

Nevşehir Belediyesi'nin Kapadokya Havalimanı'ndan şehir merkezine otobüs seferleri bulunuyor. Servis güzergâh ve saatleri için Nevşehir Belediyesi'nin 0 (384) 213 45 48 No'lu hattını arayabilirsiniz.

 • Nevşehir Kapadokya Havalimanı İletişim Bilgileri
 • Adres: Nevşehir Kapadokya Havaalanı Girişi, 50900 Tuzköyü/Gülşehir/Nevşehir, Türkiye
 • Telefon: +90 (384) 421 44 55 (15 Hat)
 • Faks: +90 (384) 421 44 51

1998 yılında hizmete giren Nevşehir Kapadokya Havalimanı'nda iç ve dış hatlar terminali bulunuyor.

Nevşehir Tuzköy Hava Meydanı ismiyle açılıp daha sonra Kapadokya Havalimanı olarak değiştirilen havalimanı, Nevşehir kent merkezine 30 km, Göreme'ye 35 km, Avanos'a 35 km, Ürgüp'e 40 km, Kırşehir'e 70, Aksaray'a 80 ve Kayseri'ye 100 km mesafede yer alıyor.

Nevşehir Belediyesi şehir merkezinden Nevşehir Kapadokya Havalimanı'na otobüs seferleri düzenliyor, servis güzergâh ve saatleri için Nevşehir Belediyesi'nin 0 (384) 213 45 48 No'lu hattını arayabilirsiniz. Diğer bir alternatif olarak oldukça turistik bir bölge olan Kapadokya çevresinde pek çok araç kiralama, shuttle, özel transfer hizmeti veren firma ile taksi durağı bulmanız mümkün.

Yine Türk Hava Yolları'na ait yolcu servisleriyle Ürgüp, Göreme, Avanos, Uçhisar ve Nevşehir kent merkezinden havalimanına doğru hareket eden araçlardan birini tercih edebilirsiniz.

Göreme istikametine hareket eden servisler başlangıç noktası olan Göreme Belediyesi önünden yolcu alarak, Uçhisar Hanem Art Center, Versa Hastanesi, Gülbahçe Parkı, Meteris Meydanı, Forum Kapadokya, Gülşehir Meydanı güzergahını izleyip Nevşehir Kapadokya Havalimanı'na ulaşıyor.

Türk Hava Yolları'nın Ürgüp hareketli servis araçları başlangıç noktası olan Ürgüp Hamamı önünden hareket ediyor. Buradan Ürgüp Belediyesi, Dinler Otel, Hadosan Otel, Altınyazı Otel, Avanos Meydanı, Avanos Taşköprü ve Nevşehir Kapadokya Havalimanı sırasını izliyor.

 1. Nevşehir Kapadokya Havalimanı İletişim Bilgileri
 2. Adres: Nevşehir Kapadokya Havaalanı Girişi, 50900 Tuzköyü/Gülşehir/Nevşehir, Türkiye
 3. Telefon: +90 (384) 421 44 55 (15 Hat)
 4. Faks: +90 (384) 421 44 51
You might be interested:  Sinop otobüsle ulaşım

Kapadokya Havalimanı yakınındaki otellerde çeşitli bütçelere uygun alternatifler bulunmaktadır. Havalimanına 500 metre yakınlıkta bile otel konaklama imkanları mevcuttur.

Altinoz Hotel, Grand Öztürk Otel, Hotel Business Han, Dinler Hotels, Kapadokya Hill Hotel ve Spa ve Kapadokya Lodge Otel gibi çeşitli ücret aralıklarında oteller vardır.“Dünyanın 8.

Harikası” olarak nitelendirilen Kapadokya yöresinde manzaranın tadına varabilmek için Kapadokya Havalimanı yakınındaki oteller dışındaki otellerden de yararlanılabilir.

Kapadokya Havalimanı lounge hizmeti bulundurmamaktır. Lounge yerine iç hatlar ve dış hatlar terminallerinde birer adet servis alanı bulunmaktadır.

Kapadokya Havalimanı cafe ve restoran hizmeti olarak bir mahalli büfe ve bir kafeterya bulundurmaktadır. Kapadokya Havalimanı’nda cafe ve restoran alternatifi çok çeşitli olmasa da ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek düzeyde hizmet sunulmaktadır.

Kapadokya Havalimanı’nda da Duty Free hizmetinden yararlanabilmek mümkündür.

Yurt dışına giden veya yurt dışından gelen yolcuların faydalanabildiği ve ünlü pek çok markanın kozmetik, parfüm, aksesuar, saat, hediyelik eşya, içecek, tütün ürünleri ve çikolatalarının uygun fiyata bulunmaktadır.

Vergiden muaf bir satış politikasına sahip olduğu için yolcular tarafından özellikle tercih edilir. Kapadokya Havalimanı Duty Free hizmetini 30 m2 alana yayılmış bir mağazada sunmaktadır.

 • Kayseri (Erkilet Havalimanı)
 • Adana (Şakirpaşa Havalimanı)
 • Kahramanmaraş (Kahramanmaraş Havalimanı)
 • Ankara (Esenboğa Havalimanı)
 • Amasya (Merzifon Havalimanı)
 • Gaziantep (Antep Oğuzeli Havalimanı)

İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir…

Ürgüp Nerededir ve Nasıl Gidilir ?

Ürgüp, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Nevşehir ilinin bir ilçesidir. Kuzeybatısında Avanos, batısında Nevşehir merkez, güneybatısında Derinkuyu, doğusunda ise Kayseri'nin Yeşilhisar ve İncesu ilçeleri yer almaktadır.

İlçenin şehir merkezine uzaklığı yaklaşık olarak 20 km’dir. 

Ürgüp’e karayolu ve havayolu ile ulaşım seçenekleri bulunmaktadır. Bu seçenekler arasında en hızlı ve pratik olan ulaşım seçeneği hava yolu olurken, özel araç ile ulaşım, tatil boyunca ilçe içerisinde ve çevresinde yer alan gezilecek yerlere ulaşım açısından tercih edilmektedir.

Kara yolu ile ulaşım seçenekleri arasında özel araç haricinde şehirlerarası otobüs ile ulaşım seçeneği de bulunmaktadır. 

Ürgüp'te günübirlik eğlenceleriniz için konforlu ve uygun fiyatlarla her bütçeye hitap eden Ürgüp otelleri fiyat listemize uğramayı unutmayın.

Şehir merkezine ortalama 20 km mesafede yer alan Ürgüp ilçesine, özel araç ile tüm şehirlerden ulaşım sağlanabilmektedir. 

Kapadokya bölgesinde yer alan Ürgüp’e ulaşım seçenekleri arasında en keyifli olanı özel araç ile ulaşımdır. Bu seçenek yolculara, yolculuk boyunca diledikleri yerde mola verme ve farklı yerleri görme imkanı sunmaktadır. Bu ulaşım alternatifi başlı başına bir gezi gibi geçmektedir. 

İstanbul’dan Ürgüp’e özel araç ile ulaşım sağlamak isteyen yolcuların öncelikle otobana çıkarak Ankara’ya ulaşması gerekmektedir. Daha sonra Ankara – Kapadokya arası çift şeritli yoldan ulaşım sağlanmaktadır. Yolculuğun bu bölümünde iki istikamet seçeneği bulunmaktadır. 

Bunlardan ilki, Konya yolu üzerinden ulaşımdır. Bu rotada Tuz Gölü, Ihlara gibi yerleri görme imkanı bulunmaktadır. İkinci rota ise Samsun yoludur. Bu rotanın tercih edilmesi durumunda ise Hacı Bektaş Veli Türbesi’ni ziyaret etme olanağı vardır.  

Ürgüp'te doğal güzellikleri ile sizi büyüleyecek yerler için Ürgüp'te gezilecek yerler makalemizi kontrol etmeyi unutmayın.

Her iki rotada da Nevşehir’e ulaşım sağlandıktan sonra Ürgüp’e geçilmektedir. Yolculuk yaklaşık olarak 750 km ve ortalama 9 saat sürmektedir. 

 • Ege bölgesinde yer alan şehirlerden Ürgüp’e ulaşım istikameti İzmir – Afyon – Konya – Aksaray- Nevşehir – Ürgüp şeklindedir.
 • Akdeniz bölgesinden Ürgüp’e ulaşım Akseki – Seydişehir – Konya – Aksaray – Nevşehir – Ürgüp rotasından gerçekleşmektedir. 
 • Karadeniz bölgesi şehirlerinden hareketle Ürgüp’e ulaşım ise Samsun – Merzifon – Çorum – Yozgat – Boğazlıyan – Nevşehir – Ürgüp şeklindedir. 
 • Yolculuk Kayseri’den 70 kilometre ve 1 saat, Adana’dan 280 kilometre ve 3 buçuk saat, Ankara’dan 310 kilometre ve 3 saat 40 dakika, İzmir’den 785 kilometre ve 10 saat, Bursa’dan 685 kilometre ve 8 saat 15 dakika sürmektedir.
 • Ürgüp'te manzarası ve tarihi yerleri ile sizi büyüleyecek yerler için Ürgüp gezi rehberi sayfasını ziyaret etmeyi unutmayın.

Şehirlerarası otobüs ile Ürgüp’e ulaşım direkt sağlanmamaktadır. Ancak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Nevşehir’e otobüs ile ulaşım imkanı bulunmaktadır. Daha sonra Nevşehir Otogarı’ndan Ürgüp’e geçilmektedir. 

Şehirlerarası otobüs bilet fiyatları hareket noktası olan şehrin uzaklığına göre değişmektedir. İstanbul’dan hareket eden şehirlerarası otobüslerle ulaşımda bilet fiyatı 110 – 120 TL’den başlamaktadır.

Ankara otobüsünün bilet fiyatı 50 – 60 TL olurken, İzmir’den otobüsle Nevşehir’e ulaşım bedeli 90 – 100 TL’den başlamaktadır. En yakın mesafelerden biri olan Kayseri’den otobüs ile ulaşımda ise bilet fiyatı 20 – 25 TL’dir. 

Nevşehir’den Ürgüp’e otobüs, minibüs ve taksi ile ulaşım sağlanabilmektedir. Bazı oteller ise misafirlerine otogardan tesise transfer hizmeti sunmaktadır. 

Ürgüp'te bir çok özel aktiviteleri ile lüks bir konaklama deneyimi yaşayabileceğiniz Ürgüp 5 yıldızlı oteller listemize uğramayı unutmayın.

Ürgüp’e havayolu ile ulaşımı tercih eden yolcular için 2 seçenek bulunmaktadır. Bunlar Nevşehir Havaalanı ve Kayseri Havaalanı’dır. 

Nevşehir Havaalanı’na yaz sezonunda daha yoğun olmak üzere, İstanbul, Antalya ve İzmir’den ulaşım sağlanmaktadır. Havayolu ile ulaşım hareket noktası olan şehirlere göre değişmekle birlikte ortalama 1 saat 25 dakika sürmektedir. 

Ürgüp ilçe merkezi ile Nevşehir Havalimanı arası mesafe yaklaşık olarak 49 km’dir. İlçe merkezine ulaşım seçenekleri arasında havayolu şirketlerinin yolcuları için düzenlediği otobüs seferleri ve taksi bulunmaktadır. 

Seçtiğiniz havayolu şirketinin bu hizmeti sağlaması durumunda bu otobüsler ile yolculuk 20 – 25 TL’dir. Otobüsler ile Ürgüp ilçe merkezine ulaşım sağlanmaktadır. 

You might be interested:  Venedikte görülmesi gereken yerler

Bazı oteller de misafirlerine havalimanı transfer hizmeti sunmaktadır. 

Kayseri Havalimanı ise Ürgüp’e havayolu ile ulaşım seçeneklerinden ikincisidir. Nevşehir Havalimanı’nda olduğu gibi Kayseri Havalimanına da İstanbul, İzmir ve Antalya gibi şehirlerden ulaşım imkanı bulunmaktadır. Yolculuk ortalama 52 dakika sürmektedir. Bu havalimanında ayrıca KKTC, Almanya gibi dış hat seferleri de düzenlenmektedir. 

Kayseri Havalimanı'na inen tüm uçuşlar için Havaş servis düzenlemektedir. Havaş otobüsleri uçağın inişinden 25 dk. sonra havalimanından hareket etmektedir. Bilet ücreti ise 12 – 15 TL’dir. Kayseri şehir merkezine Havaş otobüsleri ile ulaşım sağladıktan sonra Kayseri otogarından Nevşehir’e ve daha sonra da Ürgüp’e geçilmektedir. 

Ürgüp – Kayseri Havalimanı arası 76 km’dir. Dileyen yolcular ulaşım için taksi seçeneğinden de faydalanabilmektedir. Taksi ile ulaşım ücreti ise ortalama 230 – 240 TL’dir. 

Ürgüp’te yer alan bazı konaklama tesisleri, misafirleri için Kayseri Havalimanı’na da transfer hizmeti sunmaktadır. 

Ürgüp'te merkezi noktalarda yakın, havuzlu otellerin listesini Ürgüp havuzlu oteller sayfamızda bulabilirsiniz.

İzmir Kapadokya Uçak Bileti %10 indirimli

Nevşehir Kapadokya Havalimanı şehir merkezinden 25 km uzaklıkta bulunmaktadır. Bu sebepten Nevşehir’e yani Kapadokya’ya uçakla gelmek oldukça mantıklı olacaktır. Nevşehir Havalimanı’ndan Kapadokya bölgesine yani Ürgüp, Göreme, Avanos gibi yerlere veya bazı otellerin önüne gitmek için havaalanı servisleri, taksi ya da araç kiralama gibi alternatifler bulunmaktadır.

 

Havalimanı Servisleri

Havaalanında en çok kullanımda olan ulaşım türü havalimanı servisleridir. Kent merkezi ve ören yerleri birbirine yakın olduğundan bu servisler sizi Nevşehir Bölgesi’nde gidilebilecek pek çok yere makul bir ücret ile götürmektedirler.

Havalimanı pek yoğun olmadığından servisler uçak kalkış ve inişlerine göre hizmet vermektedirler. Yolculuk süreleri yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Kent merkezineyse yaklaşık 20 dakikada ulaşabilirsiniz.

Havaalanı servisi olarak hizmet veren bir diğer alternatif ise ATS Transferdir. Havalimanı Shuttle Servisi gibi çalışmaktadır fakat Kapadokya uçak bileti almadan rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Telefon aracılığıyla da bilgi alabilirsiniz.  

Araç Kiralama

Esnek bir tatil için havalimanında ofisi olan 2 firma vardır. Bunlardan birisi “Avis”, diğeriyse “Çapacı Rent a Car”. Buralardan kolaylıkla araç kiralayabilirsiniz

Taksi

Havaalanında uçak saatlerine göre bekleyen taksiler bulunmaktadır. Biraz pahalı olabilirler fakat pazarlık yapabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren ESHOT Genel Müdürlüğü’nün 200, 202 ve 204 numaralı belediye otobüslerine binerek İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Merkezi noktalardan otobüsler her saat başı hareket etmektedir.

200 numaralı belediye otobüsü Mavişehir Aktarma, 202 numaralı belediye otobüsü Cumhuriyet Meydanı’ndan ve 204 numaralı belediye otobüsü ise Bornova Metro güzergahından hareket etmektedir.

Hava durumu, trafik yoğunluğu hareket şartlarını olumsuz etkileyen nedenler de göz önünde bulundurulursa ortalama bir saat süren yolculukla ulaşabilirsiniz.

Havalimanına bir diğer erişim seçeneğiniz de HAVAŞ otobüsleridir. Çeşme, Alsancak, Karşıyaka-Mavişehir, Aydın, Kuşadası-Söke HAVAŞ otobüslerinin merkez kalkış güzergahlarıdır. Çeşme Otogar hareketli otobüsler trafik yoğunluğu ve hava şartları değişkeni olmadığı takdirde ortalama 90 dakikada havalimanına ulaşmanızı sağlıyor.

İki saatte bir kalkan servislerle 25 TL ücret karşılığında Çeşme’den hareket edebilirsiniz. Alsancak’dan havalimanına ulaşacaksanız Büyük Efes Oteli yakınında bulunan hareket noktasından binebilirsiniz. Alsancak’ta kalkış noktası harici yolcu alınmadığı için lütfen bu bilgiyi göz önünde bulundurun.

Trafik ve hava şartlarına bağlı olarak ortalama bir saatlik sürede 10 TL karşılığında havalimanına ulaşabilirsiniz.

Karşıyaka-Mavişehir üzernden havalimanına ulaşmak istiyorsanız Ege Park AVM hareket nokrasından binmeniz gerekmektedir. Bu kalkış noktası haricinde yine yolcu alınmadığı için dikkat etmenizde fayda var. Saat başı kalkan servislere trafik ve hava şartlarını da göz önünde bulundurarak ortalama bir saat sürede 10 TL ödeyerek havalimanına ulaşabilirsiniz.

Aydın ilçesinden havalimanına erişmek için HAVAŞ servislerinin iki kalkış noktası bulunmaktadır. Şehir merkezi Otogar 1 nolu peron ve Shell Benzin İstasyonu – Osman Tur önünden servislere binebilirsiniz. İki saatte bir hareket eden servislere 25 TL ödeyerek binebilirsiniz.

Trafik ve hava şartları göz önünde bulundurulduğunda ortalama 90 dakikada ulaşabilirsiniz.

uşadası-Söke’den havalimanına ulaşmak istiyorsanız, Söke hareket noktaları; Didim Seyahat önü ve Davutlar Kavşağı Bellona Mağazası önünden binebilirsiniz. Ayrıca Kuşadası Otogar istikametinden de binebilirsiniz.

Söke’den gelen servisler yarım saatte bir Söke Otogar’dan geçerek yolcu almaktadır. Yolculuk süreleri Söke’den ortalama 135 dakika, Kuşadası’ndan 90 dakikayı bulmaktadır. Yine belirtelim trafik ve hava şartları durumunda bu süreler değişebilir.

Söke’den 27 TL, Kuşadası’ndan 25 TL ücret ödeyerek Adnan Menderes Havalimanına ulaşabilirsiniz.

Metro İle Ulaşım

İzmir’de ülkemizin havalimanı bağlantılı en büyük kent içi toplu taşıma  sistemlerinden biri olan İZBAN ile Adnan Menderes Havalimanına rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Aliağa’dan başlayan raylı sistem İç Hatlar Terminali önünde bulunan istasyondan geçerek Torbalı’da son bulur. Tam bilet ücreti 2,45 TL, öğrenci 1,35 TL’dir. İzmirim Kart ile ya da nakit ile binilmemektedir.

Sefer saatleri hakkında detaylı bilgi için İZBAN çağrı merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Taksi İle Ulaşım

Adnan Menderes Havalimanı’na bir başka ulaşım şekli de taksi iledir. Merkezi noktalardan hareketle taksiye bindiğinizde ortalama olarak; Otogar – Havalimanı arası 85-90 TL, Konak – Havalimanı arası 50-60 TL, Saat Kulesi – Havalimanı arası 50 – 55 TL ödersiniz. (Fiyatlar ortalama rakamlardır referans almayınız.)

Transfer ve Araç Kiralama İle Ulaşım

Tüm bunlara ek olarak İzmir’de dilerseniz transfer ve araç kiralama hizmetlerinden de faydalanabileceğiniz özel şirketler bulunmaktadır.

En uygun İzmir uçak bileti fırsatını yakalamak için ucakbileti.com üzerinden yapacağınız sorgulamayla tüm havayollarını karşılaştırabilir ve size en uygun bileti hemen alabilirsiniz. İyi uçuşlar dileriz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *